درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: هدفتون از زنگی چیه؟
دنيا دو روزه - عشق و حال
دنيا دو روزه - آخرت
درس - کار - زندگي پويا
يه زندگي معمولي داشته باشم ، مثل همه درس بخونم ، کار کنم ، ازدواج ، کمي تفريح و .
نمي دونم
پوچ - نه دنيا هدفي داره نه خدا ، نه من
چيزاي ديگه اي که اينجا ذکر نشده
هدف چيه عامو؟ ولش کن اين جنگولک بازيا رو.
زندگي
کمال
[نمایش نتایج]
زمان بسته شدن نظرسنجی: 04-19-11761235
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدفتون از زندگی چیه؟!
خوب قبل از اينکه بحث رو شروع کنم اجازه بديد يه مقدار بازار گرمي کنم :
توجه توجه

سوال:
-->آيا شما مي دونيد کي هستيد؟
-->آيا مي دونيد روح چيه؟
-->آيا تا حالا به اين موضوع فکر کرديد؟
-->آيا مي دونستيد که همه فکر مي کنن که مي دونن چي هستن ، ولي وقتي ازشون مي پرسي هيچکي نمي دونه و نمي تونه بگه؟
-->آيا تا حالا فکر کرديد که مادي هستيد يا معنوي؟
-->آيا اگر فکر مي کنيد که مادي هستيد، تا حالا به اين فکر کرديد که چطور از يک سلول آدم ، اين عقل و شعور و تکلم و بينش و تفکر بيرون مياد؟؟؟
--> آيا اگر خود رو معنوي مي شناسيد ،تا حالا به اين فکر کرديد که از يک سلول مادي انسان چطور اين معنويات مياد بيرون؟
-->آيا تا حالا به اين فکر کرديد که عقل چيه؟ اگر فقط مخ و يه مقدار عصبه چطور اينهمه کار ازش بيرون مياد که با هيچ شيء مادي همخواني نداره... اگر معنويه پس چطور به مسائل مادي و به مخ و اعصاب مربوط ميشه؟؟؟
-->آيا فکر مي کنيد هيچ نيستيد؟هيــــــــــــــچ!(طبق فرمايش امام خميني)
-->آيا فکر مي کنيد يه مقدار عصب هستيد که با هم خود به خود از روي DNA تشکيل شديد؟
-->آيا فکر مي کنيد يه مقدار غذاي هضم شده و تبديل به گوشت و عصب شده هستيد؟
-->آيا مي دونستيد شناخت خدايي که قبول و فکر مي کنيد از اون اومديد و به سمت اون ميريد و در راه اون قدم بر مي داريد ، بسيار بسيار نزديک و حتي وابسته به اين مسئله است؟؟؟

--------------------------------------------------------

<<WARNING>>
افرادي که داراي تعصبات خشک هستن
افرادي که دچار جمود فکري هستن
افرادي که از شنا کردن در درياي ژرف انديشه مي ترسن.
افرادي که قدرت پرواز ندارن.
و افرادي که به خورده نعماتي که دور و بر خودشون دل بستن و تمايل به دل کندن از اونا ندارن.

خوب من اون قدر منطقم بالا نیس ولی فکر کردن درباره یاین مسائل الزامیهWink

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، مجید نیک نیاز ، معصومه حسن زاده ، مهدی ذکاوتی
سلام
هدف از زندگی چیه؟
یک سوال اساسی که جواب دادن بهش ....
خب این عکسارو بهتره زیر 18سال نگاه نکنن
http://www.myanmarpicture.blogfa.com/

افتخارم اینه که مسلمانم ..!
مسلمان چی هست؟!
برادرو خواهر بودن مسلمانان یعنی چی ؟!
http://www.aparat.com/v/Sso5W

و من می بینم
و دیگر هیچ
من کجای کارم ؟
چشم و گوشم رو ببندم و فقط مطالب کتابای مدرسم رو حفظ کنم ؟
مسلمانیت رو بی خیال
انسانیت کجاست؟!

؟
؟
هدف چی می تونه باشه ؟!(نمی خوام یک بحث فلسفی کنم، این یک مسئله ای هست که خودم توش موندم!)
من به خودم میگم مسلمانم
مسلمانم
_چه کرده ای ؟که به خود می بالی؟!

http://www.aparat.com/v/157CW

Sleepy

فکر درباره ی اینکه یک روزی دیگه تو این دنیا نیستی
و با ایست قلبی (یک ان)کارت تمومه ..
جواب این رو می طلبه که زندگی برای چیه؟
چرا من می بینم
می شنوم
و دارم تایپ می کنم
..
من، ما و ...کجاییم؟!
تا به حال به زندگیمون مثل یک فیلم نگاه کردیم و نقدش کردیم ؟!
واقعا کجای کاریم ؟
الان به ایندمون نگاه می کنیم هزارو یک نقشه براش می شکیم
وقتی پیر شدیم و به گذشتمون نگاه کنیم همه عمرمون رو یک لحظه می بینیم (واقعا دنیا همینه ؟)

ما کجاییم؟
چه کرده ایم ؟
چه می کنیم ؟
چه کار خواهیم کرد؟
مطمئنا این دنیا نیست؟؟؟؟Rolleyes

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، معصومه حسن زاده ، مهدی ذکاوتی
هدفتون از زندگی چیه؟!

عنوانی که در نگاه اول بصورت شاید طئنه انگیز به طرف تلنگری بزنه و طرف به فکر بندازه!

این خیلی خوبه که آدم برای همه کاراش هدف داشته باشه و در کل برای زندگی خودش نقشه و مسیری رو ترسیم کنه و از یک نقطه به نقطه دیگه از روی آگاهی حرکت کنه. بقول معروف مهندسی ذهن داشته باشه.

این خیلی خوبه که ما جایگاه خودمون رو بدونیم، بدونیم که خدا در چه سطحی به ما نگاه میکنه و ما باید در چه سطحی به خدا نگاه کنیم.

این خیلی خوبه که ما بدونیم انسان بودن یعنی چه؟! و برای حفظ انسان بودن مون کوشش کنیم تا حداقل اینکه نزول نکنیم!

این خیلی خوبه که ما تفکر کنیم. چیزی که فقط مخصوص انسانه. در همه چیز تدبر کنیم و با اندیشه و فکرمون کارها رو انجام بدیم. با فکرمون در مورد اشخاص حرف بزنیم نه با چشم مون ...

این خیلی خوبه که ما بیدار باشیم، چون برای خواب همیشه وقت هست ..
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده ، مهدی ذکاوتی ، k.hoSseinzadeh
هدفی که خداوند برامون مشخص کرده:و ماخلقت الجن والاِنس الا لیعبدون,خلق نکردم جن وانس را مگر برای عبادت.(سوره ذاریات آیه56)
حالا اینجا بستگی به تعریف شما از عبادت داره!به بیان ساده تر تاتعریف از عبادت چی باشه؟
من چند تا سوال دارم اگر ممکنه راهنماییم کنید ممنون میشم,
خب مسلما باید هدفی که انتخاب میکنیم پر محتوی باشه واز جنبه های مختلف بتونه پاسخ اکثر نیاز هامون رو بده ولی به نظر شما چطوری؟
تعریف شما از عبادت چیه؟بندگی یعنی چی؟چطور میشه سازه ساختن رو در جهت عبادت و بندگی کاربردیش کرد؟ هدفتون از ساخت سازه چیه؟

آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی ذکاوتی ، k.hoSseinzadeh
(04-26-2014، 01:43 AM)معصومه حسن زاده نوشته است:  هدفی که خداوند برامون مشخص کرده:و ماخلقت الجن والاِنس الا لیعبدون,خلق نکردم جن وانس را مگر برای عبادت.(سوره ذاریات آیه56)
حالا اینجا بستگی به تعریف شما از عبادت داره!به بیان ساده تر تاتعریف از عبادت چی باشه؟
من چند تا سوال دارم اگر ممکنه راهنماییم کنید ممنون میشم,
خب مسلما باید هدفی که انتخاب میکنیم پر محتوی باشه واز جنبه های مختلف بتونه پاسخ اکثر نیاز هامون رو بده ولی به نظر شما چطوری؟
تعریف شما از عبادت چیه؟بندگی یعنی چی؟چطور میشه سازه ساختن رو در جهت عبادت و بندگی کاربردیش کرد؟ هدفتون از ساخت سازه چیه؟

سلام
بنظر من عبادت شامل همه کارهای خوبی میشه که بخاطر خدا باشه. از کارهای بزرگ مثل ایثار و شهادت گرفته تا غذا خوردن و آشامیدن و نفس کشیدن و... هر کاری که بخاطر خدا باشه، عبادته. هرچند مباح باشه.
اینکه گفته میشه مقصود و هدف از خلقت عبادت خداست، این موضوع شاید یه مقدار گنگ باشه. عبودیت مرحله ای از مقام خلیفه اللهی هستش.
هدف از خلقت رسیدت به مقام خلیفه اللهی هستش. بهتره برای این موضوع به کتب اخلاقی مراجعه بشه و اینجا محل مناسبی برای این بحث نیست.
پاسخ سئوال شما در لابلای حرفام هستش: وقتی که بحث از خلیفه الله میشه، در کنار اون بحث یدالله، ازون الله، عین الله ، کلام الله و ... هم پیش میاد. شما باید هدفی رو انتخاب کنید که خدا برای ما مشخص کرده چرا که او از هر کسی شما رو بیشتر دوست داره. حتی از پدر و مادتون.

این هدف رسیدن به مقام شامخ اولیاء الهی است. با مطالعه در این خصوص متوجه خواهید شد همه نیازهای انسان در اون پاسخ داده شده و اصلا انگیزه حرکت در مسیر تذکیه نفس و تهذیب اخلاق همین هدف هستش.

"انسان عاقل" و "انسان جاهل" دو عنوانی است که قطعا در طول تحصیل تعریف هایی رو ازش شنیده اید. یک تعریفی که از ا"نسان عاقل" بیان شده عبارت است از "بنده خدا بودن". عاقل کسی است که در بند خدا باشد. عاقل تر کسی است که بیشتر در بند خدا باشد. پس بندگی خدا از عقل است و انسان عابد (به تمام معنا - چه در اخلاق و چه در رفتار و کردار)، عاقل است.

در قرآن کریم بیشتر از هر چیر به تفکر و تدبر کردن سفارش شده. انسان باید در هر چیزی تفکر کنه و با تعقل در امور به حکمت خداوند در امور پی ببره. شاید سازه ساختن هم راهی باشه برای پی بردن به قدرت مهندسی خداوند!

آیه ی 88 سوره نمل اشاره دارد به قدرت خداوند برای طراحیسازه جهان
خداوند متعال در این آیه می فرمایند: ای پیامبر کوه ها را که می نگری گمان می کنی که ثابت هستند، در حالیکه همانند ابر در حرکتند، اینها ساخته ی خداوندی هستند که سازه همه چیز را محکم و متقن کرده است. او به اعمال شما آگاه است (می داند که شما نیز سازه هایتان را محکم و متقن می کنید یا نه؟)

یاحق
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده ، مهدی ذکاوتی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، k.hoSseinzadeh
سلام
وظیفه یمان به عنوان خلیفه الله چیه؟!؟؟
آیا واقعا تو زندگیمون به چنین مسئله ای فکر میکنیم؟به اینکه به عنوان جانشین خدا انتخاب شدیم و الان رفتارامون وگفتارامون اونجوری که بخاطرش خلق شدیم نیست!(باخودم هستم)

خلیفه الله....وخلیفه الله.....وخلیفه الله.عنوان زیبا و مسولییت بسیار سنگینیه امیدوارم که بتونیم به این هدف والا برسیم.
آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، مهدی ذکاوتی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، k.hoSseinzadeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان