درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسپرینکلر - قیمت اسپرینکلر
#1
نقل قول: اسپرینکلر ابزاری مکانیکی و بسیار پر کاربرد آتش نشانی است که برای محافظت از اماکن در برابر آتش سوزی استفاده می شود. این دستگاه به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد بطوری که سالیانه در دنیا بیش از 40 میلیون از آن نصب می شود. نکته دیگر اینکه بیش از 99 درصد از احتراق ها بوسیله آن کنترل می شوند. با نصب این دستگاه خسارت های ساختمانی و مرگ و میر بسیار کم می شود . طریقه نصب آن هم بسیار مهم می باشد بطوری که اماکنی که اسپرینکر را طبق استاندارد نصب کرده اند کمتر دچار خسارت شده اند.


سیستم اسپرینکلر

نقل قول: قدمت این سیستم از صد سال هم بیشتر است و از دیرباز جزء مهم ترین قسمت های ایمنی ساختمان ها و آتش نشانی بوده است
در ایران استفاده از آن در ساختمانها اجباری است و سیستم اطفای حریق آن از یک منبع آب، پمپ، لوله های پاشش کننده ،اتصالات ،شیرآلات و توزیع کننده تشکیل شده است

قیمت روز اسپرینکلر

نقل قول: قیمت اسپرینکلر را شخصات و نوع آن مشخص می کنند که از این حیث به چهار دسته تقسیم بندی می شوند
قیمت روز اسپرینکلر بسته به مشخصات و نوع آن متفاوت است.سیستم های اسپرینکلر به چهاردسته تقسیم میشوند:
سیستم اسپرینکلر نوع تر

نقل قول: این نوع براساس فشار آب کار می کند بطوری که با بالا رفتن دمای محیط اسپرینکلر باز و سپس آب تخلیه می شود.
سیستم اسپرینکلر نوع خشک

نقل قول: این سیستم براساس هوای درون لوله که تحت فشار است کار می کند بطوری که با بالارفتن دمای محیط درون لوله اسپرینکلر تخلیه می شود و با باز شدن شیر اصلی ، عمل پاشش انجام می شود. سرعت این سیستم نسبت به کپسول آتش نشانی کمتر است و همچنین هزینه آن بیشتر است.
سیستم پیش عملگر اسپرینکلر

نقل قول: در این نوع سیستم تجهیزاتی موجود است که مکمل اسپرینکلر شمرده می شوند. استفاده آنها در مکان هایی است که تاثیر بیشتری بر آب دارند.
سیستم سیلابی اسپرینکلر

نقل قول: سیستم سیلابی در مکان هایی استفاده می شود که پرخطرتر هستند. نحوه کار آنها هم بدین صورت است که هنگامی که آتش سوزی صورت می گیرد، سیستم تشخیص آتش سوزی فعال می شود و آب توسط اسپرینکلرها پاشیده می شود.
اسپرینکلر آتش نشانی 

نقل قول:  کار اصلی اسپرینکلر مهار کردن آتش و کنترل آتش سوزی تا زمانی که ماموران آتش نشانی برسند، است که استفاده از آنها علاوه بر مهار آتش و جلوگیری از زیاد شدن حریق ، از خسارات جانی، مالی و  آسیب رسیدن به  ساختمان و سازه های آن جلوگیری می کند.
مایع درون اسپرینکلر

نقل قول: مایع درون اسپرینکلر به شکل حباب شیشه ای می باشد. این مایع حساس به حرارت می باشد که در مواجه با حریق (حرارت بالای 68 درجه سانتیگیراد) می شکند و پاشیدن آب انجام می شود. این مایع حساس به گرما که گلیسرین نام دارد هنگام حرارت گسترش می یابد.
هنگامی که دما به 68 درجه سانتیگراد می رسد این محفظه دارای مایع، شکسته می شود. این مایع به گرما بسیار حساس می باشد و سه دقیقه بعد از حریق میشکند و بعد از آن عمل پاشش صورت میگیرد.

قیمت اسپرینکلر اطفاء حریق

نقل قول: قیمت اسپرینکلر اطفا حریق در سایت fire125 به صورت مداوم به روز شده و دقیق است. قیمت این وسایل بسته به مشخصات آن ها مختلف است.
انواع اسپرینکلر بر اساس جهت پاشش

نقل قول: از طرف دیگر اسپرینکلر های آتش نشانی را می توان به جهت مسیر پاشش آب تقسیم بندی کرد:
  • اسپرینـکلر بالازن

  • اسپرینـکلر پایین زن

  • اسپرینـکلر دیواری یا کنارزن

  • اسپرینکلر توکار یا دکوراتیو
اسپرینکلرهای پایین زن 

نقل قول: این مدل پرکاربردترین نوع اسپرینکلر می باشد که آب را به طرف پایین می پاشد.
اسپرینکلرهای بالا زن

نقل قول: در این نوع اسپرینکلر آب پس از برخورد با صفحه پخش کننده، آب را بر روی زمین یعنی محوطه پایین اطراف خود پخش میکند.
اسپرینکلر دیواری

نقل قول: این نوع به صورت افقی نصب می شود که به آن اسـپرینکلر دیواری یا اسپرینـکلر بغل زن هم گفته می شود. از این نوع اسپرینکلرها در مکان های خاص استفاده می شود و خیلی رایج نیست.

اسپرینکلر مخفی (توکار یا دکوراتیو)

نقل قول: اسپریـنکلر مخفی یا پنهان نوعی از اسپـرینکلر آتش نشانی است که به شکل توکار استفاده می شود. اسپـرینکلر مخفی در حالت عادی در داخل سقف است و قابل رویت هم نیست . در هنگام درپوش هم رنگ سقف آن باز شده و عملیات پاشش آب و اطفا حریق در آن صورت می گیرد. این نوع اسپرینکر ها برای مکان هایی که به زیبایی حساس هستند استفاده می شود.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان