درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگوی شرکت کنندگان در مسابقات سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان
سلام بازم سلام و سلام خدمت همه شما دوستان
دیدم راجع به پل بنده برخی دوستان دارید بحث میکنید
بله بنده همه سازه هایم را خودم به تنهایی طراحی و میسازم , ولی از دوستانم مثل آقای عظیمی که تجربه شان از بنده بیشتره در رابطه با نوع ماکارونی , وزن سازه (که مثلا اگه وزن اضافه بیاورم برای بهینه کردنش چه کار کنم به نظرشما بهتره؟) یا مثلا در مسابقاتی که پل ها دهنه دار هستن چه طراحی بهتره برای مهار دهنه یا سوالاتی از این قبیل در طراحی و ساخت ازشان میپرسم.پس به نظرم میتوان گفت کسانی که به من در این زمینه کمک میکنند در صورت مقام آوردن در مقامم شریکند و درسته که آقای عظیمی در برخی گروه ها که حضور ندارند اسمشان را میگویند , شاید به آنها هم کمکی در این رابطه با سوال هایشان کرده اند.
موفق باشید.
سلام جناب آقای علیزاده
من هم کم و بیش به سایت سرمیزنم و مطالبی را که بروبچ نوشته اند میخوانم , ولی زیاد اهل هاشیه های مسابقات نیستم
اگه شما بخواهید چشم , ماهم وارد بحث ها میشویم ,ولی اول بگذارید آیین نامه ها را بگزارند بعدش ببینم انشاالله قسمت میشد بیام؟ که بعد راجع به مسابقه بحث میکنیم. راستی من که توی مسابقات خاوران گفتم که طرح سازه شهرکردم را نیاوردم یک طرح دیگه ای آوردم که ضریب 440 زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان ، ابوذر عظیمی ، MOHAMMAD NAJAFI
با سلام
مهندس شارعی عزیز ما هم تو سمنان با تک 541 زدیم خوبه خودت هم اونجا بودی
پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان ، علی رنود ، محمد رضا شارعی ، ابوذر عظیمی
سلمان جان اینکه شما طرحتو نیاوردی ما مقصریم ؟ این بهانه نیست به نظرت ؟
ما هم تو مسابقه شهرکرد بودیم سازه نزد به دلایلی اما بهانه که نیاوردیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط سلمان توکل
سلام
اول از هر چیز یک توصیه به همه دوستان دارم
سعی کنید همدیگه رو خراب نکنید
همونطور که همه میدونند در سازه ماکارونی اصلی ترین هدف اینه که ما بتونیم یک رفتار مهندسی از خودمون نشون بدیم به این معنا که:
1)در ابتدا آزمایشاتمون رو روی مصالح انجام بدیم
2) سپس بر اساس آزمایشامون طراحی رو انجام بدیم
3)طرح اجرایی رو آماده برای اجرا کنیم و تخمین هزینه رو انجام بدیم
4)بعد از اجرا با توجه به دقت ساخت محاسبات کنترل رو انجام بدیم و نظر نهایی در مورد باربری نهایی سازه رو قبل از بارگذاری بدیم
در بین 4 نکته بالا فکر نکنم مقام آوردن جایی داشته باشه پس سعی کنید با یک اخلاق حرفه ای به جای بحث های اینچنین بیاین و اطلاعات خودتون رو با همدیگه به اشتراک بگذارید و به سازه ماکارونی به چشم یک گنج قارون نگاه نکنید بلکه به چشم یک پل برای پیشرفت نگاه کنید که متاسفانه در جامعه فعلی که دوستان در اون شرکت میکنند ندیدم جز عده ای که تعدادشون از انگشتان دست کمتره، کسی بیاد اطلاعاتشو به بقیه بده
به نظر من افتخار حجت الله صفرپور این نیست کهه خودش اول شده بلکه افتخارش اینه که سلمان توکل که از شاگردای اون هست الان به قله افتخار رسیده و حتی در مسابقات شهرکرد تونست از استاد خودش پیشی بگیره
حجت و سلمان رو مثال زدم چون واقعا برای من بسیار ستودنی هستند و میدونم اصلا از من ناراحت نمیشن
امیدوارم طرز تفکرها درست بشه
نتیجه:به نظر من در هر مسابقه کسی اوله که بتونه اون 4 مرحله رو انجام بده نه اینکه از 4 مرحله فوقش دو مرحله رو انجام بده و بعدا ادعای خدایی کنه...
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، حجت الله صفرپور ، سلمان توکل ، ابوذر عظیمی ، MOHAMMAD NAJAFI
سلام/اینجا قراربرکل مهندساییه که میخوان تومسابقه شرکت کنن نه تخریب و...شماهمه واسه یه سری کساالگوهستین وصددرصد شاگردایی دارین که باید ازشمایادبگیرن ببینین میشه خیلی دوستانه کل انداخت وبدون تخریب ودوستانه بحث کنین من باعلی رنودموافقم وبه نظرمن این مقاماواسه کسی نمیمونه وچندسال دیگه فراموش میشه چیزی که میمونه دوستی وخوبی هستش وآموزشی که میدی.
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، حجت الله صفرپور ، ابوذر عظیمی ، پویا صالحی
خیلی جالبه که هنوز نه اطلاعات مشخصی درباره مسابقه و نه آیین نامه ای منتشر شده،
اونوقت بعضیا... .Dodgy
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، یونس شیخی چراغ
سلام علیرضا جان
اختیار دارید شما برای ما عزیزید
شما چرا مقصر باشید که من طرحم را در خاوران نیاوردم؟من طرحم را نیاوردم چون اهل طرح های تکراری نیستم وهمیشه گفتم دنبال طرح های جدید هستم. خودتان دیدید که 3تا طرح (2تا راندمانی و1 سنگین)که آوردم باهم از هر نظر فرق میکردند آخه همیشه دنبال طرح های جدید هستم. ولی علیرضا این که میگی بهانه منظورتا از بهانه نمیدانم چیه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، یونس شیخی چراغ ، ابوذر عظیمی
سلام خدمت جناب حمیدرضا نظری عزیز
تو اون تاپیک پاسخ ندادم چون ارتباطی به اون تاپیک نداشت
شما که میگید اگر به یک سازه خوب رسیدید بیاید 4 تا سازه بسازید دچار یک اشتباه خیلی بزرگ هستید
قبل از هر چیز تقاضا دارم کسی ناراحت نشه چون والله فقط دارم یک مثال رو عرض میکنم و خداشاهده منظورم ب هیچ احدی نیست
همه دوستان میدونند که هدف سازه ماکارونی یک مسابقه علمی هست
علاوه بر اون میدونید که خیلی ها که شرکت میکنند برای کسب تجربه هست و طبیعتا عده ای هم برای کسب مقام و مهمتر از اون یک عده فقط برای سنجش و مقایسه طرح خودشون با باقی شرکت کننده ها میان...
اما وقتی به فرض یک تیم بخواد از طرف خودش 8 تا سازه تو تیم ها پخش کنه اونوقت چه اتفاقی میفته؟؟؟چند تا از اتفاقات رو میگم
1)رده بندی کاملا غیر واقعی میشه چون باید از تمام اون 8 سازه تنها 1 سازه در رده بندی باقی بمونه چون در واقع یک نفر یا یک تیم زحمت اصلی رو کشیدن و باقی تیم هایی که اون رو ساختن مثل کارگر افغانی فقط حمالی اون رو انجام دادند(من به عمد به این جمله اشاره کردم چون اصلا واسم قابل توجیح نیست که یک نفر که که هیچی بارش نیست از کانال یک نفر دیگه از من بیاد بالاتر در حالی که حقش نیست)
2)انگیزه برای شرکت کننده ها به شدت کاهش پیدا میکنه چون رده بندی غیر واقعی میشه
3)هزار جور حاشیه بیخود اضافه میشه
4)عدم اعتبار علمی برای مسابقات
5)تبدیل شدن یک مسابقه علمی به یک بازار تجارت که واقعا این مورد جای تاسف داره
اما حرف آخر
از همین الان اعلام میکنم که اگر 4 تیم هم بیان با هم کار کنند وهمه اونها خبره باشند اصلا مشکلی نیست ولی اگر یک تیمی بیاد از طرح هزارتا تیم بیخود سازه بده واقعا ضعف خودش رو میرسونه
سال 89 هم شاهد این بودیم که تیمهایی بودند که ده تا سازه یک شکل ساختند و من یادمه ما اون موقع دو تا سازه دادیم که یکیشون از 9 تای اون سازه ها بالاتر بود و یکیشون هم از 8 تای اون سازه ها بالاتر بود...در حالی که من ترم 2 بودم و اونا ترم n
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ ، سلمان توکل ، رضا اله ورن ، ابوذر عظیمی ، محمد رضا شارعی ، اشکان رستگارمنش
جناب رنود عزیز شما چطور میخوای جلوگیری کنی از این کار ؟ باید یک منطق هم پشتش باشه .
شما مثال زدی ولی من که ندیدم همچین چیزی رو .
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، سلمان توکل
همه میدونیم که مقام آورا و مدعی ها فقط چند تیم هستن شاید حدود 10 تا 15 تیم
هر مشکلی راه حلی داره مگر مرگ
حالا بنده فعلا راه حلی به ذهنم نمیرسه واقعا خیلی هم فکر کردم که باید چه کنیم(یک سری راه حل های غیر منطقی وجود داره ولی خب قطعا راه حل غیر منطقی هم امکان بی عدالتی توش زیاد میشه)
فعلا که به این نتیجه رسیدم که تنها موردی که میتونه جلوی این کارو بگیره وجدان خود آدم هاست که متاسفانه...
یاحق
پاسخ
 سپاس شده توسط سلمان توکل ، ابوذر عظیمی ، یونس شیخی چراغ ، حمید پورملک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان