درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
2تا پست قبلی جواب رو خدمتتون عرض کرده بودم..ولی این فرمول اصلا به چشمم آشنا نیست.
در هر حال جالب بود.ممنون

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان
سلام
جناب جاودانیان خودتون بیاین یه جمع بندی بکنید
منتظریم
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
سلام
من هنو منتظرم دوستان فرمول رو تایید کنن بعد جمع بندی کنیم . الان انگار زیاد فایده نداره . نظر شما چیه رسول جان ؟
پاسخ
سلام
من تو کتاب فولاد یک نگاهی که انداختم تنها فرمولی که مربوط به کمانش پیدا کردم:بار بحرانی کمانش
Pcr=PEI/L^2
P=(پی=3.14)

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان
سلام
آره این فرمول درسته . با کمی تغییرات میشه به اون فرمول رسید . البته با دونستن متغیر ها .
پاسخ
خب آقای مهندس
حالا یا نتیجه گیری کنید یا متغیرها رو بگید.

پاسخ
سلام
متغیر ها که خودتون دنبالش باشید . فکر کنم دونستنش واسه هر کسی تجربه خوبی باشه .
نتیجه گیری :
خیلی از بچه ها وقتی تو مسابقات شرکت میکنن یا سازه ای رو میبینن فقط به طرح نگاه میکنن که مثلا چند تا کششی داره و طول فشاری ها چقدر است و بیایم کمترش کنیم این طول رو تا المان نیروی بیشتری تحمل کنه .
اما حالا میبینیم که لزومی نداره طول حتما کمتر بشه بلکه با افزایش قطر تا حد خیلی کمی میشه المانی طراحی کرد که نیروی بیشتری تحمل کنه .
البته نتایج دیگه ای هم میشه گرفت به شرط اینکه کمی بیشتر فکر کنیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره
سلام
خوب به جای اون I فورمولش رو بزاریم تقریبا به همون جواب میرسیم . افزایش ممان اینرسی به توان 4 برابر نیرو افزایش پیدا میکنه .
اما تو سازه یه چیزی باید توجه داشت . تو مسابقاتی که محدودیت تعداد المان داره یا چیزه دیگه نمیشه تعداد رو افزایش داد . بعدشم با کاهش طول عضو تو سازه ماکارونی همیشه کششیا تعدادش بیشتر میشه سازرو هم از کشش هم از فشار تقویت میکنی .
تا حالا هرچی سازه خوب دیدم که حتی مقام هم آورده همه از کشش کم آوردن .چیزی که خیلیا بهش دقت نمیکنن و میان المان فشاریاشون رو هر دفه قویتر میکنن .
از اینا بگذریم .

المان فشاریه ما دایره است تو اینجا اگه یه دونه ای کار شه . حالا اگه بخوای 2 تایی کارکنی ( المان فشاری مثل مستطیل عمل میکنه) در کدوم جهت کار شه ممان اینرسی بیشتری میتونه داشته باشه و در نهایت المان قویتری بشه ؟
پاسخ
سلام
حمید جان باید ببینی طرحت چه طوری و بعد تصمیم بگیری اما در کل قسمت اگه مستطیل باشه مثل سازه مشهد ما باشه بهتر عمل میکنه به خاطر پیچش کلی سازه
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک
سلام
جناب پور ملک همواره طراحی سازه ها با هم تفاوت داره . شما نمیتونی بگی از کشش کم میاره . در سازه های راندمان همواره مشکل فساری داریم نه کششی .
چون کششی ها جواب میده دوست عزیز .
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان