درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام
شما میتونید به راحتی با استفاده از تحلیل های استاتیکی سازه را تحلیل کنید و تحلیل سپ را کنترل کنید
به عنوان مثال از تکیه گاه شروع کنید به تحلیل کردن و بار وارده به سازه هم به اندازه بار وارده در سپ باشه
سیکما fy را برابر صفر بگیرید و سیکما لنگرخمشی حول یکی از تکیه گاه ها صفر بگیرید تا عکس العمل های عمودی تکیه گاه ها بدست بیاد و سپس با نسبت تناسب میتونید به راحتی نیروی اعضا را دونه به دونه بدست بیارید.3 عضو اول را اگه تحلیل کردید معلومه که کشش و فشار رو درست نشون میده
برای تحلیل سه بعدی هم باید از ماتریس استفاده کنید چون چند معادله چند مجهول دارید.حالا یا 3 در 3 یا 4 در 4 یا 5 در 5(بستگی به اعضای بین دو صفحه داره)
دو سه عضو اگر بررسی کردید درست در اومد دیگه باقیش رو نمیخواد تست کنید
البته گاهی اوقات امکان دارد که لنگر خمشی یا نیروی برشی را اشتباه بگه چون اینها ارتباط زیادی با اتصال دارند و به دلیل اینکه دوستان معمولا اتصال را تعریف نمیکنند معمولا به مشکل میخورند و سازه تا پیش بینی اونا پیش نمیره چون محدود کننده برش و لنگر بوده و اونا مد نظر قرار ندادند.
البته تحلیل دستی اگر برای سازه ماکارونی میخواین انجام بدین و صرفا به این منظوره انجام ندید چون ارزش نداره ولی اگر برای یادگیری هست پیشنهاد میکنم حتما و حتما انجام بدید که خیلی خیلی بنیه علمیتون رو قوی میکنه
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، محمود کاظمی
سلام
جناب نیک نیاز من کلا بهتون توصیه میکنم که کلا دور سپ رو خط بکشید برید با انسیس کار کنید یکم سخت هست ولی ارزششو داره
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، علی رنود
جناب آقای علیزاده ما ارادت مند شما و همه دوستان هم هستیم !

چشم حتما با انسیس هم شروع میکنیم ! ممنون میشم اطلاعات خودتون رو در مرود طراحی سازه تو این برنامه در اختیار بقیه قرار بدین Heart
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، علی رنود
با سلام خدمت اساتید محترم
سوالی داشتم در مورد مقاومت کششی چند نمونه ماکارونی باریلا، زارا و تک سبوسدار.... مقاومت کششی کدوم یکی از این ماکارونیا بیشتر ؟
و همچنین در مورد ماکارونی های ضخیم برای المانهای فشاری... فیلیز، تک ، رجیا و آنکارایی که گیرم نمیاد (:
البته سوالم یه خورده غیر حرفه ایه ولی خب از اساتید محترم می خوام که من رو راهنمایی کنند که حداقل در انتخاب مصالح کمتر اشتباه کنم...
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، محمد خدایی
سلام جناب کاظمی
بنظر من باریلا مقاومت کششی بهتری نسبت به بقیه داره.
در مورد اعضای فشاری بستگی به آیین نامه داره که قطر ماکارونی رو چقد بزارن ولی آنکارا از همه بهتره.

البته این کاملا نظر شخصی بنده بود.

یا حق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

ممنون از راهنمایی خوبتون... چند روز دیگه می خوام دست به کار بشم برای ساخت یه سازه ... کششی هاشو باریلا استفاده می کنم ... دعا کنید به جوابی که می خوام برسم... Smile
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، محمد طیبی
سلام
ایشالا جناب کاظمی مطمئنا جواب میگیرید فقط خواهشا تو ساخت بشدت دقت کنین.

جواب تستتونو بهمون بدید.

موفق باشید
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

باسلام
ولی من فکر می کنم ماکارونی زارا خیلی بهتر جواب میده چون برای عضو های کششی به کار میره ماکارونی زارا خیلی صاف تر است تا ماکارونی باریلا و برای عضو های فشار آنکارا خیلی بهتر از ماکارونی های دیگه جواب میده
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، مجید نیک نیاز ، محمود کاظمی
سلام
چشم جناب خدایی حتما.. Wink
ممنون از راهنمایی خوبتون جناب مهندس طیبی پور... بسیار عالی بود Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی
سلام
جناب آقای کاظمی امیدوارم که پلی که می خواهی تست کنی سازه خوبی باشه و به آن چه که فکر می کنی برسی
به امید موفقیت بهترینها
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان