درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع محصولات مرغداری در سامان طیور
#1
اهمیت وجود دستگاه گرمایشی در سالنهای پرورشی

جهت تامین گرمای مورد نیاز در کارخانه ها، گل خانه ها، مرغ داری ها، سالن های پرورش قارچ و مانند این ها باید از یک وسیله گرمایشی مناسب استفاده شود.

یکی از این دستگاه هایی که برای این منظور بسیار مناسب می باشد، هیتر کابینتی نام دارد. از ویژگی بسیار جالب و منحصر به فرد آن ها این می باشد که دارای انواع مختلف و گوناگون گازی، گازوییلی و برقی هستند و حتی به صورت  دو گانه سوز نیز ساخته و طراحی می شوند.

چرا تنظیم دما در چنین مکان هایی از اهمیت بالایی برخوردار است
نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در قسمت هایی که به پرورش جانور ها و گیاه های مختلفی می پردازید، تامین حرارت از مسائل بسیار ضروری و حائز اهمیتی است که باید حتما به آن توجه شود. دلیل این امر این می باشد که دما از جمله عواملی است که در پرورش جاندار از اهمیت بسزایی برخوردار است و در صورت تنظیم نکردن آن شما بدون شک راندمان تولیدی پایینی را شاهد خواهید بود.

بنابراین با توجه به نکات ذکر شده در بالا اهمیت استفاده از هیتر کابینتی را به وضوح برای شما روشن شد و متوجه شدید که اهمیت دادن به مساله دما می تواند بسیار به شما در انجام این کار کمک کند.

فنر هایی که برای انتقال دان می باشند، چه سایز هایی دارند
این محصولات که مناسب برای استفاده در سیستم انتقال دان هستند در سایز های مختلفی ساخته و طراحی می شوند که این اندازه ها شامل 65، 75، 90 و 100 میلی متر می شود.
رایج ترین سایزی که برای استفاده در مرغ داری ها بسیار مناسب است اندازه mm 75 برای این فنر ها می باشد زیرا که بسیار مناسب برای به کار بردن آن ها در لوله هایی است که قطر 90 میلی متر دارند. اگر شما نیز قصد استفاده از این محصول را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید خطوط مستقیم تا اندازه 60 متر طول داشته باشند و خطوطی که دارای خم هستند می توانند تا 40 متر طول داشته باشند.
چگونه باید از تاپ خوردن فنر در لوله جلوگیری شود
با توجه به این که در سیستم انتقال دان فنر های سایز 75 میلی متر دارای قطر داخلی به اندازه  mm 45 هستند، باید در ساخت شفت های گیربکس و هاپر های انتقال دان این نکته رعایت شود که کاملا متناسب با این قطر ساخته و طراحی شوند. اگر به این موضوع به خوبی دقت شود موجب می گردد که از حرکت ارتعاشی فنر داخل لوله جلوگیری های لازم به عمل آید.

نیپل به کار رفته در این سیستم ها دارای چند قسمت است
نیپل از 4 بخش تشکیل شده است که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

1.    وزنه پلکانی از جنس استیل دارد.
2.    برای خروج آب، میله ای از جنس استیل برای آن در نظر گرفته شده است که با زاویه 360 درجه می توانید آن را بچرخانید.
3.    بدنه ای که برای قسمت درونی آن قرار داده شده است از استیل می باشد.
4.    برای بدنه بیرونی آن به دلیل این که باید در  برابر محلول های اسیدی و قلیایی مقاوم باشد، جنس PVC را برای آن در نظر گرفته اند.

ظرفیت آب دهی هر نیپل چه میزان است
سیستم آبخوری نیپل برای مرغ مادر که دارای رنگ قرمز می باشد، هر کدام می تواند برای 10 مرغ مادر مناسب باشد و در هر دقیقه 30 تا 85 میلی متر آب در اختیار آن ها بگذارد.
این سیستم برای مرغ های گوشتی دارای رنگ زرد است که برای 12 مرغ مناسب می باشد و میزان 90 تا 120 میلی متر آب را در هر دقیقه برای آن ها  تامین می کند.
این آبخوری نیپل برای 10 اردک می تواند 90 تا 120 میلی متر آب را در هر دقیقه تامین کند که دارای رنگ زرد می باشد.


طریقه کارکرد سیستم های تولید مه
این انواع سیستم مه پاش از یک پمپ فشار قوی و تعدادی نازل مه پاش تشکیل شده اند. این دستگاه ها قادر هستند که آب را به میلیون ها ذره کوچک به اندازه 5 تا 15 میکرون که حتی از قطر موی انسان هم کوچک تر می باشد، تبدیل کنند. این ذره ها هنگامی که با هوا برخورد می کنند، دچار تبخیر می شوند و همین عمل سبب می شود که محیط خنک شده و رطوبت افزایش یابد.

اجزای تشکیل دهنده این دستگاه های تولید کننده مه
یک سیستم مه پاش از بخش های مختلفی تشکیل شده است که سامان طیور در ادامه آن ها را برای شما نام خواهد برد:

1.    اگر شرایط اتصال ورودی پمپ به شیر آب وجود نداشته باشد و یا در مکان هایی مانند مرغ داری ها لازم باشد که ماده های ضد عفونی کننده به آب اضافه شود، مخزن آب در نظر گرفته شده است که در چنین شرایطی بسیار کاربردی هستند.
2.    در کنار پمپ ها فیلتر های مخصوص قرار داده شده اند.
3.    پمپ هایی که دارای فشار قوی هستند در این سیستم ها وجود دارند.
4.    در این دستگاه ها تایمر و یا سنسور رطوبت وجود دارد که برای تنظیم کردن زمان خاموشی و یا روشن بودن آن می باشد.
5.     برای انتقال آب با فشار زیاد، یک شلنگ از جنس پلی آمید و یا یک لوله استیل با فشار کاری 70 بار وجود دارد.
6.    وظیفه ی اسپری کردن آب بر عهده نازل های مه پاش می باشد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان