درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقات سازه هاي فولادي
واسه اینکه دوستان به سازه های قوسی بیشتر دید داشته باشن این طرح رو هم که هر چند باز هم توضیح کاملی نداره براتون میذارم !

شبیه سازه البته با کمی تفاوت در مسابقات حظور داشت ....HeartHeart

به دلیل 3D بودن عکس فایل اتوکد رو هم ضمیمه کردم Heart

[تصویر:  ?di=913477995689]

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   1.zip (اندازه: 37.62 KB / تعداد دفعات دریافت: 11)
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، زهره احمدي
سلام
جناب نیک نیاز بی زحمت وقتی طرح اتوکدی میذارید دلیل استفاده اعضا رو هم بنویسید خیلی خوب میشه
الان به عنوان مثال اون اعضای مثلثی که در عرض پل قرار گرفتند تاثیری بر خیز تیر طولی ندارند(با توجه به نوع اعمال بار) و اگر هم برای بار جانبی طراحی شده این همه لینک نیاز نداریم برای 30 کیلوگرم
انشالله در روزهای آینده طرح هایی برای بررسی دوستان روی سایت قرار میدم
موفق باشید
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، رسول عليزاده ، زهره احمدي
با سلام خدمت دوستان عزیز

بله همینطوره که شما میفرمایین ! این سازه از همون اول که گفتم توجیه سازه ای نداره اما در مورد مثلثی ها باید عرض کنم تعدا 3 عد مثلث یکی در ابتدا و انتها و دیگری در میانه البته اتصتل اون به شکل متفاوت تری در سازه باعث کاهش خیز سازه میشه که اگه طرح رو به صورت کاملا توجیه شده بازسازی و شبیه سازی کنین متوجه حرف من میشین !

در انتها بازم عرض میکنم فعلا سازه های قرار داده شده به دلیل کمی دوستان شرکت کننده در بحث فقط جنبه جهت دهی به ذهن و آشنایی بیشتر با آیین نامه رو داره ! HeartHeart

یک نکته مهم تر در باره مثلثی ها هم باید بگم اتصال مثلتی در پای اون به نقاط انتهایی اعضا یا همون اتصالات اثر منفی داره باید به این نکته توجه بشه و نقطه مناسب اتصال برای تبدیل نیروی در جهت Z به Y رو پیدا کرد

یا حق SmileSmile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، رسول عليزاده
سلام
جناب نیک نیاز
کسایی که با سازه ماکارونی کار کردن به بحث کارایی خیلی اهمیت میدن یعنی از عضوی که تویه سازه استفاده میشه حداکثر بهره رو ببرن
الان اون مثلث درسته که یکمی توی خیز تاثیر گذار هست ولی به خاطر اینکه نیرو به صورت لنگر به عضو بالایی وارد میشه و اون عضو هم خیلی باید ممان زیادی داشته باشه که بتونه لنگری رو تحمل کنه به همین خاطر کارایی نداره چون میشه از وزنی که اونجا به عنوان مثلث استفاده شده بیشتر کار کشید و سازه رو بهینه تر در اورد
حالا شاید شما نظر دیگه ای داشته باشید من برداشتم از این طرح اینه
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، علی رنود ، زهره احمدي
با سلام خدمت دوست خوبم آقای علیزاده

حرف شما کاملا درست و جامعه ...من باز هم میگم این طرح اصلا توجیه سازه ای نداره و از نظر خود من هم مشکل دار هستش فقط این طرح ها و استفاده از اشکال و طرح های زیاد هر چند نا مناسب به جهت جهت دهی به بحث هستش !

منتظر نظر دیگر دوستان هم هستیم !

HeartHeart

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
دوره بعدی این مسابقات مقارن با کنفرانس ملی فولاد هستش و در هفته اول دیماه هست و در اینترنت با یک سرچ ساده میتونید به آیین نامه برسید
آیین نامه از سایت انجمن فولاد ایران قابل دانلود است
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
ممنون مهندس جان HeartHeart

IdeaIdea
پاسخ
سلام آقای رنود و نیک نیاز

فکر کنم الان دیگه شماها طراحی سازه هاتون رو شروع کرده باشید.اگه یادتون باشه قرار بود شماها درباره آیین نامه مسابقات امسال و روال طراحی و اجرا و طرحها توضیحاتی بدید... ما هچنان منتظریم !
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، علی رنود
سلام خدمت دوست عزیز

بله طراحی ها تموم شده .. انشا الله تو هفته جاری به کمک دوستان کل آیین نامه و سازه های موفق تو این آیین نامه رو بحث میکنم !!

با تشکر Smile

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، حسین ترکی ، سعید قاسم پور ، ایلیاد سالکی
خیلی عالیه! میتونید رو کمک منم حساب کنید... تو این چند وقت اطلاعات خوبی بدست آوردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، علی رنود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان