درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد
سلامی دوباره خدمت تمامی دوستان
در مورد طرح های شبکه ای باید واقعا ایده جدیدی داد و بررسی بشه چون شما در مسابقات سازه ای فشاری که اکثر از این طراح ها استفاده میشه اگر یک وزنه از ارتفاع حتی 30 سانتی رها بشه سازه سریعا میشکنه چون این سازه ها صرفا بار فشاری را تحمل می کنه نه یک نیروی دینامیکی ضربه ای .
در این گرایش مسابقه ( سازه ای ضربه ای ) به نظر من دو نکته که در گرایش های دیگر مهم هست در این گرایش بسیار نمود می کنه :
1- در این سازه ها المان های ما نباید بیش از 5 سانتی متر باشه تا بتونه این ضربه ها را تحمل کنه
2- تک تک المان های باید به هم پیوسته باشه یعنی با ضربه به گره مرکزی تک تک این المان ها شروع به کنترل این ضربه کنه که این نکته کار ساخت را سخت میکنه
برای اینکه نکته دوم را آزمایش کرد کافی هست بعد از ساخت با دست به طور عمودی به گره مرکزی یک نیرو وارد کنیم بعد باید تک تک المان ها در برابر این نیرو رفتار نشان بدند ( شما در سازه های سنگین این آزمایش راحتر هست و خیلی راحتر می تونید رفتار و عکس العمل اعضا را ببیند . در تاج پلتون که محل اتصال عضو فشاری و کششی هست به عبارت دیگر محل چسب کاری ، اگر نیرو وارد کنیم المان کششی ما خیز کمی به خود می گیرد . )

جناب علیزاده عزیز از لطفتون ممنون ولی باید بگم وزن سازه من 1751 ( دقیقش را گفتم ) بود
250 گرم در سازه ماکارونی خیلی زیاده .
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود

پیام‌های داخل این موضوع
RE: اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد - توسط سعید رضا جهانگیر مقدم - 09-19-2011، 02:57 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان