درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام
آیا باتوجه به فرمول زیر جواب آقای پور ملک درسته ؟
اصلا این فرمول چی هست ؟
اصلا درسته ؟
F=Kd^4/L^2
خیلی ممنون از همه که دارن بحث میکنن .
پاسخ
واقعا این فرمول چی هست؟

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
سلام دوباره
من اگه بگم اصلا جالب نیست . یکم فکر کنید . قول میدم بعد این بحث نظرتون کاملا راجع به سازه ماکارونی عوض شه .
پاسخ
منظورم اینه که این فرمول رو از طریق تجربه بدست آوردین؟

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
سلام
نه تجربی نیست . راهنمایی : بعد اینکه فشاری به یک المان مثلا ستون وارد میشه چه اتفاقی میفته ؟
ستون فشرده میشه ؟ چه پدیده ای اتفاق میفته ؟
ما در طراحی ستون چه کنترل هایی داشتیم ؟
پاسخ
خب طبق این فرمول اگر طول عضو نصف بشه نیرو 4برابر میشه اما اگر قطر 2برابر بشه نیرو 16برابر میشه .یعنی 4برابر اختلاف.
اما طبق فرمول قبلی با 2برابرشدن قطر،نیرو 4برابرمیشد.
وقتی به عضوی نیروی فشاری وارد بشه بحث کمانش داریم.کنترل لاغری kl/r

پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان
باتوجه به فرمولي كه شما ارايه داديد اگه طول عضو رو نصف كنيم نيرو 4برابر و اگه قطر رو 2برابر كنيم نيرو 16 برابر ميشه
......................................................................
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان
ممنون از دقتتون . حالا با همین نکته ها کافیه مصالحمون رو تست کنیم . بعد با یک ضریب خطایی طراحی کنیم . میشه خیلی رکورد ها رو جا به جا کرد . البته جواب سوال قبلیمو ندادین هنوز ؟
پاسخ
جوابو دادم دیگه.حالا از کجا معلوم این فرمول درست باشه؟

پاسخ
نگفتین وقتی فشار وارد میشه چی میشه ؟ مگه کمانش نداریم مهندس ؟
این فرمول مربوط به کمانش هست . یک بگردید دنبالش . قول میدم پشیمون نشین در این مورد . البته واقعا باید علاقه هم باشه .
اگه دوست داشتید به تاپیک گرایش های جدید برید من یک لینکی گذاشتم . فکر کنم ارزش دیدن داره اون فیلم .
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان