درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرایش های جدید سازه ماکارونی
با سلام

مهندس افخمی عزیز من دارم روی طرح پل معلق کار میکنم امیدوارم بشه با ماکارونی اونو ساخت و بارگذاری کرد. نیاز به تحلیل دقیق داره چون بار دینامیکی باید به سازه وارد بشه. به زودی یه نقشه از اونو روی سایت قرار می دم. Wink
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا افخمی ، سعید قاسم پور ، علی رنود
سلام اقای نظری.
خیلی خوشحال شدم از خبرتون امیدوارم به نتیجه برسید
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری
سلام
جناب نظری عزیز
بنظر من بهتره این بحث رو در همین تاپیک مطرح کنید تا دوستان هم نظر بدن تا زودتر به نتیجه برسید. ممنون

یا حق
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، علیرضا افخمی
پل معلق پلی است که عرشهٔ آن از کابل‌های معلق آویزان شده باشد. تاریخ این نوع پل‌ها به اوایل قرن ۱۹ باز میگردد.

این نوع پل‌ها دارای کابل‌های معلق بین برجها، همراه با کابل‌های معلق عمودی هستند که وزن عرشه را تحمل میکنند.

پل معلق siduhe در کشور چین در استان hubei ساخته شده است.این پل در حال حاضر بلندترین پل معلق جهان محسوب می شود. ارتفاع کف این پل تا سطح زمین ۶۵۰ متر می باشد.
از نکات جالبی که در اجرای این پل معلق بکار رفته نحوه اتصال کابل های اصلی پل بین دو پایه آن است.
در ساخت پل های معلق ایتدا باید پایه های پل را نصب کرده و سپس باید کابل های کششی بین پایه های پل نصب گردند.مرحله نصب کابل ههای کششی در این پلها معمولا سخت و با مشکلات فراوان همراه هستند.
در برج‌های معلق از روش‌های مختلفی برای اتصال کابل های ‌کششی استفاده می‌شود که در ساخت پل معلق آبشار نیاگارا از کایت و در ساخت پل آکاشی کایکو از هلیکوپتر استفاده شد.که در عین حال کاری بسیار سخت می باشد.
اما چینی‌ها از روش منحصر به فردی برای این منظور استفاده کردند که که تا به حال از این راه انجام نشده بود.
آنها به وسیله پرتاب موشک کابلها را از یک پایه به پایه دیگر نصب کردند.

[تصویر:  o635_750pxSiduheYellow.jpg]
[تصویر:  g9753_750pxSiduheMr_Mao.jpg]
[تصویر:  h3969_18SiduheConstruction.jpg]
[تصویر:  c8786_19SiduheBridgeConstr.jpg]
[تصویر:  s5177_53Siduhe2009.jpg]
[تصویر:  g8269_450px23SiduheBridge.jpg]
[تصویر:  q3713_450px37SiduheBridge.jpg]
[تصویر:  g2792_750px2SiduheBridge.jpg]
[تصویر:  p148_750px33SiduheBridge.jpg]
[تصویر:  a5419_750px35SiduheBridge.jpg]

نظرتون راجب این گرایش چیه ؟ به نظر شما میشه یه همچین پلی رو با ماکارونی ساخت و با بارگذاری متحرک بارگذاری کرد ؟

از نظر خود بنده این کار شدنی هست.

.
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .

niktarahan@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، سعید قاسم پور ، ساجده نوروزی
سلام
والا تحلیل یک پل با بارگذاری متحرک کار هر کسی نیست مگه بخوایم طرح ها رو تجربی کار کنیم . پل معلق هم که دیگه سازه ای نیست که بشه راحت ساخت . اگه اشتباه نکنم دو پل معلق داریم در حال حاضر در کشو ؛ یکی در شوشتر و دیگری در تبریز .
اما به نظرم برای ورود به این گرایش ها باید از مصالح ترکیبی استفاده کرد . این راهیه که میشه مدل سازی رو انجام داد . چون ماکارونی در برابر ضربه بسیار حساس هست و نمیشه کنترل خوبی روی این مورد داشت .
ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، سعید قاسم پور ، میرباقر زمزمی
بنظر من هم میشه.خواستن،توانستن است.کافی یکم دانشمونو زیاد کنیم و وقت روش بذاریم.کار نشد نداره.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، سعید قاسم پور
سلام دوباره
دوستان همه نوشتین میشه , خوب چجوری ؟
بگید لطفا ؟
پل با بارگذاری متحرک انواع نیروها بهش وارد میشه و باید یک آئین نامه جامع داشته باشه . این که همه میگن میشه درست نیست .
به کسی بر نخوره ولی اگه دانشگاهی بیاد یک مسابقات بزاره و دو گرایش بار متمرکز و بار متحرک برگزار کنه باز همین دوستانی که میگن میشه شرکت نمیکنن و میان در گرایش متمرکز سازه میدن .
تا جایی که من در جریانم جناب قاسم پور تو این گرایش آئین نامه ای طراحی کردن . حالا باز امیدوارم نظر ایشون رو هم بدونیم .
چون همون طور که دیدیم در مسابقات امسال خاوران استقبال خوبی از سازه با بار ضربه ای نشد د صورتی که کار زیادی رو این گرایش انجام شده بود .
من نمیدونم دوستان از روی کدوم دلیل در مورد سطح اون حرف میزنن در صورتی که نمیدونن چه زحمتی کشیده شد تا برگزار بشه برای بار اول در دانشگاهی در کشور .
امیدوارم اوضاع تغییر کنه
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، احسان نظری ، حمید رضا نظری ، سعید قاسم پور
آقای جاودانیان شما چقدر صبرتون کمه!
تازه بحثش مطرح شده.مگر قبلا تمام کسانی که تو سازه با بار متمرکز حرفی برای گفتن دارند از همون ابتدا در همین سطح بودند؟خب تلاش کردند،دانششون رو تو این زمینه ارتقا دادند،آزمون و خطا کردند تا یک چیزهایی دستشون اومد ایراد کارشون رو فهمیدن.
برای بار متحرک هم بنظرم باید همینطور باشه.ما تازه اول راهشیم که تازه داریم در موردش بحث میکنیم.بازم بنظرم میشه کافیه اراده کنیم که بسازیم.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، سعید قاسم پور ، ساجده نوروزی
سلام دوباره
امیدوارم که حرف شما درست باشه . ولی صبر من کم نیست اصولا دوست دارم واقعیت رو بگم .
ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، حمید پورملک ، میرباقر زمزمی
طبق قولی که داده بودیم عمل میکنیم.
از دوستان عزیز، از مهندسین عمران عزیز خواهش میکنم ما را در تحلیل این سازه کمک کنند. اگر با نرم افزاری آشنا هستند که میتونه بار متحرک به این سازه وارد کنه و تحلیلش کنه دریق نکنید.

[تصویر:  x723_03172012_101456_.jpg]

niktarahan@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، میرباقر زمزمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان