درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرایش های جدید سازه ماکارونی
سلام
یونس جان راه رو اشتباه رفتی . اگه امسالم برگذار میکرد و سال بعدم برگذار میکرد و کارگاه میزاشت که میشد همین بارر متمرکز خودمون که .
یه آموزش صورت بگیره و آیین نامه تکراری بشه باز همون آش و همون کاسه .

یه مثال میزنم . مسابقات باید هر دوره یه چیز متفاوت باشه که با دوره قبل زمین تا آسمون فرق کنه . نه اینکه دهنه از 1 متر بشه 90 یا 45 .

الان دانشگاه شریف 4 دوره مسابقش رو شروع کرده . جالبشم اینه که هر دورش با دوره قبلش کاملا متفاوته .
اما تو مسابقات پل چون دوستان واسه جایزه میان این امکان شدنی نیست .
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، محمد خدایی ، حجت الله صفرپور
بازم سلام/خب حمیدجان وقتی گرایشازیادشدوجا افتاددیگه میشه هربار دوگرایش برگذاربشه یکیش یکی ازگرایشای همیشگی ویکیش گرایش جدیدی باشه تاهم شرکت کننده زیادباشه هم حجم مسابقات بالاباشه هم آیین نامه های جدید برگذار میشه وهمه اهداف دست یافتنی میشه مطمعن باش اگه هربارگرایش تغییر کنه شرکت کننده کم میشه و...
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط ابوذر عظیمی
سلام به دوستان/منم با حمیدجان موافقم البته یونس جان حرف شمام جالبه و استاد مایی ولی اگه هر دوره مسابقات با دوره قبلش تفاوت داشته باشه هم جذابیت بیشتری داره هم تنوع داره و تکراری نیس بنظرم اگه قرار بود امسال تو مشهدم همون سازه ضربه ای برگذار میشد تکراری میشد زیاد جذابیت نداشت.
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

با سلام

با تشكر از مهندس قاسمپور بابت مطرح كردن اين بحث جالب به نظر من مسابقات سازه هاي ماكاروني در ايران بيشتر شبيه كاردستي شده واز جنبه ي علمي اون كاسته شده 90% عنوان داراها ومقام آوران اين مسابقات از سطح علمي پاييني برخوردارند والبته 10% باقيمانده داراي سطح علمي بالايي هستند.با اين حال اگر مسابقه اي برگذار بشه اكثرأ گرايشهاي تكراري را ترجيح ميدن تا اين كه ريسك كنند در گرايش جديد شركت كنند.خوب واضحه دانشگاه ميزبان هم براي بيشتر شدن شركت كنندگان گرايشهاي تكراري را ترجيح ميدهد.
در نتيجه اگر مسابقات را به هر طريقي به سوي علمي تر شدن سوق بديم و ازجنبه ي صرفأ مسابقه اي اون بكاهيم مسلمأ گرايشهاي جديد موفق تر خواهند بود.
ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم

تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، حمید رضا نظری ، حسین ترکی
بازم سلام/جناب آقای عظیمی در مورد اینکه میفرمایید اکثر مقام آوران مسابقات سازه از سطح علمی پایینی برخوردارن باهاتون موافق نیستم و یه نوع توهین به کساییه که تو مسابقات تونستن مقام کسب کنن چون به نوعی از حرفتون این برداشتو دارم که 90% مقام آورا سازه هاشون شانسی رکورد زده.
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

جناب خدايي منظورم اين نبود كه 90%مقام آورها سازشون شانسي مقام آورده منظورم اينكه الآن اگه بجاي مسابقات سازه هاي ماكاروني بگيم مسابقات بهترين تكنولوژي ساخت خيلي بهتره.يعني اون 90% درصدي كه گفتم تكنولوژي ساختشون خيلي به طراحيشون مي چربه.برعكس كسايي هم هستند كه سواد سازه اي بالايي دارند طراحي و تحليل فوق العاده اي دارند ولي تكنولوژي ساختشون پايينه.
ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم

تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک
سلام
میخوام یه قول از همه دوستانی که در بحث ها شرکت میکنن بگیرم. اینکه اگه ما در زنجان یک گرایش جدید آوردیم(برای اولین بار در جهان) ، هم خودتون در اون گرایش شرکت کنید و هم اینکه همه رو تشویق کنید تا بیان و شرکت کنن. تا حداقل میزبان رو بقبولونید که به ریسک کردنش می ارزه.

من دقیقا یادم هستش که در اولین مسابقاتی که ما در آبان 90 داشتیم، خیلی ها ازمون گرایش جدید خواستن ولی از اون اشخاص حتی 10 درصدشون هم در اون گرایش جدید (بار ضربه ای) شرکت نکردن!!!!!!

سازه ماکارونی ایران در حال حاضر در یک پیچ تاریخی قرار گرفته که میتونه آینده این رشته رو عوض کنه. میتونه هم نزول کنه و هم صعود. بستگی به خود ما داره. اگه ما بتوانیم در یک سال آینده هنرنمایی خودمان را در قالب گرایش های مختلف به معرض عموم بذاریم، اونوقت دیگه لازم نیست که کسی بیاد در مورد علمی بودن و نبودن این مسابقات بحث کنه. این موضوع حل شده خواهد بود و همه اون رو به رسمیت خواهند شناخت.

علاوه بر این، علمی بودن تعریف خودش رو داره و بنظر من کسانی در این رشته موفقند، از موفق ترین مهندسان آینده کشور خواهند بود. و یا اینکه در حال حاضر هستند. البته این مورد تنها به سازه ماکارونی اطلاق نمیشه و در مورد مسابقات بتن نیز همین عقیده رو دارم. (البته این دو مورد رو عرض کردم چون به عمران مربوط می شد).

به هر حال کارهای بزرگ نیاز به اشخاص بزرگی است و نیاز به همکاری همه هستش. با اینکه گرایش های جدید جز زحمت برای شخص من و همکارانم، چیزی نخواهد داشت ولی اگر بدانم که این اراده در دوستان هستش که بخوان همکاری کنن، ما هم زحمت رو بر آسایش مان ترجیح خواهیم داد.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، حمید رضا نظری ، حسین ترکی ، ابوذر عظیمی
سلام/بنده قول میدم به تعدادسازم درگرایشای تکراری درگرایش جدید هم سازه بدم.جناب قاسمپورشما همیشه نشون دادیدکه کارای سخت رومیشه انجام دادونشدنداره بنده باتمام وجودحاضرم به هرنحوی که میتونم تواین امر کمک کنم وحرفام فقط شعارنباشه وازبقیه دوستانم میخوام پای کاربیان تابتونیم این حرفاروعملی کنیم وکشورمونومجاب کنیم که ازاین گرایش حمایت کنه پس به امیدموفقیت . یا علی.
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، محمد خدایی ، ابوذر عظیمی
سلام

مهندس قاسمپور عزیز

اینکه فرمودید پارسال گرایش با ضربه ای را گزاشتید و استقبال کمی شد

خب معلومه به خاطر اینکه بیشتر مربوط به رشته مکانیک است و اکثر افرادی هم که توی پل ماکارونی هستند عمرانی اند

اما ما امسال گرایش بار گسترده را توی شهرکرد برای اولین (نزدیک به واقعیت) بار اجرا کردیم استقبال هم خوب از همین الان هم مسئولین دانشگاهمون به خاطر استقبالی که شده روی گرایش های صددرصد واقعی کار میکنند.

سال قبل که من برای اولین بار پیشنهاد بار کسترده و نحوه بارگزاری اون را دادم خیلی ها باور نمیکردند که بشه نیرو ها را مساوی تقسیم کرد
حتی با اینکه توی ایین نامه نوشته بودیم نیرو ها مساوی خیلی ها به خیال اینکه ما نمیتوانیم نیرو ها را به طور مساوی تقسیم کنیم طرح هایشان را با تمرکز روی گره های کناری ساخته بودند
حتی قبل از مسابقه هم برگزار کننده ها از اینکه جواب ندهد و وقت زیادی برای نصب بگیره میترسیدند تا اینکه اولین پل بارگزاری شد و خیال همه راحت شد ، حتی از بعضی بار متمرکز ها هم کمتر زمان میبرد
پیشنهاد من برای سال آینده برگزاری همین گرایش باکسترده با 16 گره به جای 8 گره است که طرح ها تکراری نباشند

خواهشا اگر قراره یک گرایش جدید برگزار کنید حتما عمرانی باشد و بارگزاری اون کاملا از نظر علمی تعریف شده باشد
اونوقت من خودم اولین نفر قول میدم که شرکت کنم

به عنوان پیشنهاد گرایش سنگین که جهانی است و یک گرایش پل بار گسترده را برگزار کنید این بار با نیرو های متفاوت
که طرح ها تکراری نباشد این کار را هم میتوان با غیر متقارن کردن اهرم ها انجام داد
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، یونس شیخی چراغ ، ابوذر عظیمی
سلام

جناب صفرپور عزیز
این حرف شما که می فرمایید : بار ضربه ای بیشتر به رشته مکانیک مربوطه تا عمران، من قبولش ندارم. و آنقدر در ذهن ما بدیهی هستش که نیازی به بحث نداره. فقط اینو بگم که بارگذاری اون از نوع نیروی دینامیکی بود و دانشجویان عمران درس دینامیک سازه ها رو در دانشگاه میخونن.

اما در مورد بار گسترده:
این گرایش چندین سال پیش چندین دفعه در خارج از کشور برگزار شده و نمیشه عبارت "اولین بار" رو بهش اطلاق کرد. اما موافقم که گرایش بسیار جالبی هستش و میشه در آینده با اندک تغییراتی دوباره برگزارش کرد.

بدرود
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، محمد خدایی ، یونس شیخی چراغ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان