درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد
سلامی دوباره
در طرحی که برای این مسابقه هست همان طور که مهندس شفقی و مهندس قاسم پور گفتند هدف جلوگیری از شکست تخم مرغ که در واقعیت زنده ماندن یک انسان در زیر سازه اصلی است ، می باشد اما سازه طراحی شده چرا من از این سازه ها یه گنبد اسرار دارم گنبدی که همانطور که قبلا گفتم قوس آن سهمی با دهانه باز باشد
اما تعریف قوس چیه ؟
قوس را می‌توان سازه ای تعریف نمود که توانائی آن برای حمل بارهای قائم وارده، بستگی به موئلفه افقی واکنش تکیه گاه های آن دارد که هر دو به طرف وسط دهانه قوس عمل می‌نمایند و همواره دست یابی به نیروهای فشاری بدون پارامتر خروج از مرکزیت، مدنظر مهندسین وسازندگان از قدیم الایام بوده است و کارهای انجام شده دوره های قدیم که شامل ساختمان هایی با قوس ها وگنبدها می‌باشد ُنمونه هایی از این تلاش است که از نتایج آن پوشش مقبره ها و مساجد و فضاهای بزرگی در دنیا و نیز در ایران است.
از تعریف خیلی ساده بالا می توان نکاتی را برداشت کرد :
1- موئلفه های افقی واکنش های تکیه گاهی را با طراحی سازه باید خنثی کنیم و یا در زاویه المان اول را به درستی طراحی کنیم
2- وسط دهانه قوس ما نقطه ضعف سازه ماست .
3- این جمله بسیار مهم هست : همواره دست یابی به نیروهای فشاری بدون پارامتر خروج از مرکزیت، مدنظر مهندسین وسازندگان از قدیم الایام بوده است .

موفق و پیروز باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود

پیام‌های داخل این موضوع
RE: اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد - توسط سعید رضا جهانگیر مقدم - 09-19-2011، 05:37 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان