درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک تیم خوب داشته باشیم
حالا که تیم تشکیل شده زمان انتخاب سرپرست، سرگروه، مدیر، Head و .... هر چی که دوست دارید بش بگید است Smile
هر کار و عملی که در اون جمعی از افراد حضور دارند برای ادامه حیات و موفقیت نیاز به یک مدیر و رهبر داره که این شخص وظایفی داره که می خواهیم در بارش بحث کنیم. اتفاقا انتخاباتم تازه گذروندیم فکر کنم جالب بشه SmileSmile
اصولا ما انسان ها دوست داریم مدیر و رهبر باشیم چون همیشه از بچگی از طریق فیلم ها و کتاب ها و ... قهرمان بازی تو ضمیر ناخدااهمون رفته. هممون اون صحنه رو تو ذهنمون بار ها دیدم و خیال پردازی کردیم که تو اون زمینه و رشته ایی که کار می کنیم و بهش علاقه داریم تو اوج ایستادیم. یه فیلمساز یا حتی علاقهمند به فیلمسازه همیشه تصویر خودشو موقعی که داره میره رو سن اسکار بگیره رو تو ذهنش مرور میکنه. یه دکتر همیشه صحنه ایی که قلبه یک مریض که ایست قلبی کرده رو دوباره به تپض وا میداره رو تو ذهن داره. یه مهندس عمران همیشه صحنه ایی که ساختمونش بعد از یه زلزله 8.5 ریشتری هنوز سره پا ایستاده رو میبینه.یه رییس جمهور همیشه اون صحنه ایی که کشورش قدرت اول قاره با جهان میشه رو میبینه. یه مهندس هوا فضا ایرانی همیشه اون صحنه که اولین ایرانی رو رو ماه بشونه میبینه. یه سازه ساز همیشه اون لحظه که رکورد جهان رو با اختلاف میشکنه رو تصور می کنه.
شاید اینا خیلیاش تخیل باشه ولی برا این اینا رو گفتم که همیشه ما به خاطره این چیزا دوست داریم قهرمان اول باشیم، پس همه دوست داریم سرگروه و مدیر اون پروژه باشیم چون در اخر همه از او یاد می کنند نه بقیه گروه.
ولی حقیقت این نیست. اگر کسی یا پروژه ایی موفق میشه به خاطره زحمات تک تک افرادی است که تو اون مجوعه هستند و همه کارشون با ارزشه، همه. در حقیقت مظلوم ترین شخص تو یه پروژه یک مدیر "واقعی" است. حالا این مدیر واقعی کی هست در بارش صحبت می کنیم.
باید خوش اخلاق و با ادب باشه.
باید وقتی نیازه به تیم روحیه بده پس باید شخصیت کاریزماتیکی داشته باشه.
باید صبور باشد و صئه صدر بالایی داشته باشد.
باید در عین پایداری و محکم ایستادن بر پایه اون چیزیکه بهش اعتقاد داره، آماده شنیدن نظرات دیگران هم باشه.
باید به کل فرآیند از 0 تا 100 مسلط باشه.
باید هزینه های گروه را مدیریت کند.
باید وظایف هر فرد را در هر روز مشخص کند.
همیشه باید چند قدم جلوتر از تیم باشد تا بتواند مشکلات را زودتر ببیند و حل کند تا تیم لطمه نخورد و پروسه نخوابه.
باید آینده نگر باشد.
باید مسئول کارهای اداری و هماهنگی های تیم باشد (مثل پیگیری بودجه و انواع مختلف هماهنی ها)
باید همه چیز تیم را تحت نظر داشته باشد، از مشکلات روحی و روانی اعضا تا روش چسب کاری)
باید بتواند زودتر و بهتر از هر کس دیگر در گروه از شکست درس بگیرد و در گذشه نماند.
باید به موقع جدی و عصبانی شود و به موقع آرام صمیمی.
باید چشم انداز و هدف تیم را مشخص کند.
باید برای اهداف تیم برنامه ریزی کند.
باید سعی کند که حد امکان فضای تدبیر، امید، علم و دوستی در تیم حاکم باشد.
باید سعی کند تا حد امکان مشکلات بیرون به داخل تیم وارد نشود.
باید بیشتر از بقیه تیم تشنه موفقیت و رسیدن به هدف باشد تا بتواند بقیه تیم را هم به دنبال خودش بکشد.
.
.
.
ساختن یه سازه در درجه اول یک فعالیت دوستانه است پس باید سرپرست سنگ صبور و کیسه بکس تیم باشد.
ببینید مثلا من دارم کار میکنم و در قسمتی و مثلا در زن کششی ها مشکلی پیش آمده. به سرپرست تیم میگم میاد و نگاه می کنه و بد از فکر کردن و سبک سنگین کردن ی سری از چیزا میگه اقا خوبه ادامه بده مهم نیست. همین یک جمله کافیه که من دیگه خیالم راحت بشه و بدونم که با همین یک بله ایشون دیگه من مسئول نیستم و اگر سازه از اون قسمت شکست سرپرست نمیتونه به من چیزی بگه چون خودش تایید کرده. حالا شما تصور کنید که در حین فرآیند ساخت یک سازه یه سرپرست چندبااااااار باید بله بگه و یه چیز را تایید کنه تا با بلش اون مرحله و کار تموم بشه و اون عضو از تیم بتونه قسمت بعدی رو شروع کنه. و ببینید روی دوش یک سرپرست واقعی به خاطر اوکی دادناش و تایید کردناش از اول تا آخر فرایند ساخت چه مسئولیتی است. همینه که یک مهندس واقعی موقع امتحان واقعی چیزی که تولید کرده بیشتر از هرکس استرس داره چون کلی مسئولیت رو دوشش هست و هیچ وقت نمی خواد شکست بخوره
پس ببینید چه مسئولیتی رو دوش سرپرست است. اگر تیم شکست بخوره اولین و آخرین نفر مقصر سرپرسته ولی اگر موفق بشه موفقیت برا همه است.
این چیزایی که گفتم شعار نبود بلکه عین حقیقته که مسدول همشون مدیر گروهه. حالا میبینیم که اون تصاویر و تخلیات قرمانانه که داریم برای رسیدن بهشون باید سختی بکشیم.
من باید برم ولی در این یه زمینه حداقل از دوستان می خوام که اون ها هم خصوصیات یک سرپرست خوب را بنویسند چون تاثیر سرپرست واقعا زیاده. یه مدیریت ضعیف و بد میتونه قویترین و غنی ترین مجموعه را نابود کنه و باعث پسرفت یا درجا زدن بشه درحالی که یه مدیرت قوی میتونه ی مجموعه ضعیف را رشد بده و به کمال برسونه

از دوستان خواهش میکنم که نظراتشون را در مورد یک مدیر و سرپرست خوب بنویسند.
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، ساجده نوروزی ، احسان نظری ، محمود کاظمی ، جواد محمدزاده ، محمد طیبی

پیام‌های داخل این موضوع
RE: چگونه یک تیم خوب داشته باشیم - توسط اشکان رستگارمنش - 07-09-2013، 06:20 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان