درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات اجرایی ساخت سازه ها
با سلام به دوستان عزیز HeartHeart

راستش این روزا بازر کار زیاد داغ نیست و همه سرشون شلوغه !!

میخواستم تو این پست در مورد نحوه اجرای ساخت سازه به صورت مجزا بحث کنم ...

برای اولین گام میخواستم بدونم دوستان عزیز برای اینکه تار های کششی روی شیشه به صورت کاملا منطبق روی پلات قرار بگیره چه ترفندی استفاده میکنن !؟؟

من خودم بعد از قرار دادن تار ها گره مرکزی رو چسب کاری میکنم بهد از سر تارها با اعمال نیروی جزئی کشش تارها رو صاف کرده بعد با کاغذی ثابت میکنم ! تارهام خوب در میان البته مطمئنا دوستان کارها و ترفند های بهتری دارن ...در نهایت فشاری ها رو کار میکنم !!

با تشکر :
[تصویر:  ?di=213431324652]
DBig Grin
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، zahra refahi zadeh ، محمد طیبی
سلام
من خودم که کار میکنم کششی ها رو اصلا نمیکشم عوضش میام خیلی چسب کاغذی میزنم که کششی کاملا در یک مسیر باشه
بعد از چیدن کششی ها گره مرکزی رو چسب میزنم و اگر سازه سنگین باشه دو ساعت بعد و اگر سازه راندمان باشه یک ساعت بعدش فشاری ها رو چسب اولیه میزنم و بعد از سر پا کردن سازه اول قسمت زیرین رو چسب دو قلو میزنم بعد سازه رو رو تکیه گاه میذارم و قسمت های بالایی و جانبی رو چسب میزنم
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی
بازم ممنون از آقای رنود که همیشه پاسخگو هستن !!!

در مورد فشاری ها فرض کنیم تعداد فشاری ها 3 تاهست ...به نظر دوستان 3 تارو به هم بچسبونیم بعد رو سازه متصل کنیم بهتره یا هر المان رو تک تک به سازه وصل کنیم بهتره !

لطفا دلیل انتخابشون رو هم بگن !
HeartHeart

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط میرباقر زمزمی
سلام جناب نیک نیاز
دقیقا متوجه منظورتون نشدم اگه ممکنه واضح تر بگید
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
فرض کنیم تعداد مجاز ماکارونی برای فشاری ها 3 عدد باشه ...

حالا به نظرتون این 3 تا رو قبلا با چسب به هم وصل کنیم بهتر جواب میده یا اینکه 3 بار به صورت تک تک ماکارونی ها رو به سازه چسب کنیم ...

TongueTongue امید وارم منظورم واضح باشه !!

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، میرباقر زمزمی
سلام
اگه دقت کنید باز همونطور گفتید ولی اشکال نداره تا جایی که من متوجه شدم منظور شما اینه مثلا اگه قراره 3 رشته مثلثی کار کنیم ابتدا دو رشته رو بذاریم و بعد یک رشته رو بذاریم یا سه رشته رو جدا جدا بچسبونیم
خب این که معلومه با هم که باشند بهتره و مقطع دارای یکپارچگی بیشتری در طول کل قوس هست چون اگر به فرض بخواین دو رشته رو بچبونین و بعد یک رشته رو روی اونا بذارین اون موقع خطای ساخت متوجه ممان اینرسی مقطع میشه و این در توزیع لنگر در قوس و تمامی ویژگی های اعضا تاثیر میذاره(شاید به چشم نیاد ولی اگر چسب ما نیم میلیمتر بالا بیاد و عضو سوم رو بالا بیاره مثل اینه که چسب به اندازه 17 درصد قطر مقطع خطا ایجاد کرده که این عدد کمی نیست در حالی که خطای چسب معمولا بیش از 1 میلیمتره یعنی 34درصد!!!)
یاحق
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، حمید پورملک
پاسخی که به نظر من در باره نحوه چسب زدن اعضای خرپای ماکارونی هست توجه به ممان اینرسی عضو ترکیبی می باشد . در بسیاری از مواقع هدف افزایش ممان اینرسی می باشد . بنابراین در این حالت اعضا مجزا از هم به نحوی باید چسبانده شود که حداکثر ممان اینرسی ایجاد شود . شکل ترکیبی اعضا را نحوه طراحی ما مشخص می نماید و می توانیم این موضوع را در فایل آنالیز سازه ای نیز در نظر داشته باشیم و یک مقطع خرپای ماکارونی را دقیقا مدلسازی نمائیم و بهترین و کارآمد ترین فرم را انتخاب نمائیم .در اعضای کششی بهترین فرم چسباندن اعضا به یدکدیگر می باشد که در صورت شکست یکی از اعضا دیگر اعضا جبران کاستی مقاومت را داشته باشند . عامل دیگر مورد توجه تنشهای وارده احتمالی و ایجاد عضوی که در صورت شکست عضو احتمالی بتواند جبران مقاومت نماید.
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، مجید نیک نیاز ، علی رنود
سلام
جناب پهلوانی کاملا نظرتون درسته ولی چطور میتونیم یک عضو را قرار بدیم که در صورت شکستن اعضای دیگر اون عضو تحت تنش قرار بگیره در حالی که ما با سازه های راندمانی در گرایش ها رو به رو هستیم و هر گرم اضافه تر در واقع خیلی اثر گذار هستش.
البته در واقعیت مهندسی قطعا نظر شما باید اجرا بشه
ممنون
یاحق
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، میرباقر زمزمی
be nazar man har 3 taro baham bezanim
chon ham chasbe kamtari estefade mishe ke baes mishe vazn ziad nashe va ham behtar kenare ham gharar migiran
va fasele beyneshun nemiofte
ناشنوا باش
وقتی همه از محال بودن ارزویت سخن می گویند...
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، علی رنود
با تشکر از خانم رفاهی زاده Smile

نکاتی که اشاره کردین همینطور هستش هم چسب رو کاهش میده و هم باعث کاهش خطا در اتصال 3 قطعه به هم میشه !

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، zahra refahi zadeh ، میرباقر زمزمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان