درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخن بزرگان
با سلام خدمت عزیزان

خیلی دوست دارم بدونم آیا کسی در زندگی خودش از این سخنان بزرگان استفاده کرده ؟؟!!!
اگه استفاده کرده چه نتیجه ای داشته ؟؟!!
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
 سپاس شده توسط مجید جلیلی ، مرضیه شریعتی
مهندس جان فاصله بین حرف وعمل خیلیه .من خیلی تلاش کردم ولی نتونستم اونجوری باشم که خودم دوست دارم
شريف ترين دلها دلي است كه انديشه ي آزار كسان درآن نباشد. زرتشت/
 سپاس شده توسط احسان نظری
نیمی از جهان، افرادی هستند که چیزی برای گفتن دارند
و نمی توانند بگویند؛

و نیم دیگر افرادی هستند که چیزی برای گفتن ندارند،

ولی همیشه حرف میزنند.

- رابرت فراست

.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . .

.
 سپاس شده توسط احسان نظری ، حمید رضا نظری ، حسین ترکی ، رسول عليزاده
منظورم اینه کاش ما به جای اینکه فقط این جملات رو بخونیم و چه چه و به به کنیم از این جملات به نحو احسن در زندگی خودمون استفاده کنیم.
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
اگر فقیر به دنیا آمده اید ، این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر بمیرید ، این اشتباه شماست .

سه نکته برای کسب موفقیت : 1- بیشتر از دیگران بدانید 2- بیشتر از دیگران کار کنید 3- کمتر از دیگران انتظار داشته باشید.

ازآجيل سفره عيد
چند پسته لال مانده است
آنها که لب گشودند؛خورده شدند
آنها که لال مانده اند ؛مي شکنند
دندانساز راست مي گفت:
پسته لال ؛سکوت دندان شکن است !
حسین پناهی

به ميزاني كه انسان از سطح معمولي اوج بكيرد ،به خلوت مي رسد(شريعتي)

مرد زنداني ميخنديد شايد به زنداني بودن خودش شايد به آزادي من
راستي زندان كدام سوي ميله هاست...

امواج زندگی حتی اگر تو را تا ته دریا می برد باآغوش باز پذیرا باش آن ماهی که همیشه بر سطح آب می بینی مرده است.

افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند ، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
کوروش کبیر

واي به روزگاري كه دشمن بهتر از دوست باشد.

من در سرزمینی زندگی میکنم که ارزش انسان را با منفعت خود میسنجند...
(دکتر شریعتی)

به کسانی که به شما حسودی میکنند احترام بگذارید !
زیرا اینها کسانی هستند که از صمیم قلب معتقدند شما بهتر از آنانید . . .

هر حقیقتی از سه مرحله می گذرد:
نخست، به مسخره گرفته می شود. دوم، به شدت با آن مخالفت می شود و سوم، به عنوان امری بدیهی پذیرفته می شود.
(شوپنهاور)

در جواب ابلهان آنقدر سكوت كرديم كه گفتند حرف حساب جواب ندارد .....

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
 سپاس شده توسط احسان نظری ، ابوذر عظیمی ، حسین ترکی ، رسول عليزاده ، سعید قاسم پور ، مرضیه شریعتی ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور ، FrankJScott
وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، سعید قاسم پور ، مرضیه شریعتی ، مجید جلیلی ، ابوذر عظیمی ، حسین ترکی ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور
نگرش سازنده و قوي، انسان را در دژي مستحكم قرار مي دهد.((جان ماكسول))

بچه هميشه از محيط خود، اولويتها، نگرشها و علايق و اصول اعتقادي را مي گيرد.((جان ماكسول))

مسلم بدانيد كه باورهاي انسان بر نگرش او مؤثر است؛ حتي اگر آن باورها درست نباشند.((جان ماكسول))

افرادي كه به سبب نگرش خود از زاويه اي كاملاً سازنده با زندگاني برخورد مي كنند، گاه درك نمي شوند. برخي اين افراد را "انسانهاي بدون مرز" لقب مي دهند.((جان ماكسول))

در سن هشتاد و سه سالگي از "فرنك لويد رايت" معمار بزرگ و نامدار پرسيدند: از ميان كارهاي بزرگي كه انجام داده اي كدام را بيشتر مي پسندي و او پاسخ داد: كار بعدي را!((جان ماكسول))

ما كمتر به ياد مي آوريم كه معلم ما به ما چه آموخته، اما كمتر از ياد مي بريم كه ما را چقدر دوست داشته است.((جان ماكسول))

پيش از درك و فهم درس، انسان به علاقه و توجه معلم توجه مي كند. مدتها مي گذرد و آموخته ها از ياد مي روند، اما احساس خوشايند ناشي از پذيرش و تاييد از ياد نمي رود.((جان ماكسول))

ديگران ما را آنگونه مي بينند كه ما خودمان را مي بينيم.((جان ماكسول))
......................................................................
 سپاس شده توسط مجید جلیلی ، احسان نظری ، حسین ترکی ، رسول عليزاده ، فاطمه اسمعیلی سوره ، محمد جواد رضایی ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور
ناپلئون بناپارت : در دنیا فقط از یک چیز باید ترسید و آن خود ترس است .

ناپلئون بناپارت : اولین شرط توفیق شهامت و بی باکی است .

ناپلئون بناپارت : نایاب ترین چیزها در جهان دوست صمیمی است .

ناپلئون بناپارت : دردها و رنج ها فکر انسان را قوی می سازد

ناپلئون بناپارت : کسانی که روح نامید دارند مقصرترین مردم هستند.

ناپلئون بناپارت : کسی که می ترسد شکست بخورد حتما شکست خواهد خورد.

ناپلئون بناپارت : یک روز زندگی پر غوغا و در شهرت و افتخار بهتر از صد سال گمنامی است.

ناپلئون بناپارت : پیروزی یعنی خواستن .

ناپلئون بناپارت : عشق گوهری است گرانبها ، اگر با عفت توام باشد.

ناپلئون بناپارت : عفت در زن مانند شجاعت است در مرد ، من از مرد ترسو همچنان متنفرم که از زن نانجیب

ناپلئون بناپارت : فداکاری در راه وطن از همه فضایل باارزشتر است.

جملات حکیمانه همشری عزیزمان شهاب الدین سهروردی شیخ اشراق

دوستی هیچ کس صافی نگردد تا دوستی از مشوب کدورت نگاه دارد . و این چنین دوست خالص کجا یابم ؟ . شهاب الدین سهروردی

دوستی های این روزگار چون بازرگانی شده است : آن وقت بر دوستی شوند که حاجتی پدید آید و مراعات این دوست فرو گذارند ، چون بی نیازی پدید آید . شهاب الدین سهروردی

ای برادران حقیقت ، خویشتن همچنان فراگیرید که خارپشت باطن های خویشتن را به صحرا آورد و ظاهرهای خود پنهان کند . که به خدای که باطن شما آشکار است و ظاهر شما پوشیده . شهاب الدین سهروردی

ای برادران حقیقت ، همچنان از پوست برون آیید که مار بیرون آید و همچنان روید که مور رود . که آواز پای شما کس نشنود . شهاب الدین سهروردی

بر مثال کژدم باشید که پیوسته سلاح شما پس پشت شما بود . که شیطان از پس برآید . شهاب الدین سهروردی

پیوسته می پرید و هیچ آشیانه معین مگیرید ، که همه مرغان را از آشیانه ها گیرند . و اگر بال ندارید که بپرید ، به زمین خیزیدچندان که جای بدل کنید . شهاب الدین سهروردی

همچون شتر مرغ باشید که سنگهای گرم کرده فرو برد . و چون کرکس باشید که استخوان های سخت فرو خورد و همچون سمندر باشید که پیوسته میان آتش باشد ، تا فردا آتش به شما گزندی نکند . شهاب الدین سهروردی

بند از پای شما همان گشاید که بسته است . شهاب الدین سهروردی

چون مذهب و اعتقاد پاک است مرا / از طعنه نااهل چه باک است مرا ؟ . شهاب الدین سهروردی

سخنان میهن پرستانه نادر شاه افشار

میدان جنگ می تواند میدان دوستی نیز باشد اگر نیروهای دو طرف میدان به حقوق خویش اکتفا کنند . نادر شاه افشار

سکوت شمشیری بوده است که من همیشه از آن بهره جسته ام . نادر شاه افشار

تمام وجودم را برای سرفرازی میهن بخشیدم به این امید که افتخاری ابدی برای کشورم کسب کنم . نادر شاه افشار

باید راهی جست در تاریکی شبهای عصیان زده سرزمینم همیشه به دنبال نوری بودم نوری برای رهایی سرزمینم از چنگال اجنبیان ، چه بلای دهشتناکی است که ببینی همه جان و مال و ناموست در اختیار اجنبی قرار گرفته و دستانت بسته است نمی توانی کاری کنی اما همه وجودت برای رهایی در تکاپوست تو می توانی این تنها نیروی است که از اعماق و جودت فریاد می زند تو می توانی جراحت ها را التیام بخشی و اینگونه بود که پا بر رکاب اسب نهادم به امید سرفرازی ملتی بزرگ . نادر شاه افشار

از دشمن بزرگ نباید ترسید اما باید از صوفی منشی جوانان واهمه داشت . جوانی که از آرمانهای بزرگ فاصله گرفت نه تنها کمک جامعه نیست بلکه باری به دوش هموطنانش است . نادر شاه افشار

اگر جانبازی جوانان ایران نباشد نیروی دهها نادر هم به جای نخواهد رسید . نادر شاه افشار

خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود . نادر شاه افشار

وقتی پا در رکاب اسب می نهی بر بال تاریخ سوار شده ای شمشیر و عمل تو ماندگار می شود چون هزاران فرزند به دنیا نیامده این سرزمین آزادی اشان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند . پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادی اشان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند . نادر شاه افشار

هر سربازی که بر زمین می افتد و روح اش به آسمان پر می کشد نادر می میرد و به گور سیاه می رود نادر به آسمان نمی رود نادر آسمان را برای سربازانش می خواهد و خود بدبختی و سیاهی را ، او همه این فشارها را برای ظهور ایران بزرگ به جان می خرد پیشرفت و اقتدار ایران تنها عاملی است که فریاد حمله را از گلوی غمگینم بدر می آورد و مرا بی مهابا به قلب سپاه دشمن می راند … نادر شاه افشار

شاهنامه فردوسی خردمند ، راهنمای من در طول زندگی بوده است . نادر شاه افشار

فتح هند افتخاری نبود برای من دستگیری متجاوزین و سرسپردگانی مهم بود که بیست سال کشورم را ویران ساخته و جنایت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمینم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطین اروپا را به بردگی می گرفتم . که آنهم از جوانمردی و خوی ایرانی من بدور بود . نادر شاه افشار

کمربند سلطنت ، نشان نوکری برای سرزمینم است نادرها بسیار آمده اند و باز خواهند آمد اما ایران و ایرانی باید همیشه در بزرگی و سروری باشد این آرزوی همه عمرم بوده است . نادر شاه افشار

هنگامی که برخواستم از ایران ویرانه ای ساخته بودند و از مردم کشورم بردگانی زبون ، سپاه من نشان بزرگی و رشادت ایرانیان در طول تاریخ بوده است سپاهی که تنها به دنبال حفظ کشور و امنیت آن است . نادر شاه افشار

لحظه پیروزی برای من از آن جهت شیرین است که پیران ، زنان و کودکان کشورم را در آرامش و شادان ببینم . نادر شاه افشار

برای اراضی کشورم هیچ وقت گفتگو نمی کنم بلکه آن را با قدرت فرزندان کشورم به دست می آورم . نادر شاه افشار

گاهی سکوتم ، دشمن را فرسنگها از مرزهای خودش نیز به عقب می نشاند . نادر شاه افشار

کیست که نداند مردان بزرگ از درون کاخهای فرو ریخته به قصد انتقام بیرون می آیند انتقام از خراب کننده و ندای از درونم می گفت برخیز ایران تو را فراخوانده است و برخواستم . نادر شاه افشار

آزادی

بی خردی اسارت بدنبال دارد .و خرد موجب آزادی و رهایی است . فردوسی خردمند

آزادی متعلق به یک نفر نیست ، مال همه است . اسپنسر

آزادی باجی به مردم نیست ! چرا که مال و داشته آنهاست. ارد بزرگ

هرکس قادر به تملک و ارادۀ نفس خود باشد آزادی حقیقی را به دست آورده است . پرسلیس

آزادی تلاش خردمندانۀ آدمی در جستجوی علت حادثه هاست . هربرت مارکوزه

رهایی و آزادی ، برآیند پرستش خرد است و دانایی . ارد بزرگ

آزادی این نیست که هرکس هرچه دلش خواست بکند ، بلکه آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند .ماکدونال

آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم بکنیم . ویکتور کوزن

حاشا که آواز آزادی از پس میله و زنجیر به گوش تواند رسید و از گلوگاه مرغان اسیر . جبران خلیل جبران

بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

سپاس شده توسط حسین ترکی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، مرضیه شریعتی ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور
گاهی آنقدر خدا زود به خواسته هایمان جواب میدهد که باورمان نمیشود از طرف او بوده
اینجاست که میگوییم « عجب شانسی آوردم »

جاده ی زندگی نباید صاف و مستقیم باشد ، خوابمان می گیرد ... دست اندازها نعمتند...!!!

خدایـــا ... از مــن بگیــر آنچه که تورا از مـــن میگیـــرد !

خــــــــــدایا
خواستم بگویم تــنهایم
اما...
نـــــــــــگاه خندانت، مرا شــرمگین کرد
چه کسی بـــــــــــــــهتر از تو ...

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، حسین ترکی ، حامد احمدپور ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور
*عمل همراه با علم*
برای تعمیر دیگ بخاریک کشتی عظیم بخاری از یک متخصص دعوت کردند. وی پس از آنکه به توضیحات مهندس کشتی گوش داد وسوالاتی ازاو کرد به فسمت دیگ بخار رفت.نگاهی به لوله های پیچ درپیچ کرد وچند دقیقه به صدای دیگ بخار گوش دادودر نهایت چکش کوچکی را برداشت وبا ان ضربه ای به شیر قرمز رنگ زد... ناگهان تمام موتور بخار کشتی به طور کامل به کار افتادو عیب ان برطرف شد وان متخصص هم در پی کار خود رفت.
روز بعدکه صاحب کشتی یک صورتحساب هزار دلاری دریافت کرد متعجب شدو گفت که این متخصص بیش از پانزده دقیقه در موتورخانه کشتی وقت صرف نکرده است پس این صورتحساب هزار دلاری برای چیست؟!؟
آنگاه از او ریز هزینه ها را خواست ومتخصص این صورتحساب را برایش فرستاد:
بابت ضربه زدن چکش:0/5 دلار
بابت دانستن محل ضربه:999/5 دلار
نتیجه:
آنچه شما را به نتیجه مطلوب میرساند الزاما نه تلاش و نه فعالیت سخت و طاقت فرساست بلکه آگاهی و اطلاع از چگونگی انجام دقیق ودرست کار هاستIdea
کسی که قلمرو بهشت را در این دنیا نمی بیند در ان دنیا نیز نخواهد دید *جبران خلیل جبران *
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، حامد احمدپور ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان