درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: رتبه کنکوریتون چن رقمی بوده؟؟؟؟:)
2-1
3-4
5-6
نمی تونم بگم !نجومیه!اختر شناسا کشفش نکردن
[نمایش نتایج]
زمان بسته شدن نظرسنجی: 04-16-11761235
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موفقیت در بحرانی ترین مرحله زندگی!:)
Tongue 
به نام خالق تفکر و دانایی!

با توجه با حضور فعال دوستان عزیزوباتجربه ی دانشجو!
قصدم از ایجاد این موضوع بهره مندی از تجربه ی دوستان در رابطه با "موفقیت در تحصیل"به خصوص کنکورDodgyConfusedهست!!Big Grinراستش این مرحله یکی از مهم ترین و بحرانی ترین مرحله هستش که کسایی مثل ما(دانش اموزا)رو بدجوری نگران کرده !
من خودم داوطلب کنکور 94هستم
ولی الان تبش من رو گرفته!
داستانای زیادی رو دارم از این برو اون بر می شنوم و فعلا تو هوا معلقم!
تو سایتای دانش اموزی اکثرا بچه های کنکوری شرکت نمی کننDodgy

خوب اصل کلام من اینه که دوستان, من و امثال من رو تو این مرحله راهنمایی کنن!
و از تجربه های گرانقدرشون ما رو بهرمند کنند

ان شاءالله که دوستان تجربه های خوبی رودر اختیارمون قرار بدن !
به عنوان روشن شدن موتور سوالا:
از کی کنکوری خوندن رو شروع کنم؟
چه منابعی رو پیشنهاد می کنید؟
ایا کلاس کنکور رفتن تاثیری داره چون بعضیا Dodgyگفتن یک منبع خوب پیدا کنم و همون رو بخونم!!
اهان!یک سوال مهم و اساسی این که داشتن رتبه تو مسابقات سازه ها تاثیری در دانشگاه برای ما دانش اموزا داره؟؟؟Big Grin
زبان انگلیسی تو دانشگاه جریانش چه جوریه ؟!چون یک استاد زبان (تو کلاس کنکور)بهمون داره زبان رو خیلی تاکید می کنن!

با تشکر عضو کوچک خانواده itssaBlushCool
به راهنماییاتون واقعا نیاز دارمBig GrinBig Grin

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، مهدی بیات ، هادی نظری
با سلام

تاپیک جالبی میتونه باشه و به خیلی ها میتونه کمک کنه و راه زندگی خیلی ها رو ممکنه تغییر بده...

ابتدا لازمه یک مقدمه در این خصوص عرض کنم :

بنظر من کنکور اولین و یا آخرین هدف برای یک دانش آموز نباید باشه. کنکور باید تنها یکی از قله های پیشرفت یک فرد باشه.

ما در سال 2014 زندگی می کنیم. شرایط کنونی ایجاب میکنه درس خوندن تنها یکی از اهداف و قله های زندگی باشه نه همه هدف یک شخص!

موفقیت تنها در درس خوندن نیست. کسی که استعداد و توانایی دیگری داشته باشه میتونه در حرفه خودش سرمایه گذاری کنه و موفق بشه. سرمایه گذاری تنها مالی نیست . سرمایه گذاری یعنی صرف کردن وقت و انرژی و استعداد و سرانجام پول.

اگر از این موارد فاکتور بگیریم و بخواهیم در مورد یک پشت کنکوری جدی و مسمم حرف بزنیم که قله و هدفش موفقیت در کنکور هستش، اولین قدم در موفقیت اون شخص خودباوری و اعتماد بنفس هستش. کسی که به راه خودش و هدف خودش ایمان داشته باشه، این ایمان و انرژی تا آخر مسیر در او خواهد بود و هیچگاه در مسیر کنکور سست نخواهند شد.

پس می توان گفت که یک شخص در درجه اول کنکور رو یک قله و هدف برای خودش باید تعریف کنه. هدفی که براش خیلی ارزش داره و بر حسب نتیجه و رتبه ای که بدست میاره، چند برنامه باید تنظیم کنه. برنامه اول ، دوم و... و اینجا کسب نشدم نتیجه مناسب در کنکور آخر دنیا نیست و زندگی ادامه داره ... و مهم اینه که شخص، تمام تلاشش رو برای رسیدن به هدفش انجام بده.

قطعا هر کسی دوست داره بهترین نتیجه در کنکور رو کسب کنه، ولی به هر دلیل ممکنه به احتمال نیم درصد به رتبه مورد نظرش نرسه! لذا برای اون هم باید برنامه داشته باشه. با توکل به خدا داشته باشه و در طول مدتی که برای کنکور میخونه، خدا رو همراه خودش بدونه .

اما پاسخ سئوالاتی که پرسیدید :

ایا کلاس کنکور رفتن تاثیری داره چون بعضیا Dodgyگفتن یک منبع خوب پیدا کنم و همون رو بخونم!!
اهان!یک سوال مهم و اساسی این که داشتن رتبه تو مسابقات سازه ها تاثیری در دانشگاه برای ما دانش اموزا داره؟؟؟Big Grin
زبان انگلیسی تو دانشگاه جریانش چه جوریه ؟!چون یک استاد زبان (تو کلاس کنکور)بهمون داره زبان رو خیلی تاکید می کنن!

پاسخ:

کنکور یه مقطع مجزا و سطح خاصی نیست که زمان مشخصی برای این ماراتون در نظر بگیرید. کنکور یک آزمون تستی است که شما زمانی برای اشتباه کردن ندارید و هر اشتباه شما در هر سئوال تنبیهی به همراه داره..! لذا فرق امتحانات تشریحی با کنکور میتونه این باشه: سئوالات خیلی دقیق و ظرافت خاصی دارن و باید خیلی روشون فکر بشه .
برای پاسخ دادن به چنین امتحانی باید تمرین داشته باشیدو تمرین اشتباه نکردن! تمرین صحیح پاسخ دادن.

از دوم دبیرستان که منابع درسی کنکور شروع میشه، زمان مناسبی برای تمرین هستش و بنظرم بهتره از این سطح با دقت و عمق خاصی مطالعه کرد. نظر شخصی من این هستش که بهترین کلاس کنکور برای شخص، کلاس های درس مدرسه هستش. برای همین توصیه میکنم مدرسه ای که تحصیل می کنید دبیرانش از بهترین دبیران شهرتون باشند. و بهترین مرجع درسی هم، کتب درسی مدرسه هستش. ولی کتاب های تست میتونه بعنوان یک مکمل خیلی خوب عمل کنه. کتاب های متفاوتی در این خصوص موجوده ولی بنظرم سئوالات کنکور های ادوار گذشته استانداردترین سئوالات برای تمرین تست زنی هستند. علاوه بر این ، کتاب های کانون فرهنگی آموزش، گاج و... هم هستن که بنظرم تفاوت آن چندانی باهم ندارن!

نمره کنکور از 80 درصد هستش و شما 20 درصد باقیماندش رو از معدل کتبی نهایی سال سوم تون می گیرید. پس باید روی هر دو کار کرد. اگر کسی بتونه این موارد بالایی رو که گفتم رو رعایت کنه بنظرم میتونه 60 درصد از 80 درصد نمره رو کسب کنه. 20 درصدی بقیه اش هم مال تلاش و تکرار دفعات مطالعه و یاد گرفتن برخی فرمول ها و نکاتی هستش که در کتاب های درسی نیست.

نکته دیگه اینکه هیچ گاه نباید درسی از دروس کنکور رو کنار گذاشت. باید برای همه دروس برنامه ریزی کرد و مطالعه کرد. چرا که ممکنه همون درس در اون سال، سئوالاتش آسون تر باشن و بقیه رقبا درصداشون بالا باشه و ...

اما کلاس های کنکور : همانطور که قبلا هم گفتم بنظرم کلاس های کنکور وقت گیر هستن. کلاس کنکور برای کسی مفید میتونه باشه که یک درس رو در کلاس مدرسه نتونسته درست متوجه بشه و معلمش خوب نبوده و.. برای همین باید زمان رو بخره و با کلاس کنکور رفتن در اون درس، برنامه زمانی عقب نیافته . چون که اگه بخواد با کتاب های مرجع دیگه اون درس رو یاد بگیره زمان از دست میده.

مسابقات دانش اموزی سازه ماکارونی در ارزشیابی مراکز استعداد درخشان دانشگاه های داخل کشور هیچ تاثیری ندارن! کسانی که به فکر پذیرش در دانشگاه بدون کنکور و با استفاده از سهمیه استعداد درخشان هستن، باید در المپیادها و جشنواره جوان خوارزمی مقام بیارن.
کسانی که به فکرتحصیل در خارج از کشور هستن و میخوان کنکور یک کشور دیگه رو بدن، برای اونها مقام های مسابقات سازه ماکارونی میتونه مفید باشه. حتی برای مقاطع ارشد و دکتری!

زبان انگلیسی یک آیتم غیر قابل انکار در قبل و بعد از کنکور هستش. بنظرم ارزش اینو داره که روی این درس خیلی وقت بذارید. چون در تمام آزمون ها و در تمام طول تحصیل به دردتون میخوره راه فراری نیست Smile

برای همه کنکوری ها آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم به میزان تلاش تون ، بهترین نتیجه رو کسب کنید.

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی بیات ، معصومه حسن زاده ، هادی نظری ، k.hoSseinzadeh
Wink 
[/size]
توجه
توجه !
.
.
n
اجازه مدیر؟
سلام
باتشکر ازراهنماییتون باعث دلگرمی شد Big Grin
من یک نتیجه خیلِِِِِِیییی مهم گرفتم :
من فهمیدم کاربرای سایت به دو دسته تقسیم میشن
1/اونایی که زحمت می کشن جواب میدن!Sleepy
2/اونایی که می خونن و یک چیزی تو دلشون می گن و میرن صفحه های دیگه و جواب نمیدنDodgy
حالا این گروه اولی چن تا زیر شاخه داره : ((نمیشه نمودار درختی بکشم )
1.ادمایین که به کوچیک تر از خودشون اهمیت میدن (یاد یک بنده خدایی افتادمRolleyes)
2. ادمایین که که دوست دارن دپگرا از تجربه هاشون استفاده کنن!Cool
3.حافظشون خیلی قویه که دوران در به دری کنکور رو به یاد میارن !
4.ادمایین که صبر بالایی دارن که تایپ می کنن
در کل ادمای خوبی هستنTongue
واما اونای که جوابگو نیستن [size=large]:
1. یکم مغرورن و کوچیک ترا رو ..حساب نمی کنن Dodgy
1. ادمایی با حافظه RAMکه بعد کنکور همه چی رو دلت کردن!
3.یکم بخیل
5.یکم حسود
6.کنکور ندادن و یک جورایی (بیخیال)خودشون رو به داشگاه رسوندن!
.
.
nدیگه نمیشه گفتDodgy

حالا شما اقا یا خانومی که می خونید کدوم دسته اید؟؟؟

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
از نظر اونایی که کنکور رو پشت سر گذاشتن
این موضوع رو جدی نمی گیرن !ولی اگه یاد اون روزاشون بیفتن گریشون در میاد(معلمام,مدیر یکی از مدارس)

(03-29-2014، 04:29 AM)سعید قاسم پور نوشته است:  . برای همین توصیه میکنم مدرسه ای که تحصیل می کنید دبیرانش از بهترین دبیران شهرتون باشند. و بهترین مرجع درسی هم، کتب درسی مدرسه هستش.
مدرسه ما که نمیشه روش حساب کرد تنها دلخوشیم دببر حسابانمه(واقعا تشویقم می کنه )و یکی از دبیرای کلاس تقویتی(دبیر فیزیکم واقعا درسا رو مفهومی بهمون اموزش میده !)تنها امیدم بابت فیزیک ایشونن و سایت بچه ها برق(کمک زیادی تو مفهومی یاد گرفتن داشتن)
اگه به امید مدرسم باشم که ...
Dodgy

شیطان به خدا گفت:چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی می کننددر حالی که با من دشمنندو از من اطاعت می کنند
خطاب رسیدکه ای ابلیس!به واسطه همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو دارند،از نافرمانی آنان خواهم گذشت.

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، معصومه حسن زاده ، هادی نظری
به نام مدیر کل انجمنی به اسم دنیا و آخرت
سلام خداقوت, ازدوست بزرگوارمونK.hoSseinzadehتشکر میکنم که چنین مبحثی رو بالا آوردن انشاالله که تمام دانش آموزان بهترین نتیجه وبیشترین بازده رو بگیرند.
در رابطه با سوالاتتون باید عرض کنم:
تا هدف شما از کنکوری خوندن چی باشه؟
به نظر من خودتون باید باتوجه به چیزی که دردست دارید بهترین شرایط وبهترین منابع رو ایجاد کنیدیعنی سعی کنید بهترین رو ازمصالح Big Grinموجودبوجود بیارید(حالا تا تعریف شما از بهترین چی باشه)
راجع به کلاس کنکور هم به نظر تجربه شخصی خودم میگم فقط تست زدن وآزموناش مهمه البته روش هایی که بکار میبرن هم مفیده ولی بهترین روش همون چیزیه که تو مدرسه یاد میگیریم.
دوستان!منم کنکوری سال94هستم البته رشتم علوم تجربیه اگر منابعی رو می شناسید خوشحال میشیم فیض ببریم.
انشاالله که همگی تو کنکور دنیا وآخرتمون رتبه تک باشیم Rolleyes
آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، هادی نظری ، k.hoSseinzadeh
(03-28-2014، 11:41 PM)k.hoSseinzadeh نوشته است:  به نام خالق تفکر و دانایی!

با توجه با حضور فعال دوستان عزیزوباتجربه ی دانشجو!
قصدم از ایجاد این موضوع بهره مندی از تجربه ی دوستان در رابطه با "موفقیت در تحصیل"به خصوص کنکورDodgyConfusedهست!!Big Grinراستش این مرحله یکی از مهم ترین و بحرانی ترین مرحله هستش که کسایی مثل ما(دانش اموزا)رو بدجوری نگران کرده !
من خودم داوطلب کنکور 94هستم
ولی الان تبش من رو گرفته!
داستانای زیادی رو دارم از این برو اون بر می شنوم و فعلا تو هوا معلقم!
تو سایتای دانش اموزی اکثرا بچه های کنکوری شرکت نمی کنن

خوب اصل کلام من اینه که دوستان, من و امثال من رو تو این مرحله راهنمایی کنن!
و از تجربه های گرانقدرشون ما رو بهرمند کنند

ان شاءالله که دوستان تجربه های خوبی رودر اختیارمون قرار بدن !
به عنوان روشن شدن موتور سوالا:
اهان!یک سوال مهم و اساسی این که داشتن رتبه تو مسابقات سازه ها تاثیری در دانشگاه برای ما دانش اموزا داره؟؟؟

با تشکر عضو کوچک خانواده itssaBlushCool
به راهنماییاتون واقعا نیاز دارمBig GrinBig Grin
سلام خدمت دوستان
من قبلا راهنماییتون کردم...
فکر کنم الان پرحرفی باشه بخوام دوباره اونارو تکرار کنم...Wink
فقط امیدوارم کنکور رو به سلامت پشت سر بگذارید و در تمام مراحل زندگیتون موفق و موید باشید...
Blush
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده
راستی یه نکته که به نظرم خیلی مهمه...HuhHuh
با توجه به اینکه درصدی از موفقیت تو رتبه کنکورتون معدل دروس نهاییتون خواهد بود (اگه اشتباه نکنم امسال شده 25 درصد) سعی کنید امسال که سال سوم هستید تو امتحانات نهایی خرداد ماه،درساتونو با نمره بالا قبول بشید تا یه قدم نسبت به بقیه جلوتر باشید....WinkWink
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده
موفقیت در کنکور 3 راه داره:
1) پشتکار
2)پشتکار
و 3) پشتکار
بنظرم خودتونو درگیر استفاده از چندین منبع نکنید؛یک منبع معتبر انتخاب کنید اونو چندین بار بخونید.
موفق و پیروز باشید.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، معصومه حسن زاده ، k.hoSseinzadeh
سلام خداقوت
ممنون از نظرات بزرگواران
اینکه امسال امتحانات نهایی مون از اهمیت بیشتری برخوردار شده کاملا درسته و25%کنکوررو اختصاص دادن به معدل کتبی نهایی مون.
یکسری منابع برای مطالعه بیشتر رو که شاید ما دانش آموزان عزیزBig Grinباهاشون در ارتباط باشیم کتاب های:گاج,مبتکران,خیلی سبز,مهروماه,نشرالگووماشین حساب هست.
البته تو رشته تجربی کتاب نیمکت سبز استادشجاع الدین امیری هم هست شاید برای دوستان رشته ریاضی هم باشه!برای ما تجربیا که کتاب انرژی اتمی نشر الگو بهترین کتابه چون فقط دو سه تاخطا بیشتر نداره نمیدونم برای بچه های رشته ریاضی هم چنین کتابی هست یا نه که به نظرم اگه داشته باشه بد نیست مطالعش کنید البته اکثرا برای تست و کنکور بدرد میخوره وکتاب هایی که بیشتر امسال بدردمون میخوره همون سری مجلات انتشارات و بنی هاشمی هست که امسال تو بازار درسی اومده,چیزایی که من میدونستم همینا بود اگر دوستان کتاب های مفیدتری رو سراغ دارند خوشحال میشیم معرفی کنند.
واما سوالات؟؟؟(باتوجه به اینکه بخاطر جام جهانی امتحانات یک هفته جلوتر برگزار میشه):
طی این یکی دو ماهی که به امتحانات مونده نیازی هست که ساعات مطالعه مون رو افزایش بدیم؟
اگر نیاز به افزایش هست چند ساعت در روز؟
من دور کردن کتابام رو از دوم عید شروع کردم زمانی که شروع کردم مناسبه یا نه؟
راستی من از مهر ماه 4 تا کلاس کنکور میرم علاوه بر اون دوتا کلاس دیگه هم دارم که بیشتر عملی وپژوهشی هستند به نظر بزرگان با تجربه ادامشون بدم یا نه؟

آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط k.hoSseinzadeh
باتوجه به سوالی که پرسیدید:
طی این یکی دو ماهی که به امتحانات مونده نیازی هست که ساعات مطالعه مون رو افزایش بدیم؟
اگر نیاز به افزایش هست چند ساعت در روز؟
بنظرم سوال قشنگی نیست چون هرکس تواناییهای خودشو بهتر میشناسه خیلیا یه دور میخونن اما عمیق میخونن و نیاز به دوره کردن ندارن ولی خیلیا هم هستن 10دور میخونن اما نمیدونن چی میخونن.پس همچی بستگی به خودتون داره.این سوال رو خودتون باید به خودتون جواب بدید.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط k.hoSseinzadeh
سلام این چن روز تو تحریم اینترنت بودمCool

بعد از بحث اساتید خبره من به این نتیجه رسیدم:
از این سایت خدا حافظی کنم (اعتیاد آوره)
فعلا همین هندونه پیش روم رو بگیرم (دوتا هندونه گرفتن هنر می خواد که بنده عاری از این هنرم)Rolleyes
خوب بهتره درس دینی سال دومم بخش"توکل "رو یک بار دیگه بخونم (شاید چن بار لازم باشهBig Grin)باید این بخش رو به صورت تجربی بخونم!
برای رسیدن به هدفم خیلی راه مونده
اصلا یادم رفته بود سومم و از تابستون این "دو ماراتن "شروع میشه CoolConfused
بنا به اخرین اخبار تاثیر نمره کتبی سوم 30درصد شده DodgyBig Grin
خب خدا رو شکر فهمیدم تو این سایت کسایی هستن که کنکور ور تجربه کردن!Tongue

ان شاءالله همه تو هرجایی ,توهر مقطعی ,با هروجود هرجور مشکلی و..موفق باشیم
و این نکته رو هم فراموش نکنیم
(03-29-2014، 04:29 AM)سعید قاسم پور نوشته است:  بنظر من کنکور اولین و یا آخرین هدف برای یک دانش آموز نباید باشه. کنکور باید تنها یکی از قله های پیشرفت یک فرد باشه.

موفقیت تنها در درس خوندن نیست. کسی که استعداد و توانایی دیگری داشته باشه میتونه در حرفه خودش سرمایه گذاری کنه و موفق بشه.

، اولین قدم در موفقیت اون شخص خودباوری و اعتماد بنفس هستش. کسی که به راه خودش و هدف خودش ایمان داشته باشه، این ایمان و انرژی تا آخر مسیر در او خواهد بود و هیچگاه در مسیر کنکور سست نخواهند شد.
مهم اینه که شخص، تمام تلاشش رو برای رسیدن به هدفش انجام بده.

توکل به خدا داشته باشه و در طول مدتی که برای کنکور میخونه، خدا رو همراه خودش بدونه .

برای همه کنکوری ها آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم به میزان تلاش تون ، بهترین نتیجه رو کسب کنید.

همچنین این نهایی های امسالCool
ویک نکته این که شاید این ایام فاطمیه بهتر باشه یکم به خودمون فک کنیمExclamation
داریم چیکار می کنیم
هدفمون چیه
آخرش به کجا می رسیم؟!
چی گیرمون میاد
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم..

(03-29-2014، 08:07 PM)هادی نظری نوشته است:  سلام خدمت دوستان
من قبلا راهنماییتون کردم...
فکر کنم الان پرحرفی باشه بخوام دوباره اونارو تکرار کنم...Wink
فقط امیدوارم کنکور رو به سلامت پشت سر بگذارید و در تمام مراحل زندگیتون موفق و موید باشید...
Blush
اوهوم!میشه دوباره بگین؟!Rolleyes
اون که درباره ی سازه بودIdea

RolleyesShy

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان