درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه بهتر بسازیم ؟؟؟(سازه های ماکارونی)
میشه بگید وزنه رو دقیقا چه جوری ازش آویز میکنین؟
من خودم سی چهل تا باریلا رو کنار هم به صورت مقطع دایره ای می ذارم و بالا و پایینشو مهار میکنم و از پایینش وزنه آویز میکنم. حالا نمیدونم اشکال کار من کجاست که جوابگو نیست!
ّ
farhadnorouzzadeh@yahoo.com
پاسخ
سلام .

چه اصراریه این کارو کنید ؟ کلا کار اشتباهیه .
اگه همه ماکارونیهاتون تاب برداشته دلیلش اینه جایی که نگهشون داشتین صاف نبوده . یا بسته ای که برداشتین زیرش کاملا صاف نبوده .

سازه سنگینم بخواین درست کنین حدود 600 گرم کششی میخواین یعنی از 4 تا بسته به راحتی یه سازه سنگین خیلی خوب در میاد .
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، فرهاد نوروززاده
با سلام
من هم با جناب ملک پور موافقم... به نظر من وارد کردن هر نوع تنش به ماکارونی قبل از ساخت روی مقاومت اون تاثیر منفی میزاره...! پس بهترین کار اینه که ماکارونی هارو چند روز قبل از ساخت در هوای محیط بزاریم تا هر نوع جذب رطوبت و یا تغییر شکلی قرار اتفاق بیوفته، بیوفته و بعد از بین اونا ماکارونی های مناسب رو جدا کنیم ... البته این نظر شخصی خودمه (:
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز
سلام به دوستان
مهندس پور ملک و جناب کاظمی میتونم بپرسم چرا کلا کار اشتباهیه؟
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

با سلام مجدد
از اونجایی که ماکارونی جزء مصالح ترد هست (مثل بتن) و در کشش خیلی زود به حد گسیختگی میرسه، که به همین دلیل ما میایم از فولاد توی بتن استفاده می کنیم که این نقیصه رو برطرف کنیم، حالا این مقاومت کششی دقیقا اون چیزیه که ما زمان بارگذاری بهش نیاز داریم... وقتی قبل از بهره برداری این تنش رو به مصالح ترد خودمون وارد می کنیم داریم بازدهیشونو کم می کنم .. درسته با این کار ماکارونی ها صاف میشن اما ممکنه این کار به قیمت به وجود اومدن آسیب هایی بشه که لزوما به چشم نمیاد... البته باز هم این نظر شخصی خودم بود (:
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط الهه موسوی
سلام
جناب کاظمی این وزمه ای که ما آویزون میکنیم یه وزنه 1 کیلو گرمیه هر بسته ماکارونی هم حدود 200الی300 رشته ماکارونیه .
شما بیایید این 1 کیلو رو تقسیم کنید به این 300 رشته ماکارونی !!!!

بنظرتون این وزن باعث گسیختگی میشه؟؟؟؟؟برای 300 رشته ماکارونی با هم؟؟؟
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام
من پستای قبلیو نخونده بودم.... با این سیستم خیلی آشنا نیستم... خب 1 کیلو که تاثیری روی ماکارونی فک نکنم داشته باشه... اگر بچه ها نتیجه گرفتن خب پس خوبه دیگه Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی
با سلام به همگی یه سوال داشتم اگر سازه ی درست کنم که از خرپا خورشیدی استفاده کنم بهتر جواب می گیرم یا نه استفاده نکنم البته توی نیم دایره کامل
البته خودم فکر می کنم خیلی بهتر جواب میده و می تونه بار بیشتری تحمل کنه
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
سلام به همه دوستان عزیز
نظرتون در مورد ترکیبی کار کردن کششیها چیه؟ به این صورت که یکی در میان باریلا و دو تکه زر غنی شده کار کنیم؟
یا حتی به صورت دوبل...
به این دلیل این ایده به ذهنم رسید که هر نوع ماکارونی مزایا و معایب خودشو داره و با ترکیبشون حداقل میشه از مزایای بیشتری بهره برد. یه جورایی معایب همدیگه رو پوشش میدن مثلا مشکل خم شدن باریلا رو کششی دو تکه کمتر داره یا ...
نظرتون چیه اساتید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، محمد خدایی
با سلام

مهندس به نظر من که زیاد با عقل جور در نمیاد شاید به نوعی تو کار همدیگه اختلال ایجاد کنن و این هم هست که هم وزن رو افزایش میدین هم اینکه اگه اجرا درست باشه نیازی به این کار ها نیست !

به قول رسول جان عزیز " مهم اینه که خوب و دقیق و ظریف کار کنی Smile "
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان