درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راههای درمان گشادی مقعد + روشهای خانگی و عکس
#1
بی اختیاری در کنترل گاز معده و مدفوع مشکل جدی و به شدت آزار دهنده ای است که خجالت و ترس بیمار را به همراه دارد. این مشکلات باعث آسیب از گشادی مقعد ایجاد می شود !!!

در ادامه این بحث قصد داریم ، به بررسی اختلال گشادی مقاد علت ، علائم و انواع روشهایی که برای درمان آن وجود دارد بپردازیم:

مفهوم گشادی مقعد
گشاد شدن مقعد عکس
گشادی مقعد در اصطلاح پزشکی با نام هایی مانند چنین دیلاته شدن یا اتساع مقعد ، ایجاد شد. منظور از این بیماری باز شدن دریچه مقعدی ، بیشتر از 2 سانتی متر است.

این شرایط می تواند در برخی افراد به حدی جدی باشد که استرس و نگران شدید در آنها مانع حضور در اجتماع قرار گرفته است. اما خوشبختانه برای رفع این مشکل ؛ راه های بعدی پیش بینی شده است.

علائم و نشانه ها
علائم و نشانه های بیماری بسته به علت به وجود آورنده این شرایط متفاوت است. مثلا در برخی از افراد درد ، خونریزی ، خارش و سوزش مشاهده می شود و برخی دیگر هیچ یک از این علائم را ساخته اند. اما به طور کلی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند تا را تجربه کنند:

 بی اختیاری در کنترل گاز روده
بی اختیاری در کنترل مدفوع
ترشحات سفید رنگ مقعدی
باز شدن دریچه مقعد بیشتر از حالت معمول
عوارض 
این شرایط علاوه بر ضربه جسمی می تواند از نظر روحی بر شخص تاثیرات منفی داشته باشد. گشادی مقعد باعث ایجاد حس خجالت و ترس در فرد بیمار میشود، که نتیجه ی آن امتناع از حضور در اجتماع است. از طرفی این شرایط اعتماد به نفس فرد را کاهش و اثرات مخربی بر زندگی جنسی او خواهد داشت.

علت
این شرایط می تواند ناشی از مشکلات مختلفی ایجاد شود، اما تجربه نشان داده علت گشادی مقعدی معمولاً با یکی از شرایط زیر در ارتباط است:

بیماری بواسیر 
بیماری بواسیر یا هموروئید، به متورم شدن سیاهرگ های داخل یا خارج از مقعد گفته میشود. این عارضه می تواند دریچه مقعدی را گشاد کند. 

پزشکان بهترین راه سریع و قطعی درمان بواسیر را لیزر درمانی می دانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه درمان بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.


مشاوره تشخیص
راه ارتباطی با کارشناسان کلینیک عابدیان جهت مشاوره تشخیص علائم و درمان هموروئید
02186084961
رابطه مقعدی
رابطه مقعدی تاثیرات تاثیر زیادی بر سلامت دارد. این رابطه می تواند باعث انتقال عفونت و انواع بیماری ها شود. اما یکی از مهمترین مضرات آن آسیب مقعد و گشاد شدن دریچه ی آن است. زیرا مقعد برخلاف واژن قابلیت ارتجاعی را وارد کرده و وارد آلت شده است به دیواره های آن آسیب جدی وارد کند.

کهولت سن
با افزایش سن ، عضلات و ماهیچه های مقعد کیفیت و کارایی قبل از اینکه در واقع تضعیف می شد. کاهش استقامت عضلات می تواند بیش از حد دریچه و گشادی مقصد را به همراه داشته باشد باز شود.

یبوست
یبوست یا دفع مدفوع خشک و سفت می توانم به دیواره های کانال مقدم آسیب وارد کند. ادامه یافتن این شرایط مجاز تضعیف عضلات مقعدی شده و گشاد شدن دریچه مقعدی را به همراه دارد.

آزمایش جراحی های مقعد
در مواردی نیز خطوط جراحی به عضویت مقدمه آسیب وارد شده و عامل ایجاد این شرایط می شود. اقدام جراحی مقعد یا زایمان می تواند خطر گشادی مقعد را افزایش دهد.

درمان گشادی مقعد
درمان این شرایط بستگی به علت به وجود آورنده ی آن و میزان آسیب وارده به مقصد دارد. برخی از روشهای درمان این شرایط عبارت از:

لیزر درمانی: بهترین روش درمان بیماریهای مقعدی است. در صورتی که علت این بیماری بواسیر باشد ، می توانم از لیزر در کمتر از نیم ساعت آن را رفع کنم.
بیوفیدبک: یکی از تکنیک های موفق جهت توانبخشی از عضلات و ماهیچه های آسیب دیده است. در این روش با استفاده از امواج الکتریکی به بازیابی قدرت ماهیچه و تنگ شدن در چند جلسه کمک می کنند.
درمان های خانگی: گشادی دریچه ی مقعدی معمولاً شرایط حادی است که با استفاده از روش های خانگی قابل درمان بود. در منابع مصرف عسل برای تنگی دریچه مقعدی ذکر شده است که ما به هیچ وجه آن را خرید نکرده ایم.
بهتر است جهت درمان ، از زور زدن در توالت و یا نشستن به مدت طولانی بر روی توالت بپرهیزید. رعایت تغذیه مناسب و دریافت فیبر کافی با مصرف سبزیجات و میوه ها می توانید در بهبودی شما موثر باشید.
https://drabedian.com/articles/loose-rectal/
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان