درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ پیرامون اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه
سلام وقت بخیر
گرایش سازه سبک با دهنه 1000 رو به شخصه برای اولین بار هست که میخوام شرکت کنم و عکسی هم از سازه های این سبک زیاد نتونستم جمع آوری کنم و اطلاعات زیادی بدست بیارم

از دوستان میخوام که اگر مایل هستند در اینجا اطلاعاتی رو که بدست آوردن در سطح بسیار ساده قرار بدن که تمامی کاربرها تا جایی بتونن یک مسیر خوب رو پیشرو بگیرن

به نظرم با این کار تا حدی رقابت بالاتر میره و مجبوریم که خلاقانه تر کار کنیم و به طبعش سطح مسابقات انشااله بالاتر میره

حتی مسائلی رو که روش شک داریم و یا میخواهیم که بدونیم بیاییم و مطرح کنیم

خداروشکر سازه ماکارونی افراد با تجربه کم نداره همه هم حداقل یک بار پست گذاشتن و این نشون میده تو این مسابقه میانWinkWink
شکست ها،پله های نردبان موفقیت هستند. امام علی (علیه السلام)
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، سعید قاسم پور
با سلام خدمت مهندس جباری عزیز

با کمال احترام و تشکر از پست شما . اما بنده توصیه میکنم دنبال عکسی نباشین تا یجورایی کپی بزنین به جای سرچ توی گوگل یا هر جای دیگه تنها با داشتن اطلاعات پایه ای برین و سازه تستی بزنین که خیلی بهتر جواب میگیرین و دنبال طرح خوب یا عکس خوب نباشین چون طرح خوب همه دارن اما تجربه و ساخت خوب ملاک میتونه باشه و این دو با پشت کار و ساخت بدست میاد نه عکس و طرح های خوب

یا حق
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، محمّد جبّاری ، ساجده نوروزی
(03-27-2014، 05:52 AM)مجید نیک نیاز نوشته است:  با سلام خدمت مهندس جباری عزیز

با کمال احترام و تشکر از پست شما . اما بنده توصیه میکنم دنبال عکسی نباشین تا یجورایی کپی بزنین به جای سرچ توی گوگل یا هر جای دیگه تنها با داشتن اطلاعات پایه ای برین و سازه تستی بزنین که خیلی بهتر جواب میگیرین و دنبال طرح خوب یا عکس خوب نباشین چون طرح خوب همه دارن اما تجربه و ساخت خوب ملاک میتونه باشه و این دو با پشت کار و ساخت بدست میاد نه عکس و طرح های خوب

یا حق

سلام دارم خدمت جناب مهندس
بنده به صراحت منظورم رو رسوندم و گفتم اطلاعاتی پایه قرار داده بشه تا یک مسیر برای همه روشن بشه و هدفم از این مسئله این بود که بجای این که چند دوره مسابقه برگزار بشه تا رکوردها بره بالا با یکبار برگزاری شاهد رکورد های بالا باشیم
خواهشا اصلا راجع به کپی کردن و از این مسائلی که سطح بسیار پایینی رو برای ما رقم میزنه بحث نشه چونکه روحیات تیم ما و خیلی از تیم ها با این مسائل سازگار نیست
خوده بنده عرض کردم با این کار برای بدست آوردن مقام باید خلاقیت بیشتری به کار برد پس این موضوع با کپی کردن فرق فاحشی داره و این میتونه خیلی مفید باشه مثلا مشخص میشه با وزن 10 گرم میتونیم مقام بیاریم پس باید سازه رو طوری طراحی کرد که به این وزن نزدیک باشه یا مثلا متوجه شیم سهمی هم میتونه جواب بگیره ولی ما باید خودمون رابطه سهمی رو بدست بیاریم و به نظرم این کار موردی نداره چون یه جورایی هم فکری میشه و باعث بالا رفتن سطح همه میشه و مطمئنا کپی کردن چنین نتیجه ای نداره پس این کار با کپی کردن خیلی فرق داره
فکر نکنم با دیدن یک عکس بشه رابطه سهمی بدست آورد یا با دیدن عکس بشه نوع فضا کار سازه رو متوجه شد چون عکس دوبعدی هست دیگه
اگر کسی حتی فایل اتوکد طرح رو از کسی دیگه ای بگیره بازهم ممکنه جواب نگیره چون طراح میدونه که این سازه رو چطور باید ساخت خوده شما هم بیان کردید پس کپی کردن زیاد تاثیری تو نتیجه ممکنه نداشته باشه
لطفا به دیگران احترام بذارید مطمئنا اگر کسی بخواد طرحی رو کپی کنه هیچوقت تو اینجا بیان نمیکنه
خوده بنده اگر میخواستم طرحی کپی کنم از دوستان نزدیکم که تو این سایت هم فعالیت دارن کمک میگرفتم
خواهشا دیگه این بحث کپی رو وسط نکشین
خیلی ها حاضرن توی رنکینگ اخر بشن ولی طرحی که بهش ایمان دارن و خودشون طراحی کردن رو بیارن
جناب مهندس بنده شما رو توی مسابقات مراغه زیارت کردم اصلا توقع همچین صحبتی رو از شما نداشتم
ومن الله التوفیق
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، هادی نظری
با سلام

ضمن تشکر از آقایان جباری و نیک نیاز که این بحث رو شروع کردند. بنظر من بحث در مورد طرح ها و محاسبات و جزئیات مربوط به آنها در تاپیک ایرادی نداره. فقط باید توجه بشه که این مباحث درست و صحیح جلو داده بشه تا برای همه شرکت کننده ها قابل استفاده باشه و کپی برداری نیز نشه.

موفق باشید
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، مجید نیک نیاز ، محمّد جبّاری
(03-27-2014، 05:43 AM)محمّد جبّاری نوشته است:  سلام وقت بخیر
گرایش سازه سبک با دهنه 1000 رو به شخصه برای اولین بار هست که میخوام شرکت کنم و عکسی هم از سازه های این سبک زیاد نتونستم جمع آوری کنم و اطلاعات زیادی بدست بیارم

از دوستان میخوام که اگر مایل هستند در اینجا اطلاعاتی رو که بدست آوردن در سطح بسیار ساده قرار بدن که تمامی کاربرها تا جایی بتونن یک مسیر خوب رو پیشرو بگیرن

به نظرم با این کار تا حدی رقابت بالاتر میره و مجبوریم که خلاقانه تر کار کنیم و به طبعش سطح مسابقات انشااله بالاتر میره

حتی مسائلی رو که روش شک داریم و یا میخواهیم که بدونیم بیاییم و مطرح کنیم

خداروشکر سازه ماکارونی افراد با تجربه کم نداره همه هم حداقل یک بار پست گذاشتن و این نشون میده تو این مسابقه میانWinkWink
سلام محمد جان...
خوبی؟
ارادت دارم...
پیشنهاد خوبیهWink
به نظر من تیمی که با سازه حدود 50 گرمی بیاد مقام میارهBig Grin
مهندس نیک نیاز عزیز شما نگران کپی برداری نباااش.هیچکس نمیاد اینجا طرحشو لو بده
ولی با تستایی که انجام دادیم 50 گرم..........
البته این نظر منهHuhHuhHuh
من که امتحان میان ترم دارمو نمیتونم بیام ولی سازه هامون میان خدمتتونBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، سعید قاسم پور ، محمّد جبّاری
با سلام

دوست عزیز جناب جباری بنده حرف زیاد بدی نزدم این همه عصبی شدین ExclamationExclamationExclamation

منظور این بود گرفتن اطلاعات و عکس یا هر چیز دیگه از دوستان شاید یک دهم ساخت یک سازه بد به شما کمک نکنه و پیشنهادی کردم واسه ساخت بیشتر و بدست آوردن مراحل ساخت حرفه ای تر نه اطلاعات حرفه ای Smile

یا حق
با سلام خدمت مهندس نظری عزیز

لو دادن طرح اصلا مهم نیست و دوستان خبره بیان اینجا طرحشون رو هم لو بدن نه بنده و نه شما که سطح پایین هستیم هیچوقت نمیتونیم سازه نظیرشون رو بزنیم ...

جا داره بگم طرح و مصالح خوب شاید و شاید 30% باشه بقیش تجربه و هنر ساخته

موفق باشین Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، سعید قاسم پور ، محمّد جبّاری
سلام هادی جان
ملالی نیست جز دوری دوستانSmile
بله من هم طرحی رو زدم که میتونه وزن های 40 تا 50 گرم داشته باشه اما متاسفانه هنوز نساختم
انشااله اگر عمری باشه بعد از تعطیلات کار رو شروع میکنیم الان همه درگیر عید و حاشیه هاشیم Big Grin
(03-27-2014، 09:39 PM)مجید نیک نیاز نوشته است:  با سلام

دوست عزیز جناب جباری بنده حرف زیاد بدی نزدم این همه عصبی شدین ExclamationExclamationExclamation

منظور این بود گرفتن اطلاعات و عکس یا هر چیز دیگه از دوستان شاید یک دهم ساخت یک سازه بد به شما کمک نکنه و پیشنهادی کردم واسه ساخت بیشتر و بدست آوردن مراحل ساخت حرفه ای تر نه اطلاعات حرفه ای Smile

یا حق
با سلام خدمت مهندس نظری عزیز

لو دادن طرح اصلا مهم نیست و دوستان خبره بیان اینجا طرحشون رو هم لو بدن نه بنده و نه شما که سطح پایین هستیم هیچوقت نمیتونیم سازه نظیرشون رو بزنیم ...

جا داره بگم طرح و مصالح خوب شاید و شاید 30% باشه بقیش تجربه و هنر ساخته

موفق باشین Smile

بله این حرف شما کاملا درسته ولی به قول یکی از دوستان همیشه مشورت کردن باعث بهتر شدن نتیجه میشه
خب همیشه باید اطلاعات جامع باشه تا به هدفمون برسیم و مطمئن باشید تیم هایی که برای 5 تیم برتر میان حتما چند سازه تست میگرن و وقتی به نتیجه قابل قبول رسیدن شرکت میکنن
با توجه به حرف شما الان دوستانی که کارهای هنری انجام میدن باید همیشه اول بشن نه کسی که سازه طراحی میکنه Exclamation
چون نه به نوع مصالح و نه به طراحی به اندازه تجربه و مهارت در ساخت اعتقاد ندارید تجربه مهمه ولی هنر ساخت و اطلاعات سازه هردو مکمل همدیگه هستن و هیچکدوم بر اونیکی پیشی نمیگیره
و مهندسی به نظر من فقط به طراحی هم نیست انتخاب نوع مصالح خیلی خیلی مهم هست چون انتخاب نوع مصالح مصرفی اطلاعات زیادی رو میطلبه و این اطلاعات به سادگی بدست نمیاد پس کسی که تو هر نوع ایین نامه به سراغ پیدا کردن بهترین مصالح مجاز میره کارش واقعا درسته
و بهتره که برای طراحی و مصالح و هنر ساخت و ... درصد تعیین نشه چون این ها کمیت های کمی به نظر نمیرسن
بنده عذر میخوام شاید من منظورتون رو بد متوجه شدم
انشااله توی مسابقات زیارتتون کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
با سلام خدمت دوست عزیز مهندس جباری

یکی از اساتید بزرگ بهم حرفی رو زد که بنده دقیقا اون رو به شما منعکس کردم

شما و نظیر شما عزیزان به حدی رسیدین که نه مشکل طرح دارین که بپرسین و نه مصالح و تنها مشکل عدم نتیجه گیری نهایی توی اجراست

یا حق Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط محمّد جبّاری ، هادی نظری
سلام
به نظر من 40 گرم مقامه ولی بعید میدونم بیش از 5 نفر 40 گرم بتونن بیارن
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، هادی نظری ، محمّد جبّاری
سلام به همگی....

جا داره سال نو رو به همه دوستان عزیز تبریک بگم امیدوارم که سال خوبی واسه همه دوستان باشه هرچند واسه تبریک سال جدید دیر شده بود ولی لازم بود که بگم.....

یه مدت کوتاه از سایت و سازه ماکارونی دور بودم و به سایتم سر نزدیم....
.
.
.
تبریک میگم به کادر داوری و سایت ایتسا که بازم همچین مسابقه ای با آیین نامه خوبی که تنظیم کردن واسه مسابقه ایشالا که مسابقه خوبی باشه و بازم دوستان و ببینیم و چند روزی کنار هم خوش باشیم....
Shyدر بدترین روزها امید وار باش زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست...Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، مجید نیک نیاز ، احسان نظری ، مهدی بیات ، علی رنود ، محمّد جبّاری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان