درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟
با عرض سلام خدمت دوستان

بیشتر مسابقات سازه های ماکارونی کشور اسفند ماه شروع میشه و تا آبان ماه برگزاریش ادامه داره
اما امسال آن چیزی که مشخص است تعداد زیاد مسابقات هستش
طوری که بنده فکر میکنم همین اسفند ماه بالای 30-40 مسابقه تو کشور برگزار شده
و از اونجایی که کم و بیش آمار دستمونه مسابقات فروردین و اردیبهشت زیاد تر از آمار اسفند نباشه کمترم نیست
اما سوال اینجاست داریم با این تعداد مسابقه داریم به کدام سمت می رویم ؟

پیشرفت
یا
پسرفت

این ها فقط 3 نمونه از بی شمار سوتی هاییست که خبرگزاری ها از پوشش خبری مسابقات اسفند ماه ارائه کرده اند :

1 - عکس سیستم بارگزاری مسابقات یکی از دانشگاه های نسبتا بزرگ کشور که جهت احترام به برگزار کنندگان و شرکت کنندگان اسمش رو نمیگم :

[تصویر:  ?di=913327606089]

[تصویر:  ?di=14133276060914]

[تصویر:  767541_orig.jpg]

لینک کامل این خبر : http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.as...ID=1555048

2- دبیر اجرایی که از شوق خود عناوینی را به خبرگزاری ها می گوید که خبری با عنوان تغییر رکورد مسابقات سازه ماکارونی در بیشتر از 100 وبسایت خبرگزاری و خبری منتشر شده :

لینک خبر : http://khabarfarsi.com/ext/2203061

3 - دانشگاهی در یک استانی مسابقه ای برگزار کرده و خبری در یکی از خبرگزاری ها منتشر شده مبنی بر اینکه مسابقات استانی موفق و پرشوری را برگزار کردیم و خدا را شاکریم توانستیم از رکوردداران کشور برای این مسابقات در امر داوری استفاده نماییم !Big Grin

ما همه رکوردداران کشوری را می شناسیم و آنچه مسلم است اینست که داور این مسابقه هر که هست رکورددار کشوری نیست !Big Grin
( جهت حفظ نظم انجمن و حفظ آبروی این شخص اسم داور و نام دانشگاه را اعلام نمیکنم ! )

میخوام کمی با دوستان این بحث رو کنیم که مسابقات سازه ماکاونی به کدام سمت می رود ؟
آیا از این پس قرار است اینچنین مسابقاتی رو با این چنین کیفیت بارگزاری ببینیم !
چطور خبرگزاری ها حاضرند تیتر بزرگی بزنند مبنی بر برگزاری مسابقه بزرگ ؟ مسابقاتی که نفر اول آن رکورد 80 کیلو داشته ؟
آیا قراره مسابقات رو اینچنین ببینیم که کلی هزینه بشه تا فقط و فقط دبیر اجرائی بیاد و با کلی خالی بندی یک مصاحبه رو انجام بده ؟
آیا قراره هر هفته 2 مسابقه در این کشور برگزار بشه با چنین سطحی !

به راستی به کدام سمت می رویم پیشرفت یا پسرفت ؟

بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، حسین ترکی ، علی رنود ، سعید قاسم پور ، ابوذر عظیمی ، رسول عليزاده ، ساجده نوروزی
سلام
من تاحالا به جز سازه ماکارونی تو مسابقات طراحی خودروی هیبریدی هم بودم و دیدم بعضی چیزارو . خبرگزاری ها اصلا براشون مهم نیست که مسابقات چطوری بوده فقط کافیه یه جوری مخشون رو بزنی و کار خودت رو بزرگ نشون بدی همین . چندتا مثال براتون میزنم .
ما تو مسابقات خودروی هیبریدی که همه تبلیقاش رو از تلوزیون دیدید شرکت کردیم و تو اون مسابقه بهترین تیم تیم تسلا بود چون مکانیزم حرکتشون واقعا فوق الاده بود اما روزنامه ها و خبر گزاری ها تیم قزوین رو بیشتر نشون دادن واقعا فکر میکنید چرا ؟ چون شکل ظاهریش یکم بهتر بود . یه نکته دیگه چیزی رو که از خبرگزاریها میشنوید درباره مسابقات دانشجویی هیچوقت باور نکنید .
در حین مسابقه یکی از تیما به خاطر مشکل فنی اصلا ماشینش رو نتونست وارد پیست کنه و همونطوری برگردوندش مسابقه ( خودروی هیبریدی دانشگاه شهرکرد یه 206 سفید بود ) بعد یه ماه اخبار 20.30 اعلام کرد رونمایی از خودروی هیبریدی دانشگاه شهرکرد . واقعا وقتی شنیدم هنگ کردم . چرا ؟؟؟؟؟؟
بچه ها ماشین رو برگردوندن دانشگاه و به زور راش انداختن بعد با پارتی یا هرچیزی دیگه همچین خبری تو خبر گزاری ها پخش کردن .
یا رونمایی هواپیمای بدون سرنشین دانشگاه فردوسی مشهد . دوستان گلمون نتونستن خودشون رو به مسابقه برسونن ( مسابقه ای که تو دانشگاه شریف برگزار میشه هر سال ) بعد از تموم کردنش اعلام رونمایی کردن .
یه نکته دیگه . فکر میکنید خبر نگاری که میره واسه خبر گرفتن از یه مسابقه چقدر از حداقل اطلاعات لازم رو داره ؟
حتی 1 درصد هم در مورد چیزی که ازش گزارش میگیره اطلاع نداره .
بازم تو مسابقات هیبریدی من تو یکی از خبرگزاری ها یه چیز خوندم که تا نیم ساعت داشتم به کار بچه های قزوین که تو اون مسابقه اول شدن میخندیدم .
تیم قزوین از پراید استفاده کرده بود یه خودروی دیفرانسیل جلو که هر نوجوانی میدونه این رو . اما دوستان قزوینی احتمالا از رو بیکاری امدن سر به سره خبر نگار گزاشتن و چیزایی بهش گفتن که هر آدم بیسوادی میخوند خندش میگرفت . بهش گفته بودن خودرو دیفرانسیل عقبه و خیلی چیزای دیگه اونم عین همون چیزایی که اونا گفته بودن رو نوشته بود .
یا یه مثال قشنگتر که همتون ازش خبر دارین . مسابقات امیرکبیر . فکر نکنم نیازی به توضیح این یدونه مسابقه باشه .
مسابقات دانشجویی به جز مسابقات خوارزمی و المپیاد و مسابقات ایران اپن دیگه هیچ مسابقاتی ارزش علمی نداره چون همشون همینطورین . یه واقعیته . اونایی که از ریزه کاری مسابقات خبر دارن میدونن چی میگم .
ببخشید طولانی شد .
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، علی رنود ، سعید قاسم پور ، علیرضا جاودانیان ، رسول عليزاده
بنظر من قطعا پسرفت.
چون هرچی تعداد مسابقات بیشتر بشه سطح همه مسابقات میره پائین. و اگه بشه مثلا هر 6 ماهی یکبار مسابقه ای معتبر برگزار بشه و همه تیم ها بتونن توی یک سطح خودشونو محک بزنن.
اگه بشه آئین نامه ای یکسان برای مثلا 3 سطح تعیین بشه و هر تیم توی یک سطح شرکت بکنه.
مثلا یک سطح مربوط بشه به پل های تا وزن 300 گرم
سطح بعدی تا 600 گرم.
وسطح سوم تا وزن یک کیلوگرم.
همینطور آئین نامه رو برای اون وزن طراحی کنند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
به نظر من مسابقات زیاد باعث میشه که دانشجوها تنبل بشن چون علمی ندارن که بخوان شرکت کنن چون همش غیبت سرکلاس میشه و... به خدا دیگه حال ندارم از دست این آقایان برگزار مسابقات مختلف انتقاد کنم چون دیگه همه میشناسن که چطورن
فقط معدود مسابقاتی هست که معتبر هستش
وای باز یاد دانشگاه آزاد بوووووووووووووووووووووق افتادم که چقدر حالم گرفته شد(خدا هدایتشون کنه وگرنه لعنتشون کنه(داوراشونو))
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، ابوذر عظیمی
با زیاد شدن مسابقات علاوه بر اینکه باعث افتادن از کار و زندگی میشه و غیبت سر کلاس ها بالا میره یه مشکل دیگه ایجاد میکنه و اون اینه که دیگه دانشگاه هم تیم رو ساپورت نمیکنه. و هزینه ها رو خود دانشجوها باید بدن.
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، حمید رضا نظری
با سلام
به نظر من مسابقات زياد باعث ميشه دانشجوييان حق انتخاب بيشتري داشته باشند شايد يكي دوست نداشت توي فلان مسابقه كه توي فلان دانشگاه برگذار ميشه شركت كنه خوب يه مسابقه ي ديگه را انتخاب مي كنه و به اختيار توي اون مسابقه شركت مي كنه نه به اجبار.

ولي در كل بايستي يك سازمان دهي در مورد آيين نامه ها و تدوين آيين نامه گرايش هاي جديد صورت بگيره.
ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم

تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم.
پاسخ
سلام
بهتره مسابقات برگزار بشه اما در حد همون دانشگاه .
به نظرم پس رفت هست به این سبک . باید یک کنترلی بشه . اما فعلا مجبوریم به تحمل این وضع .
خود بنده دو سال دارم زور میزنم مسابقات خوبی باشه اما بازم مشکلاتی هست .
مجبوریم بگیم شرمنده .
پاسخ
سلام به تمامی دوستان
تا زمانی این مسابقات زیر نظر نهاد یا ارگانی نباشه و هر دانشگاهی که دوست داشت این مسابقات را برگزار کنه بدون هیچ فیلتری این مسابقات را برگزار بکنه همین هست که الان می بینید و هر روز از کیفیت مسابقات پایین می آید
پاسخ
سلام
یه سوال برام پیش امد . اینکه کی میخواد این مسابقات رو فیلتر کنه ؟
به جز وزارت علوم هیچ نهاد دیگه صلاحیت این کارو نداره . در صورتی که وزارت علوم اصلا این مسابقات رو قبول نداره .
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
سلام

دقیقا درست میگید جناب پورلک . اگر یک NGO تشکیل بشه و این NGO زیر نظر وزارت علوم باشه و هر مسابقه که می خواهد برگزار شود توسط دانشگاه ها یا هر ارگان دیگری ( در اصفهان شهرداری نیز این مسابقات را برگزار میکنه ) که می خواهد برگزار کننده مسابقات سازه های ماکارونی باشد امکان سنجی شود و بعد مجوز برگزاری مسابقه داده شود دیگر این همه بی نظمی را در مسابقات مشاهده نمی کنیم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان