درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام

هر کسی شاید نظر و هدف خاصی از سازه ماکاروونی داشته باشه اما به نظر من یک مدل سازی و شبیه سازی سازه های سبک با مقیاس کم هست که شاید حداقل نتیجه آن آشنا کردن دوستان با انواع نیروها و نحوه کار آنها و نحوه کنترل نیروها و در نهایت و مهم تر از اون آشنایی با کار گروهی هستش Smile
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari
کلا بحث سازه شامل براورد نیروهای وارده (بارگذاری) – طراحی و انتخاب اعضا – اتصال اعضا میباشد.

از ماکارانی به دلایل زیر برای شبیه سازی ماکارونی استفاده میشود:
- ماکارانی یک ماده سبک – ارزان – قابل دسترسی عموم – اتصال اسان- برش اسان.
- ازمایشات مربوط به طراحی (مقاومت فشاری و کششی و...) برای این ماده بسیار ساده و کم هزینه میباشد.
- بوسیله چسب میتواناین المانها را به یکدیگر متصل کرد،بدون نیاز به روش های اتصال پیچیده.

با توجه به این ویژگی ها ، این رشته (سازه ماکارونی) پا گرفته و میدانی برای به کار بردن نظریات طراحی علمی و روش ها ی تجربی و خلاقیت های فردی و گروهی به وجود امد و در بین دانشجویان (تا حدودی دانش اموزان) رواج یافت.

تاثیر این رشته در واقعیت به این صورت میباشد که طراحی های واقعی نیز توسط افراد صورت گرفته و کسانی که در این رشته کار کرده باشند میتوانند از تجربیات و نکات زیر در سازه ماکارونی در واقعیت استفاده کنند.
شناخت نیروها
انواع اتصالات
بهینه سازی طرح
نو اوری در طرح
شناخت بادبندها
و ...

نکات بسیار زیادی برای گفتن وجود دارد ، در حد فهم و فرصت به تعدادی اشاره کردم. عذرخواهی میکنم. یاحق

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد!

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت!

ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد

گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش

و او یکریز و پی در پی ، دم گرم و چموشش را در گلویم سخت بفشارد

و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد

بدین سان بشکند هردم سکوت مرگبارم را...
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز
سلام
از طرح هایی که برنده میشن برای چی استفاده میشه؟Huh
گرایش با بارمتحرک که معلومه از سازه سنگین و راندمان و سبک برای چی استفاده میشه ؟
من و دوستام چند ماهیه وارد این جریان شدیم !دنبال کردن این رشته برای دانش اموزا هم سودی داره ؟به جز کارگروهی!

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، sajadsari
با سلام

من جوابتون رو با یک مثال ساده از خودم جواب میدم ...

دانشگاه من و دوستان وروودی عمران من 50 نفر هستن

از این 50 نفر 45 نفرشون فرق بین برنامه های شبیه سازیو تحلیل سازه با آجر رو نمیدونن ...

از این 5 تا هم فقط 1 یا 2 نفر میتونن واقعا از برنامه هایی مثل SAP 2000 یا ANSYS استفاده کنن

خوشبختانه من هم جزء 2 نفر هستم

سازه ماکارونی یا هرچیز دیگه با هر گرایش میتونه یک محرک خوب به سمت اهداف بزرگتر باشه ...Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari
سلام خدمت دوستان عزیز....

کلا هدف از این مسابقات آشنایی دانشجویات یا گروههای شرکت کننده با مسائل و نکاتیست که در طراحی و ساخت سازهایست که در این مسابقات با مقیاس کوچکتر انجام میشود و چون ماکارونی از لحاظ هزینه از سایر مصالح ارزانتر و به صرفه تر است و به دلیل مقاومت کششی و فشاری خوبی که داره بهترین گزینه برای شبیه سازی و ساخت سازه در مقیاس کوچیک هستش و سازههایی که از طرحهای جدید و نوآوری در ساخت استفاده میکنند میتونن تجربه ای کسب کنند برای آینده و رویارویی با پروژهای عمرانی از قبیل پل سازی.....
Shyدر بدترین روزها امید وار باش زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست...Shy
پاسخ
یعنی فقط به درد دانشجو ها می خوره؟
پس چرا برای دانش اموزا این مسابقات برگزار می شه؟
یک سوال بی جواب مانده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، sajadsari
دوست عزیز

دانش آموز و دانشجوی جدای از هم نیستند

دانش آموز امروز دانشجوی فرداست ... چه ایرادی داره حتی دانش آموز ها از این سن شروع به یادگیری مطالب پیرامون تحلیل سازه انجام بدن کاری که کشورهای پیشرفته مثل ژاپن از دوران دبستان انجام میده ... حالا نمیگم برین سراغ تحلیل با SAP اما میتونید با شروع و خوندن مطالب مفید در خصوص طراحی ها و تحلیل ها آشنایی مقدماتی و طراحی های دستی رو انجام بدین .

مشکل ما اینجاست فکر میکنیم کارهای سخت واسه آدمای بزرگه ... اصلا باور نداریم Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط k.hoSseinzadeh ، sajadsari
(11-26-2013، 09:10 PM)k.hoSseinzadeh نوشته است:  یعنی فقط به درد دانشجو ها می خوره؟
پس چرا برای دانش اموزا این مسابقات برگزار می شه؟
یک سوال بی جواب مانده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
با حرف های دوست عزیز آقا مجید موافقم.

اما واقعیت این است که به سازه ماکارونی در سطح ایران (حتی جهان) انچنان که باید و شاید اهمیت داده نمیشود و فقط به ان بعنوان نشاط دانشجویی (دانش اموزی)از ان یاد میکنند. در صورتیکه در واقع این نوع فعالیت همانطور که اقامجید گفتند یک محرک برای کسب مهارت در یادگیری نرم افزارهای مهندسی - روابط علمی - دید مهندسی به سازه ها و... میباشد.
مطمئنا فعالیت دانشجویان در این زمینه نتنها ضرر نداشته بلکه مفید نیز میباشد.
اما توصیه شخصی بنده به دانش آموزان این است که به یادگیری بیشتر دروس خود بپردازند و اگر وارد رشته های مهندسی (عمران-مکانیک-معماری و...) شدند به این فعالیت بپردازند. مسابقات و جشنواره های بهتری برای دانش اموزان وجود دارد که در ان فعالیت کنند و در اینده شان موثر باشد مانند خوارزمی و ...
البته علاقه و انگیزه نکته اصلی در این فعالیت میباشد که نباید ان را نادیده گرفت.

به امید ان روز که این به مسابقات علمی نظیر این مسابقه اهمیت داده شود و به نفرات برتر تسهیلات کافی ارائه شود و از انها در ارگان ها و شرکت ها و کارهای علمی بالاتر استفاده شود.

یا حق

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد!

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت!

ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد

گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش

و او یکریز و پی در پی ، دم گرم و چموشش را در گلویم سخت بفشارد

و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد

بدین سان بشکند هردم سکوت مرگبارم را...
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، hasan panahi ، k.hoSseinzadeh ، معصومه حسن زاده
با تشکر از دوست عزیزمون sajadsari

منم به گفته های شما موافقم ...

اما متاسفانه سازه ماکارونی هم کم کم باید مثل فوتبال بهش گفت کثیف SadSadSad

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari ، k.hoSseinzadeh ، معصومه حسن زاده
سلام به همگی....

آقای نیک نیاز میشه بگید چرا سازه ماکارونی هم مثه فوتبال کثیف شده یا اینکه مثه فوتبال باید بهش گفت کثیف.....؟؟؟؟؟
.
.
.
به نظرتون این پستتون یه توهین به کسایی که تو این حرفه فعالیت دارن نیس....؟؟؟
Shyدر بدترین روزها امید وار باش زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست...Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان