درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وسایل آسان سازی اجرای سازه ماکارونی
سلام
همونطور که میدونید یکی از وقت گیر ترین و مهمترین مراحل ساخت سازه ماکارونی، سمباده سزدن یا اصطلاحا فارسی بر کردن اعضاست که همواره باعث اتلاف زمان زیاد هست...
از این رو بسیاری از تیمهای حرفه ای به دستگاه های ابتکاری برای سمباده روی آوردند
بنده در مراحل ساختی که داشتم دستگاه هایی همچون موتور گیربوکس ربات با دور موتور 1330 دور در دقیقه...موتور پنکه پارس خزر با دور موتور 2000 دور دقیقه را تست کردم و متاسفانه هیچ یک در دراز مدت جوابگوی کار نبودند و عمر کوتاهی به دلیل داغ شدن موتور داشتند...
در جدید ترین وسیله ای که استفاده کردم سعی کردم سیستم خنک کننده موتور را به صورت جداگانه و حساب شده طراحی کنم
این وسیله شامل موتور یک فن تهویه 30*30 هست که پرقدرت ترین فن موجود در بازار بود با مارک(( دمنده ))...
در فن ها و پنکه ها، پروانه فن یا پنکه هم وظیفه تهویه دارد و هم وظیفه خنک کنندگی موتور
از اونجایی که ما اومدیم پروانه رو در آوردیم و به جاش سمباده گذاشتیم(سمباده روی سی دی چسبوندیم این مورد رو از حجت یاد گرفتم)باید فکری به حال خنک کننده میکردیم و برای این کار از فن های کامپیوتری برای دمیدن و مکیدن هوا استفاده کردیم
سه فن عادی برای دمیدن هوا به طرف موتور و یک فن قوی برای مکیدن هوا از زیر موتور(چون شیارهای جریان هوا زیر و بالای موتور بودند)
فن ها بوسیله یک آداپتور عمل میکنند و موتور اصلی با برق شهر کار میکنه
ما تست کردیم در بازه زمانی 3 ساعت کار بدون توقف در دمای اتاق 25 درجه، بدنه موتور بیش از 45 درجه گرم نمیشه و به نظرم میاد که فن ها کارشون رو به خوبی انجام میدن
چند تا عکس ازش میذارم
یک کلیپ هم پر کردم که حجمش 15 مگابایته هر کی خواست بگه تا براش ایمیل کنم
موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.rar   IMG152.rar (اندازه: 692.79 KB / تعداد دفعات دریافت: 74)
.rar   IMG154.rar (اندازه: 517.46 KB / تعداد دفعات دریافت: 42)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، حمید رضا نظری ، یونس شیخی چراغ ، فاطمه اسمعیلی سوره ، رضا اله ورن ، محمد خدایی ، احسان نظری ، ساجده نوروزی ، هانی هادی نیا ، امید عرفانی منش ، بهروز ایزدی ، محمد طیبی
سلام
علی جان مگه ماکارونیات چند سانتین ؟

بابا چه خبره . کل دستگاه سمباده حدود 10 * 10* 10 سانت کافیه . از صبح روشن کن تا خود غروب خاموششم نکن . کل هزینشم زیر 7 تومان . فقط باید تغییر کاربری بدی بهش .

واسه اینه که میگم نباید چیزی به عنوان فایل یا دستور کار موقع تحویل سازه باشه .

یه پیشنهاد : یه کلید تنظیم ولتاژ بزار سر راهش بتونی با دور آروم کار بکشی ازش . چون دورش خیلی بالاست واسه این کار
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
مهندس رنود عزیز مرسی از اطلاعاتی که دادی اگه میشه این کلیپو برام ایمیل کن.ممنون میشم
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام
جناب رنود عزیز من منتظر کلیپ بودم ایمیل نشد.
مهندس جان بنظرم سازه ماکارونی درسته چیزه مهمیه ولی این همه حساسیت نیاز نیست براش هدر بدی که بریم پنکه بیاریم یا سایر دستگاهها و بقول حمید جان تغییر کاربری بدیم.
اگه هم لازم باشه میشه با یه مته همین کارو انجام داد (البته فقط نظره شخصیمه)

یاحق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام
حمید جان این نوع موتورها خوبیشون اینه که دور بالا هستن و سرعت کار رو مخصوصا برای سمباده زدن سازه های سنگین به شدت افزایش میدن و واقعا کار رو آسون میکنن
اما برای سازه های راندمانی همچنان از موتور رباط لاندا گیربوکسی با دور موتور 2000 دور در دقیقه استفاده میکنم چون نمیشه مدت زمان زیادی روشنش بذاریم و همچنین برای ظریف کاری خوبه و نیاز آنچنانی به خنک کننده نداره
جناب خدایی ما با ساخت سازه داریم یا میگیریم که چطوری یک رفتار مهندسی داشته باشیم یعنی با شرایط موجود و هزینه ای متناسب به بهترین شکل کار انجام بدیم
قبل از اینکه چنین دستگاه هایی داشته باشیم برای سمباده زدن، عضو ما خمش بسیار زیادی را تحمل میکرد تا سمباده بخوره و با این کار عضو ما از Fy کمتری برخوردار میشد و در نیروی کمتری نسبت به حالت اولیه خودش، جاری میشد. اما الان با داشتن این دستگاه عضو تنها برای مدت زمان کوتاهی آن هم به یک جهت خمش را تحمل میکند و به دقت و یکنواختی بهتری در مقطع خودش، روی پلان چیده میشود...
امیدوارم مطلب جا افتاده باشه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، یونس شیخی چراغ ، امید عرفانی منش ، بهروز ایزدی
سلام مهندس علی منتظر کلیپ هستیم
پاسخ
سلام مهندس لطفا کلیپ رو برای من هم ارسال کنید.
m_chavar@yahoo.com
mojtabaabbasi71@yahoo.com
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان