درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت سازه های هدفمند
خواهش می کنم امیدوارم که موفق باشیدSmile
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
سلام.
وزن سازت 40 گرم . با 40 گرم مقام آوردن تو دانش آموزی خیلی خوبه . البته شما به جای 3 کیلو سعی کن 3.2 بار بزاری . که شرایط باد هم که تو مسابقه هست لحاظ کرده باشی .

اما یه چیزی یادتون باشه برای مسابقه . اینکه سازتون رو چند روز قبل از مسابقه نسازید . چون چسب حرارتیتون خشک میشه و داور میگه مفصلی عمل نکرده و رد میکنه . یه روز قبل مسابقه بسازید . سازه هدفمندتون رو .

برای سازه سنگین هم اگه میخواید بسازید سازه 4 قاب بسازید . فقط یه مورد آیین نامه ای داره که هر طرف شما به جای 2 گره 4 گره درست میشه . اما میتونید از اشتباه آیین نامشون که گفته شده نقطه تماس تکیه گاه میتونه 3 سانت باشه استفاده کنید و از پایین هر دوتا قاب نزدیک هم رو به همدیگه بچسبونید با چسب حرارتی . اینطوری مورد آیین نامه ایش هم درست میشه .

چون گرایش دانش آموزی و خیلی ها طرح دستشون میرسه . یه طرح که با ضریب اطمینان بالا جواب میده رو میزارم یه بار بسازید بعد اگه دوست داشتین سبکش کنید . وزنش حدود 40 تا 45 بیشتر نمیشه اما زیر 40 هر میشه رسوندش . یکم ارتفاعش رو کمتر کنید . فشاری هاش رو من آنکارا کشیدم اما تک هم جواب میده با همین ارتفاع . باد بنداشم یدونه ای موازی باریلا بزنید

فایل اتوکد

موفق باشید .
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، اشکان رستگارمنش ، علی رنود
با تشکر از مهندس پورملک.
طرح خیلی جالب بود
اینم حتمأ تست میکنم تو این مدتی که مونده
پاسخ
هادی جان از من میشنوی هرچه زودتر تستش کن و از این شرایظه مسابقه اینا فاکتور بگیر که خیلی تاثیرش کمه و ارزشه زمان خیلی بیشتر؛ وقت طلاست
من سبک کاری و اعتقادم اینه که ار قبل طوری کار میکنم که روز مسابقات نشینم هی بگم اه ایکاش فلان کارو میکردم فلان زاویه و عوض میکردم فلان عضو رو فلان کار میکردم.... . تمام سعیمو میکنم که تا قبل از مسابقات همه این ایکاش هارو امتحان کنم و روز مسابقه یا بعدش حسرت الکی نخورم.
از وقتت تا اونجایی که میتونی استفاده کن که بعدها حسرت کارهای نکرده رو نخوری و نشینی منتظر مسابقات بعدی برا انجامشون

یا علی
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، علی رنود
(04-17-2013، 07:02 PM)اشکان رستگارمنش نوشته است:  هادی جان از من میشنوی هرچه زودتر تستش کن و از این شرایظه مسابقه اینا فاکتور بگیر که خیلی تاثیرش کمه و ارزشه زمان خیلی بیشتر؛ وقت طلاست
من سبک کاری و اعتقادم اینه که ار قبل طوری کار میکنم که روز مسابقات نشینم هی بگم اه ایکاش فلان کارو میکردم فلان زاویه و عوض میکردم فلان عضو رو فلان کار میکردم.... . تمام سعیمو میکنم که تا قبل از مسابقات همه این ایکاش هارو امتحان کنم و روز مسابقه یا بعدش حسرت الکی نخورم.
از وقتت تا اونجایی که میتونی استفاده کن که بعدها حسرت کارهای نکرده رو نخوری و نشینی منتظر مسابقات بعدی برا انجامشون

یا علی

مهندس رستگارمنش دم شما گرم
واقعأ به نکته خوبی اشاره کردید،یه روز درمیون بسازم به نتیجه خوبو مطلبوبی نمیرسم
تلاشمو شبانه روزی کردم.یه سازه تو خونه میسازم و فرداش بارگزاری میکنم و بعد از بارگزاری تو کارگاه یکی دیگه میسازم و بعد از خشک شدن چسبش بارگزاری میکنم،باید به حداقل وزن برسونمش
امشب که یکی ساختم.
ولی خیلی بهتر میشه اینجوری،کلأ دو هفته هم زمان تست دارم
بازم ممنون که اشکال کارمو میگید
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، اشکان رستگارمنش
سلام
من یک نکته خیلی خیلی مهم در مورد اجرای سازه هدفمند میگم دوستان در جریان باشند...
مرحله سمباده زدن مهمترین و اساسی ترین بخش کاره چون واقعا و واقعا و واقعا تاثیرش رو با چشمای خودم دیدم...حتی میتونه مقاومت عضو رو به نصف برسونه اگر بد اجرا بشه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، محمد خدایی
سلام
اینجوری که بوش میاد هادی می خواد یه سازه 5 گرمی بیاره امیر کبیر Wink
موفق باشی ...
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
درود.
بابت غیبت چند روزه عذر میخوام.
سرم خیلی شلوغ بود،چند روز پشت سر هم سازه تست کردم
ولی خداروشکر نتیجه رو گرفتم و با خیال راحت میرم مسابقه
Wink
پاسخ
درود
بالاخره نهمین دوره مسابقات امیرکبیر هم تموم شد
و تیم ما با افتخار به مقام چهارمی سازه های سبک رسیدHeartHeartHeartHeart
[تصویر:  iy9t5ez5fpeu8oeezqlj.jpg]

متأسفانه سازه اصلیم که تست شده بود و ازش مطمئن بودم موقع بارگزاری شکست ولی سازه دومم که 10گرم سنگین تر از سازه اصلی بود جواب داد.سازه اصلی 46.9 گرم بود

و جا داره از مهندس کاظمی,مهندس رنود,مهندس طیبی,مهندس رستگارمنش و همه عزیزانی که راهنماییم کردن تشکر کنمWinkWinkWink
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، علی رنود ، اشکان رستگارمنش ، محمود کاظمی
سلام خدمت دوستان عزیز
من یه چند روزی کار داشتم نتونستم بیام تا از مطالب دوستان استفاده کنم
خواهش می کنم جناب نظری من کاری نکردم امیدوارم که توی دورهای بعد شاهد موفقیت شما باشیم
فقط حیف شد سازه اصلی شما جواب نداد خیلی ناراحت شدم
امیدوارم در مسابقات بعدی موفق و پیروز باشید
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، علی رنود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان