درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ به سئوالات و شبهات آیین نامه ها و توضیح علمی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
با سلام خدمت دوستان و با اجازه از جناب شفقی عزیز که خیلی شفاف پاسخگو هستند
طبق سوالاتی که قبلا بنده پرسیده بودم سطح مقطعی که جناب قاسمپور اعلام کردن یک دایره به قطر 5 سانتیمتر است و ارتفاع اون حدود 2 سانتیمتر البته من نمیدونم ارتفاعش به چه دلیله ولی همینقدر میدونم که از لحاظ عقلی چگالی هم میتونه تو شدت ضربه تاثیر داشته باشه ولی خوب با چه فرمولی نمیدونم اصلا شایدم تاثیری نداشته باشه ولی دلیل عقلی و علمیم اینه که به دلیل اینکه چگالی هر چه بیشتر باشه ذرات به هم نزدیک ترن و انتقال انرژی در اونا بیشتر میشه بازم میگم شاید اشتباه میکنم ولی این گرایش آورده شده تا فکرامون بیش از پیش کار کنه و خلاقیت داشته باشیم
موفق باشید
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
سلام
جواب پست 50 رو ندادید . خوب بگذریم .
ابعادی که علی جان کفتن با توجه به چگالی فولاد درست در میاد . اما اگه بخوان یه قرص به قطر 5 سانت و ارتفاع 2 سانت به تنهایی باشه روزه بارگذاری به مشکل میخوره باید یه طراحی یا یه شکل دیگه یا از یه متریال سبکتر استفاده شه که حجمش بیشتر شه . که وقتی با توجه به متغییر بودن ارتفاع های سازه های مختلف موقط برخورد به سازه از استوانه بیرون نیومده باشه . البته خود طراح این چیزا رو میدونه .
میخواستم ببینم یه چیز و درست متوجه شدم یا نه ؟
تو آیین نامه سازه سنگین تو محل تشکیل گره یا جایی که گره تشکیل میشه باید اعضا شکسته باشن ؟ یعنی بدون شکسته شدن عضو نمیتوان گره ایجاد کرد ؟
ولی تو آیین نامه بار ضربه ای تو محل تشکیل گره اعضا میتونن شکسته نباشن ؟ و بدون شکسته شدن عضو میتوان گره ایجاد کرد ؟
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام جناب پورملک منظورتون از شکستن چیه میشه با شکل یک مثال بزنید؟
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
منظورم از شکستن : یعنی توی گره ها ماکارونی نباید پیوسته رد شده باشه و باید توی گره شکسته شده باشه .
 سپاس شده توسط علی رنود
آقای پورملک عزیز میتونید گره بدون شکست ایجاد کنید من با مهندس قاسمپور صحبت کردم و گفتن مشکلی نیست.منظور شما ایجاد کمربند هست.
 سپاس شده توسط علی رنود
منظور از کمربند چیه؟دوستان میشه عکس بذارن؟
دوست عزیزم جناب آقای علی رنود

همانطوری که می دونید توی تمامی مسابقات سازه ماکارونی که تو ایران عزیز برگزار می شده به دلایلی همه مسئولین تو آیین نامه اجبار می کردند که از نخ استفاده بشه.

ولی ما برای اینکه بتونیم خودمون رو به سطح برگزاری مسابقات بین المللی از لحاظ اجرا برسونیم ( هر چند که من همه جا اعلام کردم از لحاظ علمی و فنی دانشجویان ایرانی خیلی خیلی قوی تر از سایر کشورها هستن و شما این موضوع رو می تونید از رده بندی و راندمان تیم های شرکت کننده تو مسابقات متوجه بشید و اینکه مسابقات کانادا دارای ارزش علمی نیست و فقط چند تا دانشگاه توش شرکت میکنند و حتی واژه بین المللی هم ازش یاد نمی شه چون از لحاظ سازمان World Intellectual Property Organization مسابقات بین المللی تعریف خاص خودشو داره ولی برای کسب تجربه بسیار ارزشمند هستش) ترجیح دادیم این موضوع یعنی استفاده از تخته به جای نخ در این مسابقه انجام بشه.

چیزی که ما تو آیین نامه بیان کردیم استفاده از تخته ای بوده که ما فقط و فقط اندازه ی عزض (یعنی بعد کوچکتر ) رو لحاظ کردیم که برابر 5 سانتیمترهستش ولی ما نه طول رو بیان کردیم و نه ارتفاع تخته چون شاید بعضی از دوستان بنا به شکل طراحی شده بخوان عرض پل رو 6 و 7و 8 و ... بگیرند پس باید تخته ای انتخاب کنند که اندازه ی عرض پل باشه و یکی دیگه از دلایلی که ماا ارتفاع رو بیان نکردیم به خاطر همین هستش که دوستان دنبال تخته ای با توجه به آیین نامه بروند که دارای وزن کمتر و بالطبع مقاومت بالا باشه که خدایی نکرده موقع بارگذاری شکسته نشه.

سوال دیگه شما در خصوص اینکه بولتی که به تخته وصل میشه آیا واشر هم داره اگر داره قطر واشر چقدره؟

بله واشر هم داره و مسلما طبق سایز بولت واشر هم در اختیار شرکت کنندگان داده می شه.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

سپاس شده توسط علی رنود
ممنون از جناب شفقی عزیز که خمواره پاسخگو هستند
من سوالام در سازه سنگین بر اساس آیین نامه ویرایش نشده بود در آیین نامه جدید خیلی واضح توضیحات بود و شما هم با مصداق توضیحات لازم رو فرمودید
میخواستم بدونم جریان این کمربندی که جناب شارعی گفتن چطوره آیا همون تکه ماکارونی هایی هست که برای پر کردن گره مرکزی استفاده میشه و بعضی ها برای محکمتر شدنش با فرم منظمی اون رو کار میکنن؟
آقای رنورد عزیز شما فرض کنید یک قطعه فشاری به طول 6 سانتی متر دارید بعد میتونید در 3 سانتی یک گره ایجاد کنید بودن اینکه عضو قطع بشه اما اینم بگم که باید طول چسب کاری رعایت بشه.واست پ خ کردم علی جان.
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام مجدد و تشکر از جناب شارعی که لطف دارن
سوال:
طول بولت مخصوص بارگذاری چقدره؟وزنش چقدره؟برای استفاده از لینکهای مخصوص سازه ای طبیعتا وزن هم خیلی مهم است و همچنین اگه میشه خواستم بدونم تخته ای که در مسابقات مجارستان یا کاندا استفاده میشه به چه شکل هستش
ممنون
یا حق

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان