درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه بهتر بسازیم ؟؟؟(سازه های ماکارونی)
سلام منم سعی می کنم یک سازه چهار قاب واستون بزارم که اگه خواستین استفاده کنید.
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود ، medesa
سلام
مهندس دستت درد نکنه جالب بود .
یه سوال برام پیش امده اینکه خمیر بازی روی ماکارونی تاثیری نمیزاره ؟ بهتر نیست از چسب استفاده کنیم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی
سلام آقای مهندس پور ملک
چند تا نکته رو اینجا میگم
1- من خودم اول از چسب استفاده میکردم ولی با توجه به اینکه اولاً ممکنه چسب نواری کار شده فراموش بشه از صفحه جدا بشه و مشکلات بسیار زیادی رو بعد از 3 بعدی کردن به وجود بیاره و در ثانی ممکنه وقتی داریم چسب رو جدا میکنیم ماکارونی کششی دچار ترک یا شکست بشه واسه همین من از خمیر بازی استفاده کردم و هیچ گونه ضرری هم واسه ماکارونی نداره (در کل کار با خمیر بازی راحت تر از کار با چسب نواری است Blush)
2-اگه تو عکسهایی که گذاشتم دقت کنید بین کششی ها متصل به گره و کششی های متصل به قوس جدا از هم کار و بعد متصل میشند
نکته ای که حتماً باید ذکر بشه اینه که حتماً 2 یا 3 روز از ساخت قوس و گره مرکزی گذشته باشه (چسب دوقلو حتماً کتر شده باشه) و بعد از آن اتصال کششی ها انجام بشه که اون هم فقط و فقط با کمی چسب 123 و بدون اسپری انجام بگیره
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
سلام .
ممنون مهندس رضایی .
کارتون درسته اما به نظرم این واسه مسابقات سنگین یا سازه هایی که قراره کششیشون 2 یا چند تیکه کار شه خیلی خوبه اما واسه مسابقات راندمانی که وزن سازه خیلی مهمه فکر نکنم مناسب باشه .
یه سوال اینکه واسه دوبل کردن یا مثلا 3 یا 4 تایی کار کردن کششیا طوری که همه با هم تو کشش بیفتن چه روشی رو پیشنهاد میدید ؟ کسایی که کار کردن این مدلی نظر بدن .
تو سازه راندمانی که 90 ٪ از ماکارونی یک تیکه استفاده میکنن چیکار کنیم که قوس بر نداره ؟
پاسخ
سلام
بله همونجوری که شما گفتی این روش برای سنگین بهتره

من در راندمانی زیاد کار نکردم و چون نمیدونم همچنین کششی های خرپای خودم هم تو رده راندمانی معمولاً تاب بر میداره در این مورد نظری نمیدم Smile
اگه دوستان در این مورد جواب آقای پور ملک رو بدهند ممنون میشم

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، علی رنود
سلام
به نظر من استفادده نکردن از کششی های یک تیکه در سازه های راندمانی بهتره چون هر قدر هم خوب کار بشن به دلیل طول زیاد و یکپارچه بودنشون رطوبت زیادی جذب میکنن و قوس بر میدارن ولی وقتی دو تیکه باشن هم سختی سازه بیشتر میشه هم توزیع تنش بهتری انجام میشه البته اگر مشکل رطوبت و دما حل بشه میتونیم از کششی بلند هم استفاده کنیم
در مورد اجرا هم بلد نیستم نظری بدم به جز چسب زدن قسمت میانی که اونم زیاد قابل اطمینان نیست
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، محمد جواد رضایی
دلیل قوس برداشتن کششی ها میتونه دو عامل داشته باشه
1-تنش به وجود آمده در قوس تغییر شکل اون
2-گره مرکزی(چون چسب خیلی زیادی میخوره)

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
با قسمت دومش موافقم .
تو سازه سنگین من خودم که کار کردم وقتی گره مرکزی رو میزنی و کامل پرش میکنی حرارت زیادی تولید میکنه چسب . و باعث کم و زیاد شدن طول کششی میشه .

مهندس رضایی اگه بین پور و ملک فاصله نذاری قشنگتر خونده میشه ها .Smile
پاسخ
salam dustan,
Bade chasbe gereh doroste hararate ziadi azad mishe va baese taghyir tule kesheshi ha mishe ama age samte ghos azad bashe mitunim taghyir shekle kesheshi haro mahar kard,,chon mamulan kesheshi ghos bar midare va age samte ghos azad bashe mitunim kesheshio kami bekeshim ta ghosesh bar taraf beshe va bad chasb bezanim ghoso,mohandesin nazar bedin lotfan
پاسخ
لطفاً فارسی بنویسین آقای مهندس Big Grin

-----
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان