درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ پیرامون اولین دوره مسابقات کشوری سازه ماکارونی دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه
با سلام خدمت دوستان

بنده حقیر هم با نظر مهندس قاسم پور موافق هستم و به نوعی محدودیت المان ها و مصالح همچنین برخی قوانین که هنوز منسوخ در نظر نمیگیریم به نوعی میتونه محدودیت های مفیدی را برای اکثر دوستان بوجود بیاره چون برخی از بزرگان که حقیقتا قابل احترام هستند برخی امکاناتی رو دارن که اکثرا از داشتنش محروم هستن و این قبیل کار ها به نوعی برابری در مسابقه رو حفظ میکنه .

اما در مورد آیین نامه بین المللی بنده فکر نکنم مسابقه ای در این حد باشه حالا چه برسه به زنجان سراسری امسال چون هم مصالح و هم رکورد ها متفاوت تر از اون چیزی هست که دیدیم.

همیشه سعی کنیم هر چیزی رو با چیز دیگه مقایسه نکنیم یا چیزی که به نفعمون باشه رو بخوایم

زدن رکورد خوب با مواد و امکانات برابر شرط اصلی میتونه باشه

یا حق
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، فرهاد نوروززاده ، میثم ایمانی
سلام
به نظرم آیین نامه بسیار خوبی داره چون مثلا در گرایش سبک دیگه شاهد این نیستیم که یک نفر با چسب مقام بیاره مثل تهران...اما خب بازم جای فرار داره البته کسی که بتونه فرار کنه از آیین نامه طبیعتا لیاقت استفاده رو داره
به نظرم سازه سبک تا حدود 50 گرم جمع بشه مقام میده حالاانشالله اگر قسمت شد و تست کردم کلیپش رو روز مسابقه روی سایت میذارم چون احتمال ضعیفه که بیام کرمانشاه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط محمّد جبّاری ، سعید قاسم پور ، مجید نیک نیاز ، میثم ایمانی
مشتاق دانلود کلیپ هستیم علی جان Big GrinBig Grin

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
با سلام
خسته نباشيد ميگم به مسئولين برگزار كننده مسابقه و مديريت سايت itssa
انشال.. مسابقه خوبي باشه
آرزوي موفقيت براي همه تو سال جديد Smile
قـرار نـیـسـتــــــ مـن طـوری زنـدگی کـنـم کـه دنـیـا دوسـت داره ،
خـب طـبـعـا قـرارهـم نـیـست دنـیـا هـمـونطـوری بـچـرخـه کـه مـن دوسـتــــــ دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، حامد احمدپور ، مجید نیک نیاز ، میثم ایمانی
سلام

فکر کنم اینجا جای بحث درباره این نامه نباشه اما فکر کنم چون بعضی ها به اشتبا یک آیین نامه را بین المللی خوندند جا داره اصل آیین نامه را براتون بزارم تا متوجه اشتباهتون باشید و اینقدر ساده کلماتی را که دیگران به کار میبرند باور نکنید.

http://www.xum.ir/images/2014/03/23/UntitledaHnFE.png
[تصویر:  UntitledaHnFE.png]

مشخصه که هیچ آیین نامه ای به این شکل تا حالا در کشور ما نیومده

و اونهایی که آیین نامه ای را بین المللی میدونن یا تا حالا آیین نامه جهانی ندیدند
یا فرق مسابقات کشوری را با بینالمللی نمیدونن وفکر میکنن ....

مسیر عبور همون عبور مکعب در آیین نامه های ایران است
•a prismatic body of 50x50 mm in cross-section, and 100 mm in length must be able to be transported along the pathway
توی آیین نامه جهانی حتی ماکارونی دست ساز هم آزاده که تا حالا توی هیچ آیین نامه ای در ایران این بند نیومده
چوب بارگذاری در آیین نامه جهانی باید حتما به طول 10 و ضخامت 1 سانتی متر باشه که این هم تا حالا توی هیچ آیین نامه ای نیومده
جنس چوب مورد استفاده در آیین نامه جهانی مشخص شده ولی در آیین نامه های ایران نیومده
ابعاد سوراخ و پیچ چشمی دقیقا مشخص شده

اگر هنوز هم فکر میکنید توی ایران مسابقه ای از آیین نامه جهانی استفاده کرده باید بگم که:

کسی که خوابه بیدار میشه اما کسی که خودش را به خواب زده به راحتی بیدار نمیشه

و بهتره که اگر قراره کسی همچین ادعایی میکنه بگزارید توی انجمن مسابقات خودش بکنه و شما با طناب اونها توی چاه نرید

در کل من فکر میکنم آیین نامه مسابقات آزاد کرمانشاه خیلی خوب هست و خیلی هم فنی نوشته شده و یکی سری بازار سیاه ماکارونی را کمرنگ تر میکنه
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، علی رنود ، میثم ایمانی ، مهدی بیات
انشالله مسابقات کرمانشاه میام و انشالله سازه سبک هم میارم...بالاخره جور شد که بیام
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، میثم ایمانی ، مهدی بیات
سلام

لازمه از همه دوستانی که به ما خسته نباشید گفتن و میخوان بیان مسابقات، تشکر ویژه ای داشته باشم. منتظر حضور پرشورتون هستیم.

در مورد موارد فنی و علمی و داوری مسابقات، ما خیال مون از همه جهت راحته. تمام کارها داره خیلی خوب جلو میره . داریم فضایی رو آماده می کنیم تا تمام شرکت کنندگان بتونن از مسابقات لذت ببرن.

انصافا آیین نامه ها خیلی عالی طراحی شدن و همه میتونن شانسی برای نتیجه داشته باشن. و فکر میکنم استقبال شرکت کنندگان خیلی خوب باشه.

سالن برگزاری مسابقات هم در سالن تازه تأسیس واحد علوم تحقیقاتمون هستش که بهترین سالن کرمانشاه به حساب میاد.

فک کنم همه دارن در این روزها سازه های آزمایشی شون رو می سازن ، خدا قوت به همگی

دبیر اولین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه - 26 الی 28 فروردین ماه 93

+ شماره همراه : 09364673515
+ ایمیل : meysamimani22@gmail.com

+ عزیزانی که تمایل به دریافت دعوتنامه جهت حضور در مسابقات دارند، لطفا به شماره تلفن همراهم پیامک بزنند و یا اینکه درخواستشون رو به آدرس ایمیلم ارسال نمایند. و یا اینکه در اینجا بهم پیام خصوصی بفرستند. ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، مهدی بیات ، hasan panahi ، مجید نیک نیاز ، علی رنود
با سلام

از دبیر محترم مسابقات ممنونم که در جهت بهتر یرگزار شدن مسابقات دارن تلاش خودشونو انجام میدن .

از همه عزیزانی که به ما لطف دارن و در این تاپیک و یا بصورت ایمیل و پست خصوصی و یا از طریف تلفن به بنده اعلام حضور میکنن سپاسگزارم و امیدوارم جواب این همه محبت رو در روزهای مسابقات با کار دقیق و حساب شده پاسخ بدیم.

اما چند توصیه ی آیین نامه ای :

در گرایش سبک :

1- بهتره شرکت کنندگان از ابعاد مشخص شده در آیین نامه حداکثر استفاده رو بکنن و در محدوده مجاز آیین نامه طرح های کاملا بدیع ارائه بدن و قدرت ریسک داشته باشن. بنظر من طبق این آیین نامه می توان طرح های خیلی خوبی زد که در رنکینگ سازه های برتر باشن. این شانس برای همه میتونه بصورت یکسان باشه چون آیین نامه جدید هستش و امتیازدهی نیز متفاوته.

2- همانطور که مستحضرید در این گرایش هم وزن سازه و هم تایمی که بار توسط سازه تحمل میشه، مهم هستش. توصیه میکنم تیم ها برای رسیدن به طرح مناسب ابتدا از طرح هایی که وزنشون سنگینه شروع کنن و بعد از اینکه دیدن آزمایشاتشون وزنه 5 کیلویی رو بمدت 3 دقیقه کامل نگه داشت، برن روی سبک کردن سازه شون. و سعی کنن با تغییر ابعاد و کم کردن المان ها وزن سازه رو سبک کنن.

3- بارگذاری در گرایش سبک خیلی مهم تر از سایر گرایش هاست و دلیلش هم حساس بودن سازه نسبت به هر نوع تنش اضافی است. سعی کنید به دفعات متعدد تمرین بارگذاری داشته باشید تا در مسابقات با آرامش بهتری این کار رو انجام بدید.

--------------------------------------------------------------------------------------------

در گرایش راندمانی:

1- توصیه میکنم بجای استفاده از طرح هایی که وزنشون بالا در میاد، از طرح های سبک استفاده کنید. حتی در صورتی که بدونید که سازه تون وزنه بالایی رو نگه میداره.

2- همانطور که مستحضرید در مورد مقطع المان ها محدوده ای مشخص شده (2.8 میلیمتر). سعی کنید از این محدوده نهایت بهره رو ببرید. همچنین در مورد حداکثر تعداد المان در یک عضو هم باید نهایت بهره رو ببرید.

3- توصیه میشه تمهیدات لازم در قاب های دو طرف سازه (عبور و خروج مکعب 5*5) صورت بگیره. تا سازه ها بتونن به حداکثر تحمل نهایی شون برسن.

------------------------------------------------------------------------------------------

برای همه شرکت کنندگان آرزوی توفیق دارم و خوشحالم از اینکه در فضای مثبت و رقابتی که برای این مسابقات ایجاد شده، همه شانس رقابت دارن و با انگیزه بالایی در مسابقات حضور پیدا خواهند کرد.

یاحق
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، سجاد اصغری
با سلام خدمت مهندس قاسمپور

در مورد پایین آمدگی قوس در گرایس سبک چه مقداری رو در نظر دارین ؟؟

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
(03-25-2014، 08:06 AM)مجید نیک نیاز نوشته است:  با سلام خدمت مهندس قاسمپور

در مورد پایین آمدگی قوس در گرایس سبک چه مقداری رو در نظر دارین ؟؟

سلام جناب مهندس

سئوال خوبیه ولی خب نمیشه عددش رو بصورت دقیق گفت! بستگی به طرح تون داره. ولی بنظرم میشه از این بند هم استفاده درستی کرد.

یاحق

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان