درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد
سلام خدمت دوستان
همان طور که آقای رنود گفتند سازه ای با وزن زیر 1.5 واقعا رکورد قابل تحسینی هست . الان خودم دارم تغییراتی روی سازه اولم میدم که وزنش را کم کنم فکر کنم تا 5 شنبه ساختش تمام بشه و انشاا... تا 5شنبه شب نتیجش را خدمتون عرض می کنم .
----------------------------------------------------------------------------------
من در یک تاپیک که آقای رنود بود بحث چرا دوستان تاپیک را می بینند ولی سولات را نمی پرسند بود اما دوستی از من در باره همین تاپیک پرسید که من سوال و جواب را در همین تاپیک می گذارم
سوال : برای تحلیل این سازه ها آیا می شود بار عمودی متمرکز رو به پایین ولی با وزن بیشتر اعمال کرد ؟
جواب : هدف از تحلیل برای ما دو چیز است
1- نقاط ضعف سازه
2- حداکثر نیروی کششی و فشاری در هر المان
با اعمال نیرویی که شما گفتید فقط می توانیم به هدف اولمان برسیم و هدف دوم در این نوع بارگذاری گم می شود . برای تفهیم بیشتر من دوباره یک مثال خنده دار می زنم : شما فرض کنید یک وزنه 5 کیلوگرمی داریم که این وزنه باید به طرف ما پرتاب شود حالا باید ما قسمتی از بدن مان را در برابر این وزنه بگذاریم که درد کمتری داشته باشد شما اگر این وزنه را در قسمت های مختلف بدن آرام بگذارید هر کجا درد بیشتری داشت آن قسمت نقطه ضعف بدن شما است اما آن قسمت که درد کمتری داشت نقطه قوت بدن شماست و باید در مقابل وزنه 5 کیلوگرمی بگذارید اما یک چیز هنوز مجهول است بعد از پرتاپ وزنه نقطه قوت بدن شما می تواند تحمل کند یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
حال اگر شما این گونه بارگذاری کنید اولین جایی که سازه شما می شکند معلوم می شود اما نیروهای ایجاد شده بعد از پرتاب ایجاد نمی شود .
----------------------------------------------------------------------------
در طراحی که برای سازه هاتون میکنید به این نکته توجه کنید که 6 بار نیرو وارد میشه و دوباره تخلیه میشه یعنی شما برای حداکثر نیروی فشاری در هر المان یک ضریب اطمینان باید بگذارید مثلا اگر حداکثر نیروی مجاز در هر المان 6 کیلوگرم باشه شما باید مثلا 4 کیلو گرم بگیرید .
باز هم از همه دوستان خودم تقاضا دارم سوالات خودشون را در تاپیک های مخصوص به موضوع بپرسند ( البنه این جمله آخر با اجازه مدیر سایت )
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، علیرضا نظری

پیام‌های داخل این موضوع
RE: اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد - توسط سعید رضا جهانگیر مقدم - 09-20-2011، 04:08 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان