درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بتن پیش تنیده
#1
یک انیمیشن در مورد اجرای بتن پیش تنیده براتون میذارم.امیدوارم خوششتون بیاد و مفید واقع بشه.

http://uplod.ir/8qlrfywam3s2/flat.mp4.htmاگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، احسان نظری ، سعید قاسم پور
#2
با تشکر از سرکار خانم اسمعیلی سوره
بهتر نیست که مدییرت محترم سایت، یک انجمن برای بتن ایجاد کنند؟ چون تعداد بحث هایی که در رابطه با بتن ایجاد شده زیاد هست و همگی در بحث آزاد ایجاد شدند. شاید این جوری بصورت تخصصی تر بحث بتن پیگیری بشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط ساجده نوروزی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، احسان نظری
#3
تولید قطعات پیش تنیده بتنیدو روش برای تولید قطعات پیش تنیده بتنی وجود دارد:


1)روش پیش کشیدگی 2)روش پس کشیدگی

1)روش پیش کشیدگی:
در این روش کابل ها قبل از انجام بتن ریزی، کشیده می شوند. سیم های کششی در یک طرف قالب مهار می شوند و انتهای دیگر سیم ها به کمک جک های هیدرولیکی تا ایجاد تنش لازم کشیده می شوند. معمولاً برای مقابله با افت قابل انتظار ناشی از خزش، جمع¬ شدگی و وادادگی، سیم ها حدود 10% بیشتر کشیده می شوند. پس از کشیدن سیم ها، قطعات جانبی قالب نصب می شوند و بتن ریزی در اطراف سیم های کشیده شده صورت می گیرد . با کسب مقاومت و گرفتن بتن، به تدریج کابل های تنیده شده با بتن درگیر شده و هنگامی که بتن مقاومت لازم را کسب کرد، کابل ها آزاد می شوند و بدین ترتیب انتقال نیروها به بتن انجام می گیرد .برای ایجاد تنش در کابل ها نیروی قابل توجهی لازم است، بنابراین پیش¬ کشیدگی اصولاً در بتن پیش¬ ساخته مورد استفاده قرار می گیرد که در آن نیروها توسط بست های ثابتی که در دو انتهای بستر پیش¬کشیدگی قرار دارد و یا توسط قالب های مخصوص و محکمی در کابل ها مهار می شوند.

2)روش پس کشیدگی:
¬ در این روش بتن به دور غلاف محتوی کابل های کشیده نشده ریخته می شود. در زمانی که بتن به مقاومت کافی رسید، کابل ها کشیده شده و توسط گیره های مخصوص قفل می شوند تا از برگشت کابل ها به طول اولیه جلوگیری شده و نیروی فشاری ایجاد گردد. کشش کابل ها می تواند از یک انتها یا از هر دو انتها صورت گیرد . در این سیستم تمام نیروی کابل ها مستقیماً به بتن منتقل می شوند و از آنجایی که هیچ تنشی به قالب اعمال نمی شود، استفاده از هر نوع قالب عادی ممکن می باشد . برای ایجاد غلاف کابل های کششی می توان از لوله های فولادی قابل انعطاف یا لوله های لاستیکی بادکنکی استفاده کرد. فضایی که توسط غلاف ها ایجاد می شود، امکان عبور کابل های کششی را قبل از بتن ریزی یا پس از بتن ریزی و سخت شدن کامل بتن فراهم می سازد. در هر دو حالت فضای باقیمانده باید با دوغاب پر شود تا بدین ترتیب از نفوذ رطوبت و ایجاد زنگ زدگی جلوگیری شده و به علاوه به توزیع تنش کمک شود.اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ابوذر عظیمی ، سعید قاسم پور
#4
چرا؟ لینک مشکلی نداره.الان خودم دانلود کردم مشکلی نداشت.اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
#5
دالهای پیش تنیده به روش پس کشیده

http://uplod.ir/8roncb0vos5v/Prestressed...m_.pdf.htmاگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، سعید قاسم پور
#6
جالــــــــــــــــــب بود...خیلــــــــــــی!ممنون
.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . ..
پاسخ
#7
این هم یک فیلم از تولید قطعات پیش تنیده
http://uplod.ir/ml5fk5dd0w3e/Methods_of_...r_.mp4.htmاگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، محمد جواد رضایی ، حمید رضا نظری ، ابوذر عظیمی ، سعید قاسم پور
#8
خیلی جالب بود ممنون
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان