درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ
سلام خدمت آقای پورملک, ارادت مندیم Wink
بابا ایول به این دانشگاه شما . شما اشتباها توی کویت درس نمیخونیدExclamation واقعا اینطور که معلومه دانشگاه شما خیلی کویتهBig Grin بودجه و کارگاه خصوصی و دمو دستگاه سرویس دانشگاه و ... . دانشگاه شما رشته معماری ندارد که منم بیام اونجا؟! یکم راهم طولانی میشد ولی می ارزد .
خداییش جدی میگمSmile
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک
سلام
سلمان جان دانشگاه حمایت میکنه . اما ساخت دستگاه به عهده خودته .

خوشحال میشیم بیای . معماری هم داره .
پاسخ
 سپاس شده توسط سلمان توکل
سلام
میخواستم یک مقدار حجم پرسش ها کم بشه بعدش سوال اساسی خودمو بپرسم
من واسم یک سوال پیش اومده که به فرض اگر ما بخوایم گره مرکزی را در گرایش سنگین به بالاترین نقطه سازه نسبت به تراز تکیه گاه ببریم و پروفیل فشاری ما از جنس ماکارونی های لوله ای پاستازارا باشه(قطر مقطع هر رشته از این ماکارونی حدود 1 اینچ=تقریبا2.5 سانتیمتر هست)، با توجه به اینکه برای طرح مثلثی باید دو رشته از این ماکارونی روی تکیه گاه قرار بگیره میخواستم بدونم باید چیکار کنیم که چسبکاریمون آیین نامه ای بشه؟
توجه داشته باشید که اگر دو چسبکاری 2.5 سانتی هم بخوایم انجام بدیم باید حداقل 1 سانت فاصله داشته باشند که این چسبکاری ها جز یک گره محسوب نشوند...
همچنین توجه داشته باشیم که اگر قرار بر آزادی استفاده از مقاطع وجود دارد پس در نتیجه باید برای چسبکاری راه حل ارائه بدیم
ممنون میشم که زود پاسخ داده بشه
لازم به ذکره بگم که حتی برای گرایش راندمانی هم میشه از طرح مثلثی استفاده کنیم چون بندهای آیین نامه دست ما را باز گذاشتن
امیدوارم محدود نشه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، حمید پورملک ، سلمان توکل
با سلام

دوستان اگر مثل جناب رنود سوالی راجع به دیگر بندهای آیین نامه دارند اعلام کنند
جناب قاسم پور مسافرت تشریف دارند وتا 2-3 روزدیگر به کلیه سوالات پاسخ داده خواهد شد
فقط دوستان توجه کنند :
1- سوالات رو تکراری نپرسند
2 - اگر دوستی سوالی پرسید کاربر دیگری نیاد همون سوال رو تایید کنه . به عنوان مثال دوستی سوال می پرسه کاربر بعدی میاد جملات همون کاربر رو تکرار میکنه و فقط چند کلمه بهش اضافه میکنه با این عنوان که این سوال ، سوال منم هست !
3- لطفا خاطره نویسی نکنید که فلان مسابقه فلان جریان پیش اومد . سالیانه نزدیک 50 مسابقه تو این کشور برگزاری میشه . پرداختن به مباحث دیگر مسابقات در این انجمن ممنوعه .
4- هیچ پستی خارج از مباحث سوال راجع به آیین نامه در این تاپیک زده نشه

این سختگیری فقط و فقط برای اینه که حجم تاپیک و تعداد صفحات اون کم باشه تا سوالات مهم و پاسخ های اون در میان پست های بی ارزش و تکراری گم نشوند تا تاپیک ماهیت خدمات رسانیش رو داشته باشه . کمی هم فکر اون دوست عزیزی باشید که آخر هفته نیم ساعت میاد کافی نت و به این تاپیک سر میزنه تا مبادا نکته انحرافی خارج از آیین نامه ذکر بشه و اون مطلع نشه. لازم نیست این تاپیک 150 صفحه باشه پر از سوالای تکراری و اسپم . من از دوستان میخوام که کمک کنند تا تاپیک کم حجم و مفید داشته باشیم . 300-400 نفربه این تاپیک سر میزنن ولی 75 درصدشون بزور هفته ای یک بارامکان مطالعش رو دارند . فکر اون ها هم باشید
متاسفانه علارقم اینکه چندین بار دوستان دیدن که 2-3 تا از پست های خارج از تاپیک و یا اسپم رو پاک کردم ولی همچنان این موارد رو میبینم . لذا راجع به این تاپیک گفتنی ها رو گفتم . عزیزانی که توجه نکنند با محرومیت موقت یا دائمی مواجه میشوند

باتشکر
بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، یونس شیخی چراغ ، علی رنود ، ابوذر عظیمی ، سلمان توکل ، MOHAMMAD NAJAFI ، هانی هادی نیا ، سعید قاسم پور ، جواد نوری نژاد
با سلام و احترام

(12-24-2012، 05:34 AM)علی رنود نوشته است:  سلام
میخواستم یک مقدار حجم پرسش ها کم بشه بعدش سوال اساسی خودمو بپرسم
من واسم یک سوال پیش اومده که به فرض اگر ما بخوایم گره مرکزی را در گرایش سنگین به بالاترین نقطه سازه نسبت به تراز تکیه گاه ببریم و پروفیل فشاری ما از جنس ماکارونی های لوله ای پاستازارا باشه(قطر مقطع هر رشته از این ماکارونی حدود 1 اینچ=تقریبا2.5 سانتیمتر هست)، با توجه به اینکه برای طرح مثلثی باید دو رشته از این ماکارونی روی تکیه گاه قرار بگیره میخواستم بدونم باید چیکار کنیم که چسبکاریمون آیین نامه ای بشه؟
توجه داشته باشید که اگر دو چسبکاری 2.5 سانتی هم بخوایم انجام بدیم باید حداقل 1 سانت فاصله داشته باشند که این چسبکاری ها جز یک گره محسوب نشوند...
همچنین توجه داشته باشیم که اگر قرار بر آزادی استفاده از مقاطع وجود دارد پس در نتیجه باید برای چسبکاری راه حل ارائه بدیم
ممنون میشم که زود پاسخ داده بشه
لازم به ذکره بگم که حتی برای گرایش راندمانی هم میشه از طرح مثلثی استفاده کنیم چون بندهای آیین نامه دست ما را باز گذاشتن
امیدوارم محدود نشه
یاحق

جناب رنود عزیز
از شما بخاطر سئوالات خوبتون ممنونم. شما 2 تا سئوال پرسیدید که قبلا با خودتون در موردشون بحث کردیم. پاسخ سئوال اول تون رو موکول میکنم به اولین ویرایش آیین نامه ها که حداکثر در یک هفته آینده انجام میشه. و ما در اونجا این مشکل رو حل میکنیم.
اما سئوال دوم شما مربوط میشه به نقطه اعمال نیرو به سازه در گرایش راندمانی. این نقطه در سازه راندمانی محدود میشه به تراز تکیه گاه ها و اگر سازه پایین آمدگی داشته باشه، می تواند در حد پایین آمدگی، این نقطه رو پایین تر در نظر گرفت.

بدرود
با آروزی موفقیت برای همه شرکت کنندگان عزیز

.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، فرهاد شیرعلیزاده ، علی رنود ، سلمان توکل ، جواد نوری نژاد
سلام و خسته نباشید
مهندس قاسمپور امروز ابهاماته آیین نامه برطرف میشه؟
منتظر هستیم.
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

با سلام

با نظر کمیته علمی پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه سراسری زنجان، آیین نامه های این دوره از مسابقات در تاریخ 91/10/11 مورد بازبینی مجدد قرار گرفت و ویرایش گردید. لذا به تمامی کاربران و شرکت کنندگان گرامی توصیه می گردد آخرین نسخه ویرایش شده از آیین نامه های این دوره از مسابقات را مجددا دانلود نموده و مطالعه نمایند.

با تشکر
دبیرخانه مسابقات

بدرود
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، علی رنود ، مرضیه شریعتی ، ساجده نوروزی ، جواد نوری نژاد ، سلمان توکل ، محمد خدایی ، فرهاد نوروززاده ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حجت الله صفرپور
سلام
یک مورد رو درباره اون فایل مشهور میگم ولی بحثی با کسی اصلا ندارم چون فقط میخوام یک سری مطالب رو به عنوان نظر خودم بگم
این فایل به هر شکلی که باشه چون مشخصات اجرایی نداره به هیچ عنوان نمیتونه کپی بشه و 2 حالت وجود داره
1)این طرح یا لو میره(به هر دلیلی)
2)یا لو نمیره
درصورتی که لو نره(و مبنای فکری الان ما همین هست و ما با اعتماد و اعتقاد کامل به امانتداری داوران شرکت میکنیم)که مشکلی پیش نمیاد و این واضحه
اما اگر لو بره دو حالت پیش میاد
1)یاضعیفتر از ساخت طراح ساخته میشه(یا طرف خیلی از قضیه پرته و حرفه ای نیست یا هم اینکه حرفه ای هست و کپی کردن بلد نیست)
2)یا هم اینکه قویتر ساخته میشه(یا طرف حرفه ای کپی میکنه یا هم شیوه ساختش قوی تر از طراحه)
من به جرات میگم اونایی که الان من میشناسم و ((طراح)) هستن اصلا و ابدا حاضر به کپی کردن نیستند یعنی به فرض مثال حجت الله صفرپور اگر ببینه طرحی از مثلا یکی از بچه های طراح هست به هیچ وجه ازش کپی نمیکنه شاید نکته برداری کنه و مطمئنا اگر نکته خوبی باشه نکته برداری میکنه ولی باز اگر بفهمه که مثلا این طرح لو رفته حاضرم قسم بخورم که حجت اصلا نگاه هم بهش نمیندازه
این از نظر لو رفتن و لو نرفتن
اما یک سوال خیلی منطقی دیگه هم هست اونم اینکه آیا هر طرحی ارزش کپی کردن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خود دوستان خوب میدونند که عموم شرکت کننده ها به دسته های زیر تقسیم میشن
1)طراح ها و سازنده های خوب(که معمولا مقام آوران هستند)
2)طراح های خوب و سازنده های ضعیف(این دسته تحلیل های درستی از طرح و رفتار سازه دارند اما در روش های اجرایی و ساخت با مشکل رو به رو هستند)
3)طراح های ضعیف و سازندگان خوب(این دسته هم گاه گداری خوب ظاهر میشن و همواره سازه را به انحو احسن میسازن)
4)کپی کنندگان حرفه ای(که معمولا در رنکینگ بالایی هستند
5)کپی کنندگان ضیعف(لیست اسامی شرکت کنندگان رو پر میکنند)
6)اونایی که برای کپی برداری های آینده میان
7)اونایی که برای کسب تجربه میان
8)اونایی که برای خوشگذرونی میان
9)اونایی که تازه یاد گرفتن و همینجوری رو هوا میان
10)باقی شرکت کنندگان
همه میدونیم دسته اول و دوم و سوم در واقع رقابت دارند
به نظر من طرح هایی که از اون سه دسته ارائه میشه سرجمع شاید 5 تا 6 تاش خوب باشه و فقط یکی دو طرح معمولا جدیده و نکته داره و اونم در طراحی نداره فقط در اجرا داره
نتیجه اینکه به نظر من اصلا نیاز نیست کسی ناراحت بشه یا نگران باشه چون طرحتون رو به هر کی هم بدین نمیتونه مثل خودتون بسازه مگر اینکه از شما بهتر باشه و اگر هم کسی از شما بهتر باشه مطمئن باشید از شما کپی نمیکنه
موفق باشید
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، سلمان توکل ، محمد خدایی ، امین خدایی بهاروند ، رسول عليزاده ، سعید قاسم پور ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حجت الله صفرپور
سلام/آقاسوال پیش اومده واسم .اگه سه تیم اول سازه هاشون هم یه ارتفاع داشته باشن هم تعدادکششیاش یکی باشه

ولی اجرای قوسش فرق کنه مثلانوع مصالح فرق داشته باشه فرض کنین تویکیش 2 میل باشه ماکارونیش تویکیش3میل

باشه/یانحوه اجرابادبندش فرق کنه /اینا طرحشون تکراری هستش وحذف میشه یانه؟
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، محمد خدایی ، امین خدایی بهاروند ، رسول عليزاده
با سلام

ما در ابتدای پذیرش سازه ها کاری با تکراری بودنشون نداریم و همه سازه ها رو پذیرش میکنیم. ولی در پذیرش سازه ها یه سری اطلاعات در مورد هر سازه بر میداریم و بعد از اتمام پذیرش کل سازه ها، اگر احیانا چند سازه با طرح تکراری (به تشخیص کمیته داوری) داشته باشیم، به سرپرستان این تیم ها اطلاع میدیم .
بعد از مرحله بارگذاری، این اطلاعات رو برای سازه های تکراری قیاس می کنیم و در صورتیکه چند طرح تکراری باشند، تنها طرح سازه ای که بهترین رتبه رو کسب کرده باشه، در رنکینگ قرار میگیره. (تاکید می شود که این مورد در 10 سازه اول رنکینگ به جدیت و حساسیت زیاد کنترل خواهد شد)

تجربه 10 ساله برگزاری مسابقات در ایران (یا حداقل این 4، 5 سالی که بنده در این مسابقات در ارتباط بودم) این رو ثابت کرده که از 100 سازه ای که در یک گرایش خاص در یک مسابقه شرکت میکنن، هیچ وقت دو سازه بصورت اتفاقی طرح شون تکراری نبوده! مگر اینکه در پشت پرده بین چند تیم تبانی صورت گرفته باشه.(که شاید تنها یک درصد شرکت کنندگان رو تشکیل بدن)

ما به شدت روی تمامی طرح ها و نوع اجرای سازه ها و مصالح استفاده شده، نظارت خواهیم کرد. و به جد روی این قضیه حساسیت نشان خواهیم داد و از حق و حقوق 99 درصد شرکت کنندگان که با صداقت کامل و با اتکا به توانایی خودشون به مسابقات میان ، دفاع خواهیم کرد.

این مطلب دیگه باید فصل الخطاب این بند از آیین نامه باشه.

(01-02-2013، 01:59 AM)یونس شیخی چراغ نوشته است:  سلام/آقاسوال پیش اومده واسم .اگه سه تیم اول سازه هاشون هم یه ارتفاع داشته باشن هم تعدادکششیاش یکی باشه

ولی اجرای قوسش فرق کنه مثلانوع مصالح فرق داشته باشه فرض کنین تویکیش 2 میل باشه ماکارونیش تویکیش3میل

باشه/یانحوه اجرابادبندش فرق کنه /اینا طرحشون تکراری هستش وحذف میشه یانه؟

اما در مورد مطلب شما جناب شیخی:

قطعا وقتی قوس دو سازه با دو مصالح جداگانه (با ماکارونی های با مقطع متفاوت) ساخته بشه، تکراری نیستند. از طرفی نتیجه کسب شده برای این دو سازه نیز بدلیل متفاوت بودن قوس، مختلف خواهد بود.

اما در مورد بادبند: بستگی به نوع مصالح استفاده شده و همچنین نوع طرح بادبندها داره.

بدرود
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، علی رنود ، ساجده نوروزی ، جواد نوری نژاد ، فاطمه اسمعیلی سوره ، یونس شیخی چراغ ، محمدرضا خوشنودی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان