درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام
نمیشه گفت مسابقه ای بی نقص است.
می نویسم یادگاری تا بماند روزگاری.
پاسخ
 سپاس شده توسط k.hoSseinzadeh
با سلام خدمت دوستان
آقای غلامی شما تقرییا درست گفتید ولی در نظر داشته باشی که برگزاری این مسابقات هم خیلی آسان نیست بلکه خیلی هم سخت هست
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط امین غلامی
سلام
پست های قبل رو نخوندم فقط میخوام یک بحث جدید رو وسط بکشم به قول کاربرای دیگه مطالب حالت تکراری در بیاد
در طراحی های خودتون کاملا بر اساس نرم افزار تحلیلی پی برید و سعی کنید طراحی مقطع را خوب انجام بدید...یعنی با توجه به اینکه نیروهای کششی و فشاری رو کار داریم باید سعی کنید که تنش ها را در اعضا با توجه به میزان توانشون تنظیم کنیم و نکته قابل تانل اینه که بیش از این هم نیاز نیست که برای برش و خمش مقطع رو افزایش بدید زیراکه از بهینه بودن درمیاد...اگر هم خواستید تمام اعضاتون یکنواخت باشندو تحلیل خاصی نکنید میتونید به راحتی نیمدایره کامل انتخاب کنید و سازه تون بر طبق نیمدایره باشه
اگر دیر جواب دوستان رو دادم دلخور نشن واقعا سرم شلوغه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدرضا نوروزي ، احسان یعقوبی ، k.hoSseinzadeh ، معصومه حسن زاده
با سلام خدمت همه بزرگان مخصوصااا اقا علی عزیز
منم نخوندم اصلا نطراتو اما چیزی درباب تحلیل تو ذهنم بود گفتم بگم که راهنماییم کنی
به نظر من
در صورتی میشه تحلیل قطعی رو دراورد که همه اطلاعات درباب ماکارونی رو داشته باشیم
مدول و ... . ما که نداریم اگه میشه کمک کنید چون هر نوع ماکارونی مسلما متفاوته
برا فشاری هم که باید جداگانه ابعاد رو مشخص کرد
تازه.. ما فشاری ها و کششی هامونم تازه تعداد دارن که تفاوت نیرو دارن
بنظرم تحلیل دقیقیو نتونیم دراریم
امااا میتونیم فقط قیاس به قیاس انجام بدیم که مثلا چندین طرحو تحلیل کنیم و مقدارهای تنشها رو بررسی کنیم که بفهمیم در چه صورت میتونیم به طرح مناسب برسیم

ممکنه اشتباه باشه نظرم ولی نظر شخصیم بود
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، علی رنود
با سلام

مرسی از علی آقا که جونی به این تاپیک داد

به نظر بنده و فرمایش مهندس قاسمپور مدول از یک نوع ماکارونی از یک بسته به بسته دیگه متفاوته پس رو این بحث کلا حساب باز نمیکنیم اما با انجام آزمایش های عملی فشاری - کششی-و خمشی و بعضا پیچشی و برشی میشه یک سری اعداد با خطا رو درآورد که در تحلیل کمک بسیار زیادی بهمون میکنه...

در مورد برنامه تحلیل هم انسیس به مراتب خیلی بهتر جواب میده تا sap

موفق باشین
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، احسان یعقوبی ، علی رنود
سلام
من یک نظری در مورد تحلیل دارم بحث اینجاست که آیا تحلیل استاتیکی طرح در نرم افزارهای مختلف تنها3درصد اختلاف داره چون اگر بیشتر از این بود که باید فاتحه نرم افزار رو خوند...من میگم جای اینکه وقت صرف کنیم که مثلا تست کنیم تا خطا بدست بیاد بیایم از پایه طراحیمون رو درست کنیم که اطمینان داشته باشیم طرح خوب جواب میده و بهینه ست بعد بیایم سراغ تست وگرنه تست کردن زیاد باعث دلسردی و از دست دادن اعتماد به نفس میشه همچنین باید همواره از تجربیات کسانی که به نتیجه رسیدند مثل جناب قاسمپور جناب نیک نیاز و سایر عزیزان استفاده کنید...
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، k.hoSseinzadeh ، اشکان رستگارمنش ، معصومه حسن زاده
با سلام خدمت مهندس رنود عزیز

بله من هم با شما دوست عزیز موافق هستم Smile

بحث اینجاست که طراحی ها با عمل زیاد همخونی پیدا نمیکنن و باید دقت و کارایی درستی داشته باشیم .

در مورد نکات اجرایی خیلی زیاد بحث شده اما طراحی ها بیشتر تر در سطح آماتور بحث شده و زیاد موشکافانه کار نشده Undecided

مرسی از علی رنود همیشه عزیز

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
از این پست به بعد در مورد بهینه سازی حرف میزنیم...
اولین نکته این بود که تنش ها رو در اعضای تحت نیروهای محوری یکسان کنیم یا به هم نزدیک کنیم یعنی اگر دیدیم نیرو در کششی عرشه دوبرابر کششی های دیگه بود در حرکت اول عضو کششی عرشه دارای مقطعی دوبرابر سایر کششی ها داشته باشه و به دلیل اینکه دو برابر مقطع دارای توزیع تنش دقیقی نیست در سازه های سنگین یک خطای 10 درصد بذاریم تا نیازم سازه مون رو برطرف کنه
یاحق
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، مجید نیک نیاز ، رسول عليزاده ، k.hoSseinzadeh ، محمد طیبی ، معصومه حسن زاده
با تشکر از علی آقا

در مورد بهینه سازی خیلی بحث خوبی میتونه باشه ...

در مورد سازه های راندمانی معمولا کششی ها جوابگو هستن و از قوس کم میارن !
در حالت نیم دایره کامل تنش محوری در پایین بیشتر از تاج خواهد بود و برای نزدیک کردن نیرو ها به هم یکی از کارها کم کردن ارتفاع قوس هستش که بسته به دهانه پل میتونه متفاوت باشه Smile

فعلا

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده
سلام/ممنون بابت راه اندازی دوباره بحثا و...
مجید جان ارتفاع رو پایین آوردن خوبه ولی ولی حواست باشه حساب کتاب داره ببین ارتفاع که میاد پایین تو تاج قوس فوق العاده خطری میشه و تکیه گاه وقوس تو تکیه گاه تا 45درجه بحرانی میشه و باید رفع بحران بشه /واسه میل به میل تغییر باید تست بشه حتی تحلیلم کافی نیستا/
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، ابوذر کوزه گری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان