درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ به سئوالات و شبهات آیین نامه ها و توضیح علمی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
سلام
منتظر عکس برای محل گذاشتن تخم مرغ هستیم . چون اگه قرار باشه تخم مرغ اون وسط گذاشته بشه بای دید که چه فضایی رو اشغال میکنه که توی اون مضا المانی رد نشه یه اینکه نقطه اتصال به زمید نداشته باشیم تو اون فضا .
با سلام
جناب پور ملك اگه به بند دوم از ابعاد سازه در آيين نامه دقت كنيد، متوجه ميشيد كه حد اقل ارتفاع 10.5 سانتي متر هستش، يعني اينكه تقريبا دو برابر ارتفاع تخم مرغ! منظور از كمترين ارتفاع اينه كه هيچ الماني در زير گره مركزي نبايد زير اين فضا باشد. در ضمن سازه بايد فقط در نقاط تكيه گاهي نقطه اتصال به زمين داشته باشه و لاغير.
(خب مشكلي نيست در ويرايش دوم آيين نامه ها كه حداكثر تا 28 شهريور روي سايت قرار ميگيره، يك شكل هم براي اين مورد در آيين نامه گنجانده ميشه).
به هر حال از سئوال تون ممنون، خوب بود!
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، رحيم باقري
سلام
به نظر من نباید دست طراح رو تو نقاط تکیه گاهی بست . مثلا بتونن تو محدودهی کمتری تکیه گاهشون رو قرار بدن منظورم از فضا فضای عرضی بود که محدود نباشه فضای ارتفاعی که نوشته شده . اینکه شاید طراحی بر اساسی باشه که بعد از ضربه تو فلان ارتفاع فلان تکیه گاهها با زمین تماس پیدا کنن یعنی تو مرحله ی اول کل تکیه گاها روی زمین نباشن . این محدودیت هم نباشه بهتره . تو epd کلا 2 تا تکیه گاه وجود داره اما تو اینجا طراح میتونه خیلی بیشتر تکیه گاه داشته باشه .
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
به نظر من بهتره محدوده ای جهت تعبیه تکیه گاه ها تو آیین نامه در نظر گرفته شود
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای قاسم پور
میخواستم ببینم در گرایش بارضربه ای طرح سازه فقط باید گنبدی (به شکل کره یا تخم مرغی باشه) یا میتونه به شکل پل سازه های سنگین یا طرح سازه تخم مرغ محافظ (که از دو ستون ویه تیر تشکیل میشه)باشه و تخم مرغ زیر اون قرار بگیره.و همچنین فضای بین ارتفاع حداقل و حداکثر رو به شکلی میشه پرکرد.در ضمن تو آیین نامه طول و عرض مجاز دهانه مشخص شده و شکل دهانه یه مقطع به شکل دایره است آیا میشه به جای دهانه دایره ای دهانه به شکل مربع یا مستطیل باشه با رعایت همان طول و عرض مجاز.
با سلام
در اين دو روز كه آيين نامه ها رو گذاشته بودم، دوستان فعال سايت، جناب رنود، رضايي، عليزاده، پور ملك، جهانگيرمقدم، به نكات ريزي اشاره كردند كه از همه اين دوستان تشكر ميكنم. با در نظر گرفتن نظرات و پيشنهادات دوستان ويرايش جديد آيين نامه ها رو ي سايت قرار گرفت.
اميدوارم كه ديگه شبهه يا اشكال و يا مشكل نگارشي و... در آيين نامه ها نداشته باشيم.
پاسخ سئوالات و نظرات جناب پورملك و رضايي و جهانگيرمقدم در ويرايش جديد، داده شده است و اما در مورد سئوال جناب اكرامي:
شما آزاديد در محدوده تعريف شده براي تكيه گاه ها، عرض و طول و ارتفاع سازه و فضاي خالي زير سازه، هر طرحي كه دوست داريد، بزنيد.

متاسفانه بنده به مدت يك هفته به مسافرت ميرم و تا جمعه هفته آينده در خدمت دوستان نخواهم بود ولي ان شاءالله جناب مهندس شفقي هر شب به سئوالات پاسخ خواهند داد.
يا علي
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، رحيم باقري
سلام
این خوبه که نظرات دوستان رو شنیدین اما یکم بهشون توجه هم میکردین بد نبود . مثلا همون که چه دلیلی هست که حتما باید تمام تکیه گاهها با زمین در تماس باشن ؟ یا اینکه محدوده ی زرد رنگی که تو آیین نامه امده رو چه حسابی این محدوده تعریف شده . اخه ما پیشنهاد دادیم که یکم کمترش کنید که اما عوض نشد و درسته قرار نیست هرچی ما میگیم شما عملی کنید اما یه توضیح بدین که رو چه محاسباتی این ابعاد بدست امده ؟ اخه با پهنای 70 سانت و ارتفاع 40 سانت اونم یه محدودهی مخروطی شکل که نباید المانی اونجا رد بشه خیلی کار رو سخت میکنه .
ایراد نگارشی نه اما ایراد لفضی داره که تو قسمت 4-2-1 در زیر عکس قسمت آبی رنگ به جای شعاع نوشته شده قطر .
بازم ممنون . در کل شروع کردن یه آیین نامه جدید یا یه گرایش جدید کار آسونی نیست .
سلام
خدمت جناب پور ملک باید عرض کنم که این گرایش جدیده و در کلیات اون توضیحات کافی داده شده ولی خوب بعضی جاها هم همچون نوشته ای که اشاره کردید در حدی ایراد داره که خود خواننده و سازنده میتونه متوجه منظور اصلی بشه ولی خوب اصلاحش خالی از لطف نیست
به نظر من آیین نامه خوب اصلاح شده و در کلیات قضیه دیگه زیاد جای بحث نیست در مورد طراحی هم که باید عرض کنم طرح های بسیار بسیار زیبا و جالب و متنوعی میشه برای این گرایش بیاریم که حتی در گرایش زیبا هم مقام میارن!!!(شوخی کردم دیگه تا این حد هم زیبا نمیشه)
ولی در هر حال همین حد بگم که ویرایش جدید خودش یک راهنما برای طراحی داره که درون خود آیین نامه ست ولی باید دوستان خودشون پیداش کنن
امیدوارم با توضیحات جناب شفقی در پست های آتی ابهامات باقی مونده برطرف بشه و همچنین با مشاوره های علمی ایشون به سمت طرح های بهینه سوق داده بشیم
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط حمید پورملک
تو آیین نامه طول تخته و عرض ذکر شده
ولی ارتفاع گفته نشده
میخواستم ارتفاعی که معمولاً انتخاب میشه رو بدونم
درسته بستگی به نظر طراح و بار تحمل شده داره
ولی خوب تو مسابقات بین المللی ارتفاع این تکه چوب چقدره؟؟؟؟
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
با عرض سلام خدمت تمامی عزیزان

همانطور که استحضار دارید این گرایشی که تعریف کردیم در این مسابقه برای اولین بار در سطح جهان قراره که برگزار بشه، پس قطعا دارای نقاط ضعف هم خواهد بود چه برسه که این مسابقه قراره در کشور عزیزمون ایران برگزار بشه که تمامی دنیا اذعان دارند که ایرانیان همیشه و همیشه دارای فکر و خلاقیت و ... بیش از مزدم جهان بوده، هستند و خواهند بود پس این موضوع باعث خواهد شد شما دوستان موارد بسیار زیادی رو به ما یادآوری کنید.

در هر صورت بنده جوابگوی سوالات شما عزیزان خواهم بود.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان