درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجاره ماشین عروس
#1
 هنگام ورود به باغ عروسی ماشین عروس توجه مهمانان را به خود جلب می نماید. شما می توانید برای برگزاری جشن عروسی خو از اتومبیل شخصی تان استفاده کنید و یا اینکه اتومبیل ایده آل خود را از شرکت های اجارۀ ماشین کرایه کنید. این شرکت ها برای عروسی شما و بر حسب نیازتان، ماشین هایی با راننده و بدون راننده به شما اجاره می دهند.در دنیای مدرن نیاز به اتومبیل برای انجام کارها و سرعت بخشیدن به آن ها بیش از پیش احساس می شود. جشن ها و عروسی ها نیز از این امر مستثنی نیستند.
به موارد زیر توجه کنید:
در زیر پنج مورد کلی وجود دارد که باید در هنگام اجاره ماشین عروسی مورد توجه قرار گیرند:
اندازه – اندازۀ ماشین عروسی که قصد کرایۀ آن را دارید با توجه به سلیقه و همچنین جایگیر بودن یا نبودن لباس عروس تعیین کنید. همچنین تعیین کنید که میخواهید از ماشین های شاسی بلند برای اجارۀ عروس استفاده کنید یا ماشین های معمولی.
اجارۀ ماشین عروس با راننده یا بدون راننده- بسته به نیاز و خواست و تمایل شما، شرکت های کرایۀ ماشین عروس، ماشین عروس با راننده و بدون راننده را در اختیار شما قرار می دهند. پیشنهاد می شود اگر قصد اجارۀ ماشین های کلاسیک قدیمی را به عنوان ماشن عروس دارید، سعی کنید ازچنین ماشین هایی را با راننده مخصوص خودش اجاره کنید تا اگر از نظر فنی دچار مشکل، راننده خودش مشکل را رفع کند.
زمان: اگر آدم آن­تایم و دقیقی نیستید، پس از اجارۀ ماشین عروس، رویۀ خود را تغییر دهید و آن­تایم شوید؛ نرخ کرایۀ ماشین علاوه بر اینکه به مدل ماشین بستگی دارد، به مدّت زمانی که در اختیار شما قرار می گیرد نیز مربوط می شود.
اعتبار شرکت - بخشی از موفقیت عروسی بر روی شرکت اجاره ماشین مورد نظر تکیه می کند. شرایط و ضوابط باید به صورت کتبی روشن و مشخص شده و مورد امضای دو طرف قرار گیرد. بهتر است نقطه نظرات و پیشنهادات شرکت را نیز بررسی کرده و از آن استفاده کنید.
. قیمت - البته، نرخ تعیین کننده هنگام اجاره ماشین عروس است. قیمت ها را با بودجۀ خود تطبیق دهید. تعیین کنید که ماشین عروس با راننده یا بدون راننده می خواهید، این عامل نیز بر هزینه ای که شما باید پرداخت کنید تأثیر گذر است.

برای یک انتخاب هوشمدانه جهت کرایۀ ماشین عروس چه مواردی را در نظر بگیریم؟
زوج های عروسی باید از موارد زیر در تصمیم گیری برای یک انتخاب هوشمندانه برای کرایۀ ماشین عروس استفاده کنند:

- کدام مدل ماشین برای موضوع و نوع عروسی ما مناسب است؟ ماشین عروس شاسی بلند یا معمولی؟


- آیا ماشینی با مدل جایگزین و ارزان تر از انتخاب اول ما وجود دارد؟


- ما چند ساعت از ماشین استفاده می کنیم؟ آیا راهی برای کوتاه شدن آن زمان وجود دارد؟


- اگر مبلغ اضافی را که از زمان مورد توافق بیش از حد است، چقدر است؟


- آیا هزینه اضافی برای انجام سفرهای اضافی وجود دارد؟ قیمت آن چقدر است؟


- آیا ماشین منحصر به فرد برای عروس و داماد تنها استفاده می شود؟


- آیا شرکت اجاره می تواند دکوراسیون را ارائه دهد؟ آنها چقدر برای آن هزینه می کنند؟


- آیا شرکت اجاره به مشتریان اجازه می دهد تا ماشین را مشاهده و بازرسی کنند؟


- آیا نرخ اجاره در تعطیلات و تعطیلات آخر هفته تغییر می کند؟


- چه مدت باید رزرو کنیم و پرداخت اولیه را انجام دهیم؟


- شرکت های اجاره چه نوع پرداختی را قبول می کنند؟


- اجارۀ ماشین عروس شاسی بلند مستلزم هزینۀ بالاتری است.
ملاحظات اضافی
برخی از اتفاقات پیش بینی نشده وجود دارد که ممکن است در روز عروسی رخ دهد و برنامه های شما را به هم بزند. بنابراین زمان از دست شما در خواهد رفت؛ از این رو پیشنهاد می شود در رابطه با کرایۀ ماشین عروس برای مدت زمانی یا ساعات یا روزهایی که می خواهید قرار داد ببندید کمی تجدید نظر کنید، شما هرگز نمی دانید که آیا در جاده ای که به محل عروسی شما ختم می شود ترافیکی سنگین وجود دارد یا نه! برای حفظ امنیت، برای هر سفری که در روز عروسی انجام می دهید، یک تایم 20 دقیقه ای اضافه کنید.
جهت تزئین ماشین عروس، از شرکتی که ماشین عروس را کرایه می کنید بپرسید که آیا می توان آن را مانند یک ماشین عروسی سنتی تزئین کرد. شرکت های اجاره اتومبیل می توانند بسیار دقیق باشند، آن های می توانند گل فروشی هایی را به شما معرفی کنند که ماشین عروس خود را در آنجا تزئین کنید و یا اینکه ماشین عروس را با تزئینات کامل در اختیار شما و به شما کرایه دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط majids5
#2
راهنمای برگزاری جشن عروسی در منزل 
از آن جایی که هزینه های عروسی گاهی اوقات اذیت کننده است و هزینه های یک کردن مراسم عروسی در تهران گاهی اوقات بسیار بالاست، بهتر است که به سایر گزینه ها هم فکر کرد. هیچ کجا خانه آدم نمی شود! اگر امکان برگزاری جشن عروسی در منزل را دارید ، چرا باید هیزنه های هنگفت به تالار های پذیرایی و باغ های عروسی پرداخت کنید در حالی که می توانید با برگزاری عروسی در خانه ، بخش زیادی از هزینه ها را صرفه جویی کنید؟
 برگزاری جشن عروسی در خانه علاوه بر اینکه کم هزینه تر است ، شکلی ساده و صمیمی نیز به جشن عروسی شما خواهد داد.
برای اینکه عروسی شما در منزل به خوبی برگزار شود ، می بایست به نکاتی توجه کنید که برخی از مهمترین آنها در زیر ذکر شده است:
فضای مورد نیاز
برای کم کردن هزینه تشریفات مجالس عروسی انتخاب یک مکان بجز تالار و باغ ها می تواند بسیار کمک کننده باشد. با توجه به تعداد مهمانانی که در عروسی شما شرکت می کنند ، باید فضای کافی برای پذیرایی و صرف شام داشته باشید. همچنین فضای کافی برای اجرای برنامه های موزیک و سرگرمی نیز در نظر بگیرید. فضای مورد نیاز برای پارک اتومبیل ها را نیز فراموش نکنید. در صورتی که فضای کافی برای این موارد ندارید بهتر است از خیر برگزاری عروسی در منزل خود یا نزدیکان بگذرید.
هماهنگی با همسایه ها و اهالی محل
عروسی شما ممکن است تا پاسی از شب ادامه داشته باشد و باعث ایجاد سرو صدا و مزاحمت برای همسایه ها شود، لذا قبل از برگزاری مراسم ، هماهنگی های لازم را با همسایه ها انجام دهید و به آنها اطلاع دهید و از ایشان بخواهید که با شما همکاری کنند. یک عذرخواهی ساده و کسب اجازه از همسایه ها قبل از برگزاری مراسم عروسی ، معجزه می کند.
اجاره ملزومات پذیرایی
برای برگزاری عروسی در خانه ، برخی از لوازم و تجهیزات را باید اجاره کنید. از جمله : ظروف پذیرایی ، میز و صندلی ، ریسه و لوازم چراغانی. کافی است نگاهی به آگهی های روزنامه بیندازید. موسسه های زیادی هستند که این ملزومات را با قیمت مناسبی به شما اجاره می دهند.


[تصویر:  %D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8...8%AA-1.jpg]

 
تهیه شام عروسی
دو راه برای تهیه و تدارک شام عروسی در منزل وجود دارد. در صورتی که فضا و امکانات لازم برای تهیه و طبخ شام عروسی در منزل را دارید و همچنین به آشپز ماهر نیز دسترسی دارید ، می توانید شام را در منزل طبخ کرده و سرو کنید. در غیر اینصورت می توانید با یک رستوران یا آشپزخانه قرارداد ببندید و شام را حاضر و آماده تهیه کنید. این بستگی به امکانات و شرایط شما دارد. روش اول مقرون به صرفه تر است و روش دوم مطمئن تر و ریسک آن کمتر است.
تقسیم وظایف
همیشه افرادی در اطراف شما هستند که با کمال میل حاضرند در برگزاری جشن عروسی به شما کمک کنند. سعی کنید این افراد را سازماندهی کنید. افرادی را برای پذیرایی و افرادی را برای راهنمایی و استقبال از مهمانان در نظر بگیرید و وظایف آنها را برایشان توضیح دهید. همچنین یک نفر را به عنوان مدیر مراسم انتخاب کنید تا بر تمامی اوضاع نظارت داشته باشد.

مدیریت ریسک
هر پروژه ای با ریسک هایی نیز همراه است. عروسی شما هم ممکن است با اتفاقات ناخواسته ای مواجه شود. در صورتی که پذیرایی در فضای باز مثل باغ یا حیاط صورت می گیرد و امکان بارندگی نیز وجود دارد، یک چادر برزنتی یا تعدادی سایه بان برای مواقع اضطراری در نظر بگیرید. همچنین اگر قطع شدن برق را محتمل می دانید، یک موتور مولد برق در محل حاضر داشته باشید. کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه را نیز به لیست خود اضافه کنید و در محل حاضر داشته باشید. برگزاری جشن عروسی در منزل یا باغ شخصی خاطره ای به یادماندنی خواهد شد ، به شرطی که کلیه جوانب را در نظر گرفته باشید و همه چیز سر جای خودش باشد. علاوه بر این ، هزینه های سرسام آور تالار ها و باغ های پذیرایی را نیز متحمل نخواهید شد. علاوه بر موارد فوق زمان عروسی نیز برای کنترل شرایط بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب بهترین زمان برگزاری عروسی باید بسیاری از نکات را مدنظر قرار داده و با خانواده های دو طرف هماهنگ بود..
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان