درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوید زدن رکورد سازه راندمانی
#22
با سلام و احترام خدمت کاربران عزیز

وقتی که این تاپیک زده شد، بلافاصله حذفش کردم چرا که از یک برداشت کاملا اشتباه، ایجاد شد و مطمئن بودم که به جز توهین به همدیگه و زیر پا گذاشتن اخلاق، هیچ چیز مفیدی نخواهد داشت. بدلیل اصرار جناب علیزاده اجازه دادم که بمونه و ایشون دوباره این تاپیک رو زدن.

با توجه به اتفاقات اخیر در این سایت و ... ، یک واقعیت مهم وجود داره و اون اینه که تا زمانی ما (یعنی همه کسانی که در زمینه شبیه سازی سازه با ماکارونی فعالیت میکنن و یا در گذشته فعالیت داشته اند) تا زمانی که نحوه برخود با همدیکه و نحوه صحبت کردن با همدیگه رو بلد نباشیم و یا باهمدیگه احساسی و از روی کینه و مشکلات شخصی حرف بزنیم، به هیچ جایی نخواهیم رسید. و نمودار زندگی سازه ای مون اکیدا نزولی خواهد بود. و آیندگان بخاطر این گندکاری های ما ، از ما به بدی یاد خواهد کرد.

اگر میخواهیم مسابقاتمون در ایران پربار، بزرگ و به نحو احسن اجرا شوند و به قول دوستان رکوردهایی که زده میشه برای همه دنیا قابل قبول باشه، ابتدا باید همدیگه رو قبول داشته باشیم و به ارزش های شخصی همدیگه ارزش قائل شویم . نه کمتر و نه بیشتر .
یک نکته رو هم باید توجه داشته باشیم که اشخاص رو آن جور که هستند باید معرفی و مطرح کنیم، نه آن جور که دوست دارند معرفی شوند.

در حال حاضر اشخاصی وجود دارند که در هیچ جایی جز با نیت تفرقه اندازی و از روی منافع شخصی صحبت نکرده اند و همراه دارند با این رویه در سایت ها یا جاهای دیگر کار میکنند ولی در سایت ما این چنین اشخاصی جای نداشته و نخواهند داشت. همچنانکه در گذشته بعضی ها خیلی سعی کردند که خودشان رو به نحو دیگری به من یا سایرین معرفی کنند ولی با توجهات خداوند و حضرت بقیه الله اعظم، به نیت پلید این آقا یا آقایان پی برده ام و اجازه نداده ام تا از وجود ما یا سایرین سوء استفاده نمایند. و ای کاش همه ما سعی کنیم که برخی اشخاص رو بیهوده بزرگ نکنیم و هر کس رو در حد و اندازه خود معرفی کنیم و خدایی نکرده در حق برخی نیز کمکاری نکنیم و حق شان را بجا آوریم.

با توجه به اینکه در حال حاضر جلسه ای با حضور برخی اعضای کمیته علمی پروژه "بزرگترین سازه ماکارونی جهان"داره برگزار میشه لذا مهندس شفقی در اون جلسه هستند و من بنا به مشغله کاری نتونستم به اون جلسه برسم .
و لذا مصلحت دیدم خودم این قضیه رو تموم کنم و پاسخ های دوستان داده بشه و قضیه به خوبی و خوشی تموم بشه.

جناب آقای علیزاده:
من شما رو از زمانی که وارد این رشته شدید میشناسم و فکر کنم بیشتر این اوقات رو با خود من سپری کردید و مدت زیادی در کنار بنده بودید و این رو از صمیم قلب عرض میکنم که هر کجا موفق می شوید و خبرش رو از خودتون یا دیگران دریافت میکنم، بسیار خوشحال می شوم و احساس میکنم که خود من موفق شده ام.
اما گاها در معرض افکار پلید دیگران قرار می گیرید و حرف هایی میزنید که از شما بعید هستش و انتظار میره یک مقدار خویشتن دار باشید. من دوست دارم شما رسول علیزاده واقعی، یعنی خودتون باشید به دیگران کاری نداشته باشید و با قدرت به کار خودتون متمرکز بشید و از پرداختن به حواشی بپرهیزید.
اگه از 2 سال پیش به پست هاتون در این سایت یا در سایت های دیگر، دقت کنید، از زمانی که رابطه تون با ... گرم گرفته، در ادبیات و متن هاتون و در رفتارتوت هم تاثیر گذاشته و این مطلب رو از من بعنوان برادر بزرگتر بپذیرید و یک مقدار در مسیری که هستید، دقت کنید. امیدوارم کلمات و جملاتم صمیمی بوده باشه و از من ناراحت نشده باشید.

در مورد مطلبی که جناب مهندس شفقی عزیز، در چند روز گذشته گذاشته بودند، یک عبارت، برخی از دوستان رو (ازجمله خود من رو ) ناراحت کرد و اون "همه فارسی زبانان از سراسر دنیا" بود. که بلافاصله بصورت خصوصی باهاشون در میان گذاشتم و در صحبتی صمیمی این مورد برطرف شد. و من نظرم رو به ایشون انتقال دادم ازشون خواستم تا پست شون رو ویرایش کنند و ایشون بنا به احترام متقابلی که ما داریم فرمودند که الان دسترسی به اینترنت ندارند و من این کار رو براشون انجام بدم. که من بنا به درخواست خودشون پست شون رو ویرایش کردم.

مطلب بعدی که ایشون ازش یاد کردند و از سر تعصب و ارغ ملی این مطلب رو فرمودند، نوید زدن یک رکورد بود که نه صحبتی از جک و دستگاه داشتند و نه صحبتی در مورد نوع گرایش و مسابقه.

جناب آقای علیزاده: برداشت شما از متن ایشون کاملا اشتباه بوده است چرا که فقط و فقط شما این برداشت رو داشتید و هیچکس در این مورد مطلبی ننوشته بود. لذا قبول کنید که مطلبی که گذاشتید از روی تخیلات و افکار خودتون بوده و بهتر بود در همون ابتدا می فرمودید که برداشت تون از مطلب، درست نبوده است و همونجا بحث رو تموم میکردید. همچنانکه در تماس تلفنی که با من داشتید من شما رو در جریان کار گذاشتم و عرض کردم که این مطلب خلاف برداشت شماست.

در کل من فکر میکنم که رسول علیزاده آنقدر ظرفیت داره که حق رو قبول کنه و آنقدر نسبت به مطلب ناحق، حساس هستش که از خودش واکنش نشون بده.

با سایر نوشته ها و مطالب شما دو نفر (آقای علیزاده و آقای شفقی) هیچ کاری ندارم و فکر میکنم خوانندگان بهتر میتونن در این مورد داوری کنند و به من مربوط نمیشه.

جناب آقای شارعی:
من از شما یک سئوال دوستانه دارم: چرا وقتی در این سایت یا سایت های دیگه، یک دعوایی یا یه مجادله ای میشه، برخی اشخاص اونجا سبز میشن؟؟ و زمانی که داره روی یک مسئله علمی که در این انجمن بحث میشه خبری از این آقایان نیست؟؟ جواب واضحه: چون این آقا یا آقایان کاری جز خرابکاری از دستشون بر نمیاد!
فکر میکنم شما بنده رو خوب بشناسید و من هم شما رو میشناسم. اگر در این انجمن مطلب به حقی گفته بشه و سعید قاسم پور اون مطلب رو حذف یا ویرایش کنه، مطمئن باشید که مرده من با زنده ام فرقی نمیکنه. چرا که هر کسی روحیه حق پذیری نداشته باشه بنظر من یک مرده به حساب میاد.
اگر کاربران سایت با ادبیات مناسب با هم حرف بزنند و اگر احیانا انتقادی دارند با ادبیات مناسب بیان بفرمایند همه خوشحال می شوند و اون مطلب نتیجه خواهد داشت.
در مورد محروم کردم کاربران هم، ناظم عزیز سایت حق مطلب رو ادا کردند و فکر میکنم جای حرفی برای من باقی نگذاشتند.
شما در پست شماره 14 مطلبی فرمودید که به هیچ وجه درست نیست و اون کاربری که شما ازش یاد کردید، بدلیل عدم رعایت قوانین سایت محروم شدند و مربوط به چند ماه گذشته هستش و حتما مطلب ناحقی رو گفتن که محروم شده اند. و هر کس دیگه هم جای ایشون بود، باهاشون برخورد می کردیم و برای اینکه عدالت برای همه کاربران رعایت بشه این تصمیم گرفته شد.

جناب آقای جاودانیان:

ممنون از صراحت کلامتون. ولی مثل همیشه خیلی تند و تیز. اشکالی نداره من عادت کردم و مسابقات سال 90 خیلی باهم حرف زدیم و خوشبختانه ختم به خیر شد.
خدا رو شاکرم که بعد از مسابقات سال 90 خاوران مشهد خیلی مسائل برام تجربه شد و استفاده های زیادی بردم و انتقاداتی که به شخص بنده کردند، در مورد همه شون فکر کردم و از همه عزیزانی که از من نقد منصفانه ای داشتند سپاسگذارم. ولی ای کاش همه کسانی که بهشون انتقاد میشه بهش توجه کنند و روی خودشون اصلاحت لازم رو داشته باشند.
در مورد انحصاری بودن صحبت کردید و اینکه کارهای این انجمن انحصاری هستش و برخی اشخاص فعال در اون جای ندارن.
من یه سئوال خدمتتون داشتم: آیا عامل اینکه این اشخاص در این انجمن نیستند، ما هستیم؟ یا خودشون؟
شما نام چند نفر رو بردید و من مجبورم حرف بزنم. جناب صفرپور در این چند مسابقه اخیر، نتایج خوبی کسب کردند و اولین اونها در مسابقات خاوران مشهد سال 90 بود که فکر کنم من جزء اولین نفراتی بودم که به ایشون و آقای عظیمی و سایر دوستان شهرکردی تبریک گفتم و عرض کردم که خدا رو شکر که تیم های خوبی الان دارن کار میکنن و براشون آرزوی موفقیت کردم. اما من از شخص جناب صفرپور (که تابحال از نزدیک باهاشون برخوردی نداشتم) گلایمندم و اون اینکه بعد از مدت ها سپری شدن از مسابقات سال 90 خاوران، یک پست در تاپیک "برگترین سازه" زدند که با ادبیات نا مناسب تلاش همه عزیزانی که بصورت رایگان داشتند برای این پروژه زحمت می کشیدند رو زیر سئوال می برد و بسیار توهین آمیز صحبت کردند. ناراحت کننده تر اینکه ایشون حتی ابتدائی ترین قانون این سایت (که نوشتن نام حقیقی در نام کاربری هستش) رو رعایت نکردند. بعد از انتقاد ایشون از روند ارائه طرح بزرگترین سازه، ما تصمیم گرفتیم که طرح این سازه رو به فراخوان بزاریم که این کار رو هم کردیم و خوشحالم که سرکارخانم نوروزی از این فرصت استفاده کردند و خوشون رو با طرح های زیباشون به ما معرفی کردند. مطلب سومی که منو از ایشون گله من میکنه اینه که ایشون در اون فرصت معین شده، حتی فقط و فقط یک طرح پیشنهادی برامون نفرستادن و من ایشون انتظار بالایی داشتم.
اگه جناب صفرپور در مورد مطالب فوق توضیحاتی داشتند، میتونن با نام حقیقی خوشون به انجمن بیان و ما مطالبشون رو گوش میدیم.
ام در مورد شخ دیگری که نامشون رو بردید، ایشون بدلیل خرابکاری های متعدد و نداشتن ادبیات نامناسب و همچنین زیر پا گذاشتن قوانین سایت، محروم شدند و با اینکه در اون موقع شاید افتخارشون این بود که در سایت هستن.
تمام کسانی که دارن با جان و دل سازه کار میکنن، برای من عددی هستند و من برای همه شون احترام قائلم ولی امیدوارم این احترام متقابل باشه!
برخلاف نظر شما عرض میکنم که جناب شفقی یک مطلب کلی فرمودند و اگر ما دوستدار ایشون باشیم، باید از حرفشون خوشحال بشیم نه اینکه بهشون حمله بشه!
مطمئنا همه میدونیم که وقتی سئوالی پرسیده میشه، از طرز ادبیاتش میشه فهمید هدف سئوال کننده چی هستش و وقتی سئوال کننده از روی غرض ورزی تیکه میندازه، جوابی به غیر از "به شما مربوط نیست" رو نداره!

جناب آقای جاودانیان
بنده تنها یک استاد در زمینه سازه ماکارونی داشتم و ایشون الان آمریکا تشریف دارن و عضو شورای راهبردی این سایت هستن(جناب دکتر فرج پور). و هر موقع این مطلب رو میگم با افتخار عرض میکنم. و به بیش از 300 الی 350 نفر در کارگاه های آموزشی که برگزار شده برای دوستان تدریس کردم و حدود 200 نفر این دانشجویان در مهرماه 90 در موسسه شما بوده که خود شما زحمت اون رو کشیده بودید و در اون کارگاه نیز حضور داشتید.
اگر چند آرزو داشته باشم یکیش اینه که تمام اون 350 دانشجویی که در خدمتشون بودم همه شون از من بهتر باشن و خدا رو شاکرم که در مسابقات متعدد عزیزانی که در خدمتشون بودم، موفق عمل میکنند.
به خودم اجازه نداده ام که به یکی از این عزیزان،بهش کلمه "شاگرد" خطاب کنم. و این اخلاق شخصی من هستش. و خطاب کردن "استاد" به یک فرد، بسیار مسئولیت بار هستش. با همه فعالیت هایی که در 4 سال گذشته داشتم هیچ ادعایی در این رشته ندارم و همه رو بهتر از خودم میدنم و برای هر مسابقه ای که رفته ام، جهت یادگیری رفته ام نه چیز دیگر.

اون اسم هایی که شما ازش نام بردید، اگه شما تازه باهاشون آشنا شده باشید، من در مسابقات سال های گذشته باهاشون شانه به شانه رقابت سالمی داشتم و بسیاری از این عزیزان (به غیر از نام هایی که بردید) نامشون رو شما نمیدونید ولی من همه شون رو دوست دارم و این عمل متقابل هستش.
با آقای مهندس دامون محمدی در مسابقات آزاد زنجان اشنا شدم که باهم داور اون مسابقات بودیم و اتفاقا چند روز پیش فیلم مسابقات آذربایجان سال 88 رو میدیدم که اون موقع ایشون هم بعنوان شرکت کننده در اونجا حضورداشتند و ما در اون مسابقات 2 تا مقام با ارزش آوردیم. با مهندس سیدرضا حسینی و مهندس حسین کیانوش سال 88 در مسابقات تربیت معلم آذربایجان اشنا شدم که باهم رقابت دوستانه و تنگاتنگی داشتیم و باهم رفیق و رقیب بودیم و در مسابقات آزاد زنجان خود من هماهنگ شدم و با سید رضا برای داوری این مسابقات حضور داشتیم و الان رابطه دوستانه ای باهم داریم. با مهندس علی داوری در مسابقات متعدد بعنوان رقیب و رفیق در کنار هم بودیم و با بیشتر این افراد آشنایی کامل دارم و چیزهایی از همدیگه یاد گرفتیم و به هم احترام خاصی قائلیم. با مهندس رادمنش و مهندس افضلی و مهندس نوری و ... هم که در سایت ایران خرپا آشنا شدم و باهم رابطه ی بسیار صمیمی داشتیم . با مهندس حمیدرضا گرفمی هم که از دوستان کرج هستند رابطه خوبی داشتم و آخرین باری که باهمدیگه رو دیدم در اولین کنفرانس ملی فولاد ایران در هتل المپیک تهران در اواخر سال 90 بود و باهم رابطه شخصی و دوستانه ای داشتیم و تقریبا با همه کسانی که در سازه ماکارونی این مملکت کار کردن رابطه ام خوب بوده و حداقل اینه که باهم مشکلی نداشته و نداریم. لذا خوب شد ازشون یاد کردید.

جناب آقای جاودانیان: من نمیدونم که چرا فقط و فقط شما این ادعا رو دارید که ما فعالیت های این مجموعه رو انحصاری کردیم؟ ما در بزرگترین سازه، فضا رو برای حضور همه عزیزان آزاد گذاشتیم. شما میتونید یکی از مصداق های انحصاری بودن این فعالیت رو بفرمایید؟


در پایان همه عزیزان رو دعوت به آرامش و دعوت به احترام متقابل میکنم و دوست دارم با همدیگه با محبت صحبت کنیم نه اینکه بخواییم همدیگه رو تخریب کنیم. (همچنانکه در یکی از سایت ها این مسئل خیلی راحت بیان میشه و تخریب شوندگان اسباب دفاع از خودشون رو ندارند و مسئولان اون سایت، بجای ممانعت از بیان این مطالب، زیر ارسال ها "سپاس" میزنند. خب ما هم خدا داریم و خداوند اون بالا شاهد همه مسائل هستش.)

احیانا اگر فردی که اسمش رو من خواه یا ناخواه در اینجا بیان کردم، بخواد مطلبی رو بگه، آزاد هستش که با ادبیات مناسب و در شان کاربران این انجمن، حرف بزنه. در پایان خوبه که همه رو به جمله ای که در امضای من هستش جلب کنم.

با آرزوی موفقیت برای کاربران و فعالان این انجمن

یا حقتماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، وان ، علی رنود ، مرضیه شریعتی ، حمید رضا نظری


پیام‌های داخل این موضوع
RE: نوید زدن رکورد سازه راندمانی - توسط نسترن - 06-19-2012، 06:52 AM
RE: نوید زدن رکورد سازه راندمانی - توسط سعید قاسم پور - 06-19-2012، 09:14 PM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان