درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات ضروری که هنگام خرید کولر گازی باید به آنها توجه داشته باشیم
#1
کولر گازی در اکثر خانه ها یک عنصر حیاتی است. با فرا رسیدن گرمای تابستان، خانه به یک نسیم خنک نیاز دارد. کولر گازی بهتر از هر چیزی این کار را انجام می دهد. این سیستم، دمای خانه را به اندازه ی مناسبی خنک می کند. انواع مختلفی کولر گازی وجود دارد. هر کدام دارای ویژگی های مختلفی بر اساس سرعت کاهش دما، عملکرد و دوام سخت افزاری هستند.
چند سوال مهم وجود دارد که اکثر مردم قبل از خرید یک کولر گازی می پرسند. سوال هایی مانند: کدام یک از واحدهای تهویه هوا برای خانه من مناسب است؟ آیا واقعا به یک دستگاه تهویه احتیاج دارم یا بدون آن هم می توانم زندگی کنم؟ هزینه ی کولر گازی چقدر خواهد بود؟ یک کولر گازی قابل حمل چقدر وزن دارد؟ و ...
تمام این سوالات در این راهنما پاسخ داده خواهند شد تا شما بهترین انتخاب خود را در خرید کولر گازی انجام دهید.

اطلاعات پایه در مورد کولر گازی

واحدهای تهویه هوا در اشکال و اندازه های متفاوتی هستند. برای انتخاب یک کولر گازی خوب ابتدا باید محل نصب آن را مشخص کنید. این که شما این دستگاه را برای اتاق کوچک یا خانه ی بزرگ با چند اتاق خواب می خواهید، در انتخاب شما بسیار تاثیر دارد.


چیزهایی که باید هنگام خرید کولر گازی به آن توجه نمایید

چیزهای زیادی وجود دارد که شما هنگام خرید کولر گازی، باید به آن ها توجه کنید، مواردی نظیر: تعداد اتاق ها در خانه، اندازه اتاق ها، اینکه سیستم تهویه در آن مکان وجود دارد یا نه و اگر کولر گازی خریداری گردد باید داخل ساختمان یا خارج از آن نصب گردد؟ برای خانه های بزرگتر، سیستم تهویه پیچیده تری نیازی است تا هوای خنک در همه جای خانه در دسترس باشد و به علت مصرف برق زیاد، هزینه ی بیشتری مصرف خواهد شد. برای فضاهای کوچکتر که یک یا دو اتاق دارند این موضوع ساده تر است. در کل، باید به مکان، فصل و درجه حرارت توجه نمود. در ادامه بطور مفصل به نکاتی که هنگام خرید کولر گازی باید مورد توجه قرار داد می پردازیم.


چه اندازه فضا را می خواهید خنک کنید؟

برخی از مردم فقط می خواهند اتاق کارشان خنک شود. بعضی ها گاراژها و کارگاه های خود را هم خنک می کنند.  


ساختار و مواد استفاده شده در ساختمان و دیوارها

یکی از موارد دیگر، توجه به ساختار کلی خانه است. برای مثال، خانه های آجری قدیمی گرما را بیشتر جذب کرده و به داخل خانه انتقال می دهند، در صورتی که خانه های ساخته شده با مواد شیمیایی جدید گرما را از دیوارهای ساختمان منعکس می کنند و به داخل خانه انتقال نمی دهند. باید قبل از خرید کولر گازی به خوبی به این مسئله توجه کنید. بیشتر شرکت های نصب کولر گازی قبل از انجام نصب، تمام جنبه ها را در این مورد کنترل و بازرسی می کنند تا به شما بگویند چه نوع کولر گازی برای خانه شما مناسب است.


محل زندگی شما و محیط اطرافش

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، محل زندگی و محیط خانه شما است. آیا خانه شما همیشه در معرض تابش خورشید است یا درختانی از تابش مستقیم آفتاب بر آن جلوگیری می کنند؟ آیا در نزدیکی تپه ها یا کوه ها زندگی می کنید؟ آیا در محلی زندگی می کنید که زیاد گرم نیست ولی رطوبت فراوانی در آن موجود است؟ برای خرید کولر گازی تمام این موارد را باید در نظر بگیرید تا متناسب با تمام عوامل خارجی بهترین انتخاب را داشته باشید.


کولر گازی را در کجا نصب کنید؟

انواع مختلف دستگاه های تهویه وجود دارند. برخی بر روی دیوار خانه نصب می شوند. بعضی خارج از ساختمان یا داخل آن قرار می گیرند. انواع دستگاه های قابل حمل نیز وجود دارد که می توانید در هر جای خانه آن ها را قرار دهید.


به نویز کولر گازی توجه داشته باشید

دستگاه هایی که سر و صدا و نویز آنها بسیار کم است، دستگاه هایی هستند که تنها صدای فن آنها به گوش می رسد. اگر صدای نویز کولر گازی زیاد باشد کسانی را که خواب سبکی دارند دچار مشکل می کند.


به دنبال دستگاه هایی باشید که انرژی کمتری مصرف می کنند

دستگاه هایی با بازده بیشتر به شما کمک می کنند تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و در بودجه مالی خود دچار مشکل نشوید.


کولر گازی را به درستی نصب کنید

بعضی از دستگاه ها بر روی پنجره های دو جداره نصب می شوند. اگر پنجره های مناسبی ندارید می توانید کولر گازی را بر روی دیوار نیز نصب کنید. اطمینان پیدا کنید که گرما به خوبی انتقال می یابد و دستگاه هایی مثل تلویزیون یا لامپ را که گرما تولید می کنند از کولر گازی خود دور کنید.


بررسی محل فیلتر

دستگاه را در جایی نصب کنید که به راحتی به فیلتر آن دسترسی داشته باشید و آن را تمیز کنید.


به تنظیمات هوشمند آن توجه کنید

برخی از دستگاه های تهویه، به صورت هوشمند ساخته شده اند و شما می توانید از طریق گوشی همراه خود آن را تنظیم کنید. شما حتی می توانید کولر گازی را به سایر خنک کنندگان داخل خانه نیز وصل کنید.


مراقب گارانتی باشید

برخی از دستگاه های تهویه دارای گارانتی طولانی تری هستند. حتما در موقع خرید از فروشنده ضمانت نامه را درخواست کنید و از نحوه ی خدمات پس از فروش اطلاع پیدا کنید.


هزینه های مالی

حتما به قیمت و هزینه های یک کولر گازی توجه کرده و چندین مورد را با هم مقایسه می کنید. دستگاه های خنک کننده بزرگ به برق مصرفی بیشتری احتیاج دارند. یک کولر گازی می تواند هر ماه هزینه های سرسام آوری را به همراه داشته باشد، پس قبل از خرید هر نوع کولر گازی، این موارد را به خوبی بررسی کنید.


فضا را به دقت اندازه گیری کنید

قبل از خرید هر نوع دستگاه تهویه کننده ای، فضای مورد نظر خود را به دقت اندازه بگیرید. کولر گازی مطبوع ظرفیت خنک کننده ای به اندازه ی 5000 تا 12500 واحد btu دارد. با اندازه ی دقیق طول، عرض و ارتفاع و اندازه ی درها و پنجره ها، ظرفیت خنک کنندگی دستگاه را می توان تخمین زد.
اگر اتاق سایه گیر باشد، ظرفیت 10 درصد کاهش می یابد.
اگر اتاق آفتاب گیر باشد، ظرفیت 10 درصد افزایش می یابد.
اگر بیش از دو نفر اتاق در اتاق ساکن باشند، باید برای هر نفر 600btu ظرفیت افزایش یابد.
اگر کولر گازی در آشپزخانه استفاده شود باید ظرفیت را تا 400btu افزایش دهید.


سیستم هوشمند در کولر گازی

در کل، تمام واحد های معرفی شده، کیفیت خوبی را برای خنک کردن محیط دارا هستند. آن‌ها دارای ویژگی هایی مثل صفحه دیجیتالی، تایمر داخلی و کنترل از راه دور می باشند. بعضی از واحدها دارای کنترل لمسی هستند و چند جهت جریان هوا را به طور خودکار تغییر می دهند تا هوای خنک را در سرتاسر خانه پخش کند.


کنترل ها

صفحه نمایش لمسی LED ، دکمه های بزرگ و قابل توجه، برچسب های واضح و نمایشگر دمای دیجیتال، استفاده از کولر گازی را آسان تر نموده است. اگر کنترل ها نا‌‌مناسب باشند به جای کمک باعث مزاحمت در کار می شوند. دکمه های ساخته شده شبیه اشکال، به شما این امکان را می دهد که صرفا با لمس دکمه ها دستور مورد نیاز را به سیستم بدهید. نمایشگر دیجیتال کار خنک کردن دما را به صورت دقیق تری انجام می دهد.


جهت جریان هوا

شما می توانید جهت جریان هوا را به صورت عمودی و یا افقی تنظیم نمایید. بعضی ها دوست دارند جریان هوا حالت نوسانی داشته باشد، اما برخی دیگر هم طرفدار این هستند که هوا فقط در یک مسیر جریان پیدا کند. این انتخاب را باید بر اساس فضای اتاق خود انجام دهید.


تایمر

می توانید با استفاده از تایمر دستگاه، آن را هر زمانی که می خواهید روشن و یا خاموش کنید. مثلا وقتی سر کار هستید و هم زمان با این که دوست دارید خانه خنک بماند، نمی خواهید انرژی برق زیادی مصرف شود، با تنظیم تایمر می توانید این کار را انجام دهید.


حالت رطوبت

این ویژگی در روزهای سرد پاییز یا بهار که هوا سرد است به کار می آید.


تنظیم ورود هوای تازه

این ویژگی بدون خنک کردن دما، هوای محیط را تهویه می کند.


کنترل از راه دور

شما می توانید در هر جای خانه که نشسته اید دما را تنظیم کنید. برخی از واحدها به صورت خودکار نسبت به دمای محیط، هوا را افزایش یا کاهش می دهند.


حسگر حضور

در برخی از کولر گازی ها سیستم حسگر حضور وجود دارد که قادر است بفهمد که آیا کسی در اتاق حضور دارد یا نه، وجود این حسگر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. برخی از دستگاه ها حتی قادر هستند جریان هوا را به سوی افراد تنظیم نمایند و دیگر لازم نیست برای خنک شدن خودتان را خسته کنید.


حالت خواب

این سیستم در بسیاری از کولرهای گازی وجود دارد که به آرامی دمای هوا را تنظیم می کند تا شما در مدتی که خواب هستید راحت و آسوده باشید.


لوورهای قابل تنظیم

لوورها اتصالاتی مانند تیغه در خروجی هوا هستند. بسیاری از دستگاه های تهویه هوا قادر به چرخش این لوورها هستند. تا هوا را به خوبی پخش کنند یا در جهت خاصی آن را هدایت نمایند.


نصب و راه اندازی

به جز کولر های قابل حمل، تمام دستگاه های دیگر باید توسط یک فرد حرفه ای که مجوز لازم را دارد نصب شود. این کار باعث می شود که تمامی مراحل نصب به درستی صورت گیرد و شما ضمانت نامه معتبری را دریافت نمایید. بهترین کولر های گازی توسط خود شرکت نصب می شوند و اغلب دارای تخفیف می باشند. 
مبلغی که پرداخت می کنید بستگی به محل زندگی و نوع سیستم نصب شده کولر گازی دارد.

 

چه زمانی یک کولر گازی بخرید؟

خریدن یک کولر گازی کار کوچک و ارزانی نیست، پس باید قبل از خرید، اطلاعات کافی از قیمت ها و کیفیت کولر گازی را بدست آورید. بهترین زمان برای خرید چه موقع است؟ در تابستان وقتی که رقابت برای فروش در بین فروشگاه ها زیاد است یا در زمستان که تقاضا برای خرید کولر گازی کمتر است؟ اینطور به نظر می رسد که بهترین زمان برای خرید کولر گازی زمستان می باشد. زیرا فروشگاه ها مشتریان کمتری دارند و شما می توانید با مناسب ترین قیمت آن را خریداری نمایید.
درست است که زمستان بهترین زمان برای خرید کولر گازی است اما این به معنای آن نیست که بهترین زمان برای نصب هم می باشد. فروشندگان دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، در زمستان بسیار پر کار می شوند. بهترین زمان برای نصب کولر گازی در فصل های بهار و پاییز است که نه شلوغی تابستان برای نصب دستگاه های سرمایشی را دارد و نه شلوغی زمستان برای نصب دستگاه های گرمایشی. بنابراین می توانید چند ماه دستگاه تهویه خود را در گاراژ نگهداری کنید.


صرفه جویی در مصرف انرژی

بنابر تحقیق کانستار بلو (Canstar Blue) بسیاری از مردم درباره ی این موضوع که کولر گازی برق زیادی را مصرف می کند اغراق می کنند. به هر حال، شما باید تا جایی که می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در اینجا به چند نکته اشاره می شود تا به شما کمک کند که در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.


عایق

نسبت به عایق ها در خانه حساس باشید زیرا اجازه نمی دهد انرژی از داخل ساختمان خارج شود.


فیلترها را تمیز کنید

یک فیلتر کثیف نه تنها باعث می شود که گرد و غبار در محیط افزایش یابد بلکه موجب می شود دستگاه به سختی کار کند و برق بیشتری را مصرف نماید.


استفاده از امکانات

از امکانات کولر گازی مثل تایمر و حالت های صرفه جویی استفاده نمایید تا در مصرف برق صرفه جویی شود.
مطمئن باشید که تمام درها و پنجره ها بسته هستند و انرژی راهی به بیرون نمی یابد.
حتما از پرده استفاده نمایید.
کولر گازی خود را هر چند وقت یک بار توسط تکنسین ها سرویس نمایید.


چگونه تصمیم می گیرید که بهترین کولر گازی برای شما کدام است؟

اگر نیاز واقعی خودتان را بدانید کلید انتخاب درست را پیدا کرده اید.
1. باید بدانید به کولر گازی دارای چه قدرتی نیازمند هستید: ابزارهایی وجود دارد که شما می توانید قبل از خرید، کولر گازی مناسب را با توجه به محل زندگی و اندازه منطقه مشاهده نمایید.
2. بودجه مالی خود را در نظر بگیرید: باید به پولی که در حال حاضر می توانید برای خرید پرداخت کنید و هزینه هایی که هر ماه روی قبض برقتان می آید توجه نمایید. بررسی این موضوع بسیار مهم است.
3. موارد استفاده از دستگاه را در نظر بگیرید: اگر شما قصد دارید دستگاه را برای هر دو مورد سرمایشی و گرمایشی استفاده کنید و فصل ها در منطقه ی شما در حال نوسان است، دستگاه مناسب این موضوع را انتخاب نمایید.
حالا شما تمام چیزی را که باید برای خرید یک کولر گازی بدانید در اینجا مطالعه کردید. بهترین فروشگاه را انتخاب نموده و خرید خودتان را انجام دهید.
برگرفته از سایت بانه انتخاب
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان