درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت سازه های هدفمند
با سلام دوستان اگر در مورد روش های سه بعدی کردن اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیار من هم قرار بدید با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا آقای نظری من یه چند ماهی هست که در حال مطالعه سازه های ماکارونی هستم و تونستم نسبتا از طریق این سایت و سایت های دیگه اطلاعات خوبی جمع کنم اما تا الان به علت بی بخاری بچه ها و مشکلات دیگه نتونستم تو هیچ کلاسی شرکت کنم از اون جایی که این مسابقات در سطح دانشجویی برگزار میشه فرصت خوبی هست که من ضمن شرکت بتونم تجربه ام رو تو این زمینه زیاد کنم میخواستم ببینم من میتونم خودم رو به این مسابقات برسونم البته شما دوستان هم باید ما رو کمک کنین چون ما هنوز تازه کاریم
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، اشکان رستگارمنش
(07-23-2013، 12:53 AM)محمدرضا حریرساز نوشته است:  با سلام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا آقای نظری من یه چند ماهی هست که در حال مطالعه سازه های ماکارونی هستم و تونستم نسبتا از طریق این سایت و سایت های دیگه اطلاعات خوبی جمع کنم اما تا الان به علت بی بخاری بچه ها و مشکلات دیگه نتونستم تو هیچ کلاسی شرکت کنم از اون جایی که این مسابقات در سطح دانشجویی برگزار میشه فرصت خوبی هست که من ضمن شرکت بتونم تجربه ام رو تو این زمینه زیاد کنم میخواستم ببینم من میتونم خودم رو به این مسابقات برسونم البته شما دوستان هم باید ما رو کمک کنین چون ما هنوز تازه کاریم

سلام خدمت مهندس حریرساز عزیز
خداروشکر هنوز دیر نشده و وقت ب اندازه کافی هست
هر کمکی از دستم بربیاد درخدمتم قربان
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدرضا حریرساز ، اشکان رستگارمنش
با سلام خدمت جناب آقای نظری من موفق به ساختن قاب ها تو ابعاد کوچکتر شدم ولی مشکل اصلی من توی نحوه سه بعدی و اتصال اجزای بین صفحه ای و بادبند ها هست که ممنون میشم اگه شما من رو توی این زمینه کمک کنید در ضمن می خواستم ازتون بپرسم که ایرادی که نداره اگر گروه های دانشجویی هم توی این مسابقات شرکت کنند یا مسابقات فقط مربوط به دانش آموزا هست با تشکر از لطف شما
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، اشکان رستگارمنش
با اجازه اساتید و بزرگترای انجمن
من روش سه بعدی کردن با شیشه و گونیارو حسابی خدمت دوست خوبمون مهندس حریر ساز توضیح میدم(البته تو پیام خصوصی و تلفنی)Smile
دوستان اگه روش های دیگه رو توضیح بدین ممنونتون میشم
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
سلام
دوست عزیز روشهای عمده سه بعدی کردن رو براتون توضیح میدم
اولین روشی که قدیمی ها ازشون استفاده میکردن گونیا و شیشه بود به این صورت که صفحه ها رو روی شیشه میچسبوندن و رو به روی هم قرار میدادن (به صورت سرپا) و با گونیا زاویه 90 درجه را تنظیم میکردن تنظیم طولی سازه نیر با گونیا صورت میگرفت به این صورت که هنگام چسباندن صفحه ها رو شیشه هر دو را به طرف راست شیشه یا طرف چب میچسبوندن تا فاصله ای برای تنظیم طولی سازه به وجود بیاد
عکس شماره 1

[تصویر:  2.jpg]

این عکس مربوط میشه به دو سال پیش که این سازه قرار بود بره مسابقات استانی تبریز
دوستانی که من دیدم از این روش استفاده میکنن:جناب سعید قاسم پور , اکیپ اورین دانشگاه آزاد خوی (قدیمی ها) و خودم که اوایل ساختم از این روش استفاده کردم که این روش همه گیر بوده و 2-3 سال پیش اکثرا از این روش استفاده میکردن البته الانم خیلی ها از این روش استفاده میکنن ولی الان روشهای بهتری از این ختراع شده Big Grin

روش دوم هم برای شراطی هست که شما کاملا با کمبود امکانات مواجه هستید و برای 3بعدی کردن هیچ وصیله ای ندارید به جز باکستون که از جنس یونولیته
در این روش یکی از صفحه ها رو روی یک سطح صاف مثل شیشه قرار میدیم بعد بسته به نیاز و بزرگی سازه چند یونولیت هم ارتفاع رو روی لینک های فشاری صفحه اول قرار میدیم بعد صفحه دوم رو روی این یونولیت ها قرار میدیم و بعد شروع میکنیم به سه بعدی کردن
از مزایای این روش میتوان به راحتی کار آن اشاره کرد ولی این روش بستگی به سازندش داره که مقدار خطای سازه چقدر باشه و دوستان تازه کار اصلا از این روش استفاده نکنن
عکس شماره 2

[تصویر:  3.jpg]

این عکس مربوط میشه به دوره اول مسابقات شهرکرد که همونجا ما یه سازه ساختیم و خیلی ها هم اون موقع معترض بودن از این قضیه

دوستانی که من دیدم از این روش استفاده میکنن: جناب علیرضا نظری و جناب علی رنود و خودم

روش سوم اصولی ترین روش برای تازه کارها هست روش پیچ و مهره هست این روش اگه درست راه اندازی بشه دقیق ترین روش هست ولی اگه زمان بر نبود میتونستم بگم که بهترین روش برای ساخت هست اما به خاطر اینکه سرپا کردنش حداقل 10 دقیقه وقت میبره از این نظر یه مقدار بده
در این روش بر روی شیشه ها باید معیاری برای تراز کردن طولی داشته باشیم مثلا میتونیم جاهای پیچ رو معیار قرار بدیم و هر دو صفحه رو به پیچ ها بچسبونیم البته باید پیچها دقیقا مقابل هم سوراخ شده باشن که صفحات هم دقیقا مقابل هم باشن توی این روش بسته به سلیقه میتونید هر چیزی رو معیار خودتون قرار بدین که کارتون دقیق در بیاد برای تراز ارتفاعی سازه هم باید زمان ساخت صفحات دقت کرد که دقیقا رو پلان کار بشه تا موقع سه بعدی کردن به مشکل بر نخورید اگه صفحه ها رو درست کار نکنید موقع سه بعدی کردن ممکنه که یه صفحه یه مقدار بالا یا پائین در بیاد و سازه شما از حالت قرینه در بیاد و تراز سازه درست در نیاد
عکس شماره 3
[img]mantistm.persiangig.com/image/new_folder/1.jpg[/img]

این عکس مربوط میشه به ساخت های جناب پورملک فکر کنم برای مسابقات بابل بود یا تست مشهد

کسانی که با این روش کار کردن و من میشناسمشون جناب نوری ، جناب پورملک و جناب شارعی

روش سوم که میتوان مهدش رو اصفهان و مشهد دونست اینه که چهار تا مکعب فلزی که طولوشون زیاده رو میدن تراش کار براشون عین هم در میاره صفحات رو کار میکنن بعد قطعات موازی سه بعدی رو با کولیس دقیقا هم اندازه جدا میکنن یک از صفحات رو میخوابونن زمین مکعب های فلزی رو مماس با تکیه گاه های صفحه پائینی قرار میدن بر روی تاج هم مماس با فشاری ها قرار میدن تا صفحه دوم هم با مکعبها مماس باشه و سازه تراز در بیاد اینجا معیار مکعب ها هستن بعد یک در میان یا دو در میان بر روی گره های فشاری خمیر بازی میزنن (صفحه پائینی)(قد یه نخود) لینکهایی که بریده بودن رو میان به صورت عمود روی خمیر بازی ها قرار میدن بعد لینکهایی که وسط این خمیر بازی ها بود رو میزنن و سه بعدی رو به همین روال کار میکنن بعد خمیر بازی هارو بر میدارن
متاسفانه از این روش عکسی ندارم اگه کسی داره اضافه کنه به تاپیک
کسانی که از این روش استفاده میکنن و من میشناسم جناب داوری ، جناب جاودانیان ، جناب شارعی و خیلی از بچه های مشهد و اصفهان که من نمیشناسم البته من و نظری هم توی مسابقات خاوران از این روش استفاده کردیم ولی احساس میکنم خطا داره (الان جاودانیان میاد کلی دفاعیه میده برا روشش)

ولی آخرین روش که روش خودمونه خیلی هم باحاله توی 20 دقیقه هم سه بعدی سازه راندمانی تموم میشه با بالاترین دقت مهد این روش رو میشه زنجان و اصولا شمالغرب کشور دونست این روش چوب و شیشه هست به این صورت که صفحات رو کار میکنیم و یک از صفحات رو روی شیشه فیت میکنیم پنج یا شش تا چوب هم اندازه لازم دارید که دوتا رو برا تراز تکیه گاه بقیه هم برای اینکه شیشه بالایی شکم نده استفاده میشن
صفحه اول که رو زمین هست سه تا چوب روی قسمت بالایی سازه قرار میدن البته با رعایت فاصله ای از لینک های فشاری بعد دوتا رو با رعایت فاصله زیر تکیه گاه ها قرار میدین صفحه دوم رو که روی شیشه فیت کردین رو میارید رو چوب ها میزارید بعد با اون دوتا چوب که زیر تکیه گاه ها هست سازه رو هم تراز میکنید هم از نظر طولی قرینه در میارید بعد این کار برا اینکه صفحات تکون نخورن با چسب 5سانتی از سه جا شیشه ها رو به هم میچسبونیم سه لعدیتون تموم شد به همین سادگی و خوشمزگی
کسانی که از این روش استفاده میکنن و من میشناسم جناب نظری ، دامون محمدی ، خودم و اکثرا بچه های اینور البته جناب جاودانیان و اکیبشون هم توی مسابقات زنجان از این روش استفاده کردن
متاسفانه از این روش هم عکس ندارم
بازم اگه مشکلی بود مطرح کنید
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، مهدی نوذری
(07-23-2013، 12:53 AM)محمدرضا حریرساز نوشته است:  با سلام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا آقای نظری من یه چند ماهی هست که در حال مطالعه سازه های ماکارونی هستم و تونستم نسبتا از طریق این سایت و سایت های دیگه اطلاعات خوبی جمع کنم اما تا الان به علت بی بخاری بچه ها و مشکلات دیگه نتونستم تو هیچ کلاسی شرکت کنم از اون جایی که این مسابقات در سطح دانشجویی برگزار میشه فرصت خوبی هست که من ضمن شرکت بتونم تجربه ام رو تو این زمینه زیاد کنم میخواستم ببینم من میتونم خودم رو به این مسابقات برسونم البته شما دوستان هم باید ما رو کمک کنین چون ما هنوز تازه کاریم

سلام
من خودم تا اونجایی که بتونم کمکتون میکنم

پست مهندس علیزاده هم بسیار مفید بود
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده
سلام

رسول جان تقریبا بیشتر روش هارو گفت . روشی که تو شهرکرد استفاده کردین چون دهنه سازه 45 بود مشکلی نداشت و خطا پایین بود . اما تو دهنه بزرگ نمیشه اون روش .

به نظر من روش پیچ و شیشه خوبه اما بدون فیکسچر کلا بدرد نخوره . خوبیشم اینه که واسه هر دهنه ای نیاز نیست چن تا چوب یه اندازه داشته باشیم . اما روشی هم که گفتی 3 تا چوب زیر تماس تکیه گاهی و یکی هم روی فشاریها مماس میکنیم اون روش هم دقت بالایی داره به نظر من .

هر چقدر با قطهات مکانیکی دقیق سازه 3 بعدی شه دقت بالاتره . یعنی هرچقدر از دید چشمی جلوگیری شه بهتره . تو سازه ای که تو شهرکرد که عکسشم گذاشتی از سه جهت تقریبا با چشم سازه سه بعدی شده .

اما روش پیچ و شیشه و فیکسچر و اونی که گفتم فقط از یه جهت با چشم تنظیم میشه که اونم باز با کولیس قابل کنترله .

رسول جان این عکس یکم جدیدترش بهتر شده . اون اولین فیکسچر بود یکم دقت پایین بود .
اینم عکس رسول
[تصویر:  1.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی نوذری ، رسول عليزاده ، اشکان رستگارمنش ، هادی نظری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان