درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ به سئوالات و شبهات آیین نامه ها و توضیح علمی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
سلام
علی جان سوالای خوبی پرسیدن و منم ی سوال بهشون اضافه میکنم .
در مورد داوری بار ضربه ای یکم بیشتر توضیح میدین ؟
مثلا اگه ی نفر یه سازه بسازه با ی وزنی و رو ارتفاع 1.5 بشکنه و با ی مقدار وزنی و یکی دیگه رو 2 متری بشکنه با تکرار 2 بار اون سنگینتر باشه یا مثالهای شبیه این . داوریش چوری میشه ؟ برداشت من این بود که کسی میتونه مقام بیاره که طراحیش برای ارتفاع 2 متر به تعداد 3 بار باشه . چون اگه تو مسابقه 3 تا تیم بیان و بار 1 کیلو رو تو ارتفاع 2 متری 3بار تحمل کنند رنکینگ اول تا سوم برای اونا میشه حالا اگه یه سازه ی خیلی سبک اون وسطا بار 1 کیلویی رو تو ارتفاع 1.5 متری تحمل کرده باشه .
سلام خدمت تمام دوستان
اگر میشه در باره ی سازه های ضربه ای دستگاهی یا وسیله که هست را عکس ازش بگذارید و در باره داوری این سازه ها همانطور که دوستان گفتند توضیح بدید
سلام
با تشکر از زحمات دوستان
دو مورد رو با اجازه دوستان ذکر میکنم
1-در صورت امکان بچه های برگزار کننده تعداد مشخصی خرپا تهیه کنند و بارگذاری آنها قبل از انجام مسابقات صورت بگیره که افتضاح بابل پیش نیاد
2-آموزش چوب و حلقه رو به صورت فیلم و عکس تهیه کنند و در سایت قرار بدهند
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، رحيم باقري
با سلام خدمت دوستان

در مورد طول چسبكاري همه چي واضحه و نيازي به توضيح من نيست. جناب پورملك اگه ادامه همون بند رو مطالعه فرماييد، ايهام جمله قبلي برطرف ميشه!

از جناب رنود بابت سئوالات خوب شون تشكر ميكنم و بترتيب پاسخ ميگم:
1- وزنه بصوت يك استوانه (كه سطح مقطع آن بصورت دايره به قطر 5 سانتي متر هستش) مي باشد. شما ميتونيد در محاسبات تون ارتفاع وزنه رو حدود 2 سانتي متر فرض كنيد.
2- سرعت دستگاه بارگذاري سازه سنگين 50 ميليمتر بر دقيقه هستش.
3- در بارگذاري سازه با بار ضربه اي، سقوط وزنه رو بصورت يك تكانه ميتونيد فرض كنيد ولي اين پريود زماني برخود و اثرات آن ، آنقدر كوچك هستش كه ميتوان برخورد وزنه رو يك ضربه تلقي كرد.

در مورد سئوال داوري جناب پورملك در پست شماره 11 :
اگه آيين نامه رو به دقت مطالعه مي فرموديد متوجه مي شديد. (ولي باز از سئوال خوبي كه كرديد ممنونم)
ببينيد داوري گرايش بار ضربه اي در دو درجه يا اولويت انجام ميشه:
درجه يا اولويت اول مربوط به بيشترين انرژي هستش كه سازه تحمل ميكنه. منظور از بيشترين انرژي اينه كه وزنه از ارتفاع بالاتري به روي سازه بيافته و سازه تحمل كنه.
درجه يا اولويت دوم روي وزن سازه هستش. يعني در حالتي كه دو سازه، هر دو در ارتفاع 1.5 متري مساوي بود(يعني وزنه از ارتفاع 1.5 متري روي سازه بيافته و سازه ها سالم مونده باشن) در اين حالت سازه اي كه وزن كمتري داره در رتبه بالاتري قرار ميگيره.
جهت تفهيم بهتر دوباره يك مثال ميزنم.
اگر سازه A با وزن سازه 700 گرم بتواند وزنه رو تا ارتفاع 1 متري تحمل كنه و سازه B با وزن سازه 2700 گرم بتواند وزنه رو تا ارتفاع 1.5 متري تحمل نمايد، سازه B در رتبه بالاتر از سازه A قرار خواهد گرفت.

باز اگه سئوالي بود در خدمتم.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود ، رحيم باقري
سلام ممنون بابت جواب
جناب قاسمپور من که گفتم خودم تو جمله ی پایینی گفته شده اما ایراد نگارشی داره . حالا بازم نظر شماست .
پس با این توضیحات میشه این نتیجرو گرفت که باید سازه ای طراحی کرد که حتما بار 1 کیلویی رو تو ارتفاع 2 متر برای 3بار تکرار تحمل کنه به این امید که وزن سازت از تیم های دیگه کمتر باشه .
این یه توصیه یا یه نظر به تیم هایی که میخوان تو این گرایش شرکت کنند .
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، علی رنود
دوباره سلام

در پاسخ دوست عزيزمون جناب جهانگير مقدم: به روي چشم تصاويري از دستگاه بارگذاري رو تا آخر ماه قول ميدم كه در سايت بزاريم. (ولي جهت روشن شدن موضوع، شما مي تونيد دستگاه بارگذاري سازه EPD در مسابقات بتن رو مدنظر قرار بديد).

در پاسخ جناب رضايي عزيز:
1- در مورد دستگاه بارگذاري خيال همه راحت خواهد بود. دستگاه هاي هر دو گرايش قبل از مسابقات كشوري در دو نوبت تست مي شوند. . شايد اين مطلب رو بهتر هستش كه جناب جاودانيان مي فرمودن ولي چون موقعيتش پيش اومد، من خدمتتون عرض مي كنم. نوبت اول رو من خودم تست ميكنم و اما نوبت دوم: قبل از مسابقات كشوري مشهد، يعني حدود 10 روز قبل از مسابقات كشوري، ما يك دوره مسابقات در سطح دانشگاه هاي شهر مشهد مقدس خواهيم داشت و دستگاه ها در اونجا تست ميشن. البته كار به اونجاها هم نميكشه چونكه كار به كاردان سپرده شده و دستگاه ها به دست متخصصين ماهر در حال ساخته شدن هستن.
2- روش ساخت گره مركزي و نصب چوب در محل مورد نظر هم تا پس فردا شب، در قالب عكس هاي آموزشي روي سايت قرار ميگيره. (به دو روش اين كار آموزش داده خواهد شد).
تماس با من:

سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود
اگه درست متوجه شده باشم محدودیت برای طول عضو مشخص نگردیده است.
همینجوره دیگه؟؟

یه سوال دیگه
تو گرایش بار ضربه ای
این تخم مرغه کجا قرار میگیره
اصلاً قضیه این تخم مرغه رو واضح بگید
تو آیین نامه ننوشته
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
هيچ محدوديتي در طول عضو نداريم.
در گرايش بار ضربه اي، تخم مرغ در داخل ظرف مخصوص درست در زير گره مركزي سازه (گرهي كه ضربه به آن وارد ميشه) قرار ميگيره. چشم يه شكل هم ميزاريم و محل اين تخم مرغ رو هم بصورت مصور خدمتتون نمايش ميديم.
خوبي اين تاپيك اينه كه تا يك هفته ديگه ميشه كليه اشكالات و ابهامات و ايرادات نگارشي آيين نام ها رو در بياريم و برطرف كنيم.
تماس با من:

سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود
سلام جناب قاسمپور عزیز عذر میخوام جواب پیغام خصوصی من رو ندادید.
و دوم اینکه آیین نامه مسابقات مشهد هم همین است اخه من مشهد هستم و میخوام اونجا هم شرکت کنم.و برای ثبت نام مسابقه داخل استان از این سایت هست یا سایت دانشگاه.ممنون
سلام جناب شارعي
پاسخ سئوال تون در پ خ داده شد. بهتره اين سئوال رو در تاپيك مربوط به موارد اجرائي سئوال بفرماييد و پاسخ رو از جناب جاودانيان دريافت كنيد.با تشكر
(با عذر معذرت، پست هاي 19 و 20 ، تا 12 ساعت ديگه پاك خواهد شد).
تماس با من:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان