درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییرات پیشنهادی آیین نامه
سلام
در این تاپیک میخوام از دوستان و بزرگان دعوت کنم که اگر تمایل به تغییرات اساسی در برخی قسمت های آیین نامه های فعلی(آیین نامه های استاندارد) دارن پیشنهاد بدهند که اگر به جا بود با همکاری اعضا بند مورد نظر از آیین نامه تغییر کند
لطفا هر بند پیشنهادی همراه با دلیل علمی و یا منطقی باشد.
اولین ایرادی که بنده به عنوان پیشنهاد دارم در مورد معیار و ملاک چسبکاری هست.
همانطور که همه دوستان میدانند طبق اصل سن ونان از درس مقاومت مصالح باید اتصال(محل اعمال بار) باید به اندازه بعد مقطع تحت تنش تقویت شود
عمدتا این تقویت ها که به منظور از بین رفتن پدیده تمرکز تنش انجام میشود بوسیله چسب انجام میگیرد.
طبق آیین نامه های فعلی که 25 درصد طول عضو مجاز است و معیار چسبکاری گره طول کوتاه ترین عضو وارده به گره میباشد، نمیتوانیم با چسب پدیده تمرکز تنش را در گره هایی که اعضای حدود 3 سانت دارند کنترل کنیم در حالی که سازه های گرایش سنگین عمدتا بعد مقطعشون حدود 1 سانت هستش و این یک ضرر برای سازه محسوب میشه
بند پیشنهادی جایگزین به ترتیب زیر میباشد
1)ماکزیمم بعد چسبکاری در گره،بعد بزرگترین مقطع موجود در گره میباشد و این بعد نمیتواند بیش از 2.5 سانتیمتر باشد.
2)حداقل طول بیرون از چسبکاری اعضا 2 سانتیمتر میباشد.
منتظر نظر دوستان هستم.
در ضمن راه های دور زدن این دو بند پیشنهادی آیین نامه رو اگر کسی میتونه بگه(خودم که هر چی فکر کردم نتونستم چیزی پیدا کنم
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، احسان نظری ، سعید قاسم پور
سلام
با بند پیشنهادی مخالفم . چون با این کار محدودیت عضو داریم میزاریم یه جورایی کسی عضو زیر 3 سانت نمیتونه کار کنه .
به نظر من باید آیین نامه ها طوری بشن که کسی نتونه سازه کپی زیاد بیاره . عبور مکعب داشته باشن خوبه و تمامی اعضا در گره شکسته باشن هم خیلی خوبه . فکر رو باز میکنه . طول چسب کاری هم طول کوچکترین عضو به گره نباشه و تو هر جهت با صورت جدا جدا کنترل بشه . همون 25 ٪ کافیه .
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، احسان نظری
حمید جان اگه همون 25 درصد چسبکاری باشه آیا میشه با بادبندهای ضربدری اعضای 3 سانت کار کرد؟؟؟
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
آره چرا که نشه . فقط یکم سخته . از روبه رو شما همون 7.5 میل رو رعایت کن از داخل سازه اگه شد 8 میل کسی گیر نمیده . مگه اینکه نیته حذف شدنت رو داشته باشه .
پاسخ
بابا چسبکاری تو دقیق ترین حالتش از پست میشه 1 سانت دقت کن سه تا مقطع 2.85 میلیمتری داریم که البته اونایی که مورب زده میشن سطح بیشتری نسبت به حالت مستقیم دارند
پاسخ
یه تغییر اساسی اینکه مصالح برای تمام گروها یکی باشه مثلا 1 روز قبل از مسابقه هر تیمی بره داخل یه اتاق وسازه خودشو بسازه فرداشم بارگذاری میشه اینو میگن مسابقه نه اینکه بری ماکارانی خارجی گیر بیاری وبسازی تازگی ها هم که ماکارانی پاستا میارن قطرش 1.2سانتی متربا کپی برداری از یه طرح واین ماکارانی دیگه علم کجای این مسابقاته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شريف ترين دلها دلي است كه انديشه ي آزار كسان درآن نباشد. زرتشت/
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، احسان نظری ، علی رنود
سلام
یک پیشنهاد
این بند آیین نامه که مینویسه ((ریسمان بارگذاری باید به پایین ترین نقطه سازه وصل بشه یا تخته بارگذاری باید در وسط دهانه و به سطح تراز تکیه گاه وصل بشه یا تخته به پایین ترین نقطه سازه وصل بشه)) دارای یک مشکل هست
مشکل اینجاست که ما داریم با مصالح ترد کار میکنیم و بعد از خیز الاستیک سازه مشکلات عدیده ای برای اعضای تحت تنش کششی به وجود میاد زیرا که دارای زوایای مختلف هستند و هر کدام از یک نظر دچار مشکل میشوند
بنده پیشنهاد میکنم ریسمان یا تخته در وسط دهانه باشه ولی محل دقیق آن تعیین نشه تا اینطوری هم طراحی ها اصولی تر بشه و هم تنوع بیشتر بشه
لطفا نظر خودتون رو بیان کنید
ممنون
یاعلی
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ترکی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان