درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک تیم خوب داشته باشیم
در کناره چیزهایی که بالا گفتیم یه مسئله دیگه هم هست و اون پول و سرمایه است. این کار هزینه ایی رو در پی داره که متناسب با سطح کاره شما، میزان کار شما، میزان حرفه ایی بودن تیم و تجربش متغییره ولی خب میشه گفت که هر سازه (سنگین) تقریبا از 40 تا 70 تومن هزینه میگیره که این هزینه توی شروع کار شاید بالای 100 تومن هم بشه چون تجربه و تکنیک لازم نیست.

چیزی که مشخصه اینه که هزینه ها یه سیر نزولی داره و در آخر به یک روند ثابت می رسه و این همزمان با رشد تجربه و رشد امکانات شماست. مثلا وقتی ما خودمون شروع کردیم از صفر مطلق بودیم و همه چیز رو خودمون از پایه و اصولی ساختیم تا حتی بعد از ما هم بتونن بچه های ترم های پایین راحت و با هزینه کمتر کار کنند مثل شیشه، شاسی، سطل، وزنه، وسایل تست و ... که همرو خودمون طراحی کردیم و با هزینه خودمون ساختیم که البته بعد از یه مدت کار دانشگاه یه مقداری رو به ما برگردوند. منظره کلیم اینه که دیگه شرایط از تیم ما که بدتر نمیشد که از صهر کلوین شروع کرد و با حداقل کمک از دانشگاه.

یادمونم نره که هزینه ایی رو که میکنیم شاید برنگرده (مثل خیلی وقتای خودمون) برا همینه که میگم از خود گذشتگی مهمه که اعضای تیم حتی از تفریحات و شکم بزنند برای سازه ایی که میدونیم احتمال مقام نداره. به این میگن ایثار تو این دوره زمونه.
خب اون خصوصیاتی که گفتم شما غیره ممکنه که همش رو کامل در یک نفر ببینید چون من خیلی آرمانی گفتم. هر کسی به اندازه خودش از هر کدوم از اون خصوصیات تو وجودش داره و هر کسی ی جوره به خاطره همینه که موقع انتخاب اعضا تیم باید یجوری عضو بگیرید که نقص های همدیگر رو تو تیم کامل کنیم. مثلا اگر عضو الف بیشتر از نظره علمی و تئوری بالاست باید یه عضو مثلا ّ ب باشه تا قسمت عملیه تیم لطمه نبینه یا مثلا اگر شخصی تو تیم از نظره مالی براش هزینه کردن سخته باید این مشکل با یه عضو دیگه جبران بشه.
وقتی یک مجموعه خوب و کارآمد بر اساس شایسته سالاری و به دور از رفاقت و رودربایستی ها تشکیل دادید شما یک گام بزرگ برای رسید به اهدافتون برداشتید. به نظره من مهمترین گام.

آدم سختی های راهش مهم نیست مهم اینه که در گذر از این سختی ها چه کسانی همراهیش میکنند که اگر ی تیم خوب داشته باشیم که توش روحیه و امید، علم و عمل، پشتکار و ایمان و باور باشه شما میدانید که دیگر تنها نیستید. همینه که میگن دوست و تیم خوب نعمته.SmileSmileSmile

باز هم تاکید می کنم که در انتخاب اعضا دقت کافی رو بکنید قبل از انتخابشون که بعدن مجبور نشید تو چشای دوستتون نگاه کنید و بگید آقا زحمت کشیدی خدافظ. Sad مشورت کنید و پس از رسیدن به یک گزینه مناسب اول با او صحبت کنید و اون فرد را کاملا در جریان سختی های راه بزارید و هدف رو براش روشن کنید و کمکش کنید که تکلیفش رو با خودش مشخص کنه. و اگر موافقت کرد تبریکSmileSmile با کمکش نفره بعدی رو انتخاب کنید تا حداقل 3 4 نفرتون تشکیل بشه
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، محمد ساجدی ، احسان نظری ، محمود کاظمی ، جواد محمدزاده

پیام‌های داخل این موضوع
RE: چگونه یک تیم خوب داشته باشیم - توسط اشکان رستگارمنش - 06-29-2013، 01:32 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان