درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
قیمت کفسابی پارکینگ
#1
یکی از اجزای اصلی هر ساختمانی، پارکینگ آن ساختمان است که به علت تردد بالای ماشین ها در آن، باید به آن رسیدگی شود و مورد توجه قرار گیرد. از این رو کفسابی پارکینگ یکی از کارهایی است که از گذشته وجود داشته است و امروزه رواج بیشتر پیدا کرده است. کفسابی پارکینگ یکی از اقدامات ویژه ای است که توسط افراد حرفه ای و متخصص و با استفاده از دستگاه های خاص انجام می شود.
داشتن بنایی شکیل و زیبا از جمله معیارهای هر فردی است که در یک مجتمع مسکونی زندگی می کند. کلمه کفسابی معمولا ذهن افرادی که تا به حال راجع به آن چیزی نشنیده اند را به خود درگیر می کند. علت اصلی انجام هر کفسابی ، هم سطح نبودن کف ساختمان است؛ یعنی بالا و پایینی هایی بر روی کفپوش وجود دارد که بعد از انجام کفسابی از بین می رود. کفسابی یا سنگ سابی یکی از اقدامات مهم برای ساخت هر بنایی است که مانع آسیب رسیدن به لاستیک ماشین ها و مانع ایجاد صدای دلخراش و بلند می شود. در ادامه خواهیم فهمید که چرا باید کفسابی انجام دهیم، اهمیت کفسابی چیست، کفسابی چه مزیت هایی دارد و هزینه انجام کفسابی چقدر می شود و …
[تصویر: parking-cleaning-service-6.jpg]
چرا باید کفسابی پارکینگ انجام دهیم؟
آلودگی هایی که از ماشین ها باقی می ماند، یکی از مهم ترین علت هایی است که ملک های مسکونی و تجاری، باید کفسابی پارکینگ انجام دهند. برای مثال در مجتمع های تجاری که تردد و رفت و آمد در آن بسیار صورت می گیرد، اگر خودرویی وجود داشته باشد که روغن از آن نشت می کند، باعث کثیف شدن پارکینگ می شود. این روغن با گذر زمان و در کنار آلودگی ناشی از دود ماشین ها و موارد دیگر، به مرور زمان بیشتر می شود و محیطی زننده و نامطبوع در پارکینگ ایجاد می کنند. نظافت چیان این مکان ها را تمیز می کنند، اما این پاکیزگی موقتی بوده و به مرور زمان خارج از کنترل می شود. از اینرو کفسابی پارکینگ به عنوان یک راه حل عالی، برای افراد عمل خواهد کرد.
 
شیوه های مختلف کفسابی
 • شیوه های مختلفی برای کفسابی یا سنگ سابی وجود دارد. یک راه انجام کفسابی، کفسابی معمولی است. این کفسابی با استفاده از دستگاه های قدیمی انجام می شود، هزینه کمتری داشته و معمولا کیفیت کمتری نسبت به نوع دیگر دارد.

 • نوع دوم کفسابی، کفسابی ایتالیایی است. کفسابی ایتالیایی نسبت به کفسابی معمولی، دارای کیفیت بالاتری است، از این رو طرفداران بسیاری کسب کرده است. بدیهی است که هر چه قدر کیفیت کار بیشتر باشد، بهایی که برای آن می پردازید نیز بیشتر خواهد بود؛ در نتیجه کفسابی ایتالیایی نسبت به کفسابی معمولی هزینه بیشتری برای فرد دارد.
از آنجایی که افراد به دنبال کیفیت عالی و نتیجه بهتر هستند، کفسابی ایتالیایی به آن ها پیشنهاد داده می شود. این فرایند کفسابی، جزء آخرین مرحله تکمیل ساختمان است؛ به طوری که بعد از انجام کفسابی، کفپوش بسیار صاف، تمیز و صیقلی می شود و گمان می رود سنگ به شکل روز اولی در آمده است که از کارخانه تحویل گرفته شده بود. هنگامی که بر روی سنگ می ایستید و حس می کنید سنگ زیر پای شما همچون شیشه شفاف است و برق می زند، عمل کفسابی ایتالیایی بر روی آن انجام شده است.
[تصویر: parking-cleaning-service-5.jpg]
خدمات کفسابی پارکینگ
کفسابی پارکینگ از جمله اقداماتی است که برای تکمیل هر بنایی لازم است. با کفسابی پارکینگ تمام پستی ها و بلندی های کف پارکینگ از بین می رود و سنگ ها هم سطح و تراز می شوند. فاصله میان سنگ ها از بین می رود و هیچ نوع شکافی در میان آن ها وجود نخواهد داشت، از این رو باعث کاهش آلودگی می شود. عمل کفسابی پارکینگ با دستگاه های خاصی، توسط افراد با مهارت صورت می گیرد. این عمل باعث جلا و شفافیت بیشتر کف پارکینگ شده و چهره پارکینگ را زیباتر خواهد کرد.
نکات مهمی که در کفسابی باید رعایت کرد
داشتن مهارت مورد نیاز برای انجام کفسابی پارکینگ بسیار حائز اهمیت است؛ از اینرو، کفسابی را باید به افراد متخصص سپرد. در صورت کفسابی بیش از حد، کف پارکینگ بسیار صیقل داده می شود و بسیار سرد و لغرنده خواهد شد. در این موارد در صورت پوشیدن کفش نامناسب یا پا گذاشتن بر روی قطره ای آب، فرد مذکور سر خورده و چه بسا تبعات مالی و جانی نیز خواهد داشت.
صیقلی شدن بیش از حد کف پارکینگ، نه تنها باعث سر خوردن انسان ها می شود، بلکه باعث لغزندگی ماشین ها نیز می شود. برای مثال در رمپ های ورودی، اگر کار کفسابی پارکینگ به درستی صورت نگیرد و سطح بسیار صیقلی شود، در مواقعی که باران یا برف می بارد، باعث لیز خوردن اتومبیل می شود. از اینرو افراد مجرب، شیارهایی بر روی سطح رمپ ایجاد می کند تا برای آن ها اصطحکاک مورد نیاز، جهت ورود و خروج از پارکینگ ایجاد شود.
[تصویر: kafsabi-lux-roof-cleaning-call2.jpg]
دستگاه های مختلفی که در کفسابی پارکینگ از آن ها استفاده می شود
افراد برای کفسابی ساختمان و پارکینگ از دو نوع دستگاه مختلف استفاده می کنند که هر کدام ویژگی های مخصوص خود را دارند. کفسابی پارکینگ با دو دستگاه سه فاز و تک فاز انجام می شود که استفاده از هر یک از این دو نوع، به ساختمان بستگی دارد. اگر ساختمان دارای برق سه فاز باشد، از دستگاه سه فاز برای کفسابی پارکینگ استفاده می شود که در مقایسه با دستگاه تک فاز، دارای کیفیت بیشتری بوده و کار کفسابی پارکینگ با سرعت بیشتری انجام شده و درنتیجه زودتر به پایان می رسد.
 
انواع مختلف کفسابی پارکینگ
کفسابی پارکینگ انواع مختلفی دارد که شامل تمیز کردن، ساییدن کف و کفسابی کاملا متداول می باشد که برای افزایش طول عمر سنگ و ایجاد شفافیت و درخشندگی سنگ، مورد استفاده قرار می گیرد.
 
تمیز کردن
هنگامی که لایه ای از آلودگی بر روی کف پارکینگ یا هر کفپوش دیگری قرار گرفته است، هر فرد به دنبال راهی برای تمیز کردن آن می باشد. گاهی اوقات این آلودگی با هیچ نوع ماده شوینده ای پاک نمی شود، از اینرو نیاز به یک فرد متخصص و دستگاه کفساب خواهید داشت. فرد متخصص کار کفسابی را به راحتی وابسته به نوع و جنس سنگ شما، انجام می دهد و سنگ را همچون روز اول به شما تحویل می دهد.
 
سابیدن کف
در این نوع یک لایه از سطح کفپوش باید سابیده شود، از اینرو این کار کمی سخت تر بوده و نیازمند به مدت زمان بیشتری است. برای مثال اگر بر روی کفپوش یک نوع ماده اسیدی ریخته شده باشد، با هیچ نوع ماده شوینده ای پاک نمی شود، پس باید دستگاه و متخصص بر روی آن ساب بزند. این عمل هزینه بردار می باشد.
برای انجام این کار، یکی از عواملی که بسیار مهم می باشد، جنس سنگی است که از آن برای کف استفاده شده است. برای مثال، سنگ گرانیت، سنگی است که کفسابی آن بسیار سخت است و مدت زمان بسیاری می طلبد، از اینرو هزینه کفسابی سنگ گرانیت توسط کفساب بسیار بیشتر می باشد.
 
کفسابی کاملا متداول
یکی دیگر از نیازهای مشتریان، کفسابی متدوالی است که آن ها برای زدودن آلودگی و ضایعات کف به فکر آن می افتند. در بعضی از موارد، مدت زمان بسیاری است که ساختمان متروکه مانده و هیچ کس از آن استفاده نکرده است، در این شرایط استخدام یک کفساب با تجربه برای تمیز کردن کف، اقدام هوشمندانه ای است تا کفپوش ساختمان شما مثل روز اول خود شود.
[تصویر: parking-cleaning-service-3.jpg]
قیمت کفسابی پارکینگ
خدمات و شرکت های مختلف، برای کفسابی پارکینگ قیمت های مختلفی ارائه می دهند. قیمت کفسابی بر اساس موارد مختلفی ارزیابی می شود. قیمت کفسابی پارکینگ، بر اساس متراژ پارکینگ، نوع و جنس سنگ ها، نوع کفسابی درخواستی شما، وجود برق سه فاز، دستمزد و غیره محاسبه می شود. از آنجایی که بعضی از سنگ ها سختی و استحکام بیشتری دارند، کفسابی آن ها مدت زمان بیشتری طول می کشد و بالطبع بهای بالاتری باید بپردازید تا اصطحکاک ناشی از آلودگی و جرم گرفتن سنگ کاهش یابد.
 
مزایای کفسابی پارکینگ و ساختمان
از آنجایی که پارکینگ ساختمان دارای اهمیت زیادی است، کفسابی پارکینگ نیز امری بسیار مهم تلقی می شود. کفسابی پارکینگ مزایای بسیار خوبی دارد که در میان آن ها می توان به شفافیت و براق بودن، یکدست و یکپارچه شدن کف، رویه کف به صورتی صاف، نظافت و تمیزی کف، مقاومت و پایداری و غیره اشاره کرد که در ادامه بیشتر درباره آن ها توضیح داده می شود.
بعد از انجام کفسابی پارکینگ، کف پارکینگ بسیار شفاف شده و به زیبایی و جلای ساختمان می افزاید. پستی ها، برجستگی ها و فرو رفتگی های بین سنگ با انجام کفسابی پارکینگ از بین رفته و باعث یکدست و یکپارچه شدن کف می شود. کفسابی پارکینگ باعث می شود فاصله بین سنگ ها بسته شود و مدت زمان زیادی کف پارکینگ به خود آلودگی و کثافات را جذب نکند؛ از این رو باعث رویه بندی بین سنگ ها شده، به طوری که حتی با چشمان بسته و لمس با دست نیز، نمی توانیم متوجه فاصله بین سنگ ها شویم.
از آنجایی که شکاف میان سنگ ها با انجام کفسابی پارکینگ پر می شود، مدت زمانی که برای تمیز کردن کف می گذاریم کمتر خواهد بود و در نتیجه کف پارکینگ بسیار سریعتر تمیز می شود. از جمله مهم ترین ویژگی های کفسابی پارکینگ، می توان به افزایش مقاومت و استحکام سنگ ها اشاره کرد که با وجود تردد بالا بر روی سنگ ها، سنگ ها از دوام خوبی برخوردار خواهند بودند و دیرتر لق می شوند.
[تصویر: parking-cleaning-service-1.jpg]
یکی دیگر از مزیت های کفسابی، کاهش هزینه های ناشی از تعویض سنگ می باشد. اگر بعضی از سنگ های کف دچار فرسودگی شده اند و کیفیت و زیبایی روز اول خود را ندارند، در صورتی که بخواهید به تعویض آن سنگ ها بپردازید، باید هزینه بسیار بالایی پرداخت کنید. انجام کفسابی می تواند مانع پرداخت هزینه های زیاد شود، چرا که با انجام کفسابی، سنگ بار دیگر درخشش خود را بدست می آورد و از آن حالت فرسودگی ناشی از تردد زیاد بر روی آن، خارج می شود. برای استفاده از خدمات کفسابی در تهران با کارشناسان ما صحبت کنید.
درخشش و تلالو ناشی از کفسابی، باعث نو شدن فضای داخلی ساختمان می شود، بنابراین شما می توانید بعد از نو کردن فضای داخلی، به فکر نو کردن فضای خارجی یا همان نمای ساختمان خود باشید. در این شرایط حس خواهید کرد ساختمان شما دیگر کهنه و قدیمی نیست.
از آنجایی که زیبایی ساختمان یکی از معیارهای هر فردی است که در یک مجتمع زندگی یا کار می کند، کفسابی این عمل را برای آن ها انجام می دهد و برای ساختمان ، زیبایی و درخشندگی به ارمغان می آورد.
 
منبع: کفسابی پارکینگ
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان