درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
دو تا تصویر آپ کردم که روشن تر بشه.
اون جز اولین سازه هایی بود که ساختیم و اون 2 تا عکس را نذاشتم که بگم اینجوری کار کنید، گذاشتم تا اشکالات و کم تجربگیه اون موقع ما رو ببینید. فقط طرز چسب کاغذی زدن رو ببینید و با پست قبلیم مقایسه کنید و ببینید که معلومات اون پست که زدم از کجا اومده!!!!!. میشه از اون عکسا خیلی چیز ها یاد گرفت و انجامشون داد و اشتباهات اون موقع مارو تکرار نکرد. (قضیه ادب از که آموختی از بی ادبانهSmile)
*
*
*
در مورد پست گره مرکزی که در پاسخ دوست عزیزمون آقای حریرساز بود هم بگم که مهندس رنود درست میفرمایند و صحیح نیست که یک ماده ترد مثل ماکارونی رو سمباده زد. چه کنیم که بعضی وقتا مجبوریم. ولی هواستون باشه نیایند با سنباده زدن یه چیز رو درست کنید 10 تا ضرر به سازه بزنید.....
تمرین کنید و با حوصله و دقت و آرام و با حداقل ارتعاش، حداقل سرعت و حداقل قدرت تراش بدید. (سعی کنید یه طولی از المان را در کف دست نگه دارید تا ارتعاشات حدالمکان میرا بشند و به دستتون انتقال پیدا کنند نه اینکه در کل طول المان حرکت کنند.)
یا علی
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
این هم یک طرح دوخطی...

[تصویر:  ?di=0137379896113]

[تصویر:  ?di=4137379899010]

(07-11-2013، 03:16 AM)علی رنود نوشته است:  سلام
جناب حریرساز شما باید از طرح های دو خطی استفاده کنید برای این کار
در ضمن به هیچ عنوان نباید ته کششی های شما در گره مرکزی به هم بچسبند چون بعد از خیز برداشتن، باربری کششی های سازه شما دچار مشکل میشه و به باربری که باید،نمیرسه
اتوکد روی سیستمم نصب نیست وگر نه یک مدل طرح دو خطی روی سایت میذاشتم
در این طرح ها شما ابتدا محورهای اصلی را مشخص میکنید و بعد به دو طرف هر محور به اندازه نصف قطر ماکارونی اون عضو به دو طرف خط، آفست میزنید اینطور محل برخورد کششی ها مشخص میشه و میتونید به راحتی تعیین کنید هر کششی تا چه حد در گره مرکزی قرار بگیره
دوستانی که طرح دو خطی دارن لطفا بذارن روی سایت
ممنون
یاحق

بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، ساجده نوروزی ، علی رنود ، محمدرضا حریرساز
باسلام خدمت دوستان عزیز می خواستم ببینم کسی از دوستان میتونه یه طرح سه بعدی از سازه قوسی با اتوکد برای تحلیل در sap رسم کنه چون من یه مدتی هست که می خوام طرح سه بعدی رو بکشم ولی هنوز موفق نشدم یا حتی اگر طریقه رسم طرح سه بعدی رو هم بگین من ممنون میشم با تشکر
سلام وباعرض خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز یه سوالی داشتم و اون هم این که اگر مثلا 1000 نیوتون نیرو در بارگذاری به تخته و بولت وارد بشه چه جوری باید محاسبه کنیم که چه کسری از نیرو به هرکدوم از صفحات قاب وارد میشه باتشکر.
پاسخ
(07-23-2013، 09:26 PM)محمدرضا حریرساز نوشته است:  باسلام خدمت دوستان عزیز می خواستم ببینم کسی از دوستان میتونه یه طرح سه بعدی از سازه قوسی با اتوکد برای تحلیل در sap رسم کنه چون من یه مدتی هست که می خوام طرح سه بعدی رو بکشم ولی هنوز موفق نشدم یا حتی اگر طریقه رسم طرح سه بعدی رو هم بگین من ممنون میشم با تشکر
سلام وباعرض خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز یه سوالی داشتم و اون هم این که اگر مثلا 1000 نیوتون نیرو در بارگذاری به تخته و بولت وارد بشه چه جوری باید محاسبه کنیم که چه کسری از نیرو به هرکدوم از صفحات قاب وارد میشه باتشکر.

سلام
مهندس تا اونجایی که من میدونم،برای تحلیل با sap نیازی به سه بعدی کردن نیست و باید یک قاب رو تحلیل کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
جناب نظری باز از اون حرف ها زدید ها همین که دوستان یک قاب رو تحلیل می کنند کاملا اشتباه هست شما چه جوری با قاب میخوای نتیجه گیری کنی مثل این میمونه شما یک سازه مانند ساختمان مسکونی رو بیای و به صورت دوبعدی تحلیل کنی این که دو بعدی تحلیل میکنند برخی از دوستان بخاطر نتایج تقریبی هست و باید به خاطر داشت که سازه ما اعضای صفر نیرویی و بادبند هم داره.
برای تحلیل با sap یا etabs شما باید چگالی .وزن مخصوص.مدول E و نوع شکل مقطع و اندازه دیواره داخلی و خارجی و ضخامت ماکارونی رو داشته باشی شما باید نوع گره ها که صلب یا مفصلی باشند رو تعریف کنید و سازه رو به حالت سه بعدی در خود نرم افزار ترسیم کنید تا نتیجه دقیق بگیرید.
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی
(07-25-2013، 03:45 AM)محمد رضا شارعی نوشته است:  جناب نظری باز از اون حرف ها زدید ها همین که دوستان یک قاب رو تحلیل می کنند کاملا اشتباه هست شما چه جوری با قاب میخوای نتیجه گیری کنی مثل این میمونه شما یک سازه مانند ساختمان مسکونی رو بیای و به صورت دوبعدی تحلیل کنی این که دو بعدی تحلیل میکنند برخی از دوستان بخاطر نتایج تقریبی هست و باید به خاطر داشت که سازه ما اعضای صفر نیرویی و بادبند هم داره.
برای تحلیل با sap یا etabs شما باید چگالی .وزن مخصوص.مدول E و نوع شکل مقطع و اندازه دیواره داخلی و خارجی و ضخامت ماکارونی رو داشته باشی شما باید نوع گره ها که صلب یا مفصلی باشند رو تعریف کنید و سازه رو به حالت سه بعدی در خود نرم افزار ترسیم کنید تا نتیجه دقیق بگیرید.

باید ببخشید
من گفتم تا اونجایی که میدونم و خودم هم با کمک جزوه ای که دارم به صورت دو بعدی تحلیل میکم
چون نه علمشو دارم و نه بیشتر از این اطلاعات دارم
ممنون میشم اگه کمک کنید یاد بگیرم
و شما گفتید باز از اون حرفا زدم؟مگه چندمین دفعه بود؟Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد رضا شارعی
جناب نظری قصد بدی نداشتم فقط خواستم دوستان به اشتباه برخورد نکنند.من در خدمت هستم در حال حاضر دارم یک فیلم برای ترسیم در اتوکد و فیل تحلیلی در etabs یا sap آماده میکنم اگر قسمت باشه و نرم افزار میکس دستم برسه تا هفته بعد میزارم واسه دانلود.
پاسخ
سلام
به نظر من تحلیل دو بعدی کافیه البته برای یک بار هم که شده باید انواع بادبند رو هم تحلیل کنید یعنی سازه سه بعدی تحلیل کنید و با عکس العمل هاشون آشنا بشید و دیگه لازم نیست سه بعدی کنید و فقط تلف کردن وقته چون عرض سازه معمولا رو 5 سانت تنظیم میشه و متغییر نیست
مهندس شارعی این ساختمون نیست که فوقش 6 سانت فاصله قاب ها هست
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
مهندس شارعی دقت کردید آقا رسول چی گفتن؟CoolHuh
با توجه به اطلاعاتی ک دارم نیرویی که به عضو های نگهدارنده وارد میشه تقریبأ صفره و میشه گفت فقط وظیفه نگهداری دو قاب در موازات همدیگه رو دارن
اگه اشتباه میگم درستشو بگید یاد بگیرم
پاسخ
مهندس علیزاده درست گفتن که نیرویی وارد نمیشن ولی بازهم من میگم که تحلیل دوبعدی نتایج صحیح نمیده بهتر هست یکم مهندسی به موضوع نگاه بشه سازه دو بعدی بدون اعضای موازی و بادبند آیا در واقعیت جواب میده؟برخی مواقع همون اعضایی که صفر نیرویی هستند به کشش یا فشار میافتند.تمامی دوستانی که پا به ساخت سازه های ماکارونی گذاشتند برای یادگیری بوده اگر نه سازه ماکارونی که کاربردی نداره شما بیاین سازه رو دو بعدی ترسیم کنی که کار خاصی نکردی.
شما پیچش های معمولی و اتفاقی که در سازه رخ میده رو چجوری میخوای با تحلیل دو بعدی بدست بیاری؟شما با فولاد یا بتن دارید طراحی میکنید که کاملا اشتباه هست که بیاین تبدیل کنید یا بار ثابت بدید بعد بگید رو هر عضو چقد نیرو وارد میشه کاملا نیرو ها شما در فولاد به مقطعی I شکل .ناودونی.و.... در نظر میگیره اما مقطع شما چی هست؟
به امید خدا زمانی که شما هم به محاسبات سازه ای وارد بشید و چند باری نظام برید این مسائل براتون روشن میشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان