درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرایش های جدید سازه ماکارونی
سلام
در هر نرم افزاری باید مصالح رو مشخص کرد . الان تمام مصالح ماکارونی هست ؟
با چه مشخصاتی ؟
بگید تا بتونیم تحلیلش کنیم .
ممنون
پاسخ
مصالح ماکارونی هست.
مشخصات رو هنوز نمیدونیم چون دقیق مشخص نیست با بارگذاری بار متحرک کدوم قسمت فشار هست و کدوم قسمت کشش
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
پاسخ
سلام دوباره
نیروهای ما تنها فشار و کشش نیستن مهندس . بارگذاری گسترده هست . طول اعضا و ابعاد هم واسه مدل سازی احتیاج هست .
پاسخ
من هم همین چیزهارو میخوام بدونم شما بگید کجا چه نیرویی وارد میشه
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .

niktarahan@gmail.com
پاسخ
سلام دوباره
پیگیر تحلیلش هستم ولی اصلا کار راحتی نیست . منطقیش اینه که کابلها به علت تحمل وزن پل و عبور متحرک نیروی کششی را تحمل میکنن . تمامی تحمل وزن پل به دو برجی که در وسط هست منتقل میشه .
تکیه گاه ها هم کشیده میشن یعنی نیروی کشش در آنها وجود داره اما اگه اتصال کاملا مناسبی با زمین داشته باشن این نیرو در آنها پراکنده میشه .
اصول طراحی این پل ها نیز به این گونه است که همواره از یک سامانه خرپا در زیر عرشه استفاده میشه . این سامانه باعث استحکام بیشتر جاده و کاهش نوسان در سطح جاده می شود .

پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری
با سلام خدمت تمامی کاربران

من تنها پیشنهادم این هستش که از finite element method و نرم افزار هایی استفاده کنید که بر این اساس طراحی کنه سازه ها رو و از من می شنوید به عنوان یک مدل تحقیقاتی بیاین و با نرم افزار آباکوس 6.9.1 مدلش کنید و به شما قول می دم دیده سازه ای شما بزرگواران رو خیلی خیلی خیلی بالاتر ببره باور بفرمائید خودم فعلا وقتش رو ندارم و الا نتایجش رو براتون می گفتم و ببینید چه چیزهایی ازشون در میاد
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، علیرضا جاودانیان
مهندس شفقی ما اصلاً نمیدونیم این نرم افزار چی هست و چکار میکنه اگه وقتشو دارین کمکمون کنید

niktarahan@gmail.com
پاسخ
سلام
با آباکوس موافقم اما باید با کسانی که دقیق این نرم افزار رو میشناسن صحبت کرد چون کار با نرم افزار های المان محدود خیلی سخته .
پاسخ
حدود 2 سالی هست که 80 درصد کارهای تحقیقاتی خودم رو با آباکوس مدل می کنم و قبلا با انسیس بود ولی از وقتی با ویژگی های این نرم افزار آشنایی بیشتری پیدا کردم دیگه کلا با این همه کار رو می شه انجام داد.

توضیحات کلی :
روش اجزاء محدود یا روش المان‌های محدود روشی عددی برای حل تقریبی معادلات دیفرانسیل جزئی و نیز حل معادله‌های انتگرالی هستش. اساس کار این روش یا حذف کامل معادلات دیفرانسیل یا ساده سازی آنها به معادلات دیفرانسیل معمولیه که با روشهای عددی مثل اویلر حل می‌شوند، هستش. در حل معادلات دیفرانسیل جزئی مسئله مهم اینه که به معادله ساده‌ای که از نظر عددی پایداراست ( به این معنا که خطا در داده‌های اولیه و در حین حل آنقدر نباشد که به نتایج نا مفهوم منتهی شود) برسیم.

روشهایی با مزایا و معایب مختلف برای این امر وجود دارد، که روش اجزاء محدود یکی از بهترین آنهاست.
این روش درحل معادلات دیفرانسیل جزئی روی دامنه‌های پیچیده (مانند وسائل نقلیه و لوله‌های انتقال نفت)، یا هنگامی که دامنه متغیر است، یا وقتی که دقت بالا در همه جای دامنه الزامی نیست و یا اگر نتایج همبستگی و یکنواختی کافی را ندارند، بسیار مفیده
به عنوان مثال در شبیه سازی یک تصادف در قسمت جلوی ماشین، نیازی به دقت بالای نتایج در عقب ماشین نیست، نیز در شبیه سازی و پیش بینی هوا روی کره زمین، هوای روی خشکی‌ها اهمیت بیشتری از هوای روی دریاها دارند.

در دینامیک سازه‌ها، آنالیز مودی با استفاده از اف‌ای‌ام (Modal analysis using FEM) به محاسبه و تعیین اشکال مودهای طبیعی و فرکانس های ارتعاشی سازه‌های گسترده (با جرم و سایر صفات توزیع‌شده) تحت ارتعاشات آزاد و با توسل به شیوه اجزاء محدود میپردازه و اگر به خاطر داشته باشید توی مسابقات مشهد مسابقه سازه با بار دینامیکی رو برگزار کردیم و اونجا همه از من می خواستن که چرا وزنه این قدر بود یا ارتفاع چرا اونقدر بود و همه ی این موارد از روش المان محدود با آباکوس مدل شده بود و حدود 25 درصد بیشتر از حد الاستو پلاستیک و تخریب کلی سازه کمتر فرض شد و از نظر خودمون نتایج مدنظر بدست اومد و راضی بودیم.

این چند سال اکثر مقالات نشریات معتبر بین المللی در زمینه علم شکست نیز ازاین نرم افزار به عنوان یک منبع قوی علمی وتحلیلی استفاده کرده اند.

از مزایای این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزارهای موجود می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- توان بالای تحلیل مسائل غیر خطی نظیر رفتارپلاستیک وتغییر شکلهای بزرگ
- تحلیل شکست قطعات ورشد ترک علاوه برجوانه زنی که بدین ترتیب می توان رشد دینامیکی ترک را درمواد ایزوتروپ ومواد مرکب پیش بینی نمود.
- دارا بودن قابلیت های ویژه در حوزه مسائل مربوط به مواد کامپوزیت
- توانایی حل مسائل گوناگون به دو روش ضمنی وصریح
-وجود زیر برنامه های مختلف در این نرم افزار و دسترسی آسان به آنها که بدین ترتیب می توان از تئوری های به کار رفته در حل هر مساله آگاهی یافت.

به طوری که سهولت دستیابی وفهم نحوه عملکرد زیر برنامه های این نرم افزار موجب گشته تا مجامع دانشگاهی بین المللی از آن بیش از نرم افزارهای دیگر در مقاله های علمی منتشر شده استفاده کنند.
کلا مزیت های زیادی داره آباکوس مثلاً:
-سهولت در استفاده (مدلسازی، مونتاژ، تعیین تماس و ...)
تحلیل دقیق و نتایج معتبر
داشتن دو حلگرStandard & Explicit
توانایی در حل دقیق مسائل دینامیکی غیر خطی گذرا (برخورد و ضربه، انفجار، مچالگی و ..)
دارا بودن مدل های رفتاری پیشرفته و گوناگون مواد (فلزات، لاستیک، فوم، مواد ویسکو الاستیک، مواد پیزو الکتریک، بتن، خاک، پلیمرها، سیالات و ...)
سهولت در انتقال فایل و ارتباط با سایر نرم افزار ها (CATIA, SolidWorks, Pro/ENGINEER …)

اگر احیانا دوستان سوالی داشتند باز بنده در خدمت دوستان هستم.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، احسان نظری ، فاطمه اسمعیلی سوره ، سعید قاسم پور ، علی رنود
آقای مهندس
اگه میشد آموزش این نرم افزار رو در سایت قرار بدهید (فقط در حد آشنایی) خیلی خوبه
ثواب هم داره
آقای مهندس نظری
راجع به اون طرحی که توی سایت قرار دادید
در صورتی که نیرو توسط کابلها انتقال پیدا می کنه این سازه با کوچکترین اعمال نیرو به طرف پایین قوس برداشته و خواهد شکست
دلیلش خیلی بدیهیه که اگه خواستید شرح میدم
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان