درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمادگی برای آیلتس (Preparing for IELTS)
Rainbow 
بنام خدا

داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی یکی از شرایطی است که غالبا کسانیکه میخواهند از یکی از دانشگاه های معتبر جهان جهت تحصیل پذیرش بگیرند، باید دارا باشند . IELTS و TOFEL از مدارک معتبر زبان انگلیسی هستند که بستگی به محل کشوری که میخواهید در آن تحصیل کنید یکی از این دو مدرک را باید داشته باشید. توجه داشته باشید که تنها فرق این دو آزمون در لحجه و تلفظ کلمات و معنی برخی عبارات هستش. که IELTS به لهجه بریتانیایی و TOFEL به لهجه آمریکایی هستش.

[تصویر:  ?di=4140787845510]

IELTS یا (International English Language Testing System) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. سایت رسمی این آزمون عبارت است از : http://ielts.org

مراکزی که در ایران جهت اخذ این آزمون مشخص شده اند در وب سایت سازمان سنجش آزمون کشور موجود می باشند : http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=7&id=120

در این تاپیک قصد دارم در حد توان و وقتم در این خصوص مطالب مناسب آموزشی قرار دهم.

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط k.hoSseinzadeh ، خبرنگار itssa ، جواد فلاح نژاد ، حامد احمدپور
با سلام

همچنانکه در پست قبلی اشاره شد در حال حاضر آزمون آیلتس (IELTS) به طور مشترک توسط سه سازمان بین المللی که سال هاست در امر آموزش زبان انگلیسی فعالیت می کنند برگزار می شود:
1- شورای فرهنگی بریتانیا
2- موسسه توسعه بین المللی آموزش عالی استرالیا
3- سند یکای آزمون های محلی کمبریج

معمولا برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان شما باید یکی از دو مدرک IELTS و TOFEL را داشته باشید. نمره کل آزمون IELTS از 9 می باشد که معمولا وقتی یک نفر با سطح اطلااعات نرمال بخواهد در این آزمون شرکت کند، نمره 4 را کسب می نماید ولی هر چقدر که از 4 به 9 نزدیک می شویم، سخت تر می شود. و دانشگاه های بزرگ و جاهایی که واقعا ارزش پذیرش گرفتن دارد ، عموما نمره 6 به بالا را قبول می کنند. البته نمره 6 که عرض کردم بصورت مطلق نیست و دانشگاه به دانشگاه این عدد فرق می کند. بدیهی است که نمره 6.5 و 7 تفاوت زیادی در سطح علمی و معلومات دارد و کسب 0.5 نمره بالاتر در این آزمون واقعا سخت است. ضمن اینکه نمرات در این آزمون به عدد بزرگ تر گرد می شوند. یعنی ما نمرخ 6.25 نداریم. اگر کسی این نمره رو کسب کنه بخش 6.5 می دهند. Smile

این آزمون در بیش از 550 مرکز در 250 کشور جهان برگزار می شود و سالانه چیزی حدود یک میلیون نفر در آن شرکت می کنند.
این امتحان از بالاترین و معتبر ترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می کنند و چهار توانایی speaking .listening. Reading .Writing را مورد ارزیابی قرار می دهد .بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا ، استرالیا ، نیوزلند ، انگلستان و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می شناسد. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا ، استرالیا و نیوزلند داشتن مدرک IELTS الزامی است.

برای پذیرش در دانشگاه های معتبر و انگلیسی زبان کشور ترکیه نیز داشتن مدرک IELTS و یا TOFEL از ضروریات است. بخصوص برای متقاضیانی که خواهان اخذ بورس تحصیلی برای دوره های ارشد یا دکتری هستند.

[تصویر:  ?di=14141945463713]

این آزمون در دو نوع مختلف اخذ می گردد: آکادمیک ( ACADEMIC ) و عمومی ( General Training )

افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند(کارشناسی به بالا ) باید از نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی وحرفه ای اخذ دیپلم کار یا اقامت به کشورهای انگلیسی زبا ن را دارند می توانند از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند.نوع جنرال ترینینگ آزمون IELTS معلومات داوطلبان را در سطحی وسیعتر ودر بستری علمی-اجتماعی می سنجد.آزمون جنرال ترینینگ برای کسانی مناسب است که قصد دارند تحصیلات پیش دانشگاهی خود را در کشوری انگلیسی زبان به پایان برسانند و یا به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت کاری ویا دست یافتن به فرصت های شغلی قصد سفر به این کشورها را دارند.به علاوه کارنامه این امتحان از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده های مهاجرت کشورهای استرالیا و کانادا از متقاضیان طلب می شود.

در آزمون آیلتس کلیه مهارت های اصلی آموزش زبان ، یعنی مهارت های شنیدن ، صحبت کردن (مصاحبه) ، خواندن و نوشتن
(Listening , Speaking , reading , writing ) مورد ارزیابی قرار میگیرند. اگر چه دو بخش "شنیدن و صحبت کردن" در هر
دو نوع آکادمیک و عمومی کاملا یکسان است، ولی دو بخش دیگر "خواندن و نوشتن" بصورت جداگانه و متفاوت برگزار می شود.

تماس با من:

پاسخ
 سپاس شده توسط خبرنگار itssa ، جواد فلاح نژاد ، حامد احمدپور ، k.hoSseinzadeh
با سلام

در ادامه :

برای اخذ مدارکی همچون IELTS لازم است در کنار استاد باتجربه ای آموزش ببینید. یاد گرفتن زبان چیزی نیست که در چند روز اتفاق بیافتد فلذا شما باید روی این قضیه وقت زیادی بگذارید و قطعا توصیه میشه که برای 8 ماه مانده به آزمون با یک نفر استاد زبان در ارتباط باشید و مهارت های 4 گانه را با ایشان تمرین نمایید.

این 8 ماه برای کسانی توصیه میشه که قبل از آن سطح زبان انگلیسی شان خوب هستش و میشه این مورد رو با یک "آزمون تعیین سطح" تشخیص داد که طرف سطح زبانش در چه حدی هستش.

با توجه به وسیع بودن مراکز یادگیری زبان انگلیسی در کشور فلذا توصیه میشه زبان آموزان در خصوص انتخاب استاد و کلاس یه مقدار وقت بذارن و تحقیق کنن. چون ممکنه استادتون خودشون مشکل تلفظ داشته باشن و نتونن به شم به نحو احسن کمک کنن.

در عین حال نباید اخذ نمره مناسب در آزمون IELTS را معجزه دانست. چون با چند ماه تلاش مفید و پشتکار همراه با علاقه، میشه به این هدف رسید.

یه خاطره از خودم : چند ماه پیش، خیلی اتفاقی در یکی از مراکز برگزاری آزمون IELTS بودم که متقاضیان میومدن و برای بخش Speaking امتحان میدادن. فرصتی شد تا با چند نفرشون صحبتی بکنم و متوجه شدم که برخی واقعا اعتماد به نفس شون بالاست چون خیییلی بهتر از اونها رو میشناختم که جرآت ثبت نام در آزمون رو هنوز نداشتن Smile
نتیجه اخلاقی : شما باید تلاش کنید و به تلاشی که کردید اعتماد داشته باشید. مطمئن باشید کسانیکه قبول میشن از کره ماه نیومدن و همینایی هستن که دور و ورمون هستن. Smile

معرفی منابع مناسب :

کتاب های مختلفی برای آمادگی برای آزمون IELTS وجود داره :

[تصویر:  ?di=1514197922112]

ولی دانشگاه کمبریج کتب بروز و خوبی در این خصوص داره . سری کتاب های :

[تصویر:  ?di=1214197913481]

از این انتشارات کتاب هایی هم برای تمرین و نمونه سئوال در 8 جلد هستش که خیلی موثر و مفیده :

[تصویر:  ?di=8141979237613]

با توجه به اینکه بخش Speaking این آزمون قبل از امتحان کتبی برگزار میشه و بصورت مصاحبه هستش فلذا ابتدا در مورد این بخش توضیحاتی عرض میکنم:

آزمون بخش Speaking :

زمان : 11 تا 14 دقیقه
امتحان به صورت یک مصاحبه رو در رو و شامل سه بخش است.

بخش اول: 4 تا 5 دقیقه بطول می انجامد و باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی ، شغل ، وضعیت خانوادگی و علایق تان جواب دهید.

در بخش دوم: باید به مدت 2 دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده شده است صحبت کنید . قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان 2 دقیقه ، به یک یا دو سوال در مورد موضوع صحبت تان باید پاسخ دهید.

در بخش سوم: به مدت 4 تا 5 دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتاری شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته اید. لازمه عرض کنم که کل مصاحبه بر روی نوار ضبط می شود.

[تصویر:  ?di=15141979227613]

تماس با من:

پاسخ
 سپاس شده توسط جواد فلاح نژاد ، حامد احمدپور
سلام
استادی که تازه گی ها از لندن اومده بهم گفتن تو دانشگاه ها چیزی یاد نمیگیرین!!!!!وهمه رو الکی دونستنSmile

خودشون از اساتید دانشگاه فردوسی ایراد میگیرنSmileConfused
باصحبتای ایشون ینی باسه زبان دانشگاه به درد نمی خوره!!!!
موسسات بیرون هم که.....Dodgy

زبان واقعی رو باید چه جوری یاد بگیریم؟Huh

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
سلام

یاد گرفتن زبان چیزی نیست که در چند روز یا چند ماه یاد بگیرید و تمام. هر زبانی شامل 4 مهارت اصلی میشه که برای هر کدوم باید خیلی زحمت بکشید و اینکه این 4 مهارت از هم جداناپذیر هستن.

من معتقدم کسی که یک زبانی رو میخواد خوب یاد بگیره باید چشم و گوش و زبانش رو در راستای اون زبان قرار بده. مثلا اگه زبان انگلیسی میخواد یاد بگیره باید هر روز گوشاش چند ساعت listening بشنوند. موسیقی، متن ، داستان کوتاه، فیلم و..
فیلم های آموزشی خیلی مهم هستن. نرم افزار های آموزشی مثل Rosetta Stone که روش خیلی خوبی برای یاد گیری دارن. به این صورت که به روش آموختن زبان مادری، عمل می کنند.

در هر صورت کلاس و استاد یک طرف، خود شخص و تلاشش یک طرف. اینها اگه هر دو درست برنامه ریزی شوند شما می تونید در عرض 6 ماه IELTS بگیرید.

یاعلی
تماس با من:

پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده ، k.hoSseinzadeh
با سلام

در ادامه توضیح بخش های مختلف آزمون IELTS :

بخش Listening :

زمان : حدودا 30 دقیقه
تعداد سوالات : دفترچه ای حاوی 40 سوال در 4 بخش
نوار امتحان Listening فقط یک بار پخش می شود.
قبل از پخش نوار فرصت دارید تا جواب های خود را بازبینی نمایید.
پس از پایان یافتن هر بخش ، فرصت دارید تا جواب های خود را بازبینی نمایید.
پاسخ ها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.
با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جواب ها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.
دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می باشد.
دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس ، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

بخش Academic Reading :

زمان : 60 دقیقه برای 40 سوال
دفترچه حاوی 3 متن که جمعا 2000 تا 2700 کلمه دارند به داوطلب داده می شود.
، زمان اضافه ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخ نامه به شما داده نمی شود. بر خلاف بخش Listening متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات ، جزوات ، کتاب ها و روزنامه ها انتخاب شده اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص
است. متون جنبه علمی دارند. حداقل یکی از سه متن ، نوشتاری استدلالی است.
در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد ، واژه نامه ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

بخش Academic Writing :

زمان : 60 دقیقه
برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.
در موضوع اول باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده است ، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل 150 کلمه داشته
باشد. اگر انشائی کمتر از 150 کلمه داشته باشد ، از آن نمره کم خواهد شد . بهتر است 20 دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
در موضوع دوم باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل 250 کلمه در مورد آن بنویسید.
اگر انشائی کمتر از 250 کلمه داشته باشد ، از آن نمره کم خواهد شد . بهتر است 40 دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص
دهید.

با آرزوی موفقیت
تماس با من:

پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان