درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه بارگذاری
HeartHeart

با سلام خدمت همه دوستان عزیز !!! از دوستان در مورد تنظیم زاویه نخ بارگذاری با صفحه خرپایی سوال داشتم .... بعضی از دوستان نخ رو در امتداد صفحه خرپایی تنظیم میکنن اما بعضی هم به اون شیب مثبت یا منفی میدن ..!!!!
لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایین !

در ضمن در مورد اضافه کردن وزنه باید به چه صورت عمل کرد ... دوستان عزیز بعضا با وزنه های خیلی زیاد شروع و کم کم بعد از وزن خاصی اونو کاهش میدن !!HeartHeart
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
با اجازه من در حد توانم به سوالات جناب نیک نیاز پاسخ میدم
اگر به نخ زاویه داده بشه طبیعتا مولفه قائم اون مقدار کمتری پیدا میکنه(مولفه قائم همون بار قائم وارده به سازه هست)البته این کم شدن به نسبت حالتی هست که نخ به شکل قائم بسته بشه======>در نتیجه اگر نخ زاویه داشته باشه بار کمتری به صورت قائم به سازه اعمال میشه
خوبی این کار رو ذکر کردم اما این کار یک سری زیان هم داره:
به عنوان مثال اون برش مایلی هست که نخ در گره مرکزی ایجاد میکنه که ممکنه باعث بشه که کششی ها به دلیل کوچکی سطح مقطع و ترد بودن شکسته بشوند
اگر نخ رو به بیرون زاویه داده بشه این باعث میشه که اعضای بین دو گره مرکزی به کشش و گره مرکزی به خمش مثبت بیفتن و اگر رو به داخل باشه اعضای بین دو گره مرکزی به فشار افتاده و گره های مرکزی به خمش منفی میفتن
اضافه کردن وزنه رو بعدا جواب میدم
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
با تشکر از دوست عزیزمون علی آقا ...
راستش دیده بودم بعضی از دوستان به جهت بیرون زاویه میدن ....!!!!

آیا واسه مشکل کشش و خمش گره مرکزی میشه راه حلی پیشنهاد کرد ؟

با تشکر

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
آره ولی باز خطرناکه چون جنس کششی هایی که داریم بسیار آسیب پذیرن در برابر خمش
راه حل این است که شما بین دو گره مرکزی حداقل سه عضو به فرم یک منشور وصل کنید(مثل آرماتورهای تیرچه)که بتونه اون خمش ایجاد شده را از بین ببره
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
سلام
بحث جالبه فقط اگه امکانش هست با عکس توضیح بدید.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز
سلام
خطوط قرمز درون عکس همان ماکارونی های بین دو گره مرکزی هستند که در عکس به شکل قرار گیری آن ها اشاره شده

[تصویر:  ?di=8134271127710]
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، فاطمه اسمعیلی سوره ، مجید نیک نیاز
Wink 
خوب در ادامه صحبت های دوستمون آقای رنود میخوام یکم بحث رو کامل تر کنم ...

اگه به عکس پایین دقت کنیم میتونیم نخ رو به صورت زاویه به سمت داخل یا بیرون باز کنیم که در هر یک از حالات به نظر من باید نوع منشوری رو تغییر بدیم

مثلا برای حالت نخ به سمت بیرون بهتره تک المان در قسمت پایین منشور و نخ به سمت داخل تک المان در راس بالایی منشور باشه ....

بازم دوستان نظری داشتن ممنون میشم اعلام کنن !
[تصویر:  fe4733962420.jpg]

اگه وقت شد کمی هم ذر مورد نجوه اضافه کردن وزنه ها توضیح بدین

با تشکر HeartHeart

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
در مورد صحبتی که جناب نیک نیاز صحبت کردند باید عرض کنم که در هر دو صورت باید از دو نظر منشور رو بررسی کنیم
1)به صورت جداگانه و مستقل از سازه
2)داخل سازه و بررسی سوپرپوزیشن(جمع آثار قوا یا جمع آثار لنگرهای خمشی و پیچشی و نیروهای محوری و برشی) در اون قسمت از سازه
در بررسی لنگر پی میبریم که اگر لنگر مثبت باشه(یعنی نخ رو به بیرون باشه)دوعضو بالا و یک عضو پایین باشه مناسب تره(یعنی مصالح در نقاطی بیشتر باشه که تنش خمشی (فشار خمشی یا کشش خمشی)بیشتری وجود داره)
اما اگر لنگر منفی باشه (یعنی نخ رو به داخل باشه)بهتره که دو عضو پایین باشه و یک عضو بالا
اما وقتی عضو رو داخل سازه قرار میدیم یکی از عواملی که باعث میشه دو عضو پایین و یک عضو بالا باشه اینه که پیچش بسیار زیادی در گره مرکزی بوجود میاد که این باعث میشه گره مرکزی پیچ بخوره و یک عضو تنها به دلیل سطح مقطع بسیار کم و ممان اینرسی بسیار کم مقاومت ناچیزی در برابر پیچش گره مرکزی از خودش نشون میده ولی اگر دو عضو بافاصله در پایین قرار بگیرند به دلیل اینکه فاصله دورترین نقطه از تار خنثی(در گره مرکزی) رو افزایش دادیم پس ممان اینرسی را نیز افزایش دادیم(چون y بار بزرگتر میشه) در نتیجه مقاومت مقطع دو عضو بافاصله در برابر پیچش بسیار زیاد هستش که این امر به سختی پیچشی سازه هم کمک میکنه
نتیجه=====>همواره اگر قصد منشور گذاشتن داریم باید دو عضو پایین و یک عضو بالا باشه(همانند شکلی که در پستهای قبلی نشون دادم
----------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد بارگذاری باید عرض کنم که برای اینکه یک سازه بخواد بارگذاری بشه باید در ابتدا ببینیم چه فاکتوری برای ما مهم هستش
مهم ترین فاکتور برای ماکارونی راندمان ماکارونی هست
میدونیم که ضربه باعث کاهش طول عمر یک عضو میشه
ضربه یک تعریف نسبی داره که به این معناست که هر باری با یک نسبت معین از تحمل سازه برای سازه ضربه محسوب میشه
مثلا برای یک سازه بار 1000کیلوگرم آنی وارد بشه ضربه محسوب میشه ولی برای یک سازه 1 کیلوگرم ضربه محسوب میشه
از طرف دیگه بهتره که سازه با ضربات یکسان بارگذاری بشه
حالا یک مثال کلی
فرض کنیم یک سازه با وزن 500 گرم تحمل 250 کیلوگرم بار رو داره و میخوایم طریقه بارگذاری اون رو تعیین کنیم
در مرحله میایم و یک وزنه رو به عنوان بارگذاری اولیه در نظر میگیریم و میزان نسبت بار به تحمل نهایی رو حساب میکنیم و با همون نسبت پیش میریم
وزنه اول 30 کیلوگرم انتخاب کردیم(پیشنهاد من اینه که بارگذاری اولیه بیش از 15 درصد مقاومت نهایی سازه تون نباشه)
30 کیلوگرم که بار قرار بدیم یعنی 12درصد بار نهایی
با قرار دادن این وزنه حالا دوباره یک سازه جدید داریم که تحملش شده 220 کیلوگرم(چون 30 کیلوگرم بار به اون وصل کردیم)
وزنه بعدی که ما باید قرار بدیم باید 12 درصد 220 کیلو باشه که میشه 26.4 (که به دلیل محدودیت وزنه میتونه 25 بشه)
حالا یک سازه داریم با مقاومت 195کیلوگرم
12 درصد 195 میشه 23.4 شما میتونید 22 کیلوگرم بذاریم(همیشه یا رو به بالا رند کنید یا رو به پایین ولی رو به پایین بهتره)
به همین ترتیب پیش میریم و شاهد این هستیم که در هر حرکت وزنه ها در حال کاهش هستند اما این روش روش بسیار مشکلی هست برای اجرای اون در فرصت کوتاه بارگذاری به مشکلات زیادی میخوریم.
همونطور که میدونید میزان ضربه به زمان نیز بستگی داره چون ضربه یک نوع بار دینامیکی هستش
ما میتونیم به جای اینکه وزنه ها را کم کنیم، مدت زمان اعمال بار را برای وزنه ها به ترتیب افزایش بدیم
یعنی مثلا وزنه ها 10 کیلوگرمی هستند
وزنه اول در 2 ثانیه اعمال بشه دومی در 3 ثانیه سومی در 4 ثانیه و به همین تریتب ادامه بدهید
این 2 ثانیه و سه ثانیه یک مثال بود هر سازه زمان خاص خودشو داره که البته با تجربه هم میتونید یک حد کلی برای این کار پیدا کنید.
یاحق
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، مجید نیک نیاز ، رضا زارعی
با تشکر از توضیحات کامل جناب رنود ....

IdeaIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
با سوالی که جناب نیک نیاز در مورد بارگذاری پرسید فکر کردم که چقدر خوب میشد که یک جک طراحی بشه که سرعت کورسش تابع معادله باشه و با یک دنباله همگرا بتونیم سرعت کورسش رو کنترل کنیم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان