درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ
(01-21-2013، 10:52 PM)علی رنود نوشته است:  سلام
خدمت جناب قاسمپور یک سوال در مورد آیین نامه گرایش سنگین دارم و اونم اینه که آیا استفاده از چسب کاغذی که مارک تجاری دارد مجاز هست؟
ممنون
یاعلی

با سلام
طبق بند 3-5- آیین نامه این گرایش، استفاده از هر نوع چسب با مارک تجاری برای اتصال اعضا مجاز می باشد. لازم هستش تاکید کنم که چسبکاری فقط در محل گره ها و در محدوده تعریف شده در آیین نامه (بند 3-3-) ، مجاز می باشد.

در کل برای هر دو گرایش مسابقات، استفاده از چسب کاغذی به هیچ وجه توصیه نمی شود. در عین حال که هیچ گونه ممنوعیتی نیز وجود ندارد.

بدرود

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، ساجده نوروزی ، سلمان توکل
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسم پور
در آیین نامه راندمانی گفتید که برای ساخت قوس یک قاب پل, حد اکثر میتوان از 3 رشته ماکارونی استفاده کرد , درست متوجه شدم؟
پاسخ
(01-25-2013، 11:05 AM)سلمان توکل نوشته است:  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسم پور
در آیین نامه راندمانی گفتید که برای ساخت قوس یک قاب پل, حد اکثر میتوان از 3 رشته ماکارونی استفاده کرد , درست متوجه شدم؟

سلام، ممنون از شما جناب توکل
لطفا آیین نامه ها رو بدقت بخونید. پاسخ سئوال شما در بندهای 1-1-3- و 2-3- ، موجود می باشد. نیازی نیست که برای هر بند آیین نامه مصداق خاصی آورده شود.

بدرود
تماس با من:

پاسخ
 سپاس شده توسط سلمان توکل ، حمید رضا نظری
با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا میشه از یک قطعه ماکارونی 5 سانتی که کاملا زیر چسبه برای زدن پله برای زیر تخته استفاده کرد (ما همیشه اینکار رو میکنیم ولی چون اون عضو در واقع کل طولش به گره چسبیده و زیر چسبه شاید از دید شما مشکل داشته باشه) یا فقط باید از چسب (بدون پله) برای اتصال استفاده کنیم؟؟Huh
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
(02-01-2013، 03:10 AM)اشکان رستگارمنش نوشته است:  با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا میشه از یک قطعه ماکارونی 5 سانتی که کاملا زیر چسبه برای زدن پله برای زیر تخته استفاده کرد (ما همیشه اینکار رو میکنیم ولی چون اون عضو در واقع کل طولش به گره چسبیده و زیر چسبه شاید از دید شما مشکل داشته باشه) یا فقط باید از چسب (بدون پله) برای اتصال استفاده کنیم؟؟Huh

سلام
سازه ماکارونی متشکل از ماکارونی و چسب هستش. ماکارونی بعنوان عضو باید در سازه بکار برده بشه و چسب بعنوان گره.
مقدار طول چسبکاری در هر گره برای آیین نامه مشخص شده است و بیش از این مقدار مجاز نمی باشد.
با این تعبیر، کاری که شما منظورتون هستش، خلاف آیین نامه بوده و از نظر ما،(با توجه به اینکه مقدار چسبکاری بیش از مقدار مجاز در آیین نامه میشه)، اون سازه حذف هستش. که در مورد سازه شما هم صدق میکنه.

بدرود
تماس با من:

پاسخ
سلام/جناب قاسمپور عزیزاین که پله نزنیم زیرچوب خیلی رکورد میادپایین چون سازه ازچسب وچوب کم میاره
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
(02-01-2013، 07:31 PM)یونس شیخی چراغ نوشته است:  سلام/جناب قاسمپور عزیزاین که پله نزنیم زیرچوب خیلی رکورد میادپایین چون سازه ازچسب وچوب کم میاره

سلام
من عرض نکردم که پله نزنید. میتونید از روش های دیگه ای برای ثابت کردن تخته استفاده کنید.

در هر حالت، هر المان از ماکارونی فقط و فقط باید مقدار مجازش در آیین نامه چسب بخوره و لاغیر.

بدرود
تماس با من:

پاسخ
سلام /خب میشه ازچوب کبریت میشه پله بسازیم؟مثلااز4چوب کبریت استفاده کنیم وکامل آغشته به چسب کنیم؟مشکل آیین نامه هم نداره ازچوب وفلز وماکارونی وچسب واسه ساخت اسم برده شده پس...
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
(02-02-2013، 03:55 AM)یونس شیخی چراغ نوشته است:  سلام /خب میشه ازچوب کبریت میشه پله بسازیم؟مثلااز4چوب کبریت استفاده کنیم وکامل آغشته به چسب کنیم؟مشکل آیین نامه هم نداره ازچوب وفلز وماکارونی وچسب واسه ساخت اسم برده شده پس...

سلام جناب شیخی
سئوال شما آیین نامه ای نیست. شما دارید از ما راهکار میخواهید. بندهای مربوط به نصب تخته در گره مرکزی در گرایش سنگین، بندهای 1-6- الی 3-6- هستش. اگر در مورد بندهای مذکور سئوالی دارید، بفرمایید!؟
در این بندها آنچه که شرکت کننده بایستی بداند، توضیح داده شده است.

در مورد نحوه ثابت کردن تخته به گره مرکزی سازه، راه های زیادی وجود دارد که باید خودتون پیدا کنید.

اما در مورد مصالح: طبق آیین نامه، مصالح مصرفی در سازه عبارتست از ماکارونی و چسب.

اما در گرایش سنگین، تخته بارگذاری و بولت نیز به موارد بالا اضافه شده است که فقط برای باگذاری سازه می باشد.

بدرود
تماس با من:

پاسخ
سلام/فکرتون منحرف نشه من راه کارنمیخوام چون راهشودارم میخوام بدونم تاچه حد مجازم ممنون ازجوابتون
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان