درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
با سلا م خدمت دوستا عزیز ///

یه سوال در مورد آئیین نامه مسابقات دارم ...

فرض کنیم فاصله مجاز گره تا گره سازه 2 سانتی باشه !

حالا من 2 تا گره جداگانه دارم که به وسیله ماکارونی به هم وصل شدن پس میشه گفت باید فاصله گره تا گره را رعایت کنم !

اما حالا این 2 تا گره رو به هم وصل نکنم و هیچ اتصال بین این 2 تا نباشه ! و بینشون خالی باشه .

اما فاصله این 2تا کمتر از اون مقدار مجازه ولی به هم وصل نشدن !

حالا به نظرتون میتونه مجاز باشه یا نه !؟؟

[تصویر:  di-FC5U.jpg]
ممنون از همتون !
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
آیین نامه هیچ گاه نمیگه فاصله بین دو گره چقدره

ولی در اغلب موارد توی آیین نامه "طول المان" و "حداکثر میزان چسب کاری" ذکر میشه
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
سلام
جناب رضایی منظور دوستمون فکر کنم همون حداقل طول المانه که با فاصله گره تا گره مشخص میشد مثل آیین نامه بابل .
مجید جان بستگی به آیین نامه داره . شما حالت سمت راستی رو میتونید انجام بدید به شرطی که تو آیین نامه نگفته باشن حداقل فاصله اعضای موازی نسبت به هم 2 سانته و اعضایی که از 2 سانت کمتر باشن یه عضو تلقی میشوند و .... همه چیز به آیین نامه بستگی داره . اون قضیه فاصله گره تا گره کلا اشتباه بود که جدیدا میگن حداقل امان مورد استفاده تو سازه که از دوسر بدون چسب خورده رو حساب میکنن .
پاسخ
منظور من هم همین بود که تو هیچ آیین نامه ای اینو نمیگند که حداقل فاصله 2 تا گره تو فضا که بیچاره ها کاری هم به هم ندارند چقدرهBig Grin

-----
پاسخ
مرسی از پاسخ های دوستان عزیزمون !

حالا ممنون میشمم به این نکته هم توجه کنین

این قسمتی از آیین نتمه زنجان هستش که به فاصله 2 عضو اشاره میکنه ! حالا 2 تا عضو به هم نچسبن تکلیف چی میتونه باشه !؟؟

[/align]به بند 2 توجه شود !

[align=center][تصویر:  di-X8DB.jpg]
اما ی سوال دیگه از دوستایی که تجربه کاری بیشتری نسبت بت ما دارن !

به نظر من قسمت بارگذاری یکی از قسمت های مهمه کاره !

حالا وقتی میخوای سازه با دهانه 1 متر و بارگذاری کنیم بهتره ابتدا با چه وزنی شروع کنیم و چند تا چند تا افزایش بار بدیم بهتره !؟؟؟؟

HeartHeartHeart

IdeaIdea
پاسخ
سلام
نکته ای که در این بند از آیین نامه فراموش شده ذکر بشه اینه که ننوشته اعضای مورد نظر میباست به یک گره ختم شوند

-----
پاسخ
با تشکر از آقای رضایی !

اما یه سوال دیگه از دوستایی که تجربه کاری بیشتری نسبت به ما دارن !

به نظر من قسمت بارگذاری یکی از قسمت های مهمه کاره !

حالا وقتی میخوای سازه با دهانه 1 متر و بارگذاری کنیم بهتره ابتدا با چه وزنی شروع کنیم و چند تا چند تا افزایش بار بدیم بهتره !؟؟؟؟

IdeaIdea
پاسخ
سلام
با اجازه عزیزان پاسخ میدم
این بند از آیین نامه که جناب نیک نیاز از اون صحبت میکنند به این شکل توضیح داده میشه
ببینید در آیین نامه نوشته
*هر عضو حداکثر میتواند 8 رشته داشته باشد
*دربند دیگری نوشته حداقل فاصله میان اعضا(ی موازی)1سانتیمتر است
از دو بند بالا نتیجه میگیریم که مثلا اگر قوس سازه شما میخواد از 12 رشته ساخته بشه شما باید چهار قوس داشته باشید که هر کدوم از اونها شامل 6 رشته باشه و فاصله هر قوس از قوس دیگر در تمام نقاط مرزی که ماکارونی وجود داره 1 سانتیمتر باشه در غیر این صورت اگر فاصله کمتر از 1 سانتیمتر بود تمامی رشته ها برای یک عضو محسوب میشوند و عضو 12 رشته ای هم طبق آیین نامه مذکور غیر مجاز میباشد.
اما در مورد بارگذاری باید بگم که معمولا از طریق محاسبات باید حساب کنید و بستگی به گرایشی داره که شرکت میکنید و باری که قراره سازه در اون بار تسلیم بشه
مثلا(صرفا یک مثاله) بارگذاری اولیه در سازه باید نهایتا به مقدار 1/3کل بار فروپاشی سازه باشه(البته باید محاسبات فروپاشی سازه هم با تجربه بدست بیاد و نمیشه بر اساس آزمایشات ساده تنش بدستش آورد!)
ولی معمولا با 15 الی 20 کیلو در سازه های راندمانی شروع میشه(باید به آهستگی گذاشته بشه حتی الامکان چند ثانیه طول بکشه)و بعد 10 کیلو 10کیلو افزایش میدن که این ریتم هم نباید بهم بخوره
یا حسین(ع)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
با تشکر از دوست عزیزمون آقای رنود !!!

IdeaIdea
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش تو قسمت کمان با مشکلی مواجه شدم !!! کمان تو زاویه 45 درجه ضعیف نشون میده میخواستم بدونم برای رفع این مشکل و برای تقویت تو این قسمت ها باید چه کرد !!!

توجه داشته باشین که از حد اکثر ماکارونی تو کمان استفاده شده ...

با تشکر ...

عکس مربوطه .

[تصویر:  di-WCFM.jpg]

IdeaIdea
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان