درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد
سلامی دوباره به تمامی دوستان
آقای رنود ابتدا باید بگم که سطح مقطح یک دایره به شعاع 5 بود درباره ضربه زنی کاملا ضربه وارد می شد و بعد خود من بعد از گذشت 2،3 ثانیه وزنه را برمیداشتم که با توضیحی که آقای شفقی دادند اشکالی وارد نیست .
اما می خواهم یک کلیات از طرحی که ساختم بدم اما می خواهم دوستان با گنبد ها کمی آشنا بشند البته شاید هم اشتباه می گم که دوستان خواهشن درست بگند .
ما در کل 4 نوع گنبد از نظر هندسی داریم :
1- کروی
2- سهمی y = x^2
3- سهمی با دهانه باز y = (x/a)^2
4- سهمی با دهانه بسته y = ax^2
حالت 2 و 4 با توجه به ارتفاع کمی که در آیین نامه داریم نمی شود در حالت 2 طول و عرض زیادی نمی توان داشت در نتیجه نهایت طول و عرض ما 5/6 سانتیمتر می شود در حالت 4 برای مناره ها استفاده می شود اما برسیم به حالت 1 و 3 .
حالت 1 : برای این حالت می خواهم یک پروژه ای که در اصفهان چندین سال است در حال ساخت است بررسی کنم در پروژه مصلای اصفهان برای اولین بار در این شهر آمدند گنبد های کروی ساختند از نظر زیبایی که واقعا زیباست اما برسیم به بحث مقاومتی آن برای اینکه بخواهیم این گونه گنبدها را اجرا کنیم مشکلی از نظر تحلیل نداریم ولی مقدار مصالح استفاده شده نسبت به سایر نوع های دیگر بیشتر است . که این نوع گنبد ها هم هزینه ی زیادی دارند و هم بسیار سنگین هستند . اما برای شبیه سازی با ماکارونی ما مشکل هزینه نداریم ولی مشکل سنگینی سازه هست ه این حالت را نیز حذف می کند .
به نظر من بهترین حالت ، حالت سوم است که سازه من نیز بر همین نوع سهمی یعنی سهمی با دهانه باز است .

پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی

پیام‌های داخل این موضوع
RE: اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد - توسط سعید رضا جهانگیر مقدم - 09-18-2011، 12:39 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان