درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم:انجام آزمایش بر روی چوب mdf
با سلام

امروز چوب mdf رو واسه خرپا مدل و با جک مخصوص آزمایش خمش سیمان بارگذاری خمشی انجام دادم

چوب مورد نظر به ابعاد 1.6*6*5 سانت بود که مقاومت 268 کیلو رو تونست تحمل کنه

عکس و فیلم های مربوطه رو شب تو سایت آپلود میکنم

Shy
Idea
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
سلام
این هم از عکس و فیلم

امیدوارم مفید باشه واستون
شنبه چوب روسی رو امتحان میکنم

[تصویر:  ujydauqyi2uztp0zfm8l.jpg]

[تصویر:  3uiztj795bjhri25ch0h.jpg]

دستگاه بارگزاری
[تصویر:  e4izdo8v6dy5acm268tk.jpg]

فیلم بارگزاری

====>>>>> دانلود فیلم

اگه دوستان نظر خاصی در مورد بارگزاری دارند بگویند تا در موردش بحث کنیم

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، حمید رضا نظری
سلام خدمت جناب رضایی عزیز که این آزمایش خوب رو انجام دادن
به نظر من آزمایش کاملا درسته فقط یک نکته داره که واسه سازه عملکرد یک مقدار متفاوت تره به علت ایننکه چسب صلبیت اون قطعه فولاد که زیر لبه های تخته قرار کرفته نداره و مقداری حالت نرمی و ارتجاعی داره پس همین باعث میشه که مقاومت چوب ام دی اف تا حدود شاید 50 تا 80 درصد بار فعلی افزایش پیدا کنه مثال این قضیه در مسابقات بابل بود که خاصیت ارتجاعی و صلبیت نسبتا ناقص ریسمان باعث شد حدودا 50درصد به بار نهایی واقعی که سازه میتونست تحمل کنه اضافه بشه پس با این تفاسیر میتونیم نهایتا روی 400کیلو واسه ام دی اف حساب کنیم البته این نظر منه
یک نکته دیگه هم داخل فیلم جالب بود اونم اینکه اگر دوستان دقت کرده باشن لایه های او دی اف بر روی هم لغزیدند که اگر اطراف این چوب چسب کاری بود قطعا مقاومت بهتری داشت پس پیشنهاد من اینه که دو جهت 5سانتی رو چسب کاری کنند قبل از آزمایش بهتر آزمایش شبیه سازی میشه
بازم میگم این نظر منه شاید شتباه باشه دوستان اگر نظر دیگه ای دارن بفرمایند
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
ممنون این کارو میکنم
واسه شنبه میگذارم تو سایت

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
با سلام
حدود يك ماه هستش كه دنبال اين دستگاه هستم تا آزمايش تخته رو براي چوب هاي مختلف انجام بدم و نتيجه رو روي سايت قرار بدم. دستگاه دانشگاه اروميه خراب هستش و متاسفانه به ساير دستگاه هاي آزمايشگاه هاي اروميه دسترسي ندارم. از جناب مهندس رضايي بابت اين كار متشكرم.
با توجه به اينكه شما به اين دستگاه دسترسي داريد، در صورت امكان اين آزمايش را براي چوب روسي، چوب تبريزي و چوب درخت زردآلو هم انجام بديد با اين تفاوت كه تكيه گاه هاي تخته رو گيردار بسازيد و بعدا زير دستگاه قرار بديد.
شما ميتونيد براي اينكه تحقيق تون كامل تر بشه ، اين چوب ها رو در اندازه هاي مختلف مثل:
5*5*1.6 و 5*6*1.6 و 5*7*1.6 و 5*8*1.6 براي چوب ام دي اف و به همين ترتيب براي ساير چوب ها آزمايش كنيد و نتايج اون رو در قالب يك جدول براي استفاده كاربران روي سات قرار بديد.
بازم از زحمتي كه كشيديد ممنون
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود
در صورت گیر دار بودن اتصال چوب به تکیه گاه ها ظرفیت باربری افزایش خواهد یافت

-----
پاسخ
سلام
ممنون از آقای رضایی از بابت تست هایی که دارن میگیرن .
نظرم در مورد اتصال تخته به نظر من همونطوری که تو عکس هست درسته و ما تو ماکارونی اتصالمون گیردار نیست . درسته که بالا و پایین تخته چسب میخوره اما چسب رو یه سری المان کششی میخوره که نمیتونه ممان رو تحمل کنه و اتصال گیردار براش درست کنه . منظورم اینه که تو سازه واقعی وقتی وسط تخته خیز برمیداره وسط کششیها به سمت هم جمع میشن و نمیتونن اتصال گیر دار درست کنن تو واقعیت. این نظره منه ممکنه اشتباهم باشه یا کسی قبول نداشته باشه .
آزمون های عملی مسابقه طراحی خودرو تو پیست آزادی شروع شده وقت نمیکنم زیاد به سایت سر بزنم . جناب رضایی هم دانشگاهی های شما هم تو این مسابقه هستن بهتون تبریک میگم .
پاسخ
من هم با آقای پور ملک موافق هستم
به نظر من میشه اتصال چوب به ماکارونی رو اتصال گیردار نیمه صلب (semi-rigid) در نظر گرفت

"در ضمن با توجه به عنایات فراوانی که مسئولین دانشگاه آزاد نجف آباد در مسابقات قبلی با من داشتند در این دوره از مسابقات با دانشجویان دانشگاه اشرفی اصفهانی همراه میشوم"

-----
پاسخ
با سلام
اين امر در اتصال تخته به گره مركزي سازه، كاملا مشهود هستش كه اتصال كاملا گيرداره. همانطور كه دوستان مستحضرند اتصال گيردار به اتصالي گفته مي شود كه نه در جهت افق و نه در جهت عمود بر افق نيرو انتقال نمي دهد (منظور جابجايي وجود ندارد) و همچنين دوراني در اين اتصال رخ نمي دهد لذا در آزمايش سازه سنگين(هنگامي كه با تخته آزمايش مي كنيد، بهتره يك دوربين در قسمت عرضي سازه قرار بديد تا منظور من رو متوجه بشيد) بدين صورت كه هيچ تغيير شكلي در المان هاي كششي در محور عرضي سازه اتفاق نمي افتد و المان ها جمع نمي شوند و دليلش هم اينه كه اتصال گيردار دوراني در آن وجود ندارد. در اين مورد حتي شك نكنيد.

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، محمد جواد رضایی
با توجه به عرایض آقای مهندس قاسمپور جای هیچ بحثی باقی نمیمونه

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور