درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: کدوم یکی رو موثر تر میبینید ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
مطلب آموزشی
3.13%
1 3.13%
عکس آموزشی
25.00%
8 25.00%
فیلم آموزشی
37.50%
12 37.50%
کارگاه آموزشی
34.38%
11 34.38%
در کل 32 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تصویری ساخت سازه ماکارونی
آره رسول جون یادم میاد !!!! آخر نامردی بود !! واقعا بد بود

چشم رسول اما ممنون میشم بازم از تجربیاتت ما رو بهره مند کنی Smile
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده
سلام
مرسی آقای نیک نیاز.
میتونی در مورد انتخاب نحوه درست تارها اطلاعاتی بدی تا ما هم استفاده کنیم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز
مهندس رضایی عزیز

بسته به طرحی که در نظر دارین میتونید با استفاده از نرم افزار ها مخصوصا sap-ansys که ansys خیلی بهتره طرح رو آنالیز کنین !

و برای هر تارتون یک نیروی خاصی در نظر بگیرین و در عمل تست کنین و ببینین که آیا این تار به نیروی کششی طرح جواب میده یا نه

با این تست ها و کاهش تعداد کششی و فشاری بسته به جواب دادنش توی برنامه میتونید تعداد تار مناسب و حداقل رو انتخاب کنین
پیشنهاد میکنم حتما قبل ساخت با نرم افزار طرح رو آنالیز کنین Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط ساناز محمد حسن زاده
سلام
توضحیاتی رو جناب نیک نیاز دادن یه نکته که توی کار با انسیس باید بهش توجه کنید اینه که برای راحتی کار میزان نیروها رو درصدی کار کنید مثلا پس از پایان مدل کردن برای اعمال نیرو 100 نیوتن رو وارد کنید در این حالت مثلا به اولین فشاری 44 نیوتن از کل نیرو وارد میشه که میشه گفت 44 درصد از کل نیرو
حالا باید تعیین کنید که سازه میخواد چقدر تحمل کنه که بر اساس اون برای اون 44 درصد المان در نظر بگیرید (پیشنهاد میکنم که بسته به تمیزی کارتون بین5 تا 15 درصد هم برای خطای ساختتون در نظر بگیرید که میشه 44+10درصد)
یک نکته ریز هم هست و اکثر دوستا مرتکب اشتباه میشن که وقتی ما داریم یه طرح رو توی نرم افزار به صورت 2بعدی آنالیز میکنیم نیرو را به یک صفحه از سازه وارد میکنیم که با این حساب باید اون 44 درصد از کل نیرو رو نصف کنیم که میشه 22 درصد از کل نیرو بازم 10 درصد خطا برای ساخت میشه34 درصد
برای این که یه مقدار بحث رو روشن تر بگم یه مثال میزنم
یه سازه طراحی کردیم که میخواد 100 کیلو رو تحمل کنه برای المان فشاری اول توی آنالیز نرم افزاری 44 درصد نیرو وارد شده که میشه 44 کیلو ، این 44 کیلو به دو صفحه وارد میشه که برای هر صفحه 22 کیلو میشه حالا برای ساخت هم 10 درصد خطا در نظر میگیریم که میشه 32 کیلو یعنی ما برای المان اول فشاری باید یه عضوی در نظر بگیریم که 32 کیلو رو تحمل کنه اون رو هم با چندتا تست رو مصالح میشه به دست آورد
توی بارگزاری ها سعی کنید از سازه فیلم بگیرید حداقل از دو جهت بعد شکست سازه بشینید و علت کار رو پیدا کنید اگه مثلا این سازه 100 کیلوی تون روی 30 کیلو شکست مطمئنا سوتی ساخت داشتید که باید توی ساخت دقت میکردین
چند بار با این روش سازه تست کنید به یه طرح بهینه خواهید رسید
البته تلاش کنید توی ساخت سوتی ندین که نا امید نشید تمام مراحل ساخت رو با دقت فراوان انجام دهید
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، هانی هادی نیا ، علی رنود
مرسی رسول جان Smile

اگه تونستی یه مطلب ساده واسه آنلیز سازه با انسیس بذار

مرسی SmileHeart

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط هانی هادی نیا ، محمود کاظمی
در مورد سازه ها هم انتخاب عرض سازه خیلی خیلی مهمه !!!

توی این نمونه اصلا دقت نشده ExclamationExclamation

البته بسته به آیین نامه داره که معمولا باید مکعب ازش عبور کنه Big Grin

[تصویر:  ?di=16136344824513]

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط ساناز محمد حسن زاده ، محمود کاظمی
در راستای نکات عزیزان یه نکته دیگه هم که شاید به چشم نیاد ولی خیلی رو بازده کار تاثیر داره لینک های اتصالی دو قاب در نتیجه بادبند های دقیقه . . . که برای اینکار باید سعی بشه فاصله داخل دو قاب که رو به هم هستند به یک اندازه باشه و باید توی چسب کاری ها دقت کرد که جوری کار کنید که موقع زدن لینک ها همشون یک اندازه بشند

To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمود کاظمی ، مجید نیک نیاز
Smile 
سلام
اول تشکر میکنم از اطلاعات مجید جان.
رسول جان در مورد تحلیل با انسیس اطلاعات زیادی به ما بده. یکم سخته انسیس.مرسی
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز
با سلام
از اونجایی که مهمترین مسئله در به دست آوردن راندمان خوب وزن سازست هر چقدر ما بتونیم از مصالح مختلف یعنی ماکارونی با مقاطع متنوع استفاده کنیم و مقطع المان هایی که نیروی بسیار کمی بهشون وارد میشه رو کوچیکتر کنیم به نتایج خیلی خوبی خواهیم رسید... بهترین جایی که توی سازه قوسی میشه وزن سازه رو کاهش داد بین 2 صفحه است... هدف تمام این اعضا نگه داشتن 2 قاب باربر ما به صورت قائم کنار هم که بسیار جای کار داره... در ضمن تا جایی هم که آئین نامه به شما اجازه میده فاصله بین 2 تا قاب خودتون رو کاهش بدین همچنین بیخودو بی جهت دهانه پل خودتون رو افزایش ندین قسمت داخلی پل تا لبه پایه نیم سانت هم باشه کافیه، البته باید اول از پایه بارگزاری و نحوه بارگزاری اطمینان داشته باشید که با مشکل سر خوردن سازه از پایه مواجه نشید (همون بلایی که سر سازه مهندس رنود و سازه های من در گچساران اومد) این 2 مورد خیلی توی وزن سازه تاثیر داره
موفق و پیروز باشید
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی ، مجید نیک نیاز
سلام
مهندسای عزیز اسم تاپیک آموزش تصویری ساخت هست اما خبری از تصویر نیست Big Grin
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط محمود کاظمی ، مجید نیک نیاز ، مريم توافقي

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان