درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
 • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تازه های معماری جهان
#1
معرفی تازه های معماری جهان

بلند ترین آسمانخراش جهان در کشور آذربایجان و دریای خزر احداث می شود.
طی چند سال گذشته بیشتر خبرها در مورد ساخت برج های بلند جهان از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بوده است. اما حالا نوبت به دریای خزر و کشور آذربایجان رسیده تا بلندترین آسمانخراش جهان را به ارتفاع ۱۰۵۰ متر بسازد.

[تصویر: ?di=3133594229412]


قرار است این برج با نام برج آذربایجان توسط یک گروه تجاری ساخته شود. اگر بخواهید اندازه آن را با نزدیک ترین رقیب ها مقایسه کنید باید بدانید که برج آذربایجان ۲۲۰ متر از برج خلیفه دبی که هم اکنون رکورد دار جهان به حساب می آید بلند تر است و از برج پادشاهی عربستان که در دست احداث می باشد نیز ۵۰ متر بلند تر خواهد بود.
[تصویر: ?di=15133594229415]


این آسمانخراش ۱۸۹ طبقه قرار است در جزیره ای مصنوعی در کنار دریای خزر احداث شود و بخشی از یک پروژه احداث یک شهر با ۴۱ جزیره مصنوعی خواهد بود که ۲۰۰۰ هکتار زمین به این کشور اضافه خواهد کرد.
[تصویر: ?di=113359422949]

قرار است عملیات احداث این برج که در مقابل زلزله های ۹ ریشتری هم دوام می آورد، از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۹ به پایان برسد و برای ساخت آن بودجه ای معادل ۲ میلیارد دلار اختصاص یافته است.

[تصویر: ?di=1013359422946]

[تصویر: ?di=113359422940]

[تصویر: ?di=1413359422944]

[تصویر: ?di=5133594229414]

بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، ابوذر عظیمی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، مهدی بیات ، رحمان مولایی ، رضا اله ورن
#2
بزرگترین ساختمان خورشیدی دنیا

--------------------------------------------------------------------------------
[تصویر: ?di=013363206544]

چین که همواره بین دو گزینه بسیار آلاینده هوا و پیشتاز در فناوری پاک در حرکت است، از بزرگترین ساختمان اداری خورشیدی دنیا واقع در شهر دژو (استان شانگهای) رونمایی کرد. بام پنکه مانند این ساختمان که ساعت آفتابی (ساندایال) نام دارد، هشتادهزار متر مربع مساحت دارد و طوری طراحی شده که بیشترین شباهت را به ساعت خورشیدی باستانی چین داشته باشد. به این ترتیب علاوه بر نمایش زمان در حال گذر، انرژی مراکز نمایشگاهی این ساختمان، امکانات تحقیقاتی، فضاهای اجلاس و انجمنها و یک هتل، همه و همه با قطعات خورشیدی بام این ساختمان تامین میشود.
[تصویر: ?di=12133632065410]

عدم وجود سوختهای فسیلی باعث شده است تا این ساختمان قطعا سبز باشد. در معماری آن از شیشههای بسیاری برای ذخیره انرژی استفاده شده، مثل دیوارها و سقفهای عایقبندی شده که مصرف انرژی را 30% از متوسط کل کشور کمتر میکنند. فولاد به کار رفته در ساختار بیرونی این ساختمان نیز حدود 1% میزانی است که جمهوری خلق چین در بازیهای المپیک تابستانی 2008 / 1387 در ورزشگاه لانه پرنده استفاده کرده بود.
البته سادهلوحانه است که تصور کنیم چین عنوان بزرگترین ساختمان خورشیدی جهان را برای مدتی طولانی یدک خواهد کشید، زیرا ابوظبی (پایتخت امارات متحده عربی) در حال کار بر روی پروژه پر سروصدای خود با نام مصدرسیتی است و تا فوریه 2010 / بهمن 1388، بخشی از آنرا افتتاح خواهد کرد.

[تصویر: ?di=2133632065414]در مرکز این پروژه 22 میلیارد دلاری، ساختمان خورشیدی به مساحت چهارده هکتار (یکصدوچهلهزار مترمربع) وجود دارد که موازنه انرژی مثبتی دارد، یعنی بیش از مقدار مورد نیاز مصرفش، انرژی تولید میکند. هرچند مصدرسیتی تا سال 2016 / 1385 تکمیل نخواهد شد، اما ساختمان خورشیدی مصدر بخشی از پروژه است که باید تا پایان سال آینده میلادی / زمستان 1388 به پایان رسیده باشد.

بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، رحمان مولایی ، رضا اله ورن
#3
معرفی ۱۵ شاهکار معماری جهان

جهان ما مملو از طرحهای بی نظیر و خلاقانه ای است که به دست هنرمندان گذشته و معاصر ساخته شده است. در این مطلب ۱۵ اثر بی نظیر معماری جهان معرفی می شوند.

مکعب آبی


[تصویر: ?di=14133752834915]

[تصویر: ?di=713375283517]

[تصویر: ?di=013375283513]

طرحی که تا به حال نظیر آن دیده نشده. استادیوم ورزش‌های آبی پکن که برای المپیک ۲۰۰۸ آماده شده، معماری شگفت‌انگیزی دارد. به خاطر نمای حبابی و شفاف، این استادیوم لقب مکعب آبی گرفته است.

این ورزشگاه طوری طراحی شده که در مصرف انرژی کارا باشد، پوسته حبابی، انرژی نور خورشید را جذب می‌کند و هوا و آب استادیوم را گرم می‌کند. هر حباب، فیلتری دارد که میزان پراکنده شدن گرما را تنظیم می‌کند. جنس این حباب‌ها از یک ماده شبیه تفلون موسوم به ETFE است. بنابراین این ورزشگاه سازه‌ای «سبز» و سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود.

این استادیوم از آب بارانی که روی سقفش می‌بارد بعد از تصفیه، برای تأمین آب ورزشگاه استفاده می‌کند. تخمین زده می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ ملیون دلار هزینه، صرف ساختن مکعب آبی شده باشد. عملیات ساخت این استادیوم از دسامبر ۲۰۰۳ آغاز شد.

سازه هرمی جادوگران

[تصویر: ?di=513375284985]

یکی ازقدیمی ترین شاهکارهایی که گویای اسرار و رویه های مردم زمان خود می باشد، هرم آکسمال است که از نمایی دور بر فراز سرزمین یاکتان خود نمایی می کند. این بنا توسط مایان ها درگذشته ساخته شده است و نظیر بنای مشابه خود در مصر است.
کوه های مونت مِرو

[تصویر: ?di=13133752856912]
این بنا در قرن ۱۲ ساخته شده و پس از یک واقعه تاریخی مقدس تکمیل و شکل یافته است. در واقع بنا برای ستایش و احترام به یکی از خداوندگاران هندی به نام ویشنو ساخته شده و به همین دلیل به نقطه ثقلی در آیین بودایی ها و سرنوشت انسان ها و هم چنین غرور و افتخار وطنی مبدل گشته است.

نزدیک تر به خدا
[تصویر: ?di=15133752863511]
منار آلم مینستر که گویی آسمان را در محله آلم واقع در آلمان به دو نیم کرده است، مدت ها ست به عنوان اثری بی نظیر یکه تازی می کرد. به سفارش یکی از شخصیت های زمانه، تاسیس این بنا در قرن چهاردهم آغاز شد اما تا سال ۱۸۹۰ کار تکمیل آن به طول انجامید. تا زمانی که بلندترین برج در واشنگتن بر آن سایه افکند، اما باز هم به عنوان بلندترین کلیسای جهان به شمار می رود.

بنایی تیغه مانند

[تصویر: ?di=913375287274]
هر کس که عاشق نیویورک باشد و یا آن را بشناسد، ساختمان فلت آیرن را به خوبی سایر بنا های معروف می شناسد. یکی از اولین آسمان خراش هایی است که ساخته شده است و به مدت ۱۰۰ سال در محله منهتن مانند جواهری می درخشیده است.

یک شاهکار هنری

[تصویر: ?di=9133752878310]
ساخت این اثر هنری بسیار زیبا که حتی کودکان نیز از آن شناختی کافی دارند به طور رسمی به دستور ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۷۳ آغاز شد. طراح و معمار خانه اپرای سیدنی به دلیل کشاکش مسئولان دولتی هرگز نتوانست پایان شاهکار خود را ببیند.
جذاب و عظیم

[تصویر: ?di=213375288966]
این بنای تاثیر گذار و با ابهت در دو وجه ساخته شده است تا دو بلوک بزرگ فلزی از دو سر به هم پیوند بخورند. این دو بلوک معظم بالاخره در سال ۲۰۰۷ به هم متصل شدند. هم اکنون این محل خانه سینمایی مرکزی در چین می باشد.

مناره ای الهام بخش
[تصویر: ?di=1413375289460]

دبی، شهری است که به سرعت جایگاهی بسیار ویژه در زمینه رقابت و طرح های معماری در دنیا پیدا کرده است. این امر با ساخته شدن بلندترین آسمان خراش به نام برج خلیفه بیش از بیش خود را نمایان کرد. طرحی مرکب از دو برج مسکونی و تجاری که مدت هایی طولانی رکورد های جهانی را شکست و رسیدن به این رکورد را دست نیافتنی کرد. این برج که توسط معماران آمریکایی طراحی شده است هزینه ای بالغ بر ۱٫۵ بیلیون دلار در بر داشته است.

برج های دوقلو

[تصویر: ?di=1613375290191]

برج های دو قلوی پتروناس در مالزی از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ حرف اول را می زدند. آلین رابرت معروف به اسپایدرمن تنها توانست تا ارتفاع طبقه شصت برج از ۸۰ طبقه آن صعود کند و هرگز موفق به بالا رفتن کامل از آن نشد و با دستگیری توسط پلیس ناکام ماند.

آشیانه پرنده
[تصویر: ?di=7133752907512]
طرح مواج بنایی زیبا که استادیوم ملی چین است و نگاه های بسیار زیادی را در سراسر جهان در المپیک تابستان ۲۰۰۸ شیفته خود کرده بود. این بنا معروف به آشیانه پرنده است و بزرگترین سازه ساخته شده از فلز به شمار می رود که ۵ سال ساخت و تکمیل آن به طول انجامید. این طرح از یکی از هنرهای دستی بسیار پیچیده در سفال سازی چینی الهام گرفته شده است.

کلیسای جامع پوشیده از رنگ های آبنبات
[تصویر: ?di=12133752921014]
بنایی بسیار زیبا، شاد و سرشار از انرژی، که نباید با کیکی خوشمزه آن را اشتباه گرفت. کلیسای جامع سن باسیل نمونه بی نظیری است که استعداد و نبوغ روس ها را به معرض نمایش گذاشته است. دهه ها جنگ و درگیری، انقلاب و جنبه های پوچ گرایی کمونیستی، هیچ کدام نتوانست باعث تخریب این بنا شوند.

جزیره ساخته دست بشر
[تصویر: ?di=213375292743]
هر چند این تصویر تا حد ممکن تصور ساخته بشری بودن جزیره را غیر ممکن می کند اما واقعیت این است که تمام اجزا ساخته شده این جزیره از مواد و مصالح ساخته شده به دست انسان است. یک بار دیگر، شهر دبی با ساخت جزیره ای دور از تصور و عرف متداول در ساخت و ساز، دنیا را شگفت زده کرد. این جزیره پالم آیلند ( نخل خرما ) نام دارد که طرح معماری و مهندسی خارق العاده و برجسته ای به شمار می رود.

گنبد دو هزار ساله

[تصویر: ?di=7133752932813]

طرحی ارزشمند و دقیق. این اثر گنبد میلنیوم نام دارد و در حال از بین رفتن است، این اثر در جنوب لندن هم چنان با ابهت خود بسیاری را خیره خود کرده و شگفت زده می کند.

زندگی آینده در زمان حال
[تصویر: ?di=113375293808]
چه بر روی زمین که بسیار غفلت از آن شده و چه بر سیاره مریخ، کار و تحقیق درباره طرح های زیست محیطی لازمه آینده بشریت است. این بنا با نام لاتین خود بیوسفیر ۲ و لانگ بنایی کاملا مجهز، نمایانگر بزرگترین و نزدیک ترین طرح ممکن و مناسب زیست محیطی است که تا به حال ساخته شده است. متاسفانه این طرح به علت مشکلات تامین اعتبار و شکاکیت برخی از دانشمندان در روز های اول اجرای خود متوقف شد. تعداد بسیار کمی از نتایج حاصله از این پروژه ثبت علمی شده است.


سنگ بنایی از شعر
[تصویر: ?di=713375294422]
۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، طرح فوق العاده ای در اردن، بر جای گذاشته شد که هم اکنون در فهرست هفت اثر خارق العاده جهان قرار دارد. این اثر پترا نام دارد. پترا شهری است کامل که همهٔ آن در کوه و در تخته سنگهایی به رنگ گُل سرخ یا رنگ صورتی تراشیده شده‌ است. از اینجاست که نام این شهر زیبا پترا نام نهاده شده ‌است.
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، فاطمه اسمعیلی سوره ، رحمان مولایی ، رضا اله ورن
#4
[تصویر: 20003724.jpg]

+مسابقه طراحي ابنيه فاز 2 برج ميلاد

برج میلاد تهران آسمان خراشی چند منظوره است که بعنوان پنجمین برج مخابراتی جهان, توانسته است مقام نخست را در میان تمامی برجهای دنیا از نظر وسعت کاربری به خود اختصاص دهد.

در فاز اول این مجموعه بخشهایی همچون برج میلاد, بیمارستان,سازمان انتقال خون و مرکز همایشهای بین المللی میلاد به بهره برداری رسیده است و هم اکنون شركت كهن دژ باختر مفتخر است که مجري فاز 2 پروژه برج ميلاد ,يكي از بزرگترين طرح هاي ملي كشور پيرامون برج ميلاد با كاربري هاي اداري تجاري هتل و پاركينگ باشد. به همين منظور جهت انتخاب طرح معماری پروژه اقدام به برگزاري مسابقه در بين اشخاص حقیقی و شرکتهای توانمند و صاحب نظر در معماري و شهرسازي در سطح بين المللي نموده است ، لذا از كليه طراحان و شركت هاي طراح دعوت به عمل مي آيد براساس داده هاي ذيل به طراحي اقدام و طرح خود را حداکثر تا تاریخ 15/07/1390 ارسال نمايند.به سه طرح برتر مسابقه جوایزی به شرح ذیل تعلق خواهد گرفت :

- طرح اول مبلغ یک میلیارد ریال

- طرح دوم مبلغ پانصد میلیون ریال

- طرح سوم مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال


معیارهای طراحی :

1- هیچگونه محدودیت از نظر هماهنگی طرح با بافت شهری و محیطی پیرامون پروژه وجود ندارد و طرح بصورت مجزا و منحصر بفرد در نظر گرفته میشود

2- اطلاعات ارائه شده در خصوص سطوح اشغال و زیربنا با توجه به ثابت بودن مساحت زمین و مجوزهای اخذ شده قطعی است معهذا محدودیتی در ارتفاعات و طبقات وجود ندارد و اطلاعات داده شده صرفا جنبه راهنمایی داشته و تقریبی است لذا تغيير آن در جهت بهينه سازي طرح بلامانع مي باشد.

3- طرح ارائه شده در مسابقه طرح مفهومی (conceptual)در حد فاز 1و شامل نقشه های جانمایی ساختمانها و Layout در محیط اتوکد ( (.dwgو نقشه 3D بصورت فایل (.jpg)میباشد. مسئولیت سالم بودن فایلهای ارسالی بعهده شرکت کنندگان میباشد

4- اطلاعات کلی پروژه:

الف- كل سطح زمين پروژه 43000 مترمربع ( با توجه به نقشه های پیوست)

ب- سطح اشغال كل بنا 26626 مترمربع با قابلیت تغییر تا 5%

ج- درصد سطح اشغال 62 درصد با قابلیت تغییر تا 5%+اسامی ارائه کنندگان طرح در مسابقه طراحی پروژه فاز 2 مجموعه میلاد

1) مشاورین فن آفرینان نمادین / جمهوری اسلامی ایران- آلمان

2) پیمان کمالی یگانه / جمهوری اسلامی ایران

3) محمد جواد نجم (گروهی) / جمهوری اسلامی ایران

4) امیر عباسی / جمهوری اسلامی ایران

5) محمد رستمی / جمهوری اسلامی ایران

6) کلادیو ناردی / ایتالیا

7) ساناز افتخارزاده / جمهوری اسلامی ایران

8) مهندسین مشاور اثر / جمهوری اسلامی ایران

9) بیجینگ کانسترکشن / جمهوری خلق چین

10) مشاورین ابداء طرح و فضا / جمهوری اسلامی ایران

11) حامد خسروی / جمهوری اسلامی ایران

12) مشاور عرصه / جمهوری اسلامی ایران

13) مشاور ابنیه طراحان البرز / جمهوری اسلامی ایران

14) مهندسین مشاور ارتاز / جمهوری اسلامی ایران

15) پیروز جوادزاده مقتدر ( گروهی) / جمهوری اسلامی ایران

16) سعید شادمان ساروخیل / جمهوری اسلامی ایران

17) مدیریت توسعه پایدار-فضای میرا / جمهوری اسلامی ایران

18) علی اندرجی گرمارودی / جمهوری اسلامی ایران

19) ساختار الگوی پایدار / جمهوری اسلامی ایران

20) مهندسین مشاور فجر توسعه / جمهوری اسلامی ایران

21) مشاورین نقش آفرین مهراز / جمهوری اسلامی ایران

22) مشاورین پل میر / جمهوری اسلامی ایران

23) مشاورین طرح و آمایش / جمهوری اسلامی ایران

24) مشاورین ویرایش الگوی واسط / جمهوری اسلامی ایران

25) مهندسین مشاور ایران بن / جمهوری اسلامی ایران

26) نوید هاتف نیا / جمهوری اسلامی ایران

27) مهام ظریف سلطانی ( گروهی) / جمهوری اسلامی ایران

28) مهندسین مشاور ابنیه نواندیش / جمهوری اسلامی ایران

29) مشاورین دادارآمور / جمهوری اسلامی ایران

30) حسین صباغ صالحانی ( گروهی) / جمهوری اسلامی ایران

31) ضحی حدید / انگلستان+زاها حدید معمار بین المللی، شرکت مشاورین عرصه و یك شرکت طراحی و معماری از کشور چین به ترتیب به عنوان طرح‌های اول تا سوم معرفی شدند.

هیات داوران مسابقه بین المللی طراحی فاز دوم برج میلاد، پس از بررسی آثار ارائه شده از سوی 31 شرکت معماری داخلی و بین المللی سه طرح برگزیده را مشخص كردند.

هاشم هاشم نژاد، محمود گلابچی، کامبیز نوایی و محمد بهشتی كه داوری این مسابقه بین‌المللی را بر عهده داشتند در مرحله نخست از میان 31 اثر، هفت اثر را به عنوان آثار نهایی انتخاب کردند که از میان این هفت اثرنیز سه اثر به عنوان آثار اول تا سوم انتخاب شدند.

زاها حدید معمار بین المللی، شرکت مشاورین عرصه و یك شرکت طراحی و معماری از کشور چین به ترتیب به عنوان طرح‌های اول تا سوم معرفی شدند.

این آثار طی یك فراخوان بین المللی طراحی و معماری در خرداد ماه امسال به دفتر برج میلاد ارائه شده بود.

لازم به ذکر است که هر سه اثر قابلیت اجرا شدن در فاز دوم برج میلاد را دارد، اما هم اکنون اجراکنندگان فاز دوم برج میلاد در حال مذاکره با سه نفر برنده نخست هستند تا در نهایت یکی از این سه اثر برای اجرای فاز دوم برج میلاد تهران انتخاب شود.

هم اکنون گروه کارشناسی در حال اتمام مطالعات و تجهیز کارگاه برای ساخت فاز دوم برج میلاد هستند.

فاز دوم برج میلاد تهران شامل هتل و ساختمان اداری و تجاری برج میلاد است.

[تصویر: 80128338965612695088.jpg]

.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . ..
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، احسان نظری ، مرضیه شریعتی ، محمد جواد رضایی ، بهروز کریمی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، رضا اله ورن ، علی رنود
#5
بهترین طرح های معماری 2012


[تصویر: ?di=1113376915118]

[تصویر: ?di=1413376915119]

[تصویر: ?di=813376915110]

[تصویر: ?di=1133769151115]

[تصویر: ?di=113376915114]

[تصویر: ?di=1113376915118]

[تصویر: ?di=6133769151111]

[تصویر: ?di=9133769151112]

[تصویر: ?di=1113376915115]
برترین طرحهای معماری سال 2011
[تصویر: ?di=113376919542]

مجله اینترنتی دیزاین بوم در یکی از پست های اخیرش لیستی از 10 بنای برتر سال 2011 را معرفی کرده است که همگی از طریق همین سایت معرفی شده اند. ملاک انتخاب این طرحها تعداد بازدید کننده هایی است که از هر یک از طرحها دیدن کرده اند.
این طرحها تنها شامل هتل ها، رستوران ها، مهمانسراها و کلا مکان هایی است که میزبان بازدید کننده ها هستند1. 'marina bay sands hotel singapore' by moshe safdie architects


[تصویر: ?di=1313376920431]

marina bay, singapore

2. 'wanderlust hotel singapore' by loh lik peng


[تصویر: ?di=313376921220]little india, singapore

3. 'hi matic hotel' by matali crasset

[تصویر: ?di=113376921798]


paris, france
4phantom) opera restaurant' by odile decq)

[تصویر: ?di=16133769234210]

paris, france

5. 'tori-tori restaurant' by rojkind arquitectos + esrawe studio

[تصویر: ?di=15133769240311]

polanco, mexico city, mexico

6. 'cabañas morerava' by AATA arquitectos

[تصویر: ?di=3133769246313]


easter island, chile

7. 'nolitan hotel' by grzywinski+pons

[تصویر: ?di=4133769252415]

new york, USA

8. 'fogo island studios' by saunders architecture

[تصویر: ?di=11133769259514]
fogo island, newfoundland, canada

9. 'lido mar' by studio RHE[تصویر: ?di=1513376927762]

tivat, montenegro

10. 'raas jodhpur' by lotus praxis initiative

[تصویر: ?di=1613376928473]
new delhi, india
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، حمید رضا نظری ، ساجده نوروزی ، احسان نظری ، رحمان مولایی ، رضا اله ورن
#6


[تصویر: ?di=113380481767]Archiprix بین المللی ارائه بهترین پروژه های فارغ التحصیلی در معماری، طراحی شهری و معماری منظر است. در سال 2013 Archiprix بین المللی صورت می گیرد در همکاری با MARKHI، Strelka و خانه مرکزی هنرمندان در مسکو، روسیه. This website presents the upcoming edition, and the Archiprix International legacy with an overview of این وب سایت ارائه نسخه آینده و میراث Archiprix بین المللی با یک مرور کلی 1205 of the best graduation projects from 86 countries of the past edition and a list of 1547 universities of architecture, urban design and landscape architecture worldwide. 1205 از بهترین پروژه های فارغ التحصیلی از 86 کشور از نسخه گذشته و یک لیست از 1547 دانشگاه معماری، طراحی شهری و منظره در سراسر جهان معماری.

[تصویر: ?di=513380480004][تصویر: ?di=3133804808314]


Archiprix International is proud to announce the start of the sixths edition of the Hunter Douglas Awards for the world's best graduation projects in architecture, urban design and landscape architecture. Archiprix بین المللی مفتخر است اعلام شروع به نسخه sixths از هانتر داگلاس جایزه بهترین پروژه های فارغ التحصیلی در معماری، طراحی شهری و معماری منظر می باشد. The Archiprix International 2013 will take place in Moscow. بین المللی Archiprix 2013 در مسکو برگزار خواهد شد. We are honoured that the Central House of Artists, Strelka, and MARKHI are willing to be our co-organisers for the 2013 edition. ما بسیار مفتخریم که در خانه مرکزی هنرمندان، Strelka و MARKHI مایل به-برگزارکنندگان برای نسخه 2013 است.

After successful editions in 2001 in Rotterdam, 2003 in Istanbul, 2005 in Glasgow, 2007 in Shanghai, 2009 in Montevideo, and 2011 in Cambrigde (Mass.. USA), Archiprix International will again stage a unique presentation of the world's best graduation projects. پس از نسخه های موفق در سال 2001 در روتردام، 2003 در استانبول، در سال 2005 در گلاسکو، در سال 2007 شانگهای، 2009 در مونته ویدئو، و 2011 در Cambrigde (ماساچوست. ایالات متحده آمریکا)، دوباره Archiprix بین المللی ارائه خواهد شد منحصر به فرد از جهان بهترین پروژه های فارغ التحصیلی مرحله. Archiprix International 2013 will take place in May 2013 in Moscow. Archiprix بین المللی سال 2013 در ماه مه تا سال 2013 در مسکو. This sixths edition will be hosted and co-organised by the Central House of Artists , Strelka , and MARKHI . این نسخه sixths میزبانی می شود و مشترک سازماندهی شده توسط خانه مرکزی هنرمندان ، Strelka و MARKHI . The Moscow Architectural Institute, MARKHI, is the most prestigious school for architecture in Russia, with a tradition of 250 years. انستیتوی معماری مسکو، MARKHI، معتبر ترین مدرسه معماری در روسیه، با یک سنت از 250 سال است. The Strelka Institute for media, architecture and design offers a free postgraduate programme. موسسه Strelka برای رسانه ها، معماری و طراحی ارائه می دهد یک برنامه رایگان کارشناسی ارشد است. The dean is Rem Koolhaas. رئیس کولهاس رم است. The Central House of Artists will be the exhibition venue during Arkh-Moscow, the biggest yearly architectural event in Russia. خانه مرکزی هنرمندان خواهد بود که محل برگزاری نمایشگاه در طول Arkh مسکو، بزرگترین رویداد سالانه معماری در روسیه است.
Over 1500 faculties from more than 100 countries are invited to take part. بیش از 1500 دانشکده از بیش از 100 کشور جهان دعوت به شرکت. This makes Archiprix International by far the biggest competition for newly graduated architects, urban designers and landscape architects. این باعث Archiprix بین المللی به مراتب بزرگترین رقابت برای معماران به تازگی فارغ التحصیل شده، طراحان شهری و معماران چشم انداز است. No other competition for young talented designers displays such a broad insight in worldwide trends in education and the fields of architecture, urban design, and landscape architecture. هیچ رقابت دیگری برای طراحان جوان با استعداد نمایش چنین بینش گسترده ای در روند در سراسر جهان در آموزش و پرورش و رشته های معماری، طراحی شهری، معماری و چشم انداز است.

The best projects, selected by an international jury, will receive the Hunter Douglas Awards at a special award ceremony. بهترین پروژه های انتخاب شده توسط هیئت داوران بین المللی، دریافت جوایز هانتر داگلاس در مراسم اهدای جایزه ویژه. The awards carry the name of our partner Hunter Douglas, producer of well known brands like Luxaflex and Luxalon. جوایز حمل نام ما شریک هانتر داگلاس، تولید کننده مارک های شناخته شده مانند Luxaflex و Luxalon. The award ceremony is accompanied by a conference, a series of presentations of participating projects, and an exhibition. مراسم اهدای جایزه در یک کنفرانس، یک سری از ارائه پروژه های شرکت کننده و نمایشگاه همراه است. The designers of the best graduation projects can participate in an international design workshop the week before the award ceremony. طراحان از بهترین پروژه های فارغ التحصیلی می توانند در یک کارگاه بین المللی طراحی شرکت هفته قبل از مراسم اهدای جایزه.

Call for entries . برای نوشته . Archiprix International invites all universities and colleges teaching architecture, urban design and landscape architecture to select their best graduation project and to ask the designer(s) to submit the selected project for participation. Archiprix بین المللی دعوت همه دانشگاه ها و کالج ها آموزش معماری، طراحی شهری و معماری منظر را به بهترین پروژه فارغ التحصیلی خود را انتخاب کنید و به درخواست طراح (ها) به ارائه این پروژه انتخاب شده برای شرکت. Designers who have graduated since 1 July 2010 are eligible to participate. طراحان که از 1 جولای 2010 فارغ التحصیل شده اند، واجد شرایط برای شرکت در. The deadline for registration is August 1 2012. مهلت برای ثبت نام آگوست 1 تا سال 2012 است. Projects can be submitted until 1 September 2012. پروژه ها می تواند تا 1 سپتامبر 2012 را مشاهده کنید. All projects will be presented in an exhibition, on the website, and in a book containing a DVD. همه پروژه ها خواهد شد در یک نمایشگاه ارائه شده در وب سایت، و در یک کتاب که حاوی یک دی وی دی. All the project designers will be invited to the workshops which will be held in May 2013 in Moscow. همه طراحان پروژه خواهد شد به کارگاه های آموزشی خواهد شد که تا سال 2013 در ماه مه در مسکو برگزار خواهد شد دعوت شده است. Participation is free of charge. شرکت در این پروژه رایگان می باشد.

The Archiprix website will display a web presentation of the projects submitted. وب سایت Archiprix وب را نمایش ارائه پروژه ها را مشاهده کنید. This website also contains a presentation of the projects submitted for the 2001, 2003, 2005, 2007, 2009 and 20011 editions, and the world's largest database of universities and colleges teaching architecture, urban design and landscape architecture. این وب سایت همچنین شامل ارائه پروژه های ارائه شده برای نسخه های 2001، 2003، 2005، 2007، 2009 و 20،011 و بزرگترین بانک اطلاعاتی جهان از دانشگاهها و کالج ها آموزش معماری، طراحی شهری و معماری منظر است.
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط رحمان مولایی ، علی رنود
#7
مدرنترین برج جهان
[تصویر: ?di=5133827281416]

برج کپیتال گیت، خمیده ترین برج جهان است که با ۱۸ درجه انحنا، رکورد جالبی را برای خود ثبت کرده است. این برج در مرکز ملی نمایشگاه‌های شهر ابوظبی در مرکز کشور امارات احداث شده است.

ماترین دوفرین طراح برج دروازه پایتخت (کپیتال گیت) در شهر ابوظبی در کشور امارات متحده عربی و مدیر عامل شرکت U+A در دبی، بعد از اتمام تحصیلات عالیه خود در کانادا به هنگ کنگ و چین رفته و با شرکت HOK به عنوان طراح اصلی مشغول به فعالیت شد و از سال ۲۰۰۵ نیز فعالیت خود را در خاورمیانه آغاز کرد و هم اینک مقیم دبی می‌باشد.
[تصویر: ?di=3133827281415]
معماری نیوز گفت‌وگویی داشته با ماترین دوفرین طراح برج که در پی می‌آید:

جناب آقای دوفرین، برای آغاز صحبت بسیار مشتاقیم تا کمی از جزئیات برج کپیتال گیت از زبان شما آگاه شویم.

من در سال ۲۰۰۵ در جلسه‌ای که با آقای شیخ زائد، امیر امارات داشتم، قرار بر این شد که طرحی ارائه دهم تا علاوه بر اینکه به عنوان نماد شهر ابوظبی( پایتخت امارات) شناخته شود، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد باشد و علاوه بر دارابودن تکنولوژی مدرن و فاکتور شکوه و زیبایی، با اقلیم منطقه نیز سازگار باشد.

چون خود من به ارائه ایده منحصر به فرد بسیار اعتقاد دارم، طرح ابتدایی یک برج با بیشترین خمیدگی را ارائه دادم که این طرح مورد موافقت قرار گرفت و تصمیم بر این شد که این سازه در مرکز ملی نمایشگاهی ابوظبی احداث شود.

[تصویر: ?di=1133827281412]
همانطور که میدانید، این برج خمیده ترین سازه جهان است و با ۱۸ درجه انحنا به سمت غرب طراحی شده است. خیلی‌ها برایشان سئوال بود که چطور این ساختمان میتواند در مقابل زلزله مقاومت کند، ما برای اینکار هسته مرکزی ساختمان را دقیقا در جهت مخالف خمیدگی آن، و مستقیم به سمت بالا طراحی کردیم.

متریال اصلی در این سازه، فولاد ضدزنگ، بتن و شیشه است. این برج ۳۵ طبقه است و دارای مجتمع اداری و یک هتل ۵ ستاره با ۲۰۰ اتاق می‌باشد.
در نمای برج، دو فاکتور بسیار جالب توجه است، یکی انحنا زیاد و دیگری پنل‌های شیشه‌ای به کار رفته در سرتاسر برج است.

راستی الان یک موضوعی به خاطرم رسید، من چندین بار که با ایرانی‌ها صحبت کردم، متوجه شدم که در مورد نمای این برج دچار اشتباه شده‌اند. در نمای کپیتال گیت از ۱۲۵۰۰ پنل شیشه‌ای مختلف با ۷۲۰ شکل متمایز استفاده شده است که این اشکال از فرمهای مختلف الماس الگوبرداری شده است، اما در ایران به من می‌گفتند که خیلی جالب است که شما ار ۷۲۰ پنل شیشه‌ای در نما استفاده کردید و من بخاطر این برداشت اشتباه و این اختلاف فاحش بسیار تعجب کردم، راستش وقتی چند بار این موضوع رو به من گفتند، خودم هم شک کردم.

آقای دوفرین شما با معماری ایرانی تا چه اندازه آشنا هستید و به نظر شما چطور میتوان به بهترین شکل، تکنولوژی مدرن را با اقلیم و سنت تلفیق کرد؟

من در ایران چندین پروژه را در دست کار دارم، به واسطه حضورم در ایران و همینطور شناخت و مطالعه در مورد معماری ایران و شنیده ها، و قتی وارد ایران شدم به شنیده‌ها یقین پیدا کردم. من به شما تبریک می‌گویم، چون کشوری با فرهنگ غنی و با سابقه‌ای دارید. من در تمامی پروژه ها، چه در ایران و چه در کشورهای دیگر دنیا، همیشه یک گروه بومی را انتخاب می‌کنم و پروژه‌ای که به آنها محول میکنم این است که، گزارشی از فرهنگ بومی کشور و تناسبات آن با معماری مدرد جمع آوری کنید و در ادامه، طرح را با توجه به داده‌ها ارایه میدهم.

[تصویر: ?di=3133827281414]
[تصویر: ?di=1013382728143]
با توجه به تجاربی که کسب کرده اید، چگونه میتوان در پروژه‌های انبوه، سه فاکتور، مقاوم سازی، سریع سازی و سبک سازی را توامان اجرا کرد؟

من در این زمینه یک اعتقاد خاصی دارم و آن این است که مهم ترین و اصلی ترین فاکتور برای رسیدن به این هدف، چیدمان یک تیم حرفه‌ای است، تیمی که هم از لحاظ فنی و هم دانش اجرایی و هم وجدان کاری سرآمد باشد. اگر مدیر پروژه در ابتدای کار چنین اقدامی را انجام دهد، سریع سازی، مقاوم سازی و سبک سازی، توامان و به نحو احسنت اجرایی می‌شود.

شما به عنوان یکی از اساتید و بزرگان معماری جهان، چه سفارش‌هایی را برای دانشجویان و معماران جوان ایرانی دارید؟

دانشجویان و معماران جوان باید جستجوگر باشند و همیشه به دنبال کشف یک موضوع و ایده باشند. نباید هیچگاه خوشان را محدود در چهارچوب کتب آموزشی کنند. خیلی از حقایق معماری به هیچ عنوان در کتب تخصصی موجود نیست بلکه به صورت زنده و پویا در جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم وجود دارد.

یکی از روش‌های مفید، استفاده از اینترنت است. شما با اینترنت می‌توانید به تمام جهان سفر کنید و در جریان بسیاری از اتفاقات در دنیای معماری قرار بگیرید.

به عنوان خاتمه صحبت، اگر سخنی دارید بفرمایید؟

من شناخت کمی از ایران دارم ولی الگوهای بسیار خوبی از گذشته در کشورتان وجود دارد که باید کشف شود. نباید این اطلاعات زنده و غنی و فراوان، دچار بی توجهی شود. امیدوارم من بتوانم به عنوان یک معمار، اثری به یاد ماندنی در ایران بر جای بگذارم .
[تصویر: ?di=1613382728150]
[تصویر: ?di=5133827281516]
[تصویر: ?di=813382728151]

بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی بیات ، رحمان مولایی ، رضا اله ورن
#8
در هم شكسته شدن و ثبت ركورد بتن ريزي جهان توسط پديده شانديز در مشهدپدیده شاندیز ركورد بتن ریزی دنیا را با 17200 متر مكعب حدود 7000 متر ارتقاء داد.
تحولی بزرگ در صنعت ساخت و ساز جهان در مشهد مقدس به وقوع پیوست و ركورد بتن ریزی جهان بنام ژدیده شاندیز ثبت شد تا شعار ما می توانیم متخصصان ایرانی پدیده شاندیز محقق شود.

رکورد بتن ریزی جهان امروز در شهر شاندیز استان خراسان شکسته شد.

استاندار خراسان رضوی امروز درمراسم بتن ریزی در شهرستان طرقبه شاندیزگفت: این عملیات شامل 17هزار و 200 متر مکعب بتن ریزی در یک شبانه روز در حدود 23هزار متر مربع فضاست.

آقای صلاحی افزود : تاکنون رکورد بتن ریزی جهان متعلق به امارت متحده عربی با 10هزار و 500 متر مکعب بتن در یک شبانه روز بوده است.

او گفت : 26 پمپ هوایی و بیش از 280 میکسر در اجرای این طرح فعالیت کردند.

استاندارخراسان رضوی افزود: مشهد مقدس با توجه به وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) سالانه شاهد تردد بیش از 25 میلیون زائر از اقصی نقاط کشور و جهان است و اجرای طرحهای اقامتی و تفریحی بزرگ نقش موثری در ماندگاری و جذب بیشتر آنان دارد.

مجتمع تفریحی گردشگری پدیده شاندیز شامل ساخت هتل 5 ستاره ، مجتمع بزرگ فرهنگی ، بوستان آبی ، مجتمع اداری ، مجتمع مسکونی ، مرکز بزرگ خرید ، باغ گل و نمایشگاه دائمی گل و گیاه و شهر بازی سرپوشیده در زمینی به مساحت 500 هزار متر مربع و زیر بنای یک میلیون و 100هزار متر مربع در شهر شاندیز در حال اجراست.

اجرای این طرح بزرگ از پارسال آغاز شد و تا دو سال دیگر ادامه دارد.

شاندیز در 37 کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است .


پروژه مرکز تعطیلات ،سرگرمی و خرید پدیده


مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده شاندیز در زمینی به مساحت 1/020/000 مترمربع در مرکز شهر
شاندیز طراحی وعملیات اجرایی آن آغاز گردیده است. این مجتمع به عنوان بزرگترین مرکز خرید، تفریح و گذراندن اوقات فراغت پيش بيني شده و مي تواند به انبوه میلیونی بازدیدکنندگان مشهد الرضا، با جمعیتی بالغ بر 2/8 میلیون نفر شهروند و همچنین زائران آستان مقدس امام هشتم علیه السلام که طی 15 سال آینده جمعیت آنان به 40 میلیون نفر خواهد رسید، گستره خدمات مهم، با کیفیت و خاطره انگیز خود را ارائه نماید


پروژه مرکز تعطیلات ،سرگرمی و خرید پدیده
_ تعریف و اخذ مجوز های لازم در 10 ماه
_تملک اراضی به میزان 50 هکتار در بهترین نقطه شهر شاندیز
_ انتخاب شركت هاي طراحي ، مشاور و ناظر عالی پروژه
_ احداث ساختمان اداری در قالب یک طرح معماری سنـتی ( قلعه شاندیز ) به مساحت 1500 متر مربع در 45 روز
_ ایجاد 3000 فرصت شغلی به صورت مستقیم و هزاران فرصت شغلی غیر مستقیم در سال اول _تجهیز کارگاه و شروع عملیات اجرایی
_این پروژه از بخش های متنوع و با کاربری های متفاوت، تشکیل شده است

مراحل احداث بزرگترین مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید در حالی آغاز شد که این مرکز بعد از اتمام مراحل اجرایی به قطب گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.به گزارش ستاد خبری این مرکز، زیربنای کلی این پروژه حدود یک میلیون متر مربع با امکان استفاده از هشت کاربری متنوع و متفاوت تفریحی، تجاری و گردشگری است.بازار (مراکز خرید)، مجتمع مسکونی با خدمات هتلداری، هتل 5 ستاره، مراکز فرهنگی، پارک تفریحات آبی، نمایشگاه دائمی گل و گیاه، شهربازی سرپوشیده و مجتمع اداری بخش های اصلی این مرکز را تشکیل خواهند داد.احداث مرکز بزرگ خرید با زیربنایی بالغ بر 500 هزار متر مربع در این پروژه پیش بینی شده است که با معماری نوین و روز دنیا و دسترسی به واحدهای مختلف خرید و امکان بهره مندی از فضای پارک خودروها تا سقف 6 هزار خودرو را داراست.

طراحی و ساخت مجتمع مسکونی از دیگر بخش های مهم مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده است که با خدمات هتل های 5 ستاره با در اختیار داشتن واحدهای مسکونی در متراژهای 35 تا 250 مترمربع امکانات مختلف رفاهی و گردشگری را در اختیار مسافران قرار خواهد داد.با توجه به نیاز كشور به چنین پروژه ای، پیش بینی می شود تا این مرکز همانند سایر پروژه های اجرا شده شرکت پدیده طبق برنامه زمان بندی شده احداث شود.عملیات احداث مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده توسط شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع) آغاز شد.رفيعي مشاور اقتصادي ايجاد بزرگترين مركز تجاري در مشهد در يك نشست خبري اظهار داشت: از روز چهارشنبه 26 خرداد ماه مصادف با ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) زنگ كارگري پروژه بزرگ مركز تجاري مشهد به صدا در‌آمد كه تا 6 هزار نفر در اين پروژه مشغول به كار هستند
وي با بيان اينكه ميزان سرمايه‌گذاري براي اين پروژه هزار و 500 ميليارد تومان است كه 30 درصد آن انجام شده گفت: از نظر زمانبندي ساخت‌وساز يك ميليون متر مربع بنا با استانداردهاي موجود حداقل 7 سال زمان مي‌برد،اما زمانبندي ما براي اين پروژه 30 ماه است


اشنایی با بخش های مختلف بزرگترین مرکز تعطیلات سرگرمی و خرید آسیا

مرکز بزرگ خرید
مرکز خرید مجموعه با زیربنایی بالغ بر 483/500 مترمربع دارای کاربری های مختلف و متنوع می باشد. از ویژگی های مهم این مرکز، دسترسی به اصناف مختلف با توجه به جذب برند های معروف در جهان بوده که در محیطی زیبا و با معماری روزدنیا انگیزه خرید در مراجعین را افزایش میدهد .همچنین برخورداری از پارکینگ با ظرفیت 3711 خودروکه در طبقات مختلف به مجموعه متصل بوده و نیاز مراجعین را برطرف خواهد نمود .
مرکز بزرگ خرید پدیده شاندیز با خیابان اصلی مرتبط بوده و با ورودی های متنوع ارتباط مناسبی را به لحاظ جذب مخاطب و تردد آن ایجاد میکند.مرکز بزرگ خرید دارای سه فضای کلان آتریوم بوده که در جهت محیطی مناسب برای استراحت و ایجاد تعاملات اجتماعی طراحی گردیده است.
این مرکز نوین خرید، از نسل های قدیمی "راسته بازار"، و از نسل نو" Shopping Center" نمی باشد؛ چراکه این مرکز عظیم و سرشار از دیدنی ها، بر مبنای نسل فرانوین Mega Mall ها، طراحی و اجرا می گردد.


هتل پنج ستاره


به منظور اسکان و پذیرایی از زائران و میهمانان عزیز، هتل پنج ستاره شاندیز، با معماری زیبا و امکانات گسترده رفاهی، پیش بینی شده است. که با رعایت کلیه استانداردهای جهانی و در دل طبیعت زیبای شاندیز با هوایی مفرح و مناظری به یاد ماندنی احداث مي گردد
این هتل با دسترسی به سایت های فعال اینترنتی، امکان رزرو غیرحضوری را دارا بوده و می تواند در همه زمان ها و مکان ها برای رزرو جا در دسترس میهمانان داخلی و خارجی قرار گیرد
هتل دارای سالن پذیرایی بسیار بزرگ و مجلل جهت مراسم و میهمانی‌های خاص است . این بخش از هتــل دارای ورودی مستقل بوده و درخدمات پذیرایی توسط هتل حمایت می شود.
ساختمان هتل و سالن عروسی توسط چندین آسانسور اختصاصی پشتیبانی می شود.
دو آسانسور برای سرویس دهی به کافه تریا، واقع بر روی طبقه بالای سالن عروسی در نظر گرفته شده است.
زیر بنای هتل 5 ستاره، به همراه تالارهای پذیرایی 110585 متر مربع می باشد که شامل فضاهای مشترک مثل راهروها و تاسیسات و 434 پارکینگ است
باغ گل و گیاه
در بسیاری از نقاط دنیا مانند کشور هلند باغ های گل زیبا، دیدنی و جالب توجه وجود دارد؛ اما کمتر در کنار یک مرکز بزرگ خرید و یک "پارک آبی" و "باغ گل" ماندگار و جذاب ایجاد شده است؛ و این است که حضور باغ گل در کنار مرکز خرید و اقامت و تفریح، از جذابیتی ممتاز و غیرقابل توصیف برخوردار است.
به منظور ارتقاء دانش زیست محیطی و آموزش روش های علمی حفاظت از محیط زیست و بهره مندی از زیبائی های طبیعت، باغ گل پدیده شاندیز با زیربنایی بالغ بر 5/500 مترمربع یکی از پر جاذبه ترین اجزاء این پروژه عظیم خواهد بود. مساحت زمین این باغ از عرصه کل پروژه 5/491 متر مربع می باشد.
بازدیداز باغ گل و استفاده از محیط زیبا و جذاب آن، روح هر بیننده را با طبیعت زیبا و سخاوت مند این منطقه، مأنوس می نماید.
در این مجموعه زیبا، نمایشگاه و فروشگاه دائمی گل و گیاه و گلدان امکانی منحصر به فرد را برای علاقمندان به طبیعت ایجاد میکند.

مجتمع اقامتی

به منظور ارائه خدمات رفاهی و گردشگری به زائران و مسافران مشهد مقدس، برای اولین بار در ایران، مجتمع مسکونی-اقامتی با ارایه خدمات ویژه هتل های پنج ستاره در متراژهای مختلف از 43 مترمربع تا 250 مترمربع زیربنا در قلب مرکز تعطیلات خرید و سرگرمی پدیده پیش بینی شده است.
صاحبان این واحدهای آپارتمانی، می توانند در زمان عدم بهره برداری، اجازه واگذاری آنرا در شمار دیگر واحدهای هتل پنج ستاره پدیده را، به مدیریت هتل صادر نموده و از این طریق، ماهانه در آمد چشمگیری نیز تحصیل نمایند.
حیاط داخلی مجموعه آپارتمانی با حیاط هتل ترکیب می شود، تا فضایی بسته اما وسیع و منسجم را شکل دهند و در نتیجه دو ساختمان مانند یک مجموعه به هم پیوسته به نظر می رسند.
همچنین فضاهای تفریحی و ورزشی مانند سالن های بدن سازی و استخر های سرپوشیده و مجموعه های مکمل آنها در بوجود آوردن محیطی مناسب برای استراحت مراجعین طراحی گردیده است.
این مجتمع از 240/000 متر مربع مساحت برخوردار است.پارک آبی

به منظور توسعه و ترویج به تفریحات سالم و تشویق عموم به استفاده از "ورزش های آبی"، پارک آبی پدیده شاندیز با زیربنایی بالغ بر44/000 مترمربع یکی از بزرگترین مراکز تفریحات و ورزش های آبی در منطقه و کشور عزیزمان خواهد بود.
این مرکز با دو بخش مجزا مخصوص آقایان و بانوانان، ظرفیت پذیرایی از 3000 نفر مهمان را در هر روزبه صورت مجزا داراست.
در طراحی پارک آبیسعی بر استفاده از فرم بدن کوسه ماهی شده است دارای معماری معنادارو مفهومی هماهنگ در پیوند با دریا، امواج و ماهی هاست.
ساختمان پارک آبی از3 قسمت عمده تشکیل شده است.
1- استوانه ورودی (فضاهای تفکیک,اداری و تجاری های مرتبط)
2- بخش رستوران در دو طبقه مجزا

3- پارک آبی در دو بخش مجزای خانم ها و آقایان
سازه استوانه ای در بخش ورودی، طبقات را از قسمت همکف تا بالاترین طبقه که به حمام آفتاب اختصاص دارد مرتبط ساخته و همچنین چگونگی جداشدن اعضای خانواده از یکدیگر را نیز مشخص می نماید.
بخش VIP از طریق یک سالن، از سایر قسمت ها جدا می شود و در نتیجه مهمانان این بخش، می توانند مستقیماً به طبقه ای مراجعه نمایند که رختکن هایشان در آن قرار دارد.
مجتمع پارک آبی دارای 12/891 متر مربع زیر بنا ویژه پارکینگ اختصاصی (برای حدود 515 اتومبیل) می باشد.
مساحت مفید این پارک آبی پیشرفته، زیبا و مفرح 23/874 متر مربع است.


مرکز تالار و همایش
مکانی شایسته برای برگزاری مجالس بزرگ، سمینارهای بین المللی و همایش های ملی و منطقه ای از جمله نیازهای مهم شهر مشهد مقدس به شمار می رود. در این مجمــوعه بزرگ و چند منــظوره مرکز همایش و تالار عظیــمی پیش بینی شده است که به نیازهای استانی و ملی در این زمینه پاسخی شایسته بدهد

مجتمع رستوران و تالار غذا

روزانه چندین هزار نفر از اقصی نقاط جهان و ایران برای بازدید، خرید و تفریح و سرگرمی به مرکز عظیم تعطیلات پدیده مراجعه خواهند کرد؛ بدیهی است که وجود مراکز عرضه انواع غذا برای ذائقه های گوناگون و با قدرت خرید مختلف از جمله ضروریات و بلکه اهم آن به شمار میرود.
پیشینه شاندیز، با صرف غذاهای لذیذ در محیطی سرشار از صمیمیت و در دل طبیعتی زیبا و مفّرح هماره برای زوار گرانقدر و حتی شهروندان ارجمند مشهدی خاطره انگیز بوده است، لذا ارایه غذاهای ملل گوناگون ایران و جهان در فضاهای شایسته با خدمات طراز اول از ارکان موفقیت این پروژه عظیم به شمار می رود.
ده ها رستوران بزرگ که هز یک از آنها در نوع خود صاحب نام و نشان تجاری شایسته و برتری هستند، زینت بخش مجتمع رستوران و همچنین تالار غذا یا فود کورت معظم آن می باشند.
26867 متر مربع مساحت مفید و خالص، این مجموعه رستورانها را تشکیل می دهد که در نوع خود، مثال زدنی و خاطره انگیز است.

شهر بازی سرپوشیده

ازآانجا که هوای شهرهای مشهد مقدس و شاندیز در بیش از 6 ماه از سال برای استفاده از تفریحات و سرگرمی در محیط باز و سرگشاده مناسب نیست؛ لذا شهربازی پیشرفته، بزرگ و مدرن این مجموعه بزرگ در بخشی از ساختمان مرکز بزرگ خرید به مساحت 16/500 متر مربع پیش بینی شده است.
این شهربازی از وسایل و بازی ها و سرگرمی های کاملاً پیشرفته ونسل چهارم و دیجیتالی سه بعدی و چهار بعدی بهره خواهد گرفت و در نوع خود، کاملاً بی نظیر و مثال زدنی خواهد بود.یکی از عناصر خاص طراحی شده در این شهر بازی ارتباط نزدیک بخش هایی از آن با فضای تجاری است به گونه ای که فضای تفریحی مناسبی را در محیط تجاری بوجود آورده وبه پویایی این فضا کمک خواهد نمود.کیفیت فضایی این مرکز با توجه به سقف بلند آن به گونه ایی است که مراجعه کننده خود را دریک باغ اسباب بازی مشاهده کرده و باعث خواهد شد زمان ماندگاری افراد در آن افزایش پیدا کند.
مجتمع اداری

از آنجا که مجتمع عظیم پدیده در قلب شهر کوچک شاندیز، شرکتها و مؤسسات بزرگی را نیز جذب خود خواهد ساخت؛ برای مکان دفاتر تجاری آنان، بنایی فاخر و شایسته با 30/000 متر مربع زیر بنا پیش بینی شده است که حدود 9000 متر مربع آن در قالب بیش از 100 واحد آپارتمانی لوکس ویژه کاربری اداری احداث می گردد.
[تصویر: ?di=2133992698012]


[تصویر: ?di=013399269816]

[تصویر: ?di=913399269819]

[تصویر: ?di=5133992698110]


[تصویر: ?di=213399269818]

[تصویر: ?di=11133992698111]


[تصویر: ?di=9133992698116]


[تصویر: ?di=2133992698112]

[تصویر: ?di=4133992698111]

[تصویر: ?di=1013399269811]


با تشکر از :

http://mashhad1400.blogfa.com/

http://www.padideh.co.ir

http://oonegroup.com

بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، رضا اله ورن ، FrankJScott
#9
سمفونی کاراکاس [تصویر: ?di=513401087664]
اتووود:یک رقابت عمومی برای طراحی مجتمع بین المللی سیمون بولیوار برای همایش های اجتماعی در زمینه موسیقی برپا شده که در این بین ADJKM طرح اولیه خود را به شرح ذیل ارائه داده وبر اساس زمان بندی قرار است این پرو‍ژه در کاراکاس کشور ونزوئلا در سال جاری آغاز شود ودر سال ۲۰۱۶ به اتمام رسد.

[تصویر: ?di=1413401087650]

[تصویر: ?di=3134010876511]


هدف از این پروژه ایجاد یک جمعیت در مکانی با تراکم برنامه های فرهنگی ست.این مطلب با تقسیم سازه به دو قسمت با ایجاد انکسار افقی ساختمان اجرا شده است.وبدین ترتیب یک چشم انداز از ساختمان به سوی پارک لوس کائوبوس باز شده است وباعث مرتبط شدن افراد موجود در پارک به پروژه می شود. اینجا مکانی برای نشست های بازدید کنندگان وکاربران می باشد.این مکان باعث اتصال آکادمی های هنری مرتبط با موسیقی،با یک سالن کنسرت می شود.این مجموعه سمبلی درخت وار را شکل داده،بدین ترتیب که علم موسیقی ریشه آن وشکوفایی استعداد های ذاتی در راس آن قرار دارد.


[تصویر: ?di=10134010876515]

[تصویر: ?di=9134010876515]


امکانات ساختمان در لایه های افقی قرار گرفته ودر بیس ساختمان یک پارکینگ سه طبقه در نظر گرفته شده است.تماشاچیان توسط پلکان از سالن اصلی به سالن کنفرانس دسترسی پیدا می کنند.در طبقه پایین نیز چهار صحنه جهت آموزشهای متفاوت در نظر گرفته شده است.سالن کنفرانس با ظرفیت ۱۳۰۰ نفر دارای یک صحنه در مرکز سالن می باشد.ساختار ساختمان بر اساس یک پی بتونی استوار است وهشت ستون سالن کنفرانس را نگه می دارند.قسمتهای داخلی سالن نیز از سطوح چوبی ساخته شده است.وچنان طراحی شده که تهویه ونور مناسب در سالن تعبیه شده است.

[تصویر: ?di=1613401087661]


[تصویر: ?di=1213401087669]


[تصویر: ?di=1213401087674]
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط ساجده نوروزی
#10
Love checking this site :) If anyone is curious about Country Inns And Suites I suggest looking at this here- country inn and suites advice page, it's excellent! Also try country inn and suites tips site and country inn and suites advice website and even country inn and suites info site together with country inn and suites tips page. Other sites to check out include country inn and suites info forum as well as country inn and suites advice profile and country inn and suites info site or even country inn and suites tips forum for good measure. There's also goo info at country inn and suites tips page and country inn and suites tips profile, it's great! Also try country inn and suites tips page and country inn and suites tips profile and even country inn and suites advice site together with country inn and suites tips profile. Other sites to check out include country inn and suites information site as well as country inn and suites advice site and country inn and suites information profile or even country inn and suites advice website and this country inn and suites info page for good measure.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان