درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قبل از ثبت شرکت تعاونی چه مواردی را باید بدانید؟!
#1
++ برای تشکیل شرکت تعاونی حداقل وجود 7 شریک ضروری است. تعداد شریک ها حد اکثری ندارد ولی کمتر از 7 نفر نباید باشد. 
++ در مورد ثبت شرکت تعاونی، موسسین باید مجمع عمومی موسس را دعوت کنند. طبق ماده 31 قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مجمع عمومی موسس عبارت است از عده ای از افراد واجد شرایط عضویت در تعاونی که اقدام به تاسیس تعاونی می نمایند . 
++ همان طور که میدانید شرکت تعاونی از نظر شکلی می تواند به صورت شرکت سهامی تشکیل شود. در این صورت باید مقررات شرکت سهامی تا جایی که ماهیت شرکت تعاونی ایجاب می نماید، رعایت شود. 
++ تعداد اعضای هیئت مدیره بین 3 تا 7 نفر به عنوان اعضاء اصلی و عده ای معادل یک سوم اعضاء اصلی، به عنوان علی البدل می باشد. 
++ هر تعاونی وقتی ثبت می شود که حداقل یک سوم سرمایه آن تادیه شده باشد و در موردی که به صورت نقدی و جنسی باشد تقویم و تسلیم شده باشد. 
++ شرکت تعاونی باید اساسنامه داشته باشد. اساسنامه انواع شرکت های تعاونی به شکل نمونه اساسنامه به وسیله وزارت تعاون تهیه می شود.
++ شرکت های تعاونی معمولاَ اختیاراتی همچون معافیت از مالیات، اخذ وام های بدون بهره ، اولویت در معاملات با موسسات دولتی و ...  دارند. 
++ سرمایه شرکت تعاونی به سهام تقسیم می شود. نوع و مبلغ سهم را اساسنامه تعیین می کند. 
++ شرکت تعاونی دارای مجامع عمومی مرکب از مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده است. اگر بعد از خواندن این پست هنوز متوجه نشدید که قبل از ثبت شرکت تعاونی از چه مواردی باید اطلاع داشته باشید می توانید به سایت حقوقی کیا ثبت سر بزنید. 
پاسخ
#2
حیطه کاری شرکت های تعاونی چه چیزایی میتونه باشه؟
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان